GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 23-11-2012, 01:37
duzi Ο/Η duzi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: YAMAHA XTZ1200 SUPER TENERE
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Michelin anakee 3

Ηρθε και η ωρα μου για αλλαγη ελαστικων μετα απο 28500km με τα metzeler tourance exp 2 και αποφασησα να βαλω τα michelin anakee 3 οπου εχουν εξεληχθει σε συνεργασια με την bmw για το καινουριο gs αλλα θα βγουν και σε αλλες διαστασεις.Τα ελαστικα θα ειναι διαθεσημα απο αρχες του 2013 στην ελλαδα.Απο εβδομαδα θα τοποθετηθουν στην μοτο μου και θας ενημερωσω για περισοτερες πληροφοριