GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 15-08-2011, 21:31
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Και ενω ειμαι αραχτος και λαιτ στον καναπε μου απασχολουμενος με το forum μας και σταδιακα ακουγοντας μπηχτες απο την περαστικη γυναικα μου απο τα οπισθια του καναπε ξαφνικα διαβαζω το συγκεκριμενο σποτ
Τριήμερη βολτίτσα στα βουνα της Ελλάδος frits
διαβαζω προσεκτικα και διαπιστωνω οτι ενα πολυ συμπαθης ζευγαρακι(απο τα λεγομενα συμφορουμητων) θα περασει κοντα απο τα μερη μου και οπωςδηποτε δεν πρεπει να το αφησω να περασει ΕΤΣΙ.
Λαδωνω λιγο τα γραναζια του μυαλου μου και προσπαθω να βρω κατι δελεαστικο για να τους τραβηξω κατα δω χρησιμοποιοντας σαν πρωτο δελεαρ το πανηγυρι του 15αυγουστου που γινεται εδω με στολισμο αλογων και παρελαση αυτων κατα μηκος της κομοπολης
Πραγματικα την αλλη μερα το μεσημερι δεχτικα τηλ απο τον Σταυρο(frits)και κανονισαμε για της 14 να βρεθουμε
Οκ λεω και συνεχιζω την περιηγηση στο forum
στη συνεχεια βλεπω αυτο
Παρέα με τους κάστορες..!!(Τριήμερο Καστοριά)

τον Αργυρη τον ειχα σταμπαρει απο τα γνωστα τσιπουρακια του και μιας και η Καρδιτσα ειναι διπλα ειχα σκοπο καποια στιγμη να τον παρω τηλ για καφεκαι γνωριμια,ελα ομως που ερχεται το βουνο στο Μωαμεθ?και ηρθε και αυτος με την Φωτεινη στα μερη μας και οπως καταλαβαινετε αρπαξα την ευκαιρια απο τα μαλιακαι συναντιθηκαμε εδω



για ζεσταμα
ειχαμε συμφονισει να βγαλουμε φωτο απο τα συνοδευτικα μεζεκληκια ΑΛΛΑ μπα πριν προλαβουμε να συκοσουμε τα πιρουνια μας περασε ξαφνικα ενα τεραστιο αορατο ουφο με χελονονιντζακια και μας αρπαξε τα μισα ετσι βγαλαμε φωτο οτι προλαβαμε





απεγνωσμενα ο Αργυρης προσπαθουσε να βγαλει φωτο τα μεζεκληκια αλλα τα καταραμενα αορατα χελονονιντζακια εκαναν καλα την δουλεια τους αφανιζοντας γοργα τα εδεσματα


και μετα απο πολυ φαγοοινοπωσια εφτασε και το επιδορπιο






,ααα να προσθεσω πως στο πιατο του επιδορπιου υπηρχε πριν ακουμπισει στο τραπεζι και ενα συκο ΑΛΛΑοπως καταλαβαινετε τα τρις καταραμενα χελονονιντζακια ξανα χτυπησαν
και αφου το τσακισαμε και αυτο χαλαρωσαμε λιγο πριν παρω τον δρομο της επιστροφης

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/402/dscf0406wo.jpg/][/URL



Την επομενη και ενω ειχαμε τελικα κανονισει να βρεθουμε 15αυγουστο δεχομαι ενα πολυ οχι απροβλεπτο αλλα ευχαριστο τηλεφωνιμα απο τον Σταυρο(staga1200 ηξερα οτι ηταν στην Κατερινη αφου ειχαμε μιλησει την προηγουμενη)και μου διαμηνησε πως θα παραβρεθει και αυτος στην τρελη μαζοξη. Ετσι λοιπον με ηδη ενα καλο φιλαρακι στο ενεργητικο(staga1200)που ειχαμε γνωριστει και ταιριαξαμε κιολας απο την Ζακυνθο και ενα ακομα ζευγαρακι(ARGI-ΦΩΤΕΙΝΗ)που ταιριαξαμε απο την Καστορια την προηγουμενη εμενε να γνωρισουμε τον frits-xanthi
15αυγουστος και οι καλεσμενοι αρχησαν να ερχονται



