GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Κοινωνική ευαισθησία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιό 25-03-2010, 15:04
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Καλά ρε τάκαρε τι λέτε τα δικά σας?? Μια εντουράδα αγάπης είπαμε να κάνουμε όχι αγώνες....αι εδώ ακούω για γκροπάκια ...γρήγορους κτλ κτλ.....μην θορηβηθούμε και εμείς οι άπειροι και το ακυρώσουμε φοβάμαι!!!

Σκοπός αν κατάλαβα καλά είναι να πάμε το χώμα μας χαλαρά και να περάσουμε όμορφα!!!

Θα είμαστε πολύς λάος και δεν χωράνε καγκουριές και εφετζιλίκια!!!

Πάμε να το διασκεδάσουμε και να εκπληρώσουμε το σκοπό μας....όσοι θέλουμε άλλα σκηνικά υπάρχουν κ άλλα σ/κ που μπορούνε να πάνε!!!

Χρόνια πολλά και απο μένα σε όλους!!

Last edited by italos; 25-03-2010 at 15:05. Λόγος: η
Reply With Quote
  #162  
Παλιό 25-03-2010, 15:36
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

ρε νικολα αυτο δεν ηθελα να γινει και για αυτο το λογο γραφω και ξαναγραφω οτι θα ειναι χαλαρα δεν παμε για χρονους κτλ κτλ αλλα τι να κανω????
ο σκοπος ειναι αυτος ακριβως που γραφεις!!!!

μαζι δεν ημασταν τοτε με τον Σπανο στα γερανεια???40 50 μηχανες και ηταν ενα γκρουπ????
Reply With Quote
  #163  
Παλιό 25-03-2010, 15:47
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Μαζί μαζί είμασταν τάκη μου όπως τα λές!!!

Εγώ έχω τυφλή εμπιστοσύνη στη οργανωσή σου!! Και πιστεύω όλα θα είναι τέλεια με τον τρόπο που θές να κίνηθει το πράγμα!!
Reply With Quote
  #164  
Παλιό 25-03-2010, 16:24
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Ρε παιδια, ποιος μιλησε για χρονους και αγωνες και αλλα πολλα;
Ειπα εγω ποτε για χρονους και τετοια; Μη με τρελαινετε.


Καποτε ο Σπανος χωριζε τα ατομα σε δυο ομαδες αναλογα με τις ικανοτητες τους καθενος. Και μαλιστα δεν επετρεπε καν τις προσπερασεις.

Μετα το αλλαξε. Παλι με γκρουπς και μπορεσε να προσπερασει ο ενας τον αλλον.

Μετα δεν ξερω τι εγινε, γιατι σταματησα να πηγαινω.

Εγω το λεω απλα για καλυτερο ελεγχο.
Τακη γιατι πρεπει να εισαι μονος σ ολο το εγχειρημα; Δεν μπορει να σε βοηθησει κανενας αλλος, κανοντας τον επικεφαλη στο 2ο ή 3ο γκρουπ;

Εγω φυσικα και δεν μπορω να κρινω κανεναν αν ειναι εμπειρος,γρηγορος ή οτιδηποτε αλλο. Εγω ξερω μονο τις δικες μου ικανοτητες.
Ο καθενας μονος του το αισθανεται.

Αλλα επειδη αρχιζω και νοιωθω οτι γινομαι ενοχλητικος, σταματαω εδω και τελειωνει το θεμα. Καντε οτι νομιζετε.

Φυσικα και θα ερθω και θα στηριξω την ολη προσπαθεια.
Αλλα σας παρακαλω πολυ μην βαζετε λογια που δεν εχω πει ποτε. Δεν ειπα ποτε για χρονους κλπ. Ειπα αν γινοτανε να γινουν γκρουπς αναλογα με τις ικανοτητες του καθενος, αναλογα πως νοιωθει ο καθενας και οχι πως τον βλεπει ενας τριτος.

Οσο για την σκονη, αυτο δεν το γλιτωνεις με τιποτα αν εισαι 2ος και μετα.

Παντως χαιρομαι που θα μαζευτουμε τοσοι πολλοι στο βουνο.

