GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 16-11-2012, 22:38
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΟΝΤΡΑ BMW C600SPORT VS YAMAHA T-MAX 530

Για αυτούς που είναι απόλυτοι έχω να πω πως και στη θάλασσα υπάρχουν μεταξύ άλλων τα ταχύπλοα και τα ιστιοφόρα , το οτι κάποιος με φουσκωτό δεν καταλαβαίνει, δεν του αρέσει και δεν οδηγεί καν ένα ιστιοφόρο δεν σημαίνει πως δεν είναι σκάφος με τις δικές του αξίες που άλλοι αναγνωρίζουν και απολαμβάνουν.
Εγώ έχω RT, K1300, Gs650 και το σκούτερ (πάντα είχα σκούτερ) γιατί ξέρω πως να το χρησιμοποιώ και να εκτιμώ αυτά που προσφέρει χωρίς να απαξιώνω όσα οι άλλοι προτιμούν.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 17-11-2012, 11:38
gian_nykt Ο/Η gian_nykt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 262
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΟΝΤΡΑ BMW C600SPORT VS YAMAHA T-MAX 530

κάθε κατηγορία ειναι φτιαγμένη για καποιον....
ασε που περι ορέξεως που λενε...κολοκυθόπιτα!!!

τα mega scooter για μένα ειναι απλά ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΑ......
κατά τα αλλα για καποιον σαν εμενα πχ που ειναι της μηχανης αλλα πχ πες βαριέται τις ταχύτητες...δεν θελει να βρέχεται.....θελει να εχει χωρους πάντα...θελει να κανει την δουλειά του αλλα θελει να πηγαίνει και διπλός ταξιδάκια ή ακόμα και να ξύνει που λέει ο λόγος.....υπάρχουν scooter και τα κάνουν ολα....και δεν αναφέρομαι σε scooter μικρού-μεσαιου μεγέθους-κυβισμού αλλά σε mega ή Hyper scooter (πχ Honda Silverwing 600 και DN01 και πλεον και το Integra....Yamaha Majesty 400 και T-Max 500/530...Gilera Nexus 500 και GP800......Aprilia SRV800......Suzuki Burgman 400/650 και πλέον και BMW C600Sport και C650GT!!!)

προσωπικά εκτός απο τις μηχανές, ειχα και 1 T-Max 500 και 2 Burgman 650 ('05&'06) και αν εξαιρέσεις το θέμα ΔΥΝΑΜΗΣ που ηταν το μονο που μου έλλειπε....μια χαρά..ιδιως το Βurgy που εχει και το ΣΕΙΡΙΑΚΟ κιβώτιο......

Αφήστε δε που πλεον οι μηχανές πάνε να γίνουν scooter (βλέπε Aprilia Mana, Honda NC & VFR auto ή ακόμα και το νεο Honda Integra που ειναι μια scooterοποιημένη μηχανή, καθως και Yamaha FJR1300 auto)
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 17-11-2012, 11:46
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΟΝΤΡΑ BMW C600SPORT VS YAMAHA T-MAX 530

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτούς που είναι απόλυτοι έχω να πω πως και στη θάλασσα υπάρχουν μεταξύ άλλων τα ταχύπλοα και τα ιστιοφόρα , το οτι κάποιος με φουσκωτό δεν καταλαβαίνει, δεν του αρέσει και δεν οδηγεί καν ένα ιστιοφόρο δεν σημαίνει πως δεν είναι σκάφος με τις δικές του αξίες που άλλοι αναγνωρίζουν και απολαμβάνουν.
Εγώ έχω RT, K1300, Gs650 και το σκούτερ (πάντα είχα σκούτερ) γιατί ξέρω πως να το χρησιμοποιώ και να εκτιμώ αυτά που προσφέρει χωρίς να απαξιώνω όσα οι άλλοι προτιμούν.
Η σύγκριση ιστιοφορου και ταχυπλοου, ειναι ατυχής....
Οποίος οδηγεί ταχύπλοο, δεν ξέρει ιστιοπλοΐα....

Οσο για το καινούργιο σκουτερ....μια χαρα ειναι, αν κάποιος το πάρει για συγκεκριμένη χρήση
Το οδηγησα ενα πρωινο στην Αθήνα και κινείται περίφημα, με χαρακτηριστικά ενός σκουτερ....παντα
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 17-11-2012, 23:48
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΟΝΤΡΑ BMW C600SPORT VS YAMAHA T-MAX 530

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Η σύγκριση ιστιοφορου και ταχυπλοου, ειναι ατυχής....
Οποίος οδηγεί ταχύπλοο, δεν ξέρει ιστιοπλοΐα....

Οσο για το καινούργιο σκουτερ....μια χαρα ειναι, αν κάποιος το πάρει για συγκεκριμένη χρήση
Το οδηγησα ενα πρωινο στην Αθήνα και κινείται περίφημα, με χαρακτηριστικά ενός σκουτερ....παντα
Ξαναδιάβασε τι γράφω και πες μου που διαφωνείς...
παρεπιπτόντως γνωρίζω 4 που οδηγουν και είναι ιδιοκτήτες και των δύο κατηγοριών σκαφών.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!