GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 26-08-2013, 13:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Eγω παλι στο Μονακο, στο καφε (δεν θυμαμαι ονομα) πανω απο το μεγαλο ''Π'' της ''πιστας'' της F1 καθομαι διπλα στην πισινα και πινω καπουτσινο με 1,70!!!! Τρωω σε μεσο εστιατοριο με 18ε το ατομο (3 πιατα και μπυρα) και κοιμαμαι στο Ambassador με 150ε το δωματιο την ημερα και με πρωινο που δεν χρειαζεσαι μεσημεριανο.

Ειναι ατοπο να συγκρινουμε τιμες σε Ελλαδα και ευρωπη και ειναι τελειως χαζο να συγκρινουμε τιμες ελαλδας με χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ.
Στην Ελαλδα ο μεσος μισθος ειναι το 800αρι πια και στις χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ ειναι τα 100ε.....τι συγκρινουμε?

Οπου υπαρχει χρημα οι τιμες ανεβαινουν, και οπου υπαρχει χρημα και ο συναγωνισμος ειναι ανυπαρκτος -π.χ. ελλαδα - οι τιμες γινονται απλησιαστες.
Επι 30 χρονια στην Ελλαδα ερεε δανεικο χρημα και ενα δωματιο Ξενοδοχειου στην Ορεινη Κορινθια (πρωην ξενια) χρεωνοταν το 2011 200ε!!!!! Σημερα το ιδιο ξενοδοχειο και μαλιστα τον χειμωνα του 2013 χρεωνε το ιδιο δωματιο 130ε!!!!!!!!!!!!

Επισης, οπου υπαρχει χρημα τα νοικια ανεβαινουν.........για ρωτηστε ποσο νοικι πληρωνει ΣΗΜΕΡΑ η τρυπα του da capo στο Κολωνακι και θα καταλαβετε γιατι ο καφες του στοιχιζει 4,5ε.......
Στην Ν.Σμυρνη στον παλιο ''Αδωνι'' ας ρωτησουμε τι νοικι πληρωνει ο ενοικιαστης του στον ιδιοκτητη (παλιος γνωστος και φιλος απο το σχολειο) και μετα ας αναρωτηθουμε πως ο καφες τοων 15ε το κιλο (εσπρεσσο) φθανει στα φλιτζανια μας με 3ε το φλιτζανι! Αν μαθετε θα κρεμασει το σαγωνι σας...και για το da capo και για τον ''Αδωνι''.
Και μεσα σε ολα αυτα θα πρεπει να προσθεσουμε τα Δημοτικα τελη που καινε, την εφορια, το ΙΚΑ, τους μισθους και ποσα αλλα.....

ΤΙ απο ολα αυτα ισχυει στη Ρουμανια ξερουμε? ΤΙ απο ολα αυτα ισχυει στο Μονακο ξερουμε?

Αν ΔΕΝ ξερουμε τι συγκρινουμε τις αλλες χωρες με την Ελλαδα μας?

Και στο κατω κατω η χωρα μας ειναι ακριβη διοτι ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΚΡΙΒΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ. Στις αλλες χωρες αν ο καφες ακριβεινει στο ''χ'' μαγαζι την επομενη μερα δεν θα υπαρξει ουτε ενας πελατης, στην Ελλαδα?

Γιατι π.χ. ο ''Σαββας'' στην πλατεια Ν.Σμυρνης, στην Καλλιθεα, στο Μοναστηρακι εχει 2,60ε το σουβλακι με πιτα οταν ΟΛΟΙ οι αλλοι το εχουν απο 1,40 μεχρι 1,80? Διοτι, πολυ απλα, ΕΜΕΙΣ τυο το επιτρεπουμε σφου κανουμε ουρες για να το αγορασουμε!!!!

Last edited by GeorgeP; 26-08-2013 at 13:29.
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 26-08-2013, 13:33
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Αν πας σε μεγαλες πολεις της Ρουμανιας Sibiu, Brasov, Bucuresti δεν θα δεις στα κεντρικα σημεια, εστιατορια, κεφε κτλ ανθρωπους με 100€ μισθο...

