GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 23-04-2012, 22:28
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Αξίζει να βάζουμε 100άρα βενζίνη ;;;;

Εμενα μ`αρεσει που παμε κ αγοραζουμε πλυντηρια για μηχανες-η περιπτερα- απο αποψη αεροδυναμικης κ βαρους κ μετα υπαρχουν αποριες του στυλ:``τρεχει περρισοτερο με την super?``-ναι αμε,τρακοσαριζει...``κανει οικονομια με την σουπερ``-ναι στο ενα τεποζιτο δωρο αλλο ενα κ ενα λουτρινο για το μπανιο..``καθαριζει τον κινητηρα η σουπερ?`-ναι τον περναει κ παρκε...Απο την μια δεν εχουμε λεφτα κ απο την αλλη εχουμε αποριες για την super...Για να μη πω για τα προσθετα κ τα μαντζουνια-μειωμενη τριβη,αυξηση ιπποδυναμης,επιμηκυνση της διαρκειας ζωης του κινητηρα(κ του πεους,οπως στη διαφημηση-διακωμωδηση γνωστου σαμπουαν..).Ασε που νομιζω οτι αυτα ψιλογ@μ@νε κ τον καταλυτη με τον οποιο εχω κ ενα κολλημα.Να ηταν τιποτα παιδια με κανα r1,με hayabusa να πω στο δι@ολο ρε π@υστη μου,ενταξει τα τυπακια ειναι στο κυνηγι της απολυτης ιπποδυναμης.Αλλα ελεος ρε παιδια..Δεν ξερω μπορει να λεω εγω μ@λ@κιες,να ειμαι υπερβολικος.Ας μαθουμε πρωτα να τις συντηρουμε σωστα,να μη δεχομαστε χωρις σκεψη τον καθε μαστορα απο το καθε συνεργειο-οποιο κ αν ειναι αυτο-σαν αυθεντια για να μη μας τα παιρνουν χοντρα,αλλα με το ψαξιμο κ το διαβασμα το δικο μας κ δεν χρειαζεται τιποτα αλλο,αμα θελετε πιο πολλους ιππους παρτε ενα sport 1000ρι,αν τωρα ψαχνετε για οικονομια κ καθαρο κινητηρα μεσω της βενζινας..μαλλον κοιτατε σε λαθος κατευθυνση κατα την αποψη μου.Οι βενζινες για εμενα ολες ιδιες ειναι οσον αφορα τους δικους μας κινητηρες,τα λοιπα ειναι θεμα marketing...Sorry αν προσβαλω καποιους δεν το κανω κακοπροαιρετα,δεχομαι κ εγω καθε καλοπροαιρετη κριτικη..Φιλικα,stukas...

Last edited by stukas; 23-04-2012 at 22:34.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 24-04-2012, 12:12
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Αξίζει να βάζουμε 100άρα βενζίνη ;;;;

Η ξαδέρφη μου έχει βενζινάδικο και πουλάει ΜΟΝΟ απλή αμόλυβδη.Όταν την ρώρησα για 100αρα μου είπε απλά ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει πραγματική 100αραΗ 95αρα είναι η ιδανική
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 24-04-2012, 13:28
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Αξίζει να βάζουμε 100άρα βενζίνη ;;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα μ`αρεσει που παμε κ αγοραζουμε πλυντηρια για μηχανες-η περιπτερα- απο αποψη αεροδυναμικης κ βαρους κ μετα υπαρχουν αποριες του στυλ:``τρεχει περρισοτερο με την super?``-ναι αμε,τρακοσαριζει...``κανει οικονομια με την σουπερ``-ναι στο ενα τεποζιτο δωρο αλλο ενα κ ενα λουτρινο για το μπανιο..``καθαριζει τον κινητηρα η σουπερ?`-ναι τον περναει κ παρκε...Απο την μια δεν εχουμε λεφτα κ απο την αλλη εχουμε αποριες για την super...Για να μη πω για τα προσθετα κ τα μαντζουνια-μειωμενη τριβη,αυξηση ιπποδυναμης,επιμηκυνση της διαρκειας ζωης του κινητηρα(κ του πεους,οπως στη διαφημηση-διακωμωδηση γνωστου σαμπουαν..).Ασε που νομιζω οτι αυτα ψιλογ@μ@νε κ τον καταλυτη με τον οποιο εχω κ ενα κολλημα.Να ηταν τιποτα παιδια με κανα r1,με hayabusa να πω στο δι@ολο ρε π@υστη μου,ενταξει τα τυπακια ειναι στο κυνηγι της απολυτης ιπποδυναμης.Αλλα ελεος ρε παιδια..Δεν ξερω μπορει να λεω εγω μ@λ@κιες,να ειμαι υπερβολικος.Ας μαθουμε πρωτα να τις συντηρουμε σωστα,να μη δεχομαστε χωρις σκεψη τον καθε μαστορα απο το καθε συνεργειο-οποιο κ αν ειναι αυτο-σαν αυθεντια για να μη μας τα παιρνουν χοντρα,αλλα με το ψαξιμο κ το διαβασμα το δικο μας κ δεν χρειαζεται τιποτα αλλο,αμα θελετε πιο πολλους ιππους παρτε ενα sport 1000ρι,αν τωρα ψαχνετε για οικονομια κ καθαρο κινητηρα μεσω της βενζινας..μαλλον κοιτατε σε λαθος κατευθυνση κατα την αποψη μου.Οι βενζινες για εμενα ολες ιδιες ειναι οσον αφορα τους δικους μας κινητηρες,τα λοιπα ειναι θεμα marketing...Sorry αν προσβαλω καποιους δεν το κανω κακοπροαιρετα,δεχομαι κ εγω καθε καλοπροαιρετη κριτικη..Φιλικα,stukas...
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ γνωρίζοντάς σε απο κοντά, φαντάζομαι πώς σου έχουν σηκωθεί οι τρίχες με αυτό το θέμα!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Κρύβει βενζίνη το ντεπόζιτο;;; ThanDim Τεχνικά θέματα διάφορα 36 14-04-2011 10:44
Φθηνή βενζίνη. yannis Χρήσιμα 8 02-09-2010 13:09
Φτηνή βενζίνη ;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χρήσιμα 5 04-10-2009 22:27
Έκλεβαν βενζίνη από δίκυκλα !!!! arisxios Γενικά - Μοτοσυκλέτα 10 13-06-2009 23:26
Από την ομιλία του Ιαβέρη στην Ερμούπολη. Αξίζει τον κόπο να διαβαστεί! highwaystar Διάφορα 8 08-05-2009 15:05


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!