GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 08-12-2011, 00:22
neptune Ο/Η neptune βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Kallithea
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Οσο περναει ο καιρος και γραφω κμ με το μηχανακι τοσο το ερωτευομαι... Οτι και να πω ειναι λιγο.. Φτου φτου
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 08-12-2011, 00:59
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από neptune Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο περναει ο καιρος και γραφω κμ με το μηχανακι τοσο το ερωτευομαι... Οτι και να πω ειναι λιγο.. Φτου φτου

Μπράβο ρε φίλε! Ετσι! Να χαιρόμαστε τις δίτροχες αγαπημένες μας!


Reply With Quote
  #83  
Παλιό 09-12-2011, 21:03
hatman Ο/Η hatman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2011
Περιοχή: Athens
Μoto: SYM Symphony SR 150... Aiming for g650gs...
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

καλησπέρα σε όλους.

Είμαι νέος στην οικογένεια των 2 τροχών και για την ώρα γυρνάω με ένα scooter 150cc το οποίο έχει ως αποτέλεσμα να φοβάμαι για την μπαταρία του αυτοκινήτου μου το οποίο και έχω πλέον εγκαταλείψει ...

Πριν από 2 βδομάδες και ενώ έψαχνα για τρόπο να περάσω στις μεγαλύτερες μηχανές ανακάλυψα την καινούρια g60gs. Μέσα σε λίγες μέρες και αφού σάρωσα το net ψάχνοντας περισσότερες πληροφορίες πέτυχα και αυτό το forum όπου και τρελάθηκα με τα ταξίδια σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω την άποψή σας:
1)Κατά πόσο αυτή η μοτό είναι για μένα (καινούριος οδηγός (αυτοκίνητο οδηγώ 12 χρόνια), 90% κίνηση στην Αθήνα) και
2)Κατά πόσο με μια g650gs θα μπορούσα να κάνω η και να ακολουθήσω ταξίδια (πάντα διπλός) μιας που είναι μονοκύλινδρη.

Υ.Γ.
Από το ψάξιμο στο net πιστεύω ότι ο κινητήρας πλέον κατασκευάζεται στην Γερμανία (Ασημί χρώμα) ενώ του προηγούμενου μοντέλου ήταν στην Κίνα (Μαύρο χρώμα).

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας εκ των προτέρων.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 09-12-2011, 22:19
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hatman Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σε όλους.

Είμαι νέος στην οικογένεια των 2 τροχών και για την ώρα γυρνάω με ένα scooter 150cc το οποίο έχει ως αποτέλεσμα να φοβάμαι για την μπαταρία του αυτοκινήτου μου το οποίο και έχω πλέον εγκαταλείψει ...

Πριν από 2 βδομάδες και ενώ έψαχνα για τρόπο να περάσω στις μεγαλύτερες μηχανές ανακάλυψα την καινούρια g60gs. Μέσα σε λίγες μέρες και αφού σάρωσα το net ψάχνοντας περισσότερες πληροφορίες πέτυχα και αυτό το forum όπου και τρελάθηκα με τα ταξίδια σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω την άποψή σας:
1)Κατά πόσο αυτή η μοτό είναι για μένα (καινούριος οδηγός (αυτοκίνητο οδηγώ 12 χρόνια), 90% κίνηση στην Αθήνα) και
2)Κατά πόσο με μια g650gs θα μπορούσα να κάνω η και να ακολουθήσω ταξίδια (πάντα διπλός) μιας που είναι μονοκύλινδρη.

Υ.Γ.
Από το ψάξιμο στο net πιστεύω ότι ο κινητήρας πλέον κατασκευάζεται στην Γερμανία (Ασημί χρώμα) ενώ του προηγούμενου μοντέλου ήταν στην Κίνα (Μαύρο χρώμα).

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας εκ των προτέρων.

Καλώς μας ήρθες φίλε! Πέρνα κι από την ενότητα νέα μέλη να σε καλοσωρίζουμε με όλες τις τιμές!!!


ΣΤις ερωτήσεις σου τώρα....

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με το 650 στην πόλη, χωράει εκεί που ζορίζονται και παπιά. Κι έχεις ροπάτο κινητήρα και φρένα πρώτα.
Δε θα σε τρομάξει σε καμία περίπτωση. Κι εγώ από 600 τετρακύλινδρο ξεκίνησα πριν μερικά χρόνια. Μαθαίνεις κάθε μέρα, απλά πρέπει να σέβεσαι αυτό που καβαλάς!


Για τα ταξίδια δεν υπάρχει πρόβλημα. Είναι άνετο, κρατάει υψηλή μέση ταχύτητα άκοπα, ίσως σε κουράσει λίγο ο ελαφρύς κραδασμός, αλλά αυτά είναι γούστα.

Προσωπικά τη θεωρώ μαμάτη μηχανή, αν και σχετικά αδύναμη για τα γούστα μου. Αλλά κάθε μέρα που κυκλοφορώ στην Αθήνα με τη δικιά μου την εκτιμώ όλο και περισσότερο. Σημειωτέον ότι είναι το δεύτερο Dakar που έχω στην κατοχή μου.


