GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 08-10-2010, 00:02
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

ευτυχώς ΔΕΝ έγινε σοβαρότερη ζημιά ούτε σε μένα ούτε στο μωρό μου!!





Jefe
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 08-10-2010, 00:19
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν υπήρχαν κάγκελα πόσο θα ήταν η ζημιά άραγε;
Τα κάγκελα προστατεύουν σε πτώσεις μι λίγα χιλιόμετρα. Πάντα όμως υπάρχει περίπτωση πέφτοντας στο πλάι το μηχανάκι να βρει το καπάκι του κυλίνδρου σε οποιοδήποτε εξόγκωμα (πέτρα κλπ).
Εγώ δε φοράω κάγκελα στο δικό μου, χαίρομαι που δε το έχω βαρύνει με τα κιλά των κάγκελων και εύχομαι απλά να μη κάτσει στραβή. Υπόψη ότι και τα πλαστικά μαύρα προστατευτικά του καπακιού βοηθούν επίσης.
Αν πήγαινα μεγάλο ταξίδι χωρίς τα κάγκελα το μόνο που θα είχα μαζί μου θα ήταν τα καουτσουκένια καλύμματα που "φοράς" σε περίπτωση σπασίματος του καπακιού για να μη μείνεις από απώλεια λαδιών.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 08-10-2010, 11:36
Wolf77 Ο/Η Wolf77 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Zwgrafou
Μoto: BMW R1200 GS (Special Edition)
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Ευχαριστώ Jefe & DoctorAbo για το ενδιαφέρων!!!

Να μαστε όλοι καλά κ ασφαλείς απο εδώ κ πέρα.....
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 21-11-2010, 14:05
Wolf77 Ο/Η Wolf77 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Zwgrafou
Μoto: BMW R1200 GS (Special Edition)
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Χαιρετώ όλα τα παιδιά του Forum!!!!

Μετά από πολύ καιρό αναμονής είπα να γράψω ΝΕΑ σχετικά με την ΜΟΤΟ μου όπως σας είχα υποσχεθεί (όταν θα έπαιρνα την ΜΠΕΜΠΑ μου) και πάντα κρατάω τον λόγο μου!!! ΛΟΠΟΙΝ έχουμε κ λέμε...............


ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΧΩ ΔΕΙΞΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝΕ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.......ΧΘΕΣ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΣΤΟΥ ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ......γιατι οπως μου ειπε περιμενανε μονο μασπιε ταχυτητων να τους στειλουνε!!!!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ....παει το ΔΟΥΛΕΜΑ σύννεφο η όντως αργούν τα ανταλλακτικα ΤΟΣΟΟΟΟΟΟ ΠΟΛΥΥΥΥ........???

Εχω μείνει χωρίς μηχανή και αναγκάζομαι να κινούμαι με μηχανές φίλων, να παίρνω ΤΑΧΙ, κανα Leasing από την Δουλειά μου & ΠΛΗΡΩΝΩ BMW όχι μόνο για το μοτόρι που είναι γαμάτω ΑΛΛΑ και για το <<SERVICE>> οπώς μου έλεγαν πρίν την ΑΓΟΡΑΣΩ τελικά απο τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ....

Μπορείται να με συμβουλέψετε τη άλλο πρέπει να κάνω κ πόσο ακόμα θα περιμένω??? Πρέπει να μου κάνουν ΕΚΠΤΩΣΗ μιας κ μεχρι στιγμής μόνο ευχαριστημένος δεν είμαι κ ταλαιπωρούμε............

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ.

Ευχαριστώ

(Αρκα δεν έχω την μπεμπα μου γιαυτο δεν σκαω για ποτάκι τις Τετάρτες!! Δεν μολυ πάει η καρδιά)
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 21-11-2010, 14:34
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Κανονικά και εφ όσον η Εταιρεία είναι σοβαρή θα έπρεπε να σου δώσουν τουλάχιστον μια μηχανή αντικατάστασης.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 21-11-2010, 14:50
mpargs Ο/Η mpargs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΒΜW R1200GS
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Πόσο καιρό σέχουν στο περίμενε;;;;;
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 21-11-2010, 15:13
Wolf77 Ο/Η Wolf77 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Zwgrafou
Μoto: BMW R1200 GS (Special Edition)
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Ρώτησα για μηχανή αντικατάστασης κ μου είπανε δεν δίνουνε σε αυτές τις περιπτώσεις παρα μόνο όταν κάνεις κανα service και τότε συ δίνουνε κάτι απλά μικρά μηχανάκια και όχι BMW.......τώρα αλήθεια η ψέμματα τι να σας πω δεν ξέρω....(πάντως αυτό μου είπανε από τον Παναγιωτόπουλο στην Κηφισιας).

