GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-03-2013, 10:24
spitiko Ο/Η spitiko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Στα Χανιά της Κρήτης
Μoto: Tiger 07 abs
Μηνύματα: 2,225
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Μου φτιάξ το πρωί, μπράβο Βαγγέλη Χρόνια Πολλά.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 25-03-2013, 10:38
sotiris r Ο/Η sotiris r βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: KAWASAKI KLV 1000
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Μπραβο παιδια.Αλλη μια φοβερη εκδρομη.Δυστυχως για λογους ανεξαρτητους της θελησεως μου δεν μπορεσα να ειμαι μαζι σας ( να σας δειχνω το δρομο δηλαδη και να σας παω και λιγο χωμα).Με ταξιδεψατε ομως νοερα με τις υπεροχες φωτο σας.Την επομενη ομως δεν την χανω.
Καλα μου φιλαρακια να εισται παντα καλα
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 25-03-2013, 10:39
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

απλά υπέροχο και πάλι!!!!πάντα τέτοια υπέροχα ταξιδάκια και επιστροφή μόνο με χαμόγελα,σε κάποια μελλοντική βόλτα να μπορέσω να ξανά έρθω (λόγω της επικείμενης γέννας λίγο χλωμό,αλλα πάντα ελπίζουμε...). Ευχαριστούμε για το φανταστικό φωτορεπορτάζ (πάλι...)
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 25-03-2013, 10:45
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Τι να πω πια Βαγγελη!

Απιστευτη παρεα σε πανεμορφα τοπια και φωτο θεικες.!!

Μπραβο για μια ακομη φορα ταξιδευσαμε και εμεις μαζι σας....
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 25-03-2013, 11:07
J.T.R Ο/Η J.T.R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Καρδιτσα
Μoto: Αφρικα Τουιν... Ματωμενος Λυκος...
Μηνύματα: 798
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Ωραια και αγαπημενη διαδρομη!!!
Για μια ακομη φορα Βαγγελη εδειξες τις ικανοτητες σου σαν διοργανωτης!!!

Μπραβο και στην παρεα,μπραβο και στους φωτογραφους

Αντε και στα επομενα
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 25-03-2013, 11:24
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από elim Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντα τέτοια Βαγγέλη κι από δω τόσο ωραία διαδρομή δε μπορώ παρά να την απολαύσω δυό φορές
Λίτσα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spitiko Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου φτιάξ το πρωί, μπράβο Βαγγέλη Χρόνια Πολλά.
Να 'σαι καλά Γιάννη. Και εσείς δεν περάσατε 'ασχημα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sotiris r Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο παιδια.Αλλη μια φοβερη εκδρομη.Δυστυχως για λογους ανεξαρτητους της θελησεως μου δεν μπορεσα να ειμαι μαζι σας ( να σας δειχνω το δρομο δηλαδη και να σας παω και λιγο χωμα).Με ταξιδεψατε ομως νοερα με τις υπεροχες φωτο σας.Την επομενη ομως δεν την χανω.
Καλα μου φιλαρακια να εισται παντα καλα
Σωτήρη το ξέραμε από την αρχή πως ήταν αδύνατο να έρθεις. Οι προτεραιότητες βλέπεις. Δεν πειράζει όμως, να ήμαστε καλά και στην επόμενη θα σμίξουν πάλι οι γόμες μας.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από todor Εμφάνιση μηνυμάτων
απλά υπέροχο και πάλι!!!!πάντα τέτοια υπέροχα ταξιδάκια και επιστροφή μόνο με χαμόγελα,σε κάποια μελλοντική βόλτα να μπορέσω να ξανά έρθω (λόγω της επικείμενης γέννας λίγο χλωμό,αλλα πάντα ελπίζουμε...). Ευχαριστούμε για το φανταστικό φωτορεπορτάζ (πάλι...)
Θοδωρή από την στιγμή που γύρισες με χαμόγελο από την Βωβούσα δεν έχω να πω τίποτε άλλο. Με το καλό, και εμείς εδώ είμαστε να ξανα οργανώσουμε και να ξαναπάμε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από SenseiG Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να πω πια Βαγγελη!

