GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ > Αστεία Video

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 27-10-2011, 16:47
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εμπίπτω σε αυτή την κατηγορία, αν και αμφιβάλλω αν σας άφηναν εκεί στο στράτευμα να δείτε κι άλλες. Ίσως έτσι ήταν αναγκαίο για να δουλεύει σωστά η μηχανή. Δεν το κατηγορώ, όμως τώρα που επέστρεψες στην κοινωνία, χαλάρωσε και σκέψου πως δεν πέσανε από το διάστημα και οι υπόλοιποι.[
To που απόκτησα εγώ τις γνώσεις μου και που διαμόρφωσα τη νοοτροπία μου άστο στη μπάντα όπως και γω δεν την ψάχνω αν ανδρώθηκες μέσα στα καΐκια και τις ψαροκασέλες. Τώρα αν ο χώρος που λειτουργείς αλλάζει σημαίες σαν τα πουκάμισα και νόμισες ότι παντού έτσι είναι, ρίξε μιά ματιά αύριο σαυτόν τον ανάπηρο που την κρατάει και παρελάζει πρώτος. 'Ισως κάτι να μάθεις....
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 27-10-2011, 17:52
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από megalopsyxos Εμφάνιση μηνυμάτων
To που απόκτησα εγώ τις γνώσεις μου και που διαμόρφωσα τη νοοτροπία μου άστο στη μπάντα όπως και γω δεν την ψάχνω αν ανδρώθηκες μέσα στα καΐκια και τις ψαροκασέλες. Τώρα αν ο χώρος που λειτουργείς αλλάζει σημαίες σαν τα πουκάμισα και νόμισες ότι παντού έτσι είναι, ρίξε μιά ματιά αύριο σαυτόν τον ανάπηρο που την κρατάει και παρελάζει πρώτος. 'Ισως κάτι να μάθεις....
Χααα!!! Ψαροκασέλες;;;;
Τι έγινε μας τσούζει?!!?!?!?
Κράτα τα μελό, για τον Πρέκα και όταν βλέπεις στη ψαρόσκαλα κασέλες κόβε δρόμο... Μην πάει το μυαλό σου σε απειλές... αλλά μην ζορίσεις την περήφανη μυτούλα σου και δεν μπορείς μετά να μυρίσεις άλλες "σκοπιμότητες"...
Όπως βλέπεις σε πάω με το μαλακό, για να ξανά 'ρθεις!!!! Ίσως και με απαντήσεις... αν τις βρεις σε κανένα φασιστομπλογκ με copy/paste!!!

Επίσης δεν παρελάζει, αλλά παρελαύνει. Στουρνάρι, που ήσουνα και αξιωματικός... σιγά μην βελάζει κιόλας...


Για την ώρα συνεχίστε τα γλέντια μόνοι σας, γιατί σε λίγες ώρες σαλπάρουμε.

Last edited by yannis; 27-10-2011 at 17:55.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 27-10-2011, 18:39
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων

Επίσης δεν παρελάζει, αλλά παρελαύνει. Στουρνάρι, που ήσουνα και αξιωματικός... σιγά μην βελάζει κιόλας...
Η γλώσσα όπως ίσως δεν γνωρίζεις σαν αγράμματος είναι ένας ζωντανός οργανισμός και ως τέτοιος εξελίσσεται! Και οφείλει να εξελίσσεται! Και να ακολουθεί τη νέα γενιά. Να γίνεται ένα με αυτήν. Στην καθημερινή ομιλία των Ελλήνων επίσης, έχει επικρατήσει όπως το γράφω. Για την ακρίβεια δεν έχω ακούσει κάποιον ακόμη να λέει: «Αύριο παρελαύνουμε στις 10.00 με το σχολείο.» Όλοι λένε: «Αύριο παρελάζουμε στις 10.00 με το σχολείο.»

Τώρα βέβαια άμα θες πάρε και συ καμιά σημαία του Αγούδημου και κατέβα! Μόνο να ξέρεις είναι μιας χρήσης....Μέχρι την επόμενη παρέλαση θα την έχει αλλάξει και αυτήν και την εταιρεία του!!!

