GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 27-08-2013, 13:50
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Ηθος και τρόποι

Ανοίγω ένα πολυ βαρύ θέμα γιαυτο αν θέλουν οι υπεύθυνοι ας το κατεβάσουν πριν γινει μπουρλοτο.
Πως πρεπει να συμπεριφερόμαστε προς τους άλλους συμφουριτες και αν ειναι επιτρεπτό να υπάρχει η αίσθηση του παλαιού και νέου εδω μέσα.
Ειναι δυνατόν να μπορει κάποιος να λέει δικιά μου ειναι η εκδρομή και βάζω εγω τους όρους?
Να κρίνουμε και να ψαρωνουμε κάποιον επειδη μπήκε με φορά και δε είπε καλησπέρα?
Πιστεύω οτι ο καθένας μπορει να λέει και να εκφράζεται οπως θέλει αλλα λίγο σεβασμός δε κάνει κακό.
Μερικο πιστεύουν οτι αν έχουν 5000 μηνύματα ο λόγος τους και η εμπειρία τους ειναι πολυ πιο σπουδαία απο κάποιον με 400.000 χλμ και 20 μηνύματα.
Απλα να ξεκινήσει ένα θέμα διάλεξα γιαυτο το έβαλα εδω και δεν ήθελα να χάλασω το θέμα κάποιου αλλου συμφουριτη.
Με εκτιμήσει σε όσους καβαλαμε μηχανή και σε ολα τα μελοι εδω μέσα
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 27-08-2013, 14:51
kosta12gs Ο/Η kosta12gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: R 1200 GS ?
Μηνύματα: 1,402
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Εγώ είμαι παλιότερος από εσένα και δεν ανέβαζω τέτοια θέματα. ΠΩΣ τολμάς. ... που λέει και ο Καρρας.









Εννοείται ότι κάνω πλάκα

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 27-08-2013, 15:03
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεύω οτι ο καθένας μπορει να λέει και να εκφράζεται οπως θέλει αλλα λίγο σεβασμός δε κάνει κακό.
Εδώ τα είπες όλα!


Καμιά φορά υπάρχει παρεκτροπή και παρεξήγηση αλλά συνήθως λύνεται στην πορεία. Καλή θέληση να υπάρχει.
Υπάρχουν φυσικά κάποιοι κανόνες που προσπαθούν να εξασφαλίσουν μιά μίνιμουμ καλή λειτουργία του φόρουμ.

Τώρα για τις εκδρομές που λες, δεν έχω άποψη, δεν τις παρακολουθώ διότι δε μπορώ να συμμετάσχω, αλλά υποθέτω ότι αν κάποιος διοργανώνει μία θέτει κάποιους κανόνες κυρίως για ασφάλεια και χρονικούς περιορισμούς.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 27-08-2013, 15:14
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Τους κανόνες ασφαλείας πιστεύω οτι ο καθένας τους γνώριζει.
Και μπορει να προσαρμοστεί και να μην δημιουργεί προβλημα σε κανένα.
Το ατυχές μπορει να συμβεί και στον πιο εξοπλισμένο και στον πιο αδαείς.
Δε πιστεύω οτι πρεπει να περάσω ΚΤΕΟ να είμαι φάουλ εξοπλισμένος και έχω νεα ελαστικά να μην έχω πιει να έχω κοιμηθεί καλα και να έχω και ν διάθεση μου στα ύψη για ν συμμετέχω κάπου ,πίστευα οτι η καλη παρέα και η προσπάθεια απο όλους να μην δημιουργούν προβλημα στους άλλους ειναι τα θεμελιώδη.
Τώρα κανόνες μπορει να βάλει ο καθένας που κάνει κάτι αλλα τοτε χάνει και τη μαγεία του απροσμενου.
Δυστυχώς για εμένα ένας λόγος που είχα σταματήσει τα ταξίδια με αλλο club που είμαι και ιδρυτικό μέλος ..ήταν αυτή η επιμονή στο παλιός νέος .,στο ποιανού ειναι η διοργάνωση και στα χίλια μοιραία που μπορει κάποιος να κάνει πιο δύσκολο ένα τοσο απλό οπως ένα όμορφο μοτο ταξίδι.
Ελπίζω να καταλαβαίνεται τι εννοώ επειδη ο λόγος μου καμοια φορά μπερδευει
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 27-08-2013, 15:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Παλιός νέος δεν νομίζω ότι παίζει, απλά κάποιοι έχουν πιό εκρηκτική προσωπικότητα.

Οσο για τις ομαδικές βόλτες φίλε Ακη εγώ δεν πρόκειται να συμμετάσχω ξανά, σίγουρα όχι με τη μηχανή μου. Στην κοπή της πίττας στο Σοφικό πέρσυ ο τύπος που ήταν πίσω κι αριστερά από μένα αποφάσισε ότι ήταν ωραίο να έρθει δίπλα μου τη στιγμή που ήμουν πλαγιασμένος σε δεξιά στροφή και τον είχα χάσει από τον καθρέφτη μου. Σήκωσα και ξαναέριξα τη μηχανή ακαριαία, τρόμαξα και περισσότερο τρόμαξε ο επιβάτης μου. Για μένα τέρμα λοιπόν, δεν ξέρω σε τι μακάκα θα πέσω την επόμενη φορά κι αν θα τη γλυτώσω. Αυτό όσον αφορά το ήθος φίλε.....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 27-08-2013, 15:30
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Παλιός νέος δεν νομίζω ότι παίζει, απλά κάποιοι έχουν πιό εκρηκτική προσωπικότητα.