Απιστευτη παρεα σε πανεμορφα τοπια και φωτο θεικες.!!

Μπραβο για μια ακομη φορα ταξιδευσαμε και εμεις μαζι σας....
Ευχαριστούμε Γιώργο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από J.T.R Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραια και αγαπημενη διαδρομη!!!
Για μια ακομη φορα Βαγγελη εδειξες τις ικανοτητες σου σαν διοργανωτης!!!

Μπραβο και στην παρεα,μπραβο και στους φωτογραφους

Αντε και στα επομενα
Ευχαριστούμε Γιάννη. Η απουσία σου αισθητή
Υπομονή όμως, που θα πάει...θα ανέβεις ξανά και έχουμε πολλά να κάνουμε
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 25-03-2013, 14:08
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Εγώ δεν έχω να πω πολλά μιας και ο Βαγγέλης με κάλυψε πλήρως...Απλά θ'αλλάξω κομμάτι...

Λοιπόνννννν...πιστεώ μέσα στα 4 λεπτά αυτού του υπέροχου κομματιού των Stereophonics θα μπορέσετε να διαβάσετε ένα ακόμη ταξιδάκι που ζήσαμε την περασμένη Κυριακή....

[youtube]LV58fxXOQuE[/youtube]

Η ώρα 7 και κάτι και το τηλέφωνο χτυπάει.Ο βαγγέλης από την άλλη πλευρά μου λέει ότι δεν παίρνει με τίποτα,έχει μουλαρώσει...Σε 10 λεπτάκια είμαι εκεί του λέω για την πρωινή μας γυμναστική.

Δευτέρα στον συμπλέκτη και μετά από 3 προσπάθειες η Αφρικάνα είναι έτοιμη για το ταξίδι της.

8.οο η ώρα και στο σημείο συνάντησης είναι όλοι έτοιμοι γι'ανάβαση...

Μια πρώτη στάση μετά από μερικά χιλιόμετρα είναι το μονότοξο γεφύρι της Παλαιοκαρυάς.Βρίσκεται σε ένα βραχώδες στένωμα του ομώνυμου φαραγγιού για να γεφυρώσει το ρέμα της Γκρόπας, εξυπηρετώντας έτσι την επικοινωνία μεταξύ Πύλης, Παλαιοκαρυάς και Μεσοχώρας.Το νερό λόγω των πολλών βροχών όπως διαπιστώνεται κι από τις φωτογραφίες αρκετό.



Η βοή από τη πτώση του νερού προκαλεί ένα αίσθημα χαλάρωσης στον Αλέξη.



αλλά και για το Vstrom του Γιάννη.



Γιάννης και Άννα ταξιδιώτες από την Θεσ/νίκη



Ο Βασίλης με την μπέμπα του με τίμησαν μ'ένα κλικ.


Ο βαγγέλης σε στιγμές χαλάρωσης αρνείται ν'ανέβει πάνω σ'ένα από τα πιο όμορφα ΚΤΜ που κυκλοφορούν...Δεν την αλλάζει την Varadero.



Στιγμές χαλάρωσης και για τις μοτοσυκλέτες.

Reply With Quote
  #18  
Παλιό 25-03-2013, 14:09
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Μετά από μπόλικη δόση χαλάρωσης και μερικά κεικ-κουλουράκια-φρουτάκια για πρωινό ξεκίνησε η ανάβαση προς τον Τύμπανο.