Reply With Quote
  #165  
Παλιό 25-03-2010, 16:33
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Παντως χαιρομαι που θα μαζευτουμε τοσοι πολλοι στο βουνο




+1200.....αυτος ειναι ο στοχος
να χαμογελασουν....και αλλοι μαζι μας...
Reply With Quote
  #166  
Παλιό 25-03-2010, 16:36
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Λιάκουρα δεν διάβασα τα πόστς σχεδόν κανέναν...δεν είπα τπτ για κανέναν εγώ προσωπικά...κ φυσικά δεν γίνεσαι ενοχλητικός....!!!

Όσες πιο πολλές ιδέες πέφτουν στο ραπέζι πιο καλό και πιο δημιουργικό μπορεί να είναι για όλους μας!!!

Και εγώ έχω ιδέες αλλά δεν έχω καθόλου χρόνο να ανακατευτώ οπότε το αφήνω σε εσας
Reply With Quote
  #167  
Παλιό 25-03-2010, 16:58
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

ηλια δεν μου εχεις δωσει ουτε τον χρονο να κανω την διαδρομη και μετα να τα βαλω κατω με την ομαδα και να δουμε πως μπορει αυτο να γινει καλητερο για ολους μας......δεν ειμαι μονος μου ειμαστε μια ομαδα 10 ατομων!!!!στο στομα σου δεν βαζω λογια που δεν εχεις πει...εσυ ειπες για για 2 ομαδες με εμπειρους και μη...εσυ τι συμπερασμα βγαζεις απο αυτο????μην λεμε και οτι θελουμε!!!!υπαρχουν και ορια!!οσο για τους χρονους και κτλ το ειπα εγω οτι δεν παμε για χρονους για να αποφυγω τυχον παρεξηγησεις!!δεν ειπα οτι το ειπες εσυ!!


δεν θελω να αρχισουμε να λεμε ανουσια λογια γιατι θα χασουμε την ουσια..


και τολεω για τελευταια φορα...την δευτερα που θα εχουμε κανει την διαδρομη θα μπουν ολα αναλυτικα!!!!!

Last edited by wet & dirty; 25-03-2010 at 17:00.
Reply With Quote
  #168  
Παλιό 25-03-2010, 17:22
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω στο μυαλο μου εδω και ενα μηνα μια προταση να κανω σε ολους..το παλευα απο δω το παλευα απο κει αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω πως να το πω....τελικα δεν ειναι απλα μια χωματινη βολτα...μονος μου δεν μπορω να το οργανωσω,θελω βοηθεια που πραγματικα γνωριζω οτι θα την εχω τουλαχιστον απο μερικούς απο εσας!!

Λοιπον στο ψητο τα πολλα λογια ειναι λιγοτερη λασπη στη μηχανη!!

Με αφορμη την προταση αγαπης του φορουμ, θελω να διοργανωσουμε μια ΕΝΤΟΥΡΑΔΑ ΑΓΑΠΗΣ για το 2010 αρχες απριλίου !!με 50-100 χωματινα χιλιομετρα (με διαδρομες που θα βγαλω εγω με την βοηθεια ελπίζω του Δαναου)και ενα κοστος συμμετοχης Χ που θα τα παμε ολοι μαζι με τα δωρα στους φιλους του παιδιου. σιγουρα αυτο θελει οργανωση αλλα ειμαστε εκπαιδευμενοι απο αυτα!!!

θελω να μου πειτε πως το ακουτε και τι μπορουμε να κανουμε εμεις οι εντουράδες για αυτες τις ψυχες!! Ο ΣΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΒΟΛΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ!!!
Να γράψω και εγώ 2 γραμμές προσπαθώντας να βοηθήσω όσους σκέφτονται να έρθουν και διστάζουν ίσως να το κάνουν διαβάζοντας όλα τα παραπάνω ποστ αλλά και φοβούμενοι ίσως την οδήγηση στο χώμα με μία μηχανή 220+ κιλών που οι περισσότεροι έχουν εδώ μέσα.