Να μη σου πω για τις δικες μας παραλιες στα Βορεια τι παιζει απο Ρουμανο-Βουλγαρο-Τουρκους......σε λιγα χρονια αν συνεχισουμε να περιμενουμε διορισμο στο Δημοσιο και μονιμοτητα, θα δουλευουμε εμεις σε αυτους για 100€!!
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 26-08-2013, 15:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πας σε μεγαλες πολεις της Ρουμανιας Sibiu, Brasov, Bucuresti δεν θα δεις στα κεντρικα σημεια, εστιατορια, κεφε κτλ ανθρωπους με 100€ μισθο...

Να μη σου πω για τις δικες μας παραλιες στα Βορεια τι παιζει απο Ρουμανο-Βουλγαρο-Τουρκους......σε λιγα χρονια αν συνεχισουμε να περιμενουμε διορισμο στο Δημοσιο και μονιμοτητα, θα δουλευουμε εμεις σε αυτους για 100€!!
Θα δω με ποσα? με 200? με 50?............μην ξεχνας, αν και το εχω γραψει πολλες φορες, οτι απο το 2001 μεχρι και το 2010 ο χωρος εργασιας μου περαν του Πειραια και της Ελλαδας ηταν η Βουλγαρια, Ρουμανια, Ουκρανια και Ρωσια.
Πολεις οπως η Κωσταντζα, το Νεσσεμπουρ, η Οδησσος το Σοτσι κ.α. ηταν το δευτερο σπιτι μου.
Οι υπαλληλλοι μας στα γραφεια μας σε αυτες τις πολεις δεν επαιρναν παραπανω απο 200us$ μηνιαιως......US$ οχι ευρο για να καταλαβαινουμε τι λεμε.....

Κακως περιμενε, οποιος περιμενε, διορισμο στο δημοσιο και τοτε και τωρα και αυριο.........
Η μονιμοτητα φυραινει το μυαλο.......κανει το ανθρωπο αραχτο με κανενα ενδιαφερον για το αυριο αφου ολα ειναι μονιμως τακτοποιημενα.
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 26-08-2013, 17:42
MIHALIS TZIMAS Ο/Η MIHALIS TZIMAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW R1150 GS ADV BMW R100GS PD
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγω παλι στο Μονακο, στο καφε (δεν θυμαμαι ονομα) πανω απο το μεγαλο ''Π'' της ''πιστας'' της F1 καθομαι διπλα στην πισινα και πινω καπουτσινο με 1,70!!!! Τρωω σε μεσο εστιατοριο με 18ε το ατομο (3 πιατα και μπυρα) και κοιμαμαι στο Ambassador με 150ε το δωματιο την ημερα και με πρωινο που δεν χρειαζεσαι μεσημεριανο.

Ειναι ατοπο να συγκρινουμε τιμες σε Ελλαδα και ευρωπη και ειναι τελειως χαζο να συγκρινουμε τιμες ελαλδας με χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ.
Στην Ελαλδα ο μεσος μισθος ειναι το 800αρι πια και στις χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ ειναι τα 100ε.....τι συγκρινουμε?

Οπου υπαρχει χρημα οι τιμες ανεβαινουν, και οπου υπαρχει χρημα και ο συναγωνισμος ειναι ανυπαρκτος -π.χ. ελλαδα - οι τιμες γινονται απλησιαστες.
Επι 30 χρονια στην Ελλαδα ερεε δανεικο χρημα και ενα δωματιο Ξενοδοχειου στην Ορεινη Κορινθια (πρωην ξενια) χρεωνοταν το 2011 200ε!!!!! Σημερα το ιδιο ξενοδοχειο και μαλιστα τον χειμωνα του 2013 χρεωνε το ιδιο δωματιο 130ε!!!!!!!!!!!!