Οι αναφορές για τον Τύμπανο πολλές, καθώς πολλοί Αργιθεάτες στο παρελθόν προσπάθησαν να διαβούν αυτό το φοβερό πέρασμα και βρήκαν τραγικό θάνατο, καθώς παρασύρθηκαν και χάθηκαν στις χιονοστιβάδες. Το σημείο πλέον θεωρείται από τους ντόπιους καταραμένο μέρος.Οσο πιο μαγευτικό είναι το τοπίο μιας σπάνιας άγριας φυσικής ομορφιάς που υπάρχει στην περιοχή, τόσο αρνητική είναι η εντύπωση για το φοβερό πέρασμα του Τυμπάνου.

Εμείς ευτυχώς δεν είχαμε ν'αντιμετωπίσουμε χιόνι αλλά ο πάγος καραδοκούσε σε πολλά σημεία και η θερμοκρασία παρόλο που ο ήλιος ήταν ακριβώς μπροστά μας φλερτάριζε με το 0..


Το βουνό Τύμπανος αρχίζει να ξεπροβάλλει όμορφα.Λένε ότι απαιτεί σεβασμό στο πέρασμά του προς Αργιθέα...



Η θέα των απέναντι βουνών είναι σκέτη μαγεία...





Ομορφιές....



Μερικά παιχνίδια με τον φακό...



Ο Θάνος πυροβολεί...



Τα χρώματά της δημιουργούν ένα όμορφο κάδρο σε συνδυασμό με το όμορφο τοπίο..



Uploaded with ImageShack.us
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 25-03-2013, 14:09
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Όταν οι φίλοι-συνοδοιπόροι σου έχουν μονίμως το χαμόγελο μέχρι τ'αυτιά ότι και να συμβεί στο ταξίδι προσπερνιέται εύκολα...



Αν δεν χαζέψεις αυτή τη θέα χωρίς φακούς και φωτογραφικές στα χέρια σου δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα...



Τίποτα δεν είναι απάτητο...





Συνεχίζοντας την διαδρομή μας έπρεπε να κατέβουμε χαμηλά στο φράγμα της Συκιάς και να αρχίσουμε να ανεβαίνουμε προς το Βουλγαρέλι όπου είχαμε δώσει ραντεβού με φίλους από την Άρτα για να συνεχίσουμε την διαδρομή μαζί. Πις οφ Κεϊκ λέμε και ξεκινάμε...

Για όποιον έχει κάνει το συγκεκριμένο κομμάτι δεν χρειάζεται να πω κάτι. Για όλους τους υπόλοιπους, απλά, βάλτε το σε κάποια μελλοντικά σας σχέδια και δεν θα το μετανοιώσετε. Από την αγριάδα του τοπίου, τα πέτρινα γεφύρια, τις χαράδρες, τα χωριουδάκια με τους φιλόξενους κατοίκους, μέχρι τα μισοτελειωμένα τούνελ στα βουνά των Αγράφων λίγο μετά το χωριό της Αργιθέας.
Κάποιες φωτογραφίες που σίγουρα δεν μπορούν να αποτυπώσουν αυτά που το μάτι και η ψυχή βλέπει...


Στην σιδερένια γέφυρα του Πετρωτού. Κάντε μια στάση και ρίχτε μια ματιά γύρω σας....





Reply With Quote
  #20  
Παλιό 25-03-2013, 14:10
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Άνοιξη Παντού...

Γέφυρα Πετρωτού: Συνεχίζοντας τη διαδρομή μας προς Άρτα, δίπλα από τη μεταλλική γέφυρα στον Κουμπουριανίτη συναντάμε τη γέφυρα Πετρωτού (13ος - 14ος αι.).







Παρασκήνια από την φωτογράφηση...Ξεχάστε τις φωτό της ΚΤΜ από τα ιδιαίτερα μέρη της Νορβηγίας..



Συνεχίσαμε προς Μηλιανά και κάπου εκεί κάναμε μια μικρή στάση για ν'αποφασίσουμε ποια διαδρομή θ'ακολουθούσαμε για Βουλγαρέλι και τελικά ακολουθήσαμε την διαδρομή από Ελάτη.



Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!