Πάρτο άφοβα φίλε μου κι αν είσαι πάνω από 1,75- 1,80 μήπως να περιμένεις το sertao να γουστάρεις;!

Last edited by ortho; 09-12-2011 at 22:20.
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 09-12-2011, 22:43
pkaran Ο/Η pkaran βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW G650GS-2011
Μηνύματα: 306
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Η μηχανή είναι best value for money !!! Με κλειστά τα μάτια. Ο Γιάννης (ortho) τα λέει σωστά!!!
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 09-12-2011, 23:08
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkaran Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μηχανή είναι best value for money !!! Με κλειστά τα μάτια. Ο Γιάννης (ortho) τα λέει σωστά!!!
Καλησπέρα Πετράν! Μήπως να κανονίζαμε την Κυριακή να κάνουμε 2-3 ώρες λίγη προπόνηση; Κατά αλυκές μεριά;!
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 09-12-2011, 23:27
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hatman Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σε όλους.


2)Κατά πόσο με μια g650gs θα μπορούσα να κάνω η και να ακολουθήσω ταξίδια (πάντα διπλός) μιας που είναι μονοκύλινδρη.

Όλα τα μηχανάκια πάνε, το θέμα είναι πως πάνε....
Επειδή μπορεί να κάνεις 1-2 ταξιδάκια, αν σου αρέσει η ιστορία, θα θελήσεις το κάτι παραπάνω...
Οπότε, γιατί δεν κοιτάς από την αρχή το δικύλινδρο? (F 650 gs)..

Έτσι κι αλλιώς και αυτό στην πόλη σαν παπί πάει, εμπορικό είναι και η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη..
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 11-12-2011, 12:35
szygo Ο/Η szygo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΔΑΦΝΗ
Μoto: PIAGGIO BEVERLY 350 ST
Μηνύματα: 1,018
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα τα μηχανάκια πάνε, το θέμα είναι πως πάνε....
Επειδή μπορεί να κάνεις 1-2 ταξιδάκια, αν σου αρέσει η ιστορία, θα θελήσεις το κάτι παραπάνω...
Οπότε, γιατί δεν κοιτάς από την αρχή το δικύλινδρο? (F 650 gs)..

Έτσι κι αλλιώς και αυτό στην πόλη σαν παπί πάει, εμπορικό είναι και η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη..

Ως σημερινός και προς το παρόν.....κάτοχος του δικύλινδρου..και παλιότερος κάτοχος για ένα 6μηνο του μονοκύλινδρου....θα συμφωνήσω με το φίλο Θοδωρή...ότι αξίζει περισσότερο το F650 TWIN....
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 12-12-2011, 22:06
hatman Ο/Η hatman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2011
Περιοχή: Athens
Μoto: SYM Symphony SR 150... Aiming for g650gs...
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από szygo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ως σημερινός και προς το παρόν.....κάτοχος του δικύλινδρου..και παλιότερος κάτοχος για ένα 6μηνο του μονοκύλινδρου....θα συμφωνήσω με το φίλο Θοδωρή...ότι αξίζει περισσότερο το F650 TWIN....
Σαφώς και το F650GS είναι ίσως καλύτερη επιλογή μηχανικά αλλά δυστυχώς
1)Θέλω να μπορεί να την καβαλήσει στο μέλλον το έτερον ήμισυ (στο οποίο και θα μείνει η μοτό) το οποίο δεν υπάρχει περίπτωση να φτάνει.
2)Δεν μου αρέσει οπτικά (σε αντίθεση με την μεγάλη αδερφή της f800)!!
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 12-12-2011, 22:38
erasel Ο/Η erasel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Κέρκυρα
Μoto: f650gs 2007
Μηνύματα: 1,372
Προεπιλογή Απάντηση: Test G 650 GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hatman Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαφώς και το F650GS είναι ίσως καλύτερη επιλογή μηχανικά αλλά δυστυχώς
1)Θέλω να μπορεί να την καβαλήσει στο μέλλον το έτερον ήμισυ (στο οποίο και θα μείνει η μοτό) το οποίο δεν υπάρχει περίπτωση να φτάνει.
2)Δεν μου αρέσει οπτικά (σε αντίθεση με την μεγάλη αδερφή της f800)!!

Σε μεταχειρισμένο το ψάχνετε ή σε καινούριο?? Βρίσκετε εύκολα σε καλή τιμή ή και καινούριο!

Γεγονός είναι ότι οι γυναίκες το προτιμάνε γενικα !
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Test BMW F 800 GS tman Γενικά - Μοτοσυκλέτα 12 12-04-2011 19:57
Test Ride, BMW R16 gemara Παλαιά μοντέλα - Classic 6 27-06-2010 10:21
TEST RIDE nsepsas Γενικά - Αναβάτης 21 03-06-2009 20:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!