GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 28-08-2011, 18:17
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα το ανεβασε ο φιλος για να δουμε ,οτι καποιοι δεν χρειαζονται μηχανες 20000 ευρω για να πανε ταξιδι.........οι τυποι ειναι μαγκες ετσι και αλλιως

οποιος ειναι ανασφαλης δεν θα πρεπει να καβαλαει μηχανη καθολου,γιατι ο κινδυνος ειναι μεγαλος ετσι και αλλιως(ο προσφατος χαμος του νωντα αυτο μας δειχνει)....

σε αυτο που δεν θα πρεπει να κανουμε εκπτωσεις και συμβιβασμους ειναι ο εξοπλισμος ασφαλειας....
φιλαρακι μπερδευεις την μαγκια με την αγνοια κινδυνου και την ανασφαλεια με το αισθημα ευθυνης...
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 28-08-2011, 18:29
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλαρακι μπερδευεις την μαγκια με την αγνοια κινδυνου και την ανασφαλεια με το αισθημα ευθυνης...
Απλά έχω κάνει φτωχός και έχω ταξιδέψει με Οχήματα όχι ασφαλή(με τα δικα σου μυαλά)...
Το 1989....γυρνουσα όλη την Ελλάδα με ένα μη ασφαλές DCV και την νεογέννητη κορακλα μου....πίστεψε με αξέχαστα όμορφες στιγ
ες
Είναι αστείο να μιλάμε για Ασφαλεια και υπευθυνότητα,όταν οδηγούμε μηχανές και ταξιδέψουμε με 180 χλμ.....
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 28-08-2011, 18:45
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά έχω κάνει φτωχός και έχω ταξιδέψει με Οχήματα όχι ασφαλή(με τα δικα σου μυαλά)...
Το 1989....γυρνουσα όλη την Ελλάδα με ένα μη ασφαλές DCV και την νεογέννητη κορακλα μου....πίστεψε με αξέχαστα όμορφες στιγ
ες
Είναι αστείο να μιλάμε για Ασφαλεια και υπευθυνότητα,όταν οδηγούμε μηχανές και ταξιδέψουμε με 180 χλμ.....
εχει ερθει η εποχη του ABS,των αεροσακων,των διαφορων συστηματων υποβοηθησης,της παθητικης ασφαλειας...
εχουν βγει τα παιδικα καθισματακια...
εξελιξη και τεχνολογια λεγονται αυτα!
και ναι,δεν εξασφαλιζουν την ...αθανασια,αλλα σωζουν ζωες!
και μην ακουω περι...φτωχιας,γιατι πρωτον δεν χρειαζεται να δωσει καποιος 20000χιλ για μια μηχανη προκειμενου να πληρει τις βασικες προυποθεσεις για ασφαλεια,και δευτερον αν θεωρεις τις βεσπες φτηνες,κατι εχεις χασει!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 28-08-2011, 18:54
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει ερθει η εποχη του ABS,των αεροσακων,των διαφορων συστηματων υποβοηθησης,της παθητικης ασφαλειας...
εχουν βγει τα παιδικα καθισματακια...
εξελιξη και τεχνολογια λεγονται αυτα!
και ναι,δεν εξασφαλιζουν την ...αθανασια,αλλα σωζουν ζωες!
και μην ακουω περι...φτωχιας,γιατι πρωτον δεν χρειαζεται να δωσει καποιος 20000χιλ για μια μηχανη προκειμενου να πληρει τις βασικες προυποθεσεις για ασφαλεια,και δευτερον αν θεωρεις τις βεσπες φτηνες,κατι εχεις χασει!
Ξεκολα.......και έλα μια μέρα απο την δουλεια να σου δείξω πολλούς σκοτωμενους με ABS και αεροσακους
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 28-08-2011, 19:06
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκολα.......και έλα μια μέρα απο την δουλεια να σου δείξω πολλούς σκοτωμενους με ABS και αεροσακους
μην τα ισοπεδωνουμε ολα!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 28-08-2011, 19:17
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
μην τα ισοπεδωνουμε ολα!
Πρέπει να καταλάβεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που τον φόβο και την ανασφάλεια την προσδιορίζουν αλλιώς.....
Όλα είναι θέμα εμπειρίας και όχι ανευθυνότητας.....εγω έχω περάσει πεντε φορές το ικαριο με 8 μποφωρ ......και οι τριγύρω μου έλεγαν πόσο ανευθυνοσ είμαι,μην γνωρίζοντας απο θάλασσα και κίνδυνο οι ίδιοι..
Η ουσία είναι να ευχαριστιομαστε την ζωή μας με ότι μέσον και να διαθέτουμε και να μην μιζεριαζουμε,σκεφτομενοι τον θάνατο και το κακό...
Πάρε τώρα τον #### σου με τον αεροσακο και πάμε να πιούμε καφε στο πάρκο ,με τους άλλους βαρεμενους...
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 28-08-2011, 19:45
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΤΑΠΕΙΝΟ ΜΕΣΟ ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ...ΕΠΕΙΔΗ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕ VESPA ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΚΤΑΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΣΑ ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΩΡΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΗΝ ΦΥΛΑΕΙ ΓΙΑΤΙ????? ΣΤΟ ΕΝΑ ΠΑΣ ΜΕ 70 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ 160 ΜΑΣΗ ΩΡΙΑΙΑ...................ΤΩΡΑ ΤΗ ΝΑ ΠΕΙΣ????????ΓΙΑ ΦΡΕΝΑ ΓΙΑ ΑΒS ΓΙΑ ΓΙΑ ΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..........ΑΥΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 28-08-2011, 20:28
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Είναι 3-4 τυπάκια εδώ πέρα, που άλλη δουλειά δεν έχουν από το να τσακώνονται και να σπαμάρουν τα θέματα. Χαλάσατε και το Ντινόπουλο τώρα...
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 28-08-2011, 20:30
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
..εγω έχω περάσει πεντε φορές το ικαριο με 8 μποφωρ ......και οι τριγύρω μου έλεγαν πόσο ανευθυνοσ είμαι,μην γνωρίζοντας απο θάλασσα και κίνδυνο οι ίδιοι...
Άμα βρεις και κάποιον που γνώριζε από θάλασσα και σου είπε καλά έκανες, να μου τον δείξεις!!!
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 28-08-2011, 20:34
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Θεσσαλονικη-Nordkaap με...vespa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
..
Πάρε τώρα τον #### σου με τον αεροσακο και πάμε να πιούμε καφε στο πάρκο ,με τους άλλους βαρεμενους...
Παρακαλώ η Λογοκριτική ΈΝωσις Επτανησίων (Λ.ΕΝ.Ε.)να επέμβει άμεσα, αλλιώς κινδυνεύει να κατηγορηθεί για μεροληψία!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Καφες στη Θεσσαλονικη Τεταρτη 13-7-11 paschalis Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 23 14-07-2011 13:01
καφε στην Θεσσαλονικη 24/5/10 ωρα 20.00 AntonisKitoudis Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 46 29-05-2010 09:05
καφεδακι στην θεσσαλονικη 9-11 AntonisKitoudis Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 26 10-11-2009 11:47
«Η Θεσσαλονίκη δεν ήταν Eλληνική» sotos Επικαιρότητα 13 02-06-2009 11:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!