Επισης, οπου υπαρχει χρημα τα νοικια ανεβαινουν.........για ρωτηστε ποσο νοικι πληρωνει ΣΗΜΕΡΑ η τρυπα του da capo στο Κολωνακι και θα καταλαβετε γιατι ο καφες του στοιχιζει 4,5ε.......
Στην Ν.Σμυρνη στον παλιο ''Αδωνι'' ας ρωτησουμε τι νοικι πληρωνει ο ενοικιαστης του στον ιδιοκτητη (παλιος γνωστος και φιλος απο το σχολειο) και μετα ας αναρωτηθουμε πως ο καφες τοων 15ε το κιλο (εσπρεσσο) φθανει στα φλιτζανια μας με 3ε το φλιτζανι! Αν μαθετε θα κρεμασει το σαγωνι σας...και για το da capo και για τον ''Αδωνι''.
Και μεσα σε ολα αυτα θα πρεπει να προσθεσουμε τα Δημοτικα τελη που καινε, την εφορια, το ΙΚΑ, τους μισθους και ποσα αλλα.....

ΤΙ απο ολα αυτα ισχυει στη Ρουμανια ξερουμε? ΤΙ απο ολα αυτα ισχυει στο Μονακο ξερουμε?

Αν ΔΕΝ ξερουμε τι συγκρινουμε τις αλλες χωρες με την Ελλαδα μας?

Και στο κατω κατω η χωρα μας ειναι ακριβη διοτι ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΚΡΙΒΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ. Στις αλλες χωρες αν ο καφες ακριβεινει στο ''χ'' μαγαζι την επομενη μερα δεν θα υπαρξει ουτε ενας πελατης, στην Ελλαδα?

Γιατι π.χ. ο ''Σαββας'' στην πλατεια Ν.Σμυρνης, στην Καλλιθεα, στο Μοναστηρακι εχει 2,60ε το σουβλακι με πιτα οταν ΟΛΟΙ οι αλλοι το εχουν απο 1,40 μεχρι 1,80? Διοτι, πολυ απλα, ΕΜΕΙΣ τυο το επιτρεπουμε σφου κανουμε ουρες για να το αγορασουμε!!!!
Ετσι ακριβώς.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 26-08-2013, 17:48
MIHALIS TZIMAS Ο/Η MIHALIS TZIMAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW R1150 GS ADV BMW R100GS PD
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαφωνώ μαζί σου αλλά, όπως είπα, το κριτήριο τού καθενός είναι διαφορετικό (και σεβαστό). Εγώ και αξιοθέατα είδα και από τους ανθρώπους πήρα κάτι. Μιλάω για Ρουμανία.

Όσοι για τους Ελβετούς και τους Γάλλους δεν έχω γνώμη γιατί δεν έχω πάει παρά μόνο μια σύντομη στάση στο Παρίσι για να αλλάξω αεροπλάνο. Μιλάω μόνο γι' αυτούς που ξέρω και οι χειρότεροι λαοί απ' αυτούς που έχω πάει είναι Τσέχοι και Έλληνες.
Εννοείται ότι καθετί ειναι υποκειμενικό.

Αλλα σε ολα αυτά υπάρχει και μια παγκόσμια αντικειμενικότητα που αποδίδεται σε παγκόσμια site , σε παγκόσμιες αξιολογήσεις και σε παγκόσμιες επιλογές.Και αυτές δηλώνουν ότι η Ελλάδα ως προορισμός ειναι κορυφαίος και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με Χώρες όπως η Ρουμανια,η Βουλγαρία κτλ.

Δες λίγο πως ανεβαίνουν χρόνο με το χρόνο οι τιμές για τις μέτριες παροχές της Κροατιας.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 26-08-2013, 18:18
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα δω με ποσα? με 200? με 50?............μην ξεχνας, αν και το εχω γραψει πολλες φορες, οτι απο το 2001 μεχρι και το 2010 ο χωρος εργασιας μου περαν του Πειραια και της Ελλαδας ηταν η Βουλγαρια, Ρουμανια, Ουκρανια και Ρωσια.
Πολεις οπως η Κωσταντζα, το Νεσσεμπουρ, η Οδησσος το Σοτσι κ.α. ηταν το δευτερο σπιτι μου.
Οι υπαλληλλοι μας στα γραφεια μας σε αυτες τις πολεις δεν επαιρναν παραπανω απο 200us$ μηνιαιως......US$ οχι ευρο για να καταλαβαινουμε τι λεμε.....

