GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιό 04-02-2012, 00:44
RedSpider Ο/Η RedSpider βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: SALONICA
Μoto: R1150GS '03
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια για την δουλειά σας. Πολλους πάντως μας ενδιαφέρει το κόστος... Και περιμένουμε νέα σας.

Galaxy S sent using Tapatalk.
  #202  
Παλιό 04-02-2012, 09:27
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

ΑΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΡΗΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
ΚΟΣΤΟΣ
  #203  
Παλιό 04-02-2012, 16:49
zandesiro Ο/Η zandesiro βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Πολυγυρος Χαλκιδικης
Μηνύματα: 1,560
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Αν κανετε και πατεντα για να μπαινουν σε καγκελα Givi(τα οποια φορουν οι πιο πολλοι) θα χεστ.....τε στο ταλαρο.....

Γιατι οπως και να το κανουμε και τα καγκελα εχουν και αυτα ενα κοστος αρκετο.....
  #204  
Παλιό 04-02-2012, 18:58
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zandesiro Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κανετε και πατεντα για να μπαινουν σε καγκελα Givi(τα οποια φορουν οι πιο πολλοι) θα χεστ.....τε στο ταλαρο.....

Γιατι οπως και να το κανουμε και τα καγκελα εχουν και αυτα ενα κοστος αρκετο.....
Χωρίς να είμαι ειδικός, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι και τόσο ασφαλές να κουμπώσεις μεταλλικές βαλίτσες σε βάσεις που κατασκευάστηκαν για πλαστικές
Αν αναλογιστεί κανείς το βάρος που μπορεί να προσαρμοστεί στις μεταλλικές (μιλάω για το εξωτερικό επιπλέον φορτίο που βάζει κάποιος στις μεταλλικές, σκηνές, sleeping bags , κλπ), συν το αυξημένο τους απόβαρο, δε νομίζω ότι θα είναι ΟΚ με τα λεπτά κάγκελα της Givi....
Από την άλλη, κάποιος που δε θα τις φορτώσει και εξωτερικά, γιατί να τις πάρει; Μια χαρά είναι και οι πλαστικές ....
Γνώμη μου, αναμένουμε από τους ειδικότερους σχόλια.
  #205  
Παλιό 04-02-2012, 19:14
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

αν το φορτιο δεν ειναι πανο απο 10 κυλα δεν πεζη ρολο αν εινα πλστικες η αλουμινιο

αυτο που μετρα εναι το βαρος
  #206  
Παλιό 04-02-2012, 19:19
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να είμαι ειδικός, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι και τόσο ασφαλές να κουμπώσεις μεταλλικές βαλίτσες σε βάσεις που κατασκευάστηκαν για πλαστικές
Αν αναλογιστεί κανείς το βάρος που μπορεί να προσαρμοστεί στις μεταλλικές (μιλάω για το εξωτερικό επιπλέον φορτίο που βάζει κάποιος στις μεταλλικές, σκηνές, sleeping bags , κλπ), συν το αυξημένο τους απόβαρο, δε νομίζω ότι θα είναι ΟΚ με τα λεπτά κάγκελα της Givi....
Από την άλλη, κάποιος που δε θα τις φορτώσει και εξωτερικά, γιατί να τις πάρει; Μια χαρά είναι και οι πλαστικές ....
Γνώμη μου, αναμένουμε από τους ειδικότερους σχόλια.
To βαρος και στις 2 πεπριπτωσεις ειναι το ιδιο, η touratech που θεωρειται κορυφη προτεινει max.12kg/βαλιτσα, αλλα ειναι τα πλεονεκτηματα στις μεταλλικες και οχι το επιπλεον φορτιο σε κιλα απο τις πλαστικες!
Επισης ενας φιλος με 1200 GSA εχει πλαινες βαλιτες της TRAXX σε καγκελα GIVI με επιπλεον ανταπτορες χωρις κανενα απολυτως προβλημα, μια αλλη λυση ειναι να γινει με κουμπωμα τυπου touratech μιας και τα ιδια καγκελα ειναι τετραγωνα.
Ειναι το ιδιο ανθεκτικα και η λυση του οτι ειναι διαθεσιμα αν οχι για ολα αλλα για τα περισσοτερα μοντελα μοτοσυκλετων, θα βοηθησει αρκετα τα παιδια απο το να φτιαχουν χωρια για το καθε μοντελο!
Εμεις ειμαστε εδω παντως και περιμενουμε ....
  #207  
Παλιό 04-02-2012, 19:33
sid2011 Ο/Η sid2011 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: trikala
Μoto: transalp xlv 650
Μηνύματα: 1,312
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς να είμαι ειδικός, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι και τόσο ασφαλές να κουμπώσεις μεταλλικές βαλίτσες σε βάσεις που κατασκευάστηκαν για πλαστικές
Αν αναλογιστεί κανείς το βάρος που μπορεί να προσαρμοστεί στις μεταλλικές (μιλάω για το εξωτερικό επιπλέον φορτίο που βάζει κάποιος στις μεταλλικές, σκηνές, sleeping bags , κλπ), συν το αυξημένο τους απόβαρο, δε νομίζω ότι θα είναι ΟΚ με τα λεπτά κάγκελα της Givi....
Από την άλλη, κάποιος που δε θα τις φορτώσει και εξωτερικά, γιατί να τις πάρει; Μια χαρά είναι και οι πλαστικές ....
Γνώμη μου, αναμένουμε από τους ειδικότερους σχόλια.
Φίλε μου οι βάσεις είναι κατασκευασμένες και αυτές από εμάς με 14 χιλιοστά διάτρητο και πάχος 4 χιλιοστά !! στην τελική παρουσίαση θα τις δείτε και αυτές !!
  #208  
Παλιό 04-02-2012, 20:24
dimisp Ο/Η dimisp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GS
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

αναμένουμε με μεγάλη αγωνία
  #209  
Παλιό 04-02-2012, 22:37
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sid2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου οι βάσεις είναι κατασκευασμένες και αυτές από εμάς με 14 χιλιοστά διάτρητο και πάχος 4 χιλιοστά !! στην τελική παρουσίαση θα τις δείτε και αυτές !!
Άρα δεν προτείνετε την τοποθέτηση των βαλιτσών στα κάγκελα της Givi. Σωστό;
  #210  
Παλιό 05-02-2012, 19:27
sid2011 Ο/Η sid2011 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: trikala
Μoto: transalp xlv 650
Μηνύματα: 1,312
Προεπιλογή Απάντηση: Κατασκευή Μεταλλικών Βαλιτσών

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα δεν προτείνετε την τοποθέτηση των βαλιτσών στα κάγκελα της Givi. Σωστό;
Λαθος ! givi , cappa , και toratech μπαινουν ανετα και σιγουρα !! υπομονη ομως θα τα δειτε πιθανων σημερα !!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερώτηση για χούφτες και βάσεις βαλιτσών.... Aggelos-Syros Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 5 16-05-2011 08:19
ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ: Μετρήσαμε τις συσκευές που συνήθως χρησιμοποιούμε σε μια ημέρα SenseiG Υγεία 23 12-03-2011 15:40
ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ: Μετρήσαμε τις συσκευές που συνήθως χρησιμοποιούμε σε μια ημέρα MARK Υγεία 2 09-03-2011 19:09
βασεις πλαστικών βαλιτσών 850-1100-1150 kostas-patra Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 0 29-04-2010 08:50
Δείτε τον τρόπο κατασκευής των ελαστικών skippybi Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 9 04-12-2009 11:18


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!