ΟΥΠΣ σορυκαποιοι ξερουν






μετα απο αρκετη κουβεντα-γελιο και καφε πηγαμε να δουμε την παρελαση των αλογων








και αφου ειδαμε την παρελαση και μας εκαψε ο ηλιος καθησαμε σε μια ταβερνα στην πλατεια για ΜΑΣΑξεκιμησαμε ετσι για τοκαλο με τσιπουρακι


μετα με τις τοπικες λιχουδιες(λογο της ημερας δεν ειχαν λοιχουδιες σχαρας προβατινα κτλ)


σαρμαδια....(ο τονος στο δευτερο αλφα..τα σαρμαδια ειναι ο κλασικος λαχανοντολμας με κιμα και ρυζι γεμιση ΑΛΛΑτο λαχανο-περιτιλιγμα του σαρμα εχει ειδικη προεργασια...το βαζουνε σε αλμη για περιπου 1μηνα για να παρει την φυσικη ξιναδα και μετα φτιαχνουν τα σαρμαδια)


πτια(ο τονος στο αλφα παλι.....η πτια ειναι στομαχακια αρνιου με γεμιση ριζι και κιμα ο οποιος κιμας οπως και στα σαρμαδια ειναι αναμικτος μοσχαρι-χοιρινος ΑΛΛΑ κανει εντωνα την παρουσια του το μαυροπιπερο σχετικα ξερω φαγητο)


κοτσι προβατινας(το λεει η λεξη δεν κριβεται τιποτα πισω απο το ονομα ΑΛΛΑειναι μαγειρεμενο στην γαστρα κανονικα με πρασο γινεται αλλα το συγγεκριμενο σερβιριστηκε με πατατες βρασμενο σε περιπου 6 ωρες σε σιγανη φωτια για να χωμαλιαση)


και τελος το κεμπαπ προβατινας αυτο δεν θα το αναλυσω ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ

Το κερασακι στην του ρτα ηταν ο ΑΣΣΟΣ στο μανικι που εκριβα..........

Λοιπον η Σιατιστα φημηζεται για τα κρασια της ΟΧΙ οποιο δηποτε κρασι ΑΛΛΑ το ηλιαστο το οποιο θελει ιεροτελεστια-υπομονη-μαεστρια και τεραστια γνωση πικιλιας σταφιλιου και ιδικης ωριμανσης(αφηνοντας το να ηλιαστη για περιπου 40 μερες και να σταφιδωσει γινοντας ετσι πολυ ποιο δυνατο και ταυτοχρονα γλυκο) και ο τροπος παρασκευης του ειναι τελετουργικοςδεν θα πω περισσοτερα για να μην σας κουρασω
ειχα 4 μπουκαλακια τετοιου ειδους κρασιου τα οποια δεν αγοραζονται και δεν πληρωνονται......... ειναι βισματικα ετσι οπως το λεω χρειαζεται το καταλληλο ατομο στην καταλληλη θεσητο ενα το ηπιαμε και τα αλλα 3 τα μοιρασαν οι κορες μου στα παιδια frits-staga1200 και ARGI να διευκρινησω τα 2 μπουκαλια ηταν ηλιαστο και τα αλλα 2 ηταν ΠΑΜΠΑΛΑΙΟ..

Ετσι καπου εδω τελειωνει και η αφηγηση μου,τα παιδια πηραν το δρομο της επιστροφης..




απο εμενα

την γυναικα μου ΝΤΙΝΑ

και τις δυο μου κορες που φαινονται στην φωτο της αποχωρισης

δηλωνουμε οτι οχι απλα χαρηκαμε για την γνωριμια και μπηκατε με μιας στην καρδια μας εκπεμπετε ανθρωπια καλοσινη αγνοτητα και ευχαριστηση σ'εμας που σας γνωριζουμε πλεον.....

ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 15-08-2011, 21:51
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Μπράβο ρε Γιάννο ... τί καλύτερο από μια μάζωξη φίλων,

που ήρθαν από διάφορα μέρη της Ελλάδας, έτσι ... αναπάντεχα ...

