GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-06-2012, 11:46
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Τις τελευταίες μέρες ένα πράγμα ήθελα να κάνω : να φορτώσω την μηχανή και να εξαφανιστώ !!
Μετά από ένα δύσκολο και αγχωτικό χειμώνα περίμενα την άνοιξη με αγωνία για να κάνω τη καθιερωμένη περιήγηση στην Πελοπόννησο.
Όπως λέει και ο ποιητής : Live in Greece , ride a motorcycle , drink the wild air …! (εντάξει , δεν το λέει ακριβός έτσι !!)
Πλησίαζε η μέρα της αναχώρησης και όλοι ξέρετε την γλυκιά αγωνία της προετοιμασίας . Εργαλεία , ανταλλακτικά , κολλητικά , σκηνή , υπνόσακος , τρόφιμα κ.τ.λ. γέμισαν τις αποσκευές . Αυτή τη φορά με μεγαλύτερη επιμέλεια γιατί θα πήγαινα μόνος. Ναι , μην απορείτε , το κάνω συχνά και είναι η καλύτερη….ψυχοθεραπεία !! Οδήγηση όλη μέρα σε ξεχασμένους δρόμους με στροφές και ορεινά περάσματα και το βράδυ σκηνή στην ερημιά κάτω από τα άστρα και …διαλογισμός !!
Το πρωί της αναχώρησης έφτασε , το μηχανάκι περιμένει έτοιμο . Τι ωραίο πράγμα αυτές οι στιγμές πριν ξεκινήσεις . Χαρά , αγωνία , όρεξη για περιπέτειες…
Φιλάω Γυναίκα και παιδί , πατάω μίζα - το μοτέρ γυρίζει στα φρέσκα λαδάκια - γκάπ ! πρώτη και έφυγα….

Η διαδρομή μέχρι Πάτρα γνωστή και με κλειστά τα μάτια .




Η Αμφιλοχία πάντα γραφική , συνήθως εδώ κάνω στάση για καφέ αλλά αυτή τη φορά δεν θέλω να σταματήσω καθόλου να οδηγάω .(πολύ στέρηση ….)




Φτάνω γρήγορα στην Πάτρα και παίρνω τον επαρχιακό για Τρίπολη . Κάτι με έχει πιάσει και οδηγάω ασταμάτητα ….
Πρώτη στάση εκεί που τελειώνει (ή αρχίζει ) το δάσος της Φολόης . Κάνει πολύ ζέστη και η σκιά είναι ευπρόσδεκτη.




Σκέφτομαι να στρίψω νότια και να διασχίσω το δάσος από χωματόδρομους μέχρι την Ολυμπία . Επειδή είχα περάσει από εκεί πέρυσι αλλάζω γνώμη και συνεχίζω για……




…..Λάμπεια . Πανέμορφο χωριό . Στάση στο κεφαλάρι με το κρύο νερό και το κεφάλι από κάτω. Εδώ ανηφορίζω τον χωματόδρομο για Αστρά . Ξέρω μια καλή καβάντζα για κατασκήνωση αλλά η ώρα είναι 4 και είναι πολύ νωρίς ακόμη.




Συνεχίζω λοιπόν για να επισκεφτώ , λίγο μετά την Λάμπεια , το εγκαταλειμμένο χωριό Πάος.
Πολύ κοντά στον κεντρικό δρόμο, χτισμένο σαν αετοφωλιά. , αυτό το χωριό φάντασμα .




Απορώ για πιο λόγο εγκαταλείφθηκε . Γιατί να πάει κάποιος να μείνει δίπλα στον δρόμο κάτω στον κάμπο όταν έχει σπίτι στα ψηλά ?





Εδώ στο νέο Πάο θα κάνω στάση για καφέ και για να αποφασίσω την συνέχεια .
Αργές γουλιές καφέ , κοιτάω την μηχανή και τον χάρτη και τελικά η …ολομέλεια αποφασίζει : ανάβαση και πέρασμα από το Αφροδίσιο όρος και έπειτα από την λίμνη του Λάδωνα νότια για Λαγκάδια και συνέχεια για Μαίναλο. Όρεξη που την έχω !!

Συνέχεια νότια από δρόμους άγονης γραμμής . Δραματικό το τοπίο , στενός δρόμος , στροφές και τα Anakee μαυρίζουν στο πλάι .