Από της 2 Οκτ 2010 έχω την μηχανή και ΠΕΡΙΜΕΝΩ......ενδιαφέρων μόνο απο την μεριά μου σχετικά με ενημέρωση για πρόοδο κανένα τηλέφωνω από αυτους κ περιμένω περιμένω περιμένω.....ελπίζς να την πάρω αυτό το Ετος....όπως ελπίζω να μου κάνουν μια πολύ καλή ΕΚΠΤΩΣΗ στην Συνολική Τιμή με τα Εργατικά που είναι 410euro όπως λέει αναλυτικά το χαρτί που μου δώσανε)

προς το παρόν ΠΕΡΙΜΕΝΩ..........την Γερμανία (έτοιμος είμαι να στείλω E_MAIL παραπόνων και ανάλυση της κατάστασης στην μαμά ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΒΜW και να τους πώ για το καταπληκτικό service τους......!!!!
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 21-11-2010, 17:29
petros Ο/Η petros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: Triumph sprint st 1050
Μηνύματα: 1,440
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Wolf77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρώτησα για μηχανή αντικατάστασης κ μου είπανε δεν δίνουνε σε αυτές τις περιπτώσεις παρα μόνο όταν κάνεις κανα service και τότε συ δίνουνε κάτι απλά μικρά μηχανάκια και όχι BMW.......τώρα αλήθεια η ψέμματα τι να σας πω δεν ξέρω....(πάντως αυτό μου είπανε από τον Παναγιωτόπουλο στην Κηφισιας).

Από της 2 Οκτ 2010 έχω την μηχανή και ΠΕΡΙΜΕΝΩ......ενδιαφέρων μόνο απο την μεριά μου σχετικά με ενημέρωση για πρόοδο κανένα τηλέφωνω από αυτους κ περιμένω περιμένω περιμένω.....ελπίζς να την πάρω αυτό το Ετος....όπως ελπίζω να μου κάνουν μια πολύ καλή ΕΚΠΤΩΣΗ στην Συνολική Τιμή με τα Εργατικά που είναι 410euro όπως λέει αναλυτικά το χαρτί που μου δώσανε)

προς το παρόν ΠΕΡΙΜΕΝΩ..........την Γερμανία (έτοιμος είμαι να στείλω E_MAIL παραπόνων και ανάλυση της κατάστασης στην μαμά ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΒΜW και να τους πώ για το καταπληκτικό service τους......!!!!
Μήπως αυτό θάπρεπε να το κάνεις απο την πρώτη στιγμή τις καθυστέρησεις?
Μήπως αυτό θάπρεπε να κάνουμε όλοι μας,μπάς καί καταλάβουν οι εδώ αντιπροσωπείες οτι δεν είμαστε κορόιδα?
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 21-11-2010, 21:40
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Από τον Παναγιωτοπουλο είμαι ικανοποιημένος.

Γιά τα ανταλλακτικά ρώτα και σε άλλον και σε μια πρωτη φάση θα καταλάβεις αν σε δουλεύουν. Πράγμα που δεν νομίζω γιατί και αυτοί να πάρουν τα χρήματά σου θέλουν.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 21-11-2010, 23:02
Wolf77 Ο/Η Wolf77 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Zwgrafou
Μoto: BMW R1200 GS (Special Edition)
Μηνύματα: 131
Προεπιλογή Απάντηση: Χτύπημα ΑΡ ΒΟΧΕΡ - Τρύπημα στην βίδα στο ΕΞ καπάκι του κυλίνδρου!! & όλα τα

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρων!!

ckk για τα ανταλλακτικά μου είπαν έχουν 1 κεντρική αποθήκη κ αφού δεν έχουν αυτοί δεν θα έχουν ούτε οι άλλοι, δεν θα διαφωνήσω σε αυτό μαζί τους,

η λέξη "ικανοποιημένος" με το πώς έχει η κατάσταση ως τώρα παραμένει (???) κ ειλικρίνα δείχνω απόλυτη διάθεση κ συνεργασία.....

τι να πώ.....ελπίζω σε καλύτερη τιμή σαν compensation για όλη αυτήν την αναμονή.....

προς το παρών η κουβέντα με τον μάστορα έμεινε στο ότι, περιμένουν ακόμα τα ανταλλακτικά κ δεν ξέρουν πότε θα έρθουν ΑΛΛΑ και στο ότι μέσα στην εβδομάδα θα είναι έτοιμη.......ΤΩΡΑ τι ισχύει από πλευράς εγκυρότητας δεν ξέρω...εγώ απλά περιμένω υπομονετικά....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηχος απο τον ΑΡ ΒΟΧΕΡ...S.O.S dimalx Τεχνικά θέματα διάφορα 110 03-03-2011 18:18
ΕΧΕΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ Ο ΑΡ ΒΟΧΕΡ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΤΩΣΗ Η ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ dimalx Τεχνικά θέματα διάφορα 19 29-06-2010 20:04
Βγάζει στο σφυρί όλα τα... κουνελάκια Kwstas_kef Κόσμος 14 18-11-2009 11:51
Ενας Installer με τα όλα του. Panos_Gr Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 8 28-10-2009 13:33


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!