Πρώτα από όλα μιλάμε για βόλτα της οποίας ο στόχος είναι το χαμόγελο των παιδιών. Είναι αυτονόητο ότι τα πράγματα θα είναι χαλαρά και θα είναι μία πρώτης τάξης ευκαρία για όσους θέλουν να σκονίσουν την "μπέμπα τους", προσφέροντας παράλληλα και μία βοήθεια σε παιδιά που έχουν ανάγκη.
Έχω πάει 2 φορές στο βουνό με τον Τάκη (Wet & Dirty) και γνωρίζοντας και πολλούς από την παρέα του που τον βοηθούν σε αυτό το εγχείρημα είμαι σίγουρος ότι όλα θα κανονιστούν (διαδρομή, στάσεις κ.λ.π.) με προτεραιότητα την ασφάλεια μας και το να περάσουμε καλά.

Είναι λογικό όλοι να έχουμε απόψεις και ιδέες και οι περισσότερο έμπειροι στο χώμα ένα λόγο παραπάνω, αλλά πιστεύω ότι αν κάποιος θέλει να βοηθήσει είναι καλύτερα να απευθυνθεί απευθείας στον διοργανωτή και να κουβεντιάσει όποια ιδέα, το να τα ανεβάζουμε όλα απάνω (και τις διαφωνίες μας) μπορεί να δημιουργεί μία σύγχυση σε κάποιον που το σκέφτεται και διαβάζει για "χαμό" που θα δημιουργηθεί με 20 μηχανάκια κ.λ.π.
Αν πάμε με συνείδηση του τι ακριβώς θα κάνουμε (μια χαλαρή βόλτα στο χώμα) και καλή διάθεση (ακούς γκρινιάρη Ντινόπουλε ) όλα θα πάνε μία χαρά.

Last edited by frits; 25-03-2010 at 17:43.
Reply With Quote
  #169  
Παλιό 25-03-2010, 17:31
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
ηλια δεν μου εχεις δωσει ουτε τον χρονο να κανω την διαδρομη και μετα να τα βαλω κατω με την ομαδα και να δουμε πως μπορει αυτο να γινει καλητερο για ολους μας......δεν ειμαι μονος μου ειμαστε μια ομαδα 10 ατομων!!!!στο στομα σου δεν βαζω λογια που δεν εχεις πει...εσυ ειπες για για 2 ομαδες με εμπειρους και μη...εσυ τι συμπερασμα βγαζεις απο αυτο????μην λεμε και οτι θελουμε!!!!υπαρχουν και ορια!!οσο για τους χρονους και κτλ το ειπα εγω οτι δεν παμε για χρονους για να αποφυγω τυχον παρεξηγησεις!!δεν ειπα οτι το ειπες εσυ!!


δεν θελω να αρχισουμε να λεμε ανουσια λογια γιατι θα χασουμε την ουσια..


και τολεω για τελευταια φορα...την δευτερα που θα εχουμε κανει την διαδρομη θα μπουν ολα αναλυτικα!!!!!
Οκ Τακη,περιμενουμε.

Εγω,ναι, ειπα για γκρουπς εμπειρων και μη εμπειρων, με επικεφαλης και σκουπες. Για λογους που ολοι μας φανταζονται.
Το ποιος ειναι εμπειρος και ποιος οχι το αισθανεται ο καθενας απο μονος του.

Εγω σταματαω εδω και περιμενω με ανυπομονησια την διαδρομη που θα βγαλεις.

Reply With Quote
  #170  
Παλιό 25-03-2010, 17:46
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Eντουράδα αγάπης από το GS Forum - Κυριακή 11 Aπριλίου 2010 !!!

επικεφαλης και σκουπες θα εχει και το ειχα πει και εγω απο την αρχη και αυτος ειναι ο λογος που ειμαστε ομαδα 10 ατομων!!!


τα λεμε μολις ειμαστε ετοιμοι!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
R 1200 Gs Adventure 2010, φωτό από το MCN! Arkas Νέα μοντέλα BMW 44 22-04-2010 12:44
ΑΛΥΚΕΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ Κυριακή 28/2/2010 danaos Χωμάτινες εξορμήσεις 62 14-03-2010 10:27
Το GS Forum κόβει την πίττα του - Κυριακή 31 Iαν 2010 ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ "Το ... κοπή τη πίττα" 560 14-02-2010 22:12
Το GS Forum κόβει την πίτα του - Κυριακή 15-2-09 ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ "Το ... κοπή τη πίττα" 239 03-01-2010 22:07


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!