GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 26-06-2013, 18:58
Μιχάλης 1988 Ο/Η Μιχάλης 1988 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1200gs 07'
Μηνύματα: 774
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Εμένα με έπιασε το ραντάρ στην Αττική οδό με 185 αντί 120 η κλήση μου ήρθε στις 1/3/13 την πλήρωσα στις 3/3/13 και στις 16/6/13 ήρθε απόφαση απο τροχαία αττικης οδού να καταθέσω το δίπλωμα μου για 60 μέρες βεβαίως έκανα ένσταση και πήρα μια παράταση 5 μέρες αλλα δυστυχώς χθες με ειδοποίησαν οτι πρέπει να πάω να το αφήσω... Θα πάω αύριο να κλαφτω λίγο στον Δικα αλλα μάλλον δεν τη γλιτωνω.. Έχεις κανείς καμια παρόμοια εμπειρία;;;
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 26-06-2013, 19:10
kostas8383 Ο/Η kostas8383 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: f800gs
Μηνύματα: 59
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνήθως πέριξ του υπουργείου δραστηριοποιούνται "διάφορα γραφεία" για ανανεώσεις διπλωμάτων κλπ... Νομίζω πως μια προσέγγιση, πριν την κατάθεση του διπλώματος, ίσως έβγαζε κανένα λαγό... ίσως...
Καλό ξεμπέρδεμα!!
φιλε γιαννη επειδη ειμαι απο θεσ/νικη εχω ρωτησει καποιες σχολες οδηγων μηπως οπως λες βγαλω κανεναν λαγο αλλα τπτ...τωρα για αθηνα και "διαφορα γραφεια" δυστυχως δν ξερω αν μπορω να βρω κατι...ευχαριστω παντως!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από klagenfurt Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο το γραφω για να καταλαβουμε, πως δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις πολλες φορες...
καποιος που δεν ηξερε την αληθεια, θα νομιζε οτι κανω κοντρες μεσα στις πλατειες των χωριων...
σ'ευχαριστω φιλε!κι εγω ποτε δν βιαζομαι να κατακρινω καποιον...ποτε δν ξερεις την ιστορια του...δεν εχω κανενα προβλημα με οσα ειπωθηκαν..αλλος μπορει να εχει προσωπικη τραυματικη εμπειρια και γι'αυτο να τα λεει χυμα...το καταλαβαινω...αλλος μπορει να ειναι σωστος σε ολα του και να με κρινει...το δεχομαι...αλλα το να με κατακρινει καποιος κατευθειαν γνωριζοντας για το ατομο μου μονο δυο γραμμες που εγραψα εδω...ε δν το θεωρω και πολυ σωστο...αλλα ξαναλεω οτι δν εχω κανενα προβλημα με κανεναν!ολα καλα!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε ο ortho έχει δίκιο στο ότι σχεδόν όλοι μας έχουν καταναλώσει μικρές ποσότητες αλκοόλ και έχουν οδηγήσει
. Εγώ προσωπικά δεν καμαρώνω αλλά αν πω ότι δεν το έκανα ποτέ θα είμαι ψεύτης. Δυστυχώς πιάσανε εσένα για να μάθουμε και εμείς τι ισχύει. Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να το πάρεις πίσω στο μισό χρόνο αφού το παραδόσεις. Θα ρωτήσω και θα σου πω σίγουρα.
φιλε μου προφανως και δν πρεπει να καμαρωνουμε για τετοια πραγματα!ουτε καποιο κατορθωμα ειναι ουτε μαγκια...αν μαθεις κατι παραπανω πες μου!σ'ευχαριστω πολυ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από REK Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπάμαι που θα στο ξεκαθαρίσω...αλλά δεν θα κανείς και πολλα ...ο νόμος ειναι αυστηρός...και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν "περνά" τπτ
Αντιμετώπιζουμε στην εταιρεία που εργάζομαι το ίδιο θέμα με συνάδελφο..

