GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 12-03-2009, 14:24
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
σκεψου πετρο να σου ρχοτανε κανα στριγκακι στο προσωπο!!!
Που τέτοια τύχη ! Ούτε άδειο ούτε γεμάτο δεν μου έρχετε τον τελευταίο καιρό!

Reply With Quote
  #22  
Παλιό 12-03-2009, 15:06
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε σε καταλάβαμε πάς σαν κότα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνεις αυγά!


Το θέμα είναι ότι δεν οδηγάμε σαν ντιλιβεράδες αλλά δεν πάμε και σαν συγκαμένοι και αυτό που πόσταρε ο Φώτης είναι ότι ο τύπος ήταν ξεκράνωτος με νοοτροπία "δεν πέφτω είμαι ο καλύτερος" αλλά παράλληλα δεν το πήγαινε το εργαλείο δεν του έβγαινε η οδήγηση και ας το έπαιζε easyriderαπό το παρελθόν! Κάτι σαν να την κέρδισε σε κλήρωση του τοπικού K.A.Π.Η.

Δεν γενικεύουμε καταστάσεις γιατί μπορεί να θίγουμε ανθρώπους και καταστάσεις όπως για παράδειγμα μπορεί να σε κυνηγάει «πάπια» στην εθνική αλλά λίγο παρακάτω να τραβάς τα μαλλιά σου με την επόμενη «πάπια» που δεν μπορεί να περάσει ανάμεσα στα αυτοκίνητα και ας έχουν μια λωρίδα απόσταση! Έχω φάει στο κράνος από μπουκάλι, αποτσίγαρο έως και σακούλα με σκουπίδια από νταλίκα με έχει βοηθήσει όμως και φορτηγατζής στην εθνική ! Ο κανόνας όμως παραμένει ίδιος η πάπια κάνει ########, ο φορτηγατζής δεν προσέχει τίποτα, οι BMWδάκιδες οδηγούν με αξιοπρέπεια !

Υ.Γ. Πόσταρε καθημερινά τα χλμ με τα καινούργια λάστιχα για να ξέρουμε πότε να ξεκινήσουμε τα γιουχαααααααα!
Δηλαδή φίλε μου εσυ κρίνεις τον οδηγό απο την εταιρια που οδηγει????νομίζω οτι δεν τα λεσ καλα τα πράγματα... η και αν τα λες λυσε μου την απορία τη διαφορα έχει ο αναβάτης της BMW με τον αναβάτη που έχεi varadero η vstrom η ktm.το θεμα ειναι ο αναβάτης και οχι η μαρκα της μηχανης...οσο για τα παπακια που κανουν μαμακιες δεν τις κανουν τα παπακια αλλα οι αναβάτες που σε λίγους μήνες η χρόνια δουλεύουν DELIVERY και θα πάρουν BMW.(και καλα θα κανουν αποψη μου).ας χαλαρώσουμε λιγο..δεν κάνουν οι μηχανες τους αναβάτες.....

Φιλικά

Τακης
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 12-03-2009, 16:34
george1968 Ο/Η george1968 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Kinka: R1200GS Adventure 2008
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Τάκη Αγόρι μου,
Επειδή σε ξέρω χρόνια, από τότε που έκανες μ..λ..κ..ς με την πάπια!
Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα και σήμερα υπεύθυνος παραγωγής από υπεύθυνος delivery απολαμβάνεις όσα σου έμαθε η πάπια.
Επίσης, ο Πέτρος (pepax66) θέλει να την πει σε μένα αλλά ακολουθεί και το δικό του παρακάτω

Πέτρο συννυφάδα μου,
Ξέχασες τι έκανες μικρό παιδί??? Για να μη μιλήσω το τι κάνεις τώρα με την GS όταν παλιμπαιδίζεις... και για να μη ξεχνιόμαστε, το sting το φοράς πάνω στη GS ή σε κόβει?.
(xixixixixixixixi)


by the way... 150kh ακόμα και μετά αρχίζεις να με βρίζεις
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 12-03-2009, 16:37
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή φίλε μου εσυ κρίνεις τον οδηγό απο την εταιρια που οδηγει????νομίζω οτι δεν τα λεσ καλα τα πράγματα... η και αν τα λες λυσε μου την απορία τη διαφορα έχει ο αναβάτης της BMW με τον αναβάτη που έχεi varadero η vstrom η ktm.το θεμα ειναι ο αναβάτης και οχι η μαρκα της μηχανης...οσο για τα παπακια που κανουν μαμακιες δεν τις κανουν τα παπακια αλλα οι αναβάτες που σε λίγους μήνες η χρόνια δουλεύουν DELIVERY και θα πάρουν BMW.(και καλα θα κανουν αποψη μου).ας χαλαρώσουμε λιγο..δεν κάνουν οι μηχανες τους αναβάτες.....