Κακως περιμενε, οποιος περιμενε, διορισμο στο δημοσιο και τοτε και τωρα και αυριο.........
Η μονιμοτητα φυραινει το μυαλο.......κανει το ανθρωπο αραχτο με κανενα ενδιαφερον για το αυριο αφου ολα ειναι μονιμως τακτοποιημενα.
Δεν ειπα κατι διαφορετικο φιλε μου...συμφωνω με αυτα που λες, ο καλος μισθος εξω ειναι 300-400€ σε αστυνομικους-τραπεζικους και 2-3 αλλα επαγγελματα!
Ανεργια δεν εχει γιατι εχουν αλλα ωραρια και οχι 5ημερο!
Σιγα-σιγα που θελουν να μας το περασουν προς τα εκει παει η δουλεια (ευχομαι να μη γινει γιατι το θεωρω καταστροφικο).

Οσο για το Δημοσιο, επειδη και εγω λογω δουλειας κατεβαινω Αθηνα-Θεσ/νικη και σε αλλες μεγαλες πολεις σε εμας εδω πανω που η κοινωνια ειναι πιο μικρη, να δεις τι γινοταν πριν απο καθε εκλογες για ενα διορισμο και ποσοι εχουν μετατεθει στην εφορια απο ΟΤΑ/ΟΣΕ χωρις πτυχιο κτλ για τον καλο μισθο που αρπαζαν τοσα χρονια!!!
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 26-08-2013, 18:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειπα κατι διαφορετικο φιλε μου...συμφωνω με αυτα που λες, ο καλος μισθος εξω ειναι 300-400€ σε αστυνομικους-τραπεζικους και 2-3 αλλα επαγγελματα!
Ανεργια δεν εχει γιατι εχουν αλλα ωραρια και οχι 5ημερο!
Σιγα-σιγα που θελουν να μας το περασουν προς τα εκει παει η δουλεια (ευχομαι να μη γινει γιατι το θεωρω καταστροφικο).
αγαπητέ μου φιλε, το εχω ξαναπει πολλες φορες, η ελλαδα δεν προκεται να γινει Βαλκανια στο μισθολγιο της ποτε. Ο λογος ειναι απλος, ανηκε, ανηκει και θα ανηκει στην Δυση Οι χωρες που αναφερεσαι ανηκαν στο ανατολικο μπλοκ επι 60 χρονια με οικονομιες που κι αυτες ανηκαν στο ιδιο μπλοκ δλδ χαμηλες. Τωρα ανηκουν κιαυτες στην δυση και οδευουν αργα-αργα προς την οικονομικη ολοκληρωση του καπιταλισμου. Γιαυτο και οι τιμες ανεβαινουν και σε αυτες τις χωρες αργα-αργα, αλλα πριν απο τις τιμες ανεβαινουν και οι μισθοι αργα-αργα κι αυτοι αλλα ανεβαινουν. Λογω του παροντος νηματος εκανα ενα τηλεφωνο στην παλια μου εταιρεια και ρωτησα σε τι ποσα παιζουν οι μισθοι των υπαλληλων της στα γραφεια της σε αυτες τις χωρες, Εγω αφησα τον μισθο του υπαλληλου στα 150$ και σημερα ειναι στα 200, τον μισθο του managing director στα 300$ και τωρα εχει παει 450$........
Τωρα στην Ελλαδα περναμε την μπορα με το μισθολογιο αλλα δεν θα μεινει για παντα εδω που ειναι σημερα να εισαι σιγουρος.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για το Δημοσιο, επειδη και εγω λογω δουλειας κατεβαινω Αθηνα-Θεσ/νικη και σε αλλες μεγαλες πολεις σε εμας εδω πανω που η κοινωνια ειναι πιο μικρη, να δεις τι γινοταν πριν απο καθε εκλογες για ενα διορισμο και ποσοι εχουν μετατεθει στην εφορια απο ΟΤΑ/ΟΣΕ χωρις πτυχιο κτλ για τον καλο μισθο που αρπαζαν τοσα χρονια!!!
Γιαυτο λεω οτι ''ολοι μαζι τα φαγαμε'' διοτι ψηφιζαμε αυτους οι οποιοι θα μας πληρωναν για να καθομαστε εις βαρος των αλλων. Συγνωμη αλλα αυτη ειναι η πεποιθηση μου.....
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 26-08-2013, 20:26
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Σίγουρα, ο μισθός δε θα μείνει εδώ που είναι, θα πέσει κι άλλο.
Είναι ήδη πραγματικότητα μισθοί των 180 ευρώ νεττο για 4ωρη εργασία....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 26-08-2013, 22:40
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα, ο μισθός δε θα μείνει εδώ που είναι, θα πέσει κι άλλο.
Είναι ήδη πραγματικότητα μισθοί των 180 ευρώ νεττο για 4ωρη εργασία....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Kαι σε πολλες περιπτωσεις το 4ωρο ειναι μονο στα χαρτια...πραγματικα ειναι πολυ περισσοτερες οι ωρες!!!
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 27-08-2013, 11:52
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: ταχατις ''παραδοσιακα κ αγνα''