Υπομονή..
υπομονη κανω φιλε και βλεπουμε...thanks!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 26-06-2013, 19:24
gentleman Ο/Η gentleman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: χαλκιδα
Μoto: Bmw f 650
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Μπραβο Χαρη ! Σωστη , ωριμη και σοφη η τοποθετηση σου!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 26-06-2013, 19:28
gentleman Ο/Η gentleman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: χαλκιδα
Μoto: Bmw f 650
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει ο ανθρωπος πήρε το μαθημα του απο την Πολιτεία

δεν έγραψε για να τον μαλώσετε η να τον συγχωρήσετε.

Σεβαστή η γνώμη σας για αυτούς που πίνουν και οδηγούν...

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον κλπ... αλλα το νήμα δεν είναι επ'αυτού...

Όποιος νομίζει ότι θα προσφέρει στην κοινότητα μας στο θέμα του αλκοόλ

ας ανοίξει ένα σχετικό νήμα να γινει ανάπτυξη του θέματος για να μείνει στην κοινότητα κάτι θετικό!

Ο συμφορουμίτης δεν ζήτησε τις νουθεσίες μας και την γνώμη μας στα πάθη του και στο πάθημα του...

...........................................................................................................
Μπραβο Χαρη για την τοποθετηση σου ! Ωριμη και σοφη!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 26-06-2013, 20:07
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης 1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα με έπιασε το ραντάρ στην Αττική οδό με 185 αντί 120 η κλήση μου ήρθε στις 1/3/13 την πλήρωσα στις 3/3/13 και στις 16/6/13 ήρθε απόφαση απο τροχαία αττικης οδού να καταθέσω το δίπλωμα μου για 60 μέρες βεβαίως έκανα ένσταση και πήρα μια παράταση 5 μέρες αλλα δυστυχώς χθες με ειδοποίησαν οτι πρέπει να πάω να το αφήσω... Θα πάω αύριο να κλαφτω λίγο στον Δικα αλλα μάλλον δεν τη γλιτωνω.. Έχεις κανείς καμια παρόμοια εμπειρία;;;
Εσύ είσαι γρήγορος και θα το πάρεις γρηγορότερα…
Έπρεπες να δηλώσεις ότι το οδηγούσε η γυναίκα σου , η γιαγιά σου, ο αδελφός σου για να πάρουν το δικό τους, γενικά κάποιον που δεν το χρησιμοποιεί…
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 26-06-2013, 23:51
Μιχάλης 1988 Ο/Η Μιχάλης 1988 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2012
Περιοχή: Μαρουσι
Μoto: R1200gs 07'
Μηνύματα: 774
Προεπιλογή

Θα έδινα το δίπλωμα της γιαγιάς μου, αλλα θέλει να κάνει ένα track day στα μέγαρα ImageUploadedByTapatalk1372278813.375568.jpg
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 27-06-2013, 01:07
Highlander Ο/Η Highlander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: V-Strom DL650AK9
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Από πέρυσι έχω πάρει ένα τέτοιο:

LCD Digital Alcohol Breath Analyzer Tester Breathalyzer | eBay



Γενικά ήμουν στο όριο του 0,10mg/l και πλέον το έχω σιγουρέψει.
Ξέρω ποιο είναι το όριό μου, αρκεί φυσικά να πιω μόνο π.χ. μπύρα.
Αν τα μπερδέψετε χάνετε τη μπάλα.

Ανάλογα με το τι πίνετε σαν δείχνει και τα ανάλογα αποτελέσματα.
Αν έχεις πιει ένα ποτό και πριν φύγεις από το μπαρ κατεβάσεις ένα σφηνάκι, για αρκετά λεπτά θα σε δείχνει πάνω από το όριο.
Γι' αυτό αν σε βρούνε πάνω από το όριο σε μετράνε μετά από 15' ή 30' (δεν θυμάμαι καλά).