Φιλικά

Τακης
Δεν με κατάλαβες και θα τα ξαναπω
1. Είπα παπακι δεν ανέφερα εταιρεία!
2. Εαν έχεις δώσει μια μικρή περιουσία για να κάνεις τα γούστα σου είσαι σίγουρα σοβαρός και αγαπάς την μοτοσυκλέτα και επειδή εδώ είναι το GSFORUM ευλογάμε και τα γένια μας.
3. Έχω δουλέψει και delivery όπως και πολλοί άλλοι εδω μέσα και όποιος μου πει ότι πάνω στο μηχανάκι αυτό δεν έκανε μ@λ@κί@ λέει σίγουρα ψέματα.
4. Εάν είσαι κακαούνης΄σε ότι και να ανέβεις θα κάνεις ταρζανιές είναι σίγουρο, αλλά πες μου εσύ που νομίζεις ότι δεν κάνουν τα οχήματα τους οδηγούς πόσους ξέρεις που ανέβηκαν σε εντούρο και δεν το σούζαραν, πόσοι καβάλησαν street και δεν γκάζοσαν, πόσοι μπήκαν σε smart και δεν το σφήνωσαν όπουν βρήκαν, πόσοι οδήγησαν μεγάλο όχημα και δεν τσαμπουκαλέυτηκαν .................!
5. Όπως σου είπα δεν γενικεύω πράγματα αλλά οι κανόνες υπάρχουν όσο και να θέλεις να τους αγνοείς ή να πιστευεις ότι δεν εντάσεσαι σε αυτούς! Και όταν λέω ότι οι Bmwδάκιδες οδηγάνε με αξιοπρέπεια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και το αντίθετο ή ότι οι Vstromάκιδες, Varaderάκιδες κλπ οδηγάνε αναξιοπρεπώς!


Φυσικά και πάντα Φιλικά
Πέτρος
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 12-03-2009, 16:47
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

[quote=george1968;17416]Τάκη Αγόρι μου,
Επειδή σε ξέρω χρόνια, από τότε που έκανες μ..λ..κ..ς με την πάπια!
Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα και σήμερα υπεύθυνος παραγωγής από υπεύθυνος delivery απολαμβάνεις όσα σου έμαθε η πάπια.


δεν έχω αλλάξει κανω ακομα μαμακιες και ποιο χοντρες λογο κυβικών
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 12-03-2009, 17:14
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν με κατάλαβες και θα τα ξαναπω
1. Είπα παπακι δεν ανέφερα εταιρεία!
2. Εαν έχεις δώσει μια μικρή περιουσία για να κάνεις τα γούστα σου είσαι σίγουρα σοβαρός και αγαπάς την μοτοσυκλέτα και επειδή εδώ είναι το GSFORUM ευλογάμε και τα γένια μας.
3. Έχω δουλέψει και delivery όπως και πολλοί άλλοι εδω μέσα και όποιος μου πει ότι πάνω στο μηχανάκι αυτό δεν έκανε μ@λ@κί@ λέει σίγουρα ψέματα.
4. Εάν είσαι κακαούνης΄σε ότι και να ανέβεις θα κάνεις ταρζανιές είναι σίγουρο, αλλά πες μου εσύ που νομίζεις ότι δεν κάνουν τα οχήματα τους οδηγούς πόσους ξέρεις που ανέβηκαν σε εντούρο και δεν το σούζαραν, πόσοι καβάλησαν street και δεν γκάζοσαν, πόσοι μπήκαν σε smart και δεν το σφήνωσαν όπουν βρήκαν, πόσοι οδήγησαν μεγάλο όχημα και δεν τσαμπουκαλέυτηκαν .................!
5. Όπως σου είπα δεν γενικεύω πράγματα αλλά οι κανόνες υπάρχουν όσο και να θέλεις να τους αγνοείς ή να πιστευεις ότι δεν εντάσεσαι σε αυτούς! Και όταν λέω ότι οι Bmwδάκιδες οδηγάνε με αξιοπρέπεια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και το αντίθετο ή ότι οι Vstromάκιδες, Varaderάκιδες κλπ οδηγάνε αναξιοπρεπώς!


Φυσικά και πάντα Φιλικά
Πέτρος

Φιλε ΄Πέτρο

για το πρώτο.δεν το ειπα για το παπακι αλλα για ολα τα μηχανακια

για το δευτερο.θέλω μια βοήθεια γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις(αν και δεν εχω μαλλια εχω ξανθια ρίζα)

για το τριτο.δεν εχω να πω κατι εκτός απο το οτι ειναι τιμή σου και καμάρι σου

για το τέταρτο.φίλε οτι ειπες τα έχω κανει(αν σκεφτεις οτι ειχα παντα καθαρόαιμα)εκτός απο τον τσαμπουκα(αποφευγω να τσαμπουκαλεύομαι)λογικα με αυτα που λες ειμαι κακαούνης και οδηγό BMW ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ(και γουστάρουμε)....ΜΗΝ ΛΕΩ ΟΝΟΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΟΥ.