Ανάβαση απόλαυση . Πρόσφατα ασφαλτοστρώθηκε η διαδρομή αυτή αλλά δεν έχασε την αγριάδα της…









Στην κορυφή στέκουν τα χαλάσματα του αρχαίου ναού της Αφροδίτης.
Το σημείο είναι φοβερό . Ατελείωτη θέα προς το νότο, ξεχνάω την κούραση και αράζω δίπλα στην πηγή .




Η κατάβαση από την άλλη πλευρά προς το χωριό Δήμητρα. Τέτοια θέλω…





Κατεβαίνω όρθιος και χαλαρός σε κατάσταση …νιρβάνα με το βλέμμα μακριά στον ορίζοντα και σκέφτομαι σε τι φανταστική χώρα ζούμε .
ΜΑΖΕΨ΄Σ ΡΕΕΕΕ !!!!! η φωνή του τσομπάνη , μέσα από το αγροτικό φορτωμένο με κατσίκες , με επαναφέρει στην πραγματικότητα .

Αφού αποφεύχθηκε η μετωπική , συνεχίζω πιο προσεκτικά διασχίζοντας όμορφα χωριά.




Τώρα πλέον ξεκινάει η κατάβαση για την λίμνη του Λάδωνα . Στενός δρόμος ατελείωτες στροφές και ωραίο τοπίο στο δειλινό .







Στο Λάδωνα.





Πλέον έχω βγει στο δρόμο που ανηφορίζει για Λαγκάδια . Αυτή η διαδρομή είναι από τις αγαπημένες μου …
Τα Λαγκάδια προσφέρονται για μια στάση στην δροσιά της πλατείας αλλά με πιάνει πάλι το ….ασταμάτητό μου !!! ( πρέπει να το ερευνήσω αυτό)







Τώρα οδηγάω προς Βυτίνα , είναι αργά το απόγευμα , η ατμόσφαιρα διαυγής και το τοπίο πεντακάθαρο …..




Οι δύο προηγούμενες άυπνες νύχτες και η ολοήμερη οδήγηση σήμερα , απαιτούν ξεκούραση. Στρίβω στο πρώτο χωματόδρομο , πριν την Δημητσάνα και βρίσκω ξέφωτο για να στήσω τη σκηνή μου . Σβήνω τον κινητήρα , βγάζω μπουφάν – κράνος και μόλις αρχίζω να ξεφορτώνω ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ένα έντονο βουητό , κάτι σαν μετασχηματιστής ή σαν ψυγείο . Αμάν ! τι είναι αυτό ? Έχει πλάκα να τα ΄παιξε ο εγκέφαλος της μπέμπας !! Δεν είναι όμως το BMS . Είναι χιλιάδες μέλισσες που ορμάνε από παντού !!! Το Μαίναλο , για να ξέρετε , παράγει εξαιρετικό μέλι και ως εκ τούτου είναι γεμάτο με μελίσσια . Επειδή δεν θέλω να διαπιστώσω πως είναι η ένεση αδρεναλίνης , τα μαζεύω σε δευτερόλεπτα και on the road again .

Τώρα η κούραση με έχει καταβάλει , Περνάω από την ξακουστή Δημητσάνα και συνεχίζω για την αγαπημένη μου Στεμνίτσα. . Στα μέσα της διαδρομής κοντοστέκομαι . Ξέρω μια καβάντζα κάτω στο φαράγγι του Λούσιου αλλά το σκοτάδι η κούραση και η πείνα με οδηγούν σε δωμάτιο στην όμορφη Στεμνίτσα. Πω πω ξεφτίλα !!!! Εγώ ο adventure που κοιμάμαι σε χιονότρυπες και κρεμασμένος σε ορθοπλαγιές , σε δωμάτιο ….ντροπή !
Κάνω τουμπεκί , στην πλατεία παραγγέλνω μπριζόλα και άφθονες μπύρες και μετά πέφτω αναίσθητος στο μαλακό στρώμα. Έχω και εγώ δικαίωμα σε λίγη πολυτέλεια.




Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-06-2012, 11:55
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Το άλλο πρωί αποχαιρετώ την Στεμνίτσα και από απολαυστική διαδρομή κατηφορίζω , με την πρωινή δροσιά , για Καρύταινα .







Όλο καμπύλες …σε γυναίκες και δρόμους είναι καλό αυτό !





