GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εξορμήσεις χωρίς μοτό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 17-07-2013, 18:50
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Με "πονάει" το "μη έχοντες χιούμορ".......sorry για τη παρερμηνεία των γραφόμενών σου...
no worries ...

Με "προβληματίζει" η "υπογραφή" σου ...
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 17-07-2013, 19:14
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Αν ειναι ευκολο,θα ηθελα καποιος Συντονιστης να σβησει ή μεταφερει σε καποιο πιο hot ισως topic τα μηνυματα που δεν εχουν σχεση με τη θεματολογια τού Τοπικ.
Με ολο το σεβασμο σε ολους,δεν θελω καποιο δικο μου τουλαχιστο τοπικ,να γινεται εστια αντιπαραθεσης και να χαλαμε τις καρδιες μας.Υπαρχουν και τα ΠΜ να τα λετε πιο "αντρικα" ή προσωπικα αν καποιος το βλεπει ετσι....
Ειλικρινα ειναι ενα ωραιο θεμα και το ποσταρα σκεπτομενος ποσα περισσοτερα μπορουμε να μαθουμε για μια μεγαλη(μου)αγαπη την ελευθερη κατασκηνωση με καλη παρεα και την αγαπημενη μας μοτοσυκλετα στην αγκαλια της Φυσης και του βουνου. Αν καποιος δεν θελει να συμμετασχει επι του θεματος ή το βλεπει βαρετο ή ανοστο ας προσπερασει...δε χαλασε ο κοσμος
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 17-07-2013, 20:40
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να σβηστεί κάτι

τα πράγματα δεν έχουν εκτραχυνθεί,

δεν είμαστε παρθενόπες μοτοσυκλετιστές είμαστε

ακούστηκαν όλες οι απόψεις με ισχυρή υποστήριξη των επιχειρημάτων ενίοτε

.....όποιος έχει τον κοινόν νου καταλαβαίνει πολλά

για το πως πρέπει να φερθεί όταν είμαστε έξω στη φύση.

Η αλήθεια υπάρχει σε όλα τα γραφόμενα, παρα πίσω στο νήμα....

υπάρχουν κ υπερβολές αλλα θεωρούμε ότι δεν θα βλαψουν τους συντροχους που διαβάζουν


Να προσθέσω τον κίνδυνο από κεραυνούς
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 17-07-2013, 21:09
babisku Ο/Η babisku βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αχαρνες
Μoto: xlv 700 abs
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Το πρόβλημα με τις αρκούδες είναι υπαρκτό.Στο χωριό της γυναίκας μου (ορεινά Τρίκαλα σύνορα με νομό Γρεβενών), το σπίτι μας είναι στα όρια του χωριού και κάθε χρόνο σπάει την περίφραξη και τρώει κεράσια, σταφύλια και γενικά ότι φρούτο βρει στα δέντρα. Είναι κόσμος που έχει παρατήσει τα κτήματα του λόγω της αρκούδας. Άλλοι προσπαθούν με συσκευές κρότου ή με δαπανηρές λύσεις ηλεκτροφόρων φρακτών να κάνουν κάτι. Το χειρότερο είναι ότι αυτά τα ζώα είναι εξοικιωμένα στον άνθρωπο και δεν φοβούνται από την ανθρώπινη παρουσία, κάτι που δεν γινόταν παλαιότερα, παρόλο που τότε οι κάτοικοι ήταν περισσότεροι στα χωριά και κυρίως στο βουνό (αγροκτηνοτρόφοι).
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 18-07-2013, 00:13
VDR Ο/Η VDR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: ΖΑΧΑΡΩ ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ
Μoto: DR650SE R1200GSA Magma Red R1200GSA Rauchgrau-metallic-matt
Μηνύματα: 1,761
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με άγρια ζώα στην ελεύθερη κατασκήνωση, και αυτό ίσως επειδή προσέχω που θα στήσω, που θα αποθηκεύσω τα τρόφιμα, κτλ.
Φυσικά έχω εγκαταλείψει τον εξοπλισμό 2 ή 3 φορές, επειδή αισθάνθηκα ανασφάλεια, και επιστροφή την επομένη για μάζεμα.
Είναι δραστηριότητα και προσωπικά προτείνω πάντα με παρέα..άσε που έχει περισσότερη πλάκα..
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 18-07-2013, 09:45
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VDR Εμφάνιση μηνυμάτων
...έχω εγκαταλείψει τον εξοπλισμό 2 ή 3 φορές, επειδή αισθάνθηκα ανασφάλεια, και επιστροφή την επομένη για μάζεμα...
Αυτες οι περιπτωσεις ειναι που πρεπει να αναλυθουν κ ακουσθουν λιγο παραπανω για να ξερουμε ολοι κατι παραπανω
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 18-07-2013, 10:24
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VDR Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με άγρια ζώα στην ελεύθερη κατασκήνωση, και αυτό ίσως επειδή προσέχω που θα στήσω, που θα αποθηκεύσω τα τρόφιμα, κτλ.
Φυσικά έχω εγκαταλείψει τον εξοπλισμό 2 ή 3 φορές, επειδή αισθάνθηκα ανασφάλεια, και επιστροφή την επομένη για μάζεμα.
Είναι δραστηριότητα και προσωπικά προτείνω πάντα με παρέα..άσε που έχει περισσότερη πλάκα..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτες οι περιπτωσεις ειναι που πρεπει να αναλυθουν κ ακουσθουν λιγο παραπανω για να ξερουμε ολοι κατι παραπανω
παρά την σωστή προετοιμασία υπάρχουν στιγμές που αμφιβάλεις για το τί βλέπεις ή τί είναι αυτό που ακούς....Απόλυτα φυσιολογικό για άνθρωπο της πόλης που δεν έχει μάθει να κινείται στο σκοτάδι..
επειδή ίσως κάποιες αντιδράσεις πρέπει να είναι αυτόματες, αν κάτι δεν το αντιλαμβάνεσαι σωστά, καλό είναι να παρατήσεις τον εξοπλισμό σου και να φύγεις μέχρι να φέξει πάλι...
είναι κάτι σαν τις οδηγίες εμπλοκής, ακόμα κι αν είσαι σίγουρος ότι θα ανταπεξέλθεις, πρέπει να ακολουθήσεις αυστηρά τους κανόνες....στατιστικά θα είσαι πιό ασφαλής με αυτόν τον τρόπο...
θα ήθελα και εγώ να ακούσω κάποιους αδιαπραγμάτευτους τρόπους αντίδρασης ακόμα κι αν το μυαλό μας είναι περίεργο να ανακαλύψει τί συμβαίνει....
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 18-07-2013, 11:15
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
παρά την σωστή προετοιμασία υπάρχουν στιγμές που αμφιβάλεις για το τί βλέπεις ή τί είναι αυτό που ακούς....Απόλυτα φυσιολογικό για άνθρωπο της πόλης που δεν έχει μάθει να κινείται στο σκοτάδι..

θα ήθελα και εγώ να ακούσω κάποιους αδιαπραγμάτευτους τρόπους αντίδρασης ακόμα κι αν το μυαλό μας είναι περίεργο να ανακαλύψει τί συμβαίνει....
Βασίλη το μυαλό φτιάχνει πολλά πράγματα...

Πριν χρόνια είχα κάτι δουλειές στην Ηπειρο και κανόνισα με την παρέα μου να μην γυρίσω Αθήνα αλλά να παω κατευθείαν στο βουνό ( κοντά στην Μολυβδοσκέπαστη στην Κόνιτσα) και να τους περιμένω να έρθουν.Ελα όμως που κάτι συνέβει και η παρέα θα ερχόταν κατευθείαν το πρωι με αποτέλεσμα να κατασκηνώσω μόνος μου σε ένα σημείο που δεν έβλεπα ούτε κάποιο φωτάκι που να δείχνει πολιτισμό.

Περιττό να σου πω ότι το βράδυ τα είδα όλα.Ημουν απόλυτα σίγουρος ότι όλα τα αγρίμια είχαν κάνει σχέδιο για να μου την πέσουν αφου ήμουν βέβαιος ότι τα άκουγα να βολτάρουν δίπλα από την σκηνή μου.

Φυσικά κάποια στιγμή με πήρε ο ύπνος και το πρωί ξύπνησα ευτυχώς σώος και αβλαβής

Την επόμενη μέρα που ήρθε η παρέα μου δεν άκουσα ούτε θορύβους ούτε τίποτα ...
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 18-07-2013, 15:44
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιττό να σου πω ότι το βράδυ τα είδα όλα.Ημουν απόλυτα σίγουρος ότι όλα τα αγρίμια είχαν κάνει σχέδιο για να μου την πέσουν αφου ήμουν βέβαιος ότι τα άκουγα να βολτάρουν δίπλα από την σκηνή μου.


Την επόμενη μέρα που ήρθε η παρέα μου δεν άκουσα ούτε θορύβους ούτε τίποτα ...
Να γιατι GSforum...με παρεα δεν φοβασαι τιποτα
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 22-07-2013, 00:40
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Μοτο,σκηνουλα καιιιιι.....αγρια ζωα!Πώς ειπατε;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Να γιατι GSforum...με παρεα δεν φοβασαι τιποτα
Ναι ... να τυπώσουμε κ χαρτιά υγείας GS Forum ... για ομαδική χρήση τουαλέτας ...

σιγά να μην προλάβεις να πας τουαλέτα ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:45.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!