Για το πώωωωως περάσατε, δεν θα το σχολιάσω ...

Το είπαν, ή μάλλον το ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΞΑΝ οι φωτογραφίες σας ...

Πάντα τέτοια κ καλύτερα !!!






.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 15-08-2011, 22:10
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Πολλά πολλά μπράβο στην παρέα σας Γιάννο !

Αλλά πιο πολλά μπράβο σε σένα που μοιράστηκες μαζί μας,
τη μοναδική Σιατιστο - μάζωξή σας !!!

Άντε και στα επόμενα !

.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 15-08-2011, 22:48
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Μπράβο βρε παιδιά, πάντα τέτοιες ωραίες στιγμές να περνάτε!
GS FORUM όλη η Ελλάδα μια παρέα!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 15-08-2011, 23:16
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Μια σόδα βρε παιδιά. . . φούσκωσααα . . .

Τι έκαμες εκεί μπρε Γιάννο;
Αυτό κι ήταν "μάζωξις" :sm5:
Με κάποιους μπορεί και να συναντηθήκαμε, επιστρέφαμε από Λευκάδα σήμερα το απογευματάκι.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 15-08-2011, 23:39
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ



Μπράβο σας παιδιά σούπερ συνάντηση με πολύ καλή παρέα αλλά και φαγητό .

Σας χάρηκα πολύ σε όλο αυτό το υπέροχο φώτο ρεπορτάζ του φίλου μου Γιάννη .

Πάντα τέτοια αδέρφια .



Reply With Quote
  #7  
Παλιό 15-08-2011, 23:43
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Γιαννάκο μια χαρά όλα ήταν περάσατε super πάντα τέτοια
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 16-08-2011, 00:32
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Λοιπόν ο Γιάννης τα λέει σεμνά και ταπεινά,
το παλικάρι και η γυναίκα του μας σκλάβωσαν στην κυριολεξία με την φιλοξενία τους, δεν ξέρω πως στο καλό συμβαίνει σε αυτό το φόρουμ να μαζεύονται παιδιά μάλαμα, ξέρω όμως ότι πλέον έχουμε ένα πολύ καλό φίλο στην Σιάτιστα.

Η παρέα του Aργύρη της Φωτεινής και του Staga μαζί με την φιλοξενία του Γιάννη και της Ντίνας είχαν σαν αποτέλεσμα η σημερινή να είναι η πιό "γεμάτη" από τις 3 που είχα στην διάθεσή μου και πιστέψτε με και οι άλλες 2 ήταν πολύ καλές. Τελικά είναι η παρέα που μετράει πιό πολύ από όλα.

Θα ήταν μεγάλη παράλειψη να μην γράψω και για την πανέμορφη πόλη της Σιάτιστας, ωραίος κόσμος που κρατάει ζωντανά τα έθιμα της περιοχής του. Καταπληκτικό το θέαμα των πάρα πολλών αλόγων που στολισμένα έκαναν παρέλαση, "χορέυοντας" πολλά από αυτά ατον ρυθμό που έδινε η παραδοσιακή μουσική που έπαιζαν οι ντόπιοι πολιτιστικοί σύλλογοι.

Γιάννη για ακόμα μία φορά σε ευχαριστούμε από καρδιάς...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 16-08-2011, 01:22
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

μπραβο ρε Γιαννη εγραψες!!!τι μου θυμισες παλι!!Σταυρο περασε το αυτι με το λιαστο κρασι?
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 16-08-2011, 01:47
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΙΑΤΙΣΤΑ-ΣΙΑΤΙΣΤΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από saitman Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο ρε Γιαννη εγραψες!!!τι μου θυμισες παλι!!Σταυρο περασε το αυτι με το λιαστο κρασι?
Αρε μηνα γκαντεμια δεν βρεθηκαμε τελικα αλλα που θα παει οπως βλεπεις ο κοσμος ειναι μικρος για καποιους που ουτε καν γνωριζονται ποσο μαλλον για μας που οι δρομοι μας οδηγουν στην Σιατιστα,καποια στιγμη θα βρεθουμε που θα παει

Last edited by jtnakos; 16-08-2011 at 01:48.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!