για το πεμπτο.αν πάρεις απο εμενα δεν οδηγώ με αξιοπρέπια(βλέπε το τεταρτο)και δεν σου λέω που παει η αξιοπρέπεια οταν μπω στο χώμα

να εισαι καλα φιλε!!!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 12-03-2009, 17:47
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε ΄Πέτρο

για το πρώτο.δεν το ειπα για το παπακι αλλα για ολα τα μηχανακια

για το δευτερο.θέλω μια βοήθεια γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις(αν και δεν εχω μαλλια εχω ξανθια ρίζα)

για το τριτο.δεν εχω να πω κατι εκτός απο το οτι ειναι τιμή σου και καμάρι σου

για το τέταρτο.φίλε οτι ειπες τα έχω κανει(αν σκεφτεις οτι ειχα παντα καθαρόαιμα)εκτός απο τον τσαμπουκα(αποφευγω να τσαμπουκαλεύομαι)λογικα με αυτα που λες ειμαι κακαούνης και οδηγό BMW ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ(και γουστάρουμε)....ΜΗΝ ΛΕΩ ΟΝΟΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΟΥ.


για το πεμπτο.αν πάρεις απο εμενα δεν οδηγώ με αξιοπρέπια(βλέπε το τεταρτο)και δεν σου λέω που παει η αξιοπρέπεια οταν μπω στο χώμα

να εισαι καλα φιλε!!!
Tάκη ξέρω είμαι δυσνόητος μη το πέρνεις προσωπικά,

Για τα παπάκια εννοούσα ότι την κάνουν ανεξαρτήτως μάρκας την ματσακωνιά τους.
Για τις BMW εννοώ ότι αν κατ'επιλογή αγαπάς αυτή την μηχανή και την έχεις ακριβοπληρώσει ξέρεις πάρα πολύ καλά γιατί την αγόρασες πχ για να την λιώσεις στην Σαχάρα(λέμε τώρα) . Είναι θέμα επιλογών και δυστυχώς βέβαια ορισμένοι την αγοράζουν για να δείξουν τι μπορούν να αγοράσουν επειδή είναι ακριβή, και όχι τι μπορούν να καβαλήσουν και φυσικά αυτό δεν ισχύει μόνο στις BMW αλλά και σε όλες τις ακριβές μηχανές και αυτοκίνητα.
Οδηγώ με αξιοπρέπεια δεν σημαίνει είμαι φλώρος δεν σουζάρω δεν γκαζώνω και όλα τα συναφή αλλά σέβομαι τον συνάνθρωπο που βρίσκεται μαζί μου στον δρόμο και δεν θέτω σε κίνδυνο κανένα άλλο με τις πράξεις μου!
Το κακαούνης είναι υβριστικό και είναι ο άνθρωπος που δεν σέβεται τίποτα αλλά ούτε και τον εαυτό του έχει αυτοκτονικές και αυτοκαταστροφικές τάσεις σε ότι χειρίζεται και ελπίζω εσύ και κολλητάρια σου να μην πλησιάζεται αυτή την κατηγορία (για αυτό είμαι σίγουρος ότι δεν είστε).
Τώρα για το χώμα μπορώ να πω ότι η αξιοπρέπεια δεν έχει θέση αφού είναι πιο «αγωνιστική» η διάθεσή σου οπότε γίνεσαι πιο ανταγωνιστικός .

Πάντα όρθιοι
Πέτρος
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 12-03-2009, 18:38
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Που τέτοια τύχη ! Ούτε άδειο ούτε γεμάτο δεν μου έρχετε τον τελευταίο καιρό!

μην ανησυχεις φιλε θα γυρισει ο τροχος θα...κι ο φτωχος!απλα τωρα ο κοstas 366 εχει το μονοπωλειο!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 12-03-2009, 19:12
george1968 Ο/Η george1968 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Kinka: R1200GS Adventure 2008
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Ε! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ.
ΕΙΜΑΙ ΦΛΩΡΟΣ. ΧΡΕΩΘΗΚΑ, ΕΣΚΑΣΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ (κοντά στα 18Κ) ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ 1/2!

να γ..μ..σ.., καλύτερο και απο ψυχολόγο ειναι το forum τελικα
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 12-03-2009, 19:16
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από george1968 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ.
ΕΙΜΑΙ ΦΛΩΡΟΣ. ΧΡΕΩΘΗΚΑ, ΕΣΚΑΣΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ (κοντά στα 18Κ) ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ 1/2!





να γ..μ..σ.., καλύτερο και απο ψυχολόγο ειναι το forum τελικα
το βασικό τρελο αγορι ειναι να εισαι εσυ καλα και να περνας ακομα καλήτερα
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS....τι είναι και πως λειτουργεί Vakalos Τεχνικά θέματα διάφορα 14 22-02-2009 15:20
Σας χαιρετώ και από εδώ! ThanDim Καλώς ήλθατε 19 11-02-2009 00:54
Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια BATIGOL Διάφορα 8 26-01-2009 13:02
Η κατακόκκινη είναι εδώ...!!! epimelitisf Καλώς ήλθατε 22 16-01-2009 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!