Last edited by megalopsyxos; 27-10-2011 at 18:42.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 27-10-2011, 19:05
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από megalopsyxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Η γλώσσα όπως ίσως δεν γνωρίζεις σαν αγράμματος είναι ένας ζωντανός οργανισμός και ως τέτοιος εξελίσσεται! Και οφείλει να εξελίσσεται! Και να ακολουθεί τη νέα γενιά. Να γίνεται ένα με αυτήν. Στην καθημερινή ομιλία των Ελλήνων επίσης, έχει επικρατήσει όπως το γράφω. Για την ακρίβεια δεν έχω ακούσει κάποιον ακόμη να λέει: «Αύριο παρελαύνουμε στις 10.00 με το σχολείο.» Όλοι λένε: «Αύριο παρελάζουμε στις 10.00 με το σχολείο.»

Τώρα βέβαια άμα θες πάρε και συ καμιά σημαία του Αγούδημου και κατέβα! Μόνο να ξέρεις είναι μιας χρήσης....Μέχρι την επόμενη παρέλαση θα την έχει αλλάξει και αυτήν και την εταιρεία του!!!

Μπα, μπα... τώρα δεν είναι απαραίτητη η προσήλωση στα δόγματα του ένδοξου παρελθόντος, αλλά εξελίσσεται κι αυτή... Κοίτα που στο τέλος θα "αφελληνιστεί" η γλώσσα μας, από τους ίδιους τους υπέρμαχους της. Όπως καταλαβαίνεις, θα με βόλευε καλύτερα να ακολουθήσω την άποψή σου... όμως διαφωνώ... Μην ανοίξουμε το γλωσσικό τώρα, γιατί δεν έχω και χρόνο...
Τις αστειότητες με τις σημαίες, όσο τις συνεχίζεις τόσο χάνεις. Νόμιζα πως θα είχες βαθύτερη αντίληψη. Πολλοί στρατιωτικοί που γνώρισα ήταν ψαγμένοι... αλλά θα μου πεις... όταν ο άλλος υπογράφει "megalopsyxos" (Kι αυτό λάθος γραμμένο) φαντάσου τι κουβαλάει μέσα του... ίσως είναι αντιδιαστολή του "microtsutsunus".

Άσε λοιπόν να λέμε κανένα ανέκδοτο να γελάμε, γιατί η ζωή είναι μικρή...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 28-10-2011, 01:42
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Τσάμπα έφτιαξα το ποπκόρν!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 28-10-2011, 06:02
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νόμιζα πως θα είχες βαθύτερη αντίληψη.

To έχω αντιληφθεί εξ αρχής πως κατά βάθος με θαυμάζεις και αναζητάς εν τω μέσω της σύγχυσης που έχεις περιέλθει πρότυπα για να στηριχτείς.

Πολλοί στρατιωτικοί που γνώρισα ήταν ψαγμένοι...

Εγώ έχω πάψει από καιρό να κάνω αυτή τη δουλειά..Εξ άλλου είχα βαρεθεί να ....βολεύω Marine Superintendent Electrical Engineers

αλλά θα μου πεις... όταν ο άλλος υπογράφει "megalopsyxos" (Kι αυτό λάθος γραμμένο) φαντάσου τι κουβαλάει μέσα του... ίσως είναι αντιδιαστολή του "microtsutsunus".
Μωρέ καλά το κατάλαβα απ την αρχή εγώ ότι εσύ μπήκες στο forum ψάχνοντας tsutsuni αλλά βλέπεις...παρασύρθηκα!!!

Reply With Quote
  #27  
Παλιό 28-10-2011, 07:51
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Reply With Quote
  #28  
Παλιό 28-10-2011, 09:17
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Reply With Quote
  #29  
Παλιό 28-10-2011, 09:57
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Παρελαύνω=ετυμ. αρχ. παρ(α) + ελαύνω Μπαμπινιώτης Λεξικό Νέας Ελληνικής Γλώσσας σελ. 1354 Παράδειγμα: 1) Τώρα παρελαύνει η μαθητιώσα νεολαία 2) Κάθε βράδυ στην πίστα του μαγαζιού παρελαύνουν όλα τα ψώνια της Αθήνας.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 28-10-2011, 17:01
megalopsyxos Ο/Η megalopsyxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Deactivated Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Μoto: SUZUKI GSXF 750 YAMAHA CRYPTON SPECIAL X 135
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή Απάντηση: Ε, ρε γλέντια!!!!!

Πούσαι.....ΠΙΤΣΑΡΑ μου; Σέχασα!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!