Προσοχή !
Ποτό και οδήγηση δεν πάνε μαζί.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 27-06-2013, 01:18
advtolis Ο/Η advtolis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2013
Περιοχή: marousi
Μoto: gs 1200 adv
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

ενταξει ειναι και οι αστυνομικοι τραγικοι ..... αμα θελει να σε γραψει θα σε γραψει ,εμενα παλι μου ετυχε κατι κωμικοτραγικο στην αττικη οδο με το αυτοκινητο οπου με βρηκαν πανω απο το οριο ελαχιστα και μου ειπαν για να μην σε γραψουμε παρε καποιον γνωστο σου να ερθει να παρει το αμαξι και εισαι οκ, και ετσι εγινε μονο που ο γνωστος μου απο παλληνη ηρθε αττικη οδο με το αμαξι του και πηρε το δικο μου και εγω το δικο του και φυγαμε.....αντε βγαλε ακρη.......για κλαματα λεμε.......
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 27-06-2013, 16:53
klagenfurt Ο/Η klagenfurt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: RT1150, vespa cosa, vespa Rally 180/1972, vespa "U"/1953
Μηνύματα: 1,591
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από advtolis Εμφάνιση μηνυμάτων
ενταξει ειναι και οι αστυνομικοι τραγικοι ..... αμα θελει να σε γραψει θα σε γραψει ,εμενα παλι μου ετυχε κατι κωμικοτραγικο στην αττικη οδο με το αυτοκινητο οπου με βρηκαν πανω απο το οριο ελαχιστα και μου ειπαν για να μην σε γραψουμε παρε καποιον γνωστο σου να ερθει να παρει το αμαξι και εισαι οκ, και ετσι εγινε μονο που ο γνωστος μου απο παλληνη ηρθε αττικη οδο με το αμαξι του και πηρε το δικο μου και εγω το δικο του και φυγαμε.....αντε βγαλε ακρη.......για κλαματα λεμε.......
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 30-06-2013, 01:35
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αφαιρεση διπλωματος..βοηθεια!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από advtolis Εμφάνιση μηνυμάτων
ενταξει ειναι και οι αστυνομικοι τραγικοι ..... αμα θελει να σε γραψει θα σε γραψει ,εμενα παλι μου ετυχε κατι κωμικοτραγικο στην αττικη οδο με το αυτοκινητο οπου με βρηκαν πανω απο το οριο ελαχιστα και μου ειπαν για να μην σε γραψουμε παρε καποιον γνωστο σου να ερθει να παρει το αμαξι και εισαι οκ, και ετσι εγινε μονο που ο γνωστος μου απο παλληνη ηρθε αττικη οδο με το αμαξι του και πηρε το δικο μου και εγω το δικο του και φυγαμε.....αντε βγαλε ακρη.......για κλαματα λεμε.......
Από την μία αντιφάσκεις, αφού μιλάς για γράψιμο και αμέσως αναφέρεις περιστατικό … μη γραψίματος!!!

Από την άλλη μπορείς να μου πεις πως θα δείξει ένδειξη αλκοόλ το μηχάνημα ώστε να σε γράψουν …άμα δεν έχεις πιεί αλκοόλ ??? … ή μιλάς γενικά για οποιαδήποτε παράβαση …

Εάν είσαι σωστός οδηγός (σύμφωνα με τον Κ.Ο.Κ) τι θα γράψει ??? Θα φτιάξει αυτοσχέδιο νόμο από το κεφάλι του ο αστυνομικός ???


Υ.Γ.
1) Περιέγραψες ένα περιστατικό … μήπως θυμάσαι κάποιες σημαντικές <<λεπτομέρειες>> όπως εάν έγινε έλεγχος αλκοτέστ στον φίλο σου και σε εσένα πριν φύγετε? Μήπως θυμάσαι την ένδειξη του μηχανήματος που λες ότι ήταν <<λίγο πάνω από το όριο>> και πόση ώρα μετά την μέτρηση ήρθε ο φίλος σου και φύγατε ???

2) Ποιοι είναι οι τραγικοί αστυνομικοί ??? … αυτοί που γράφουν όλες τις παραβάσεις σύμφωνα με τον νόμο ??? …αυτοί που δεν γράφουν, ακόμα και σοβαρές παραβάσεις (όπως την οδήγηση υπό την επήρεια οινοπνεύματος) ??? μήπως ΟΛΟΙ ???
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!