GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 13-11-2011, 22:43
pale Ο/Η pale βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: PERISTERI
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 146
Question Ερώτηση για τον ImageShack

Έχω την εξής ερώτηση. Όταν ανεβάζω μια φωτογραφία παίρνω το link Forum Code και εμφανίζεται κανονικά η φωτογραφία στο φυσικό της μέγεθος.
Όταν έχω δυο και πάνω φωτογραφίες, πιο link πρέπει να πάρω για να εμφανίζονται ολόκληρες οι φωτογραφίες και ΟΧΙ σαν link ???
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 13-11-2011, 22:48
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Φίλε παράτησε το imageshack και χρησιμοποίησε το photobucket είναι πολύ πιό βολικό...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 13-11-2011, 22:51
pale Ο/Η pale βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: PERISTERI
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 146
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Για μια-δυο-τρείς φωτό, είναι πιο εύκολο το imageshack
Στο photobucket πρέπει να κάνεις login, να περιμένεις μια ώρα να φορτώσει, να σε ρωτήσει σε ποιό άλμπουμ να τις κάνω upload και άλλα τέτοια βαρετά.Έχω λογαριασμό στο photobucket, αλλά το βαριέμαι
Το χρησιμοποιώ για πολλές φωτογραφίες
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 13-11-2011, 22:56
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pale Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μια-δυο-τρείς φωτό, είναι πιο εύκολο το imageshack
Στο photobucket πρέπει να κάνεις login, να περιμένεις μια ώρα να φορτώσει, να σε ρωτήσει σε ποιό άλμπουμ να τις κάνω upload και άλλα τέτοια βαρετά.Έχω λογαριασμό στο photobucket, αλλά το βαριέμαι
Το χρησιμοποιώ για πολλές φωτογραφίες
Ok, εγώ έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν το θυμάμαι, αλλά πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις δοκιμάζω την προεπισκόπηση της απάντησης και βλέπω το αποτέλεσμα πριν το τελικό ανέβασμα....

Αν θυμάμαι καλά πάντως αυτό ακριβώς που ζητάς ήταν ο λόγος που το παράτησα γιατί αν ήθελες να ανεβάσει μια εικοσάδα φωτογραφίες ήταν ταλαιπωρία δεν ξέρω τώρα αν έχει εξελιχθεί..

Last edited by frits; 13-11-2011 at 22:58.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 13-11-2011, 23:50
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ok, εγώ ........................................................................... αν ήθελες να ανεβάσει μια εικοσάδα φωτογραφίες ήταν ταλαιπωρία δεν ξέρω τώρα αν έχει εξελιχθεί..

Δεν έχει...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 14-11-2011, 00:42
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

photobucket είναι το καλύτερο για πολές φώτο
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-11-2011, 00:54
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

οχι δεν εχει εξελιχθει μια μια πάει και ειναι ψιλομαρτυριο, αλλα μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-11-2011, 04:34
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Προσοχή με το imageshack, έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στους κανόνες λειτουργίας. Το πήρα χαμπάρι όταν από ξένο υπολογιστή και από το κινητό προσπαθούσα να δω κάποιες φωτογραφίες που είχα ανεβάσει σε ένα μου site. Δεν τις έδειχνε και έδειχνε μόνο το βάτραχο (logo του imageshack). Όταν ήμουν από το δικό μου pc μιας και έχω λογαριασμό (και προφανώς το cookie αποθηκευμένο στην cache του browser) τις έβλεπα κανονικά.
Ο λόγος:

- Does ImageShack allow direct linking?
- Yes, ImageShack does allow embedding files into web pages. However, in order for ImageShack to continue to provide free image hosting, we ask that you do not modify the linking code in any way. Also, under some circumstances, some domains will need to be registered with us if users on that domain wish to direct link to images hosted on ImageShack. Please visit our Domain Registration page if that is the case.
(link)

Προσωπικά πλέον χρησιμοποιώ το photobucket, ανεβάζω τις φωτογραφίες μου σε ξεχωριστούς φακέλους και χρησιμοποιώ το "Generate link codes for selected" για να αντιγράψω τα link για όλες τις εικόνες. Επικολλώ σε ένα αρχείο κειμένου, προσθέτω τις περιγραφές και είμαι έτοιμος.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 14-11-2011, 12:58
pale Ο/Η pale βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: PERISTERI
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 146
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά πλέον χρησιμοποιώ το photobucket, ανεβάζω τις φωτογραφίες μου σε ξεχωριστούς φακέλους και χρησιμοποιώ το "Generate link codes for selected" για να αντιγράψω τα link για όλες τις εικόνες. Επικολλώ σε ένα αρχείο κειμένου, προσθέτω τις περιγραφές και είμαι έτοιμος.
Εντάξει, έχω και εγώ photobucket αλλά όπως είπα και παραπάνω, είναι σκέτη μανούρα να ανεβάσεις δυο φωτογραφίες με το photobucket
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 14-11-2011, 13:44
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά πλέον χρησιμοποιώ το photobucket, ανεβάζω τις φωτογραφίες μου σε ξεχωριστούς φακέλους και χρησιμοποιώ το "Generate link codes for selected" για να αντιγράψω τα link για όλες τις εικόνες. Επικολλώ σε ένα αρχείο κειμένου, προσθέτω τις περιγραφές και είμαι έτοιμος.
Φιλαρακι αυτο το τελευταιο που αντιγραφεις τα λινκ για ολες τις εικονες που βρισκεται??
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:06.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!