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ ουτε για τις τιμες ουτε για την ποιοτητα.
ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ.
Κανενας μαγαζατορας δεν βγαινει με το μαστιγιο να σε βαλει μεσα,αν δεν εχει καταλογο εξω το μαγαζι πριν κατσεις ζητας εναν,ειναι υποχρεωμενοι να σου δωσουν.
ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ανοιγουμε και κλεινουμε μαγαζια,η τουλαχιστον ετσι θα επρεπε.
Πλεον τα τελευταια 5 χρονια ψαχνομαι παντου.παντου υπαρχουν ανθρωποι που εχουν καταπληκτικοι ποιοτητα με πολυ καλες τιμες....
Παραδειγμα προσφατο.....
Τοπος Χανια...
ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ με παρεα πηγα στο κηπο χανιων...
Βαφλα με μια μπαλα παγωτο.......7!!!!!!!!! Ευρω
ευτυχως ειχαμε πολυ νερο στο τραπεζι και συνηλθα....
Την επομενη μερα βολτα στη παλια πολη χανιων βρισκω μικρο ζαχαροπλαστειο-καφε ,που το εχει πιτσιρικος αθηναιος που τα παρατησε ολα κ εμεινε χανια,σε γραφικοτατο στενακι ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΑ,καταπληκτικη ποιοτητα,ΟΛΟΦΡΕΣΚΑ.εως 2.20 οτι και να επερνες.
Απο σιροπιαστα,απιστευτες παστες,τσιζκεικ με ανθοτυρο(επιτελους τελος το φιλαδελφεια).φαγαμε 3 γλυκα πληρωσαμε λιγοτερα απο την χαζοβαφλα μας κερασαν και οι φιλοξενοτατοι ιδιοκτητες και ενα καραφακι τσικουδια,ειπαμε και δυο κουβεντες,γνωριστηκαμε.....
Φιλοι μου ολα εξαρτωντε απο εμας που πληρωνουμε ΟΛΑ.
Η πανεμορφη Ελλαδιτσα μας εχει απιστευτες ομορφιες και καταπληκτικους ανθρωπους παντου,απλα πρεπει να τα ανακαλυψουμε.
Ας αφησουμε την κλαψα για τις τιμες κ τα μαγαζια και ας γινουμε σωστοι καταναλωτες.
Ας κατσουμε μονο στα σωστα μαγαζια,ας βοηθησουμε μονο αυτους που αξιζουν.
Σιγα σιγα πρεπει να αλλαξουμε τον τροπο που κοιταμε ενα μαγαζι.
Ολα ειναι στο χερι μας
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!