Οσο για τις ομαδικές βόλτες φίλε Ακη εγώ δεν πρόκειται να συμμετάσχω ξανά, σίγουρα όχι με τη μηχανή μου. Στην κοπή της πίττας στο Σοφικό πέρσυ ο τύπος που ήταν πίσω κι αριστερά από μένα αποφάσισε ότι ήταν ωραίο να έρθει δίπλα μου τη στιγμή που ήμουν πλαγιασμένος σε δεξιά στροφή και τον είχα χάσει από τον καθρέφτη μου. Σήκωσα και ξαναέριξα τη μηχανή ακαριαία, τρόμαξα και περισσότερο τρόμαξε ο επιβάτης μου. Για μένα τέρμα λοιπόν, δεν ξέρω σε τι μακάκα θα πέσω την επόμενη φορά κι αν θα τη γλυτώσω. Αυτό όσον αφορά το ήθος φίλε.....
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 27-08-2013, 16:03
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανοίγω ένα πολυ βαρύ θέμα γιαυτο αν θέλουν οι υπεύθυνοι ας το κατεβάσουν πριν γινει μπουρλοτο.
Πως πρεπει να συμπεριφερόμαστε προς τους άλλους συμφουριτες και αν ειναι επιτρεπτό να υπάρχει η αίσθηση του παλαιού και νέου εδω μέσα.
Ειναι δυνατόν να μπορει κάποιος να λέει δικιά μου ειναι η εκδρομή και βάζω εγω τους όρους?
Να κρίνουμε και να ψαρωνουμε κάποιον επειδη μπήκε με φορά και δε είπε καλησπέρα?
Πιστεύω οτι ο καθένας μπορει να λέει και να εκφράζεται οπως θέλει αλλα λίγο σεβασμός δε κάνει κακό.
Μερικο πιστεύουν οτι αν έχουν 5000 μηνύματα ο λόγος τους και η εμπειρία τους ειναι πολυ πιο σπουδαία απο κάποιον με 400.000 χλμ και 20 μηνύματα.
Απλα να ξεκινήσει ένα θέμα διάλεξα γιαυτο το έβαλα εδω και δεν ήθελα να χάλασω το θέμα κάποιου αλλου συμφουριτη.
Με εκτιμήσει σε όσους καβαλαμε μηχανή και σε ολα τα μελοι εδω μέσα
Ξέρεις πόσοι είμαστε εδω μέσα που ξενερώνουμε απίστευτα όταν διαβάζουμε όλα αυτά και παίρνουμε μαύρο δρόμο και λέμε ευτυχώς που δεν συμμετέχουμε σε τέτοια σχήματα?????

Last edited by diomiles; 27-08-2013 at 16:17.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 27-08-2013, 18:08
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Πολλοί όντως αλλα υπάρχουν και πρόβατα πολλα που θεωρούν οτι έτσι πρεπει να ειναι οι μοτο συγκεντρώσεις ............
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 27-08-2013, 18:23
xntinou Ο/Η xntinou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 316
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Δεν ξέρω τι μπορεί να οριστεί ηθικά αποδεκτό και τι όχι, εξαρτάται τι έχει αποθηκευμένο ο καθένας στην data base στο κεφάλι του. Πολύ δε περισσότερο να γίνει προσπάθεια ορισμού της κοινής ηθικής κ συμμόρφωσης σε αυτή, εντός κ εκτός εισαγωγικών. Για μένα περισσότερο μετράει η τριβή με το διαφορετικό κ ο σεβασμός αυτού που σίγουρα σου προσθέτει νέες οπτικές - εμπειρίες. Ωραίο θέμα για προβληματισμό
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 27-08-2013, 18:28
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Οταν μαζευτουν 30 και βάλε μηχανές κάποιος πρέπει να κάνει κουμάντο. Ειθισται κουμάντο να κάνει αυτός που ανήγγειλε την εκδρομή, όχι γιατί είναι δική του αλλά γιατι έκανε την πρόταση και είχε την φαεινή ιδέα να ξεσηκώσει το φόρουμ. Αυτοπροσδιορίζεται εν ολίγοις ως leader.
Βρίσκω λογικό σε ένα τέτοιο σύνολο μοτοσυκλετιστών με διαφορετικές προσωπικότητες, ηλικίες, εκρήξεις αδρεναλίνης να μπαίνουν κάποιοι κανόνες, οδηγικής και μη συμπεριφοράς. Αν γουστάρουμε ακολουθούμε αν δεν γουστάρουμε παίρνουμε τα κουβαδάκια μας (μηχσνές και φιλαράκια) και πάμε σε άλλη παραλία.

Υ.Γ. Σκεφτείται να γίνει το "κακό" σε εκδρομή την οποία προτείνατε και διοργανώσατε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!