Η Καρύταινα . Από εδώ παίρνω το δρόμο για Ανδρίτσαινα . Στροφές και χαρά …





Η Ανδρίτσαινα . Τώρα σε ακόμη πιο στριφτερό δρόμο πάω για τον Ναό του Επικούρειου Απόλλωνα στις Βάσσες. Η διαδρομή μαγική . Η ευθείες είναι για μηχανόβιους χωρίς φαντασία !!









Ψηλά στο διάσελο στέκει ο ναός σκεπασμένος με τέντα τώρα πια. Φοβεροί εργολάβοι ήταν οι πρόγονοί μας !







Κατηφορίζω νότια για Φιγάλεια από στενά δρομάκια , αργά και με τα βότανα να μοσχοβολάνε …





Μπράβο μετάφραση ! φαρσί τα μιλάει ο άτιμος ! ( γουότερφολς στα αγγλικά !!)





Εδώ επιβάλετε στάση . Είναι η αρχαία κρήνη στη Φιγάλεια . Για σκεφτείτε το : Εδώ τρέχει το νερό χιλιάδες χρόνια και πίνω νερό από την ίδια πηγή που έπιναν οι αρχαίοι πρόγονοι….
Καθώς τα σκέφτομαι όλα αυτά και ακούω το καλάρισμα του νερού , με πιάνει μια αίσθηση ματαιότητας…..







Η ίδια αίσθηση θα με πιάσει και παρακάτω όταν διαπιστώσω ότι πάνω από τη διαδρομή μου περνάει μια κατολίσθηση !! Φυσικά κανένας δεν σκέφτηκε να βάλει μια πινακίδα νωρίτερα . Ελλαδάρα , η χώρα του απροσδόκητου και ουχί του αυτονόητου …







Γυρίζω πάλι προς τα πίσω χωρίς να με ενοχλεί ιδιαίτερα και γρήγορα φτάνω στην εθνική για Κυπαρισσία και Πύλο.





Βαρετές ευθείες και ζέστη , ανοίγω γκάζι και φτάνω γρήγορα στο….Παρίσι της Πελοποννήσου !! τα Φιλιατρά .






Παραθαλάσσιος δρόμος από Γιάλοβα και τέρμα για σήμερα στην όμορφη Πύλο.
(Τα τσιμέντα και τις ασβέστες αγνοήστε τα !!)



Εδώ θα βρω , όχι τον Σαμαρά , αλλά τον ξάδερφό μου τον Γιάννη , διακεκριμένο αρχαιολόγο, που συμμετέχει σε ανασκαφή αμερικανικού πανεπιστημίου.
Έχουμε καιρό να τα πούμε και έτσι θα με φιλοξενήσει στο ξενοδοχείο που μένει.
Ο χαρακτήρας adventure της περιήγησής μου δέχεται δεύτερο πλήγμα ! (θα επανορθώσω όμως)


Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-06-2012, 12:39
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Το πρωινό στην Πύλο είναι μαγικό αλλά δεν αντέχω άλλο πολιτισμό !!
Θέλω άγρια πράγματα . Φεύγω αγριεμένος να κυκλώσω το πόδι .




Το κάστρο της Μεθώνης




Τέρμα στεριάς στη Μεθώνη





Στο δρόμο για Πεταλίδι . Παραθαλάσσια διαδρομή αλλά λίγο βαρετή για τα γούστα μουκυρίως επειδή είναι …κάμπος . Τώρα με τραβάει το βουνό. Πιο βουνό ; Μα ο Ταΰγετος φυσικά. Τον βλέπω απέναντι από τον μεσσηνιακό κόλπο να ορθώνεται μες στην πρωινή καταχνιά πάνω από την Καλαμάτα.





Στην Καλαμάτα στάση εξπρές , δεν μπορώ πολυκοσμίες , και γρήγορα για Καρδαμύλη .
Εδώ είναι η πύλη για τον νότιο Ταΰγετο. Είναι νωρίς και δεν χρειάζεται βιασύνη.




Πρώτα πληθωρικός και μακρόσυρτος καφές στην «Ανδρούβιστα» στην Καρδαμύλη και παράλληλα συλλογή πληροφοριών για τον χωματόδρομο που διασχίζει τον νότιο Ταΰγετο και ανεβαίνει στο δάσος της Βασιλικής. Οι πληροφορίες μου λένε για παραδεισένια διαδρομή μέσα από το νοτιότερο δάσος της Ελλάδας .
Και κάπου εκεί σκέφτομαι , μέσα στον πυρήνα του δρυμού , θα αποκαταστήσω και την …adventureφήμη μου που πλήγηκε από τις κραιπάλες των χτεσινών διανυκτερεύσεων !!!





Ακολουθεί μάσα με μαγευτική θέα …





Και τώρα αρχίζει η ανάβαση




Στο δρόμο για Εξωχώρι για να βρω την αρχή του χωματόδρομου




Όνειρο διαδρομή βουνό και στο βάθος θάλασσα…
Τα ωραία αρχίζουν…





Επιτέλους στο βουνό …











Όσο ανηφορίζω το τοπίο γίνεται πανέμορφο . Δάσος και στο βάθος απέραντη θάλασσα…







Πραγματικά μια από τις ομορφότερες διαδρομές στην Ελλάδα .
Οδηγάω πολύ αργά για να προλάβω να χορτάσω την θέα…









Και ξαφνικά φτάνω σε διάσελο στο ψηλότερο σημείο . Κοκάλωσα τα φρένα , σβήνω





και κάθομαι πολύ ώρα να κοιτάω …..και μόνο για αυτό άξιζε όλο το ταξίδι.
Ανεμπόδιστη θέα σε όλο το νότιο Ταΰγετο στην Μάνη στο πέλαγος….. παραμιλάω μόνος.







Η συνέχεια σε δραματικό σκηνικό




Βρίσκω την πηγή πάνω στην ώρα
Υδρόψυκτο κεφάλι δουλεύει καλύτερα…





Ένα κομβικό σημείο . Εδώ ξεκινά μια κυκλική διαδρομή μέσα στον πυρήνα του δρυμού και φτάνει μέχρι το ξωκλήσι το Αγίου Δημητρίου κάτω από μια 1600 άρα κορυφή.





Ακολουθώ τον δρόμο όλο και βαθύτερα μέσα στο δροσερό δάσος. Βουνίσια αρώματα με κατακλύζουν από παντού …




Φτάνω στο τέρμα . Εδώ στο ξωκλήσι σκοπεύω να στήσω …







αλλά λίγο παραπάνω ανακαλύπτω αυτό :





Μερακλής το έφτιαξε , τον ευχαριστώ νοερά και θα στήσω στην βεράντα !!
Το τέλειο νομίζω…



Μαγειρεύω , τρώω , πίνω και αργά το βράδυ με τον αέρα να βουίζει στα έλατα χαζεύω το αστροπανόραμα . Λίγο πριν αποκοιμηθώ ένα …απροσδιόριστο πλάσμα περιφέρεται και θορυβεί κοντά στην κατασκήνωσή μου. Πετάω μια πέτρα και εξαφανίζετε .
Υποθέτω αγριογούρουνο.
Καληνύχτα......

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-06-2012, 12:54
dan Ο/Η dan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Γιάννενα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Το πρωινό ξύπνημα σε τέτοια μέρη δεν χρειάζεται σχόλια . Όσοι είστε των βουνών με καταλαβαίνετε απόλυτα. …..καφεδάκι στο γκαζάκι και παρακολουθώ την ανατολή ηλίου .
Φορτώνω και κατηφορίζω στην πηγή . Χώνω το κεφάλι στην γούρνα …αχχχχ ! τώρα είμαι έτοιμος να κατηφορίσω για την θάλασσα . Σήμερα λέω να περικυκλώσω την Μάνη με μία επίσκεψη στο ακρωτήριο Ταίναρο .

Διασχίζω το δάσος μες την πρωινή δροσιά .







Η κορυφή του Ταΰγετου τραβάει το βλέμμα .




Αποχαιρετώ για φέτος τον Ταΰγετο . Θα τα πούμε σύντομα….





Κατηφορίζω νοτιοδυτικά για Μηλιά . Στο βάθος η θάλασσα και πιο κάτω η Αφρική !!





Τώρα όσο κατεβαίνω το τοπίο χάνει το δάσος και γίνεται κλασσικό Μανιάτικο.




Απολαυστική η διαδρομή …




Φτάνω στον κεντρικό δρόμο και συνεχίζω νότια για Οίτυλο – Αρεόπολη
Το κάστρο της Κελεφάς





Βαθύ μπλε …







Μεσημέρι - αεράκι - σκληρό φώς στο ξερό Μανιάτικο τοπίο. Ιδανικές συνθήκες για να νοιώσεις τι θα πει ΜΑΝΗ. . Πολλοί βρίσκουν κουραστικό το μέρος αλλά εμένα με γοητεύει .










Δραματική διαδρομή προς Μαρμάρι







Ανοίγω την ζελατίνα …παραληρώ από τα αρώματα : φασκόμηλο – θυμάρι και δεν ξέρω τι άλλο , ανακατεμένα με την θαλασσινή αύρα …έχω μαστουρώσει !!






Σκληρά τοπία στο αδιέξοδο δρόμο για Ταίναρο.





Εδώ στον ναό του Ποσειδώνα τέλος του δρόμου . Συνεχίζει πλέον μονοπάτι για τον φάρο του Ταινάρου. Μοναδική εμπειρία η επίσκεψη στον φάρο - δυνατό σημείο . Τον είχα επισκεφτεί πριν χρόνια και θέλω να ξαναπάω αλλά δεν θέλω να αφήσω τις αποσκευές αφύλακτες .
Προσκυνάω στον Ταινάριο Ποσειδώνα και μεταβολή . Τώρα μόνο βόρεια πάει .







Ανηφορίζω την ανατολική πλευρά της Μάνης με κατεύθυνση Λάγια - Κότρωνα







Μετά από δύσκολη αλλά πανέμορφη διαδρομή φτάνω στο Γύθειο όπου κάνω στάση για καφέ και ομελέτα .
Στόχος τώρα είναι ο Πάρνωνας και συγκεκριμένα το χωριό Τζίντζινα.
Ανηφορίζω για Γεράκι και έπειτα για Καλλιθέα .





Διασχίζω τα καμένα από την μεγάλη φωτιά αλλά ευτυχώς παρακάτω το δάσος είναι άθικτο .





Τα Τζίντζινα. Χωριό κούκλα μέσα στο δροσερό δάσος . Σταματάω για μια παγωμένη μπύρα . Όσες φορές και να έχω έρθει πάντα θα με μαγεύει ο Πάρνωνας .
Ανοίγω τον χάρτη και βλέπω πιο βόρεια ένα χωματόδρομο να ανεβαίνει σε μια κορυφή με ξωκλήσι . Φαίνεται ιδανικό για διανυκτέρευση . Σηκώνομαι αργά και ξεκινώ για εκεί .





Βρίσκω τον χωματόδρομο και ανηφορίζω για την κορυφή μες στο σούρουπο. Το σημείο είναι καταπληκτικό . Μια κορυφή με θέα 360ο . Βλέπω την μισή Πελοπόννησο από εδώ.
Πιάνω κουβέντα με τους δασοπυροσβέστες γιατί εδώ υπάρχει και πυροφυλάκιο και αφού αναχωρήσουν στήνω τη σκηνή και ξεκινώ να μαγειρέψω κάτι.







Μόλις πέσει ο ήλιος και βγουν τα αστέρια ανεβαίνω στο παρατηρητήριο . Περιγραφή αδυνατώ να κάνω . Χαζεύω με τις ώρες και το μυαλό σταματά να σκέφτεται ….
Αργά θα πέσω για ύπνο .







Ξυπνάω χαράματα για να πιώ τον καφέ μου παρατηρώντας την ανατολή πάνω από τον Πάρνωνα. . Τελευταία μέρα σήμερα . Ξεκινώ χαλαρά να ανηφορίζω βόρεια για Γιάννενα .











Σκέπτομαι πάλι ότι η χώρα μας είναι παράδεισος για μοτό …



Καλές βόλτες φίλοι μου θα τα πούμε στον δρόμο…



Last edited by dan; 28-06-2012 at 13:07.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-06-2012, 12:57
blast Ο/Η blast βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Βολος
Μoto: Gs1200R Adv 07
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

είσαι ωραίος!!!!!
θα ήθελα κ εγώ μια τέτοια απόδραση
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-06-2012, 12:59
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-06-2012, 13:04
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Μπράβο σου, ωραία εκδρομή. οτι πρέπει για να φορτώσεις τις μπαταρίες σου.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-06-2012, 13:05
plusangel Ο/Η plusangel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Άνδρος
Μoto: BMW R 1200 GS + Honda Innova 125
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Απλά μαγεία...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-06-2012, 13:18
ducas1098 Ο/Η ducas1098 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: BMW f800gs, Ducati1098s
Μηνύματα: 259
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 28-06-2012, 13:25
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Μοναχική περιήγηση σε ακρωτήρια και βουνά…

Bravo!!!Μοναδικά μέρη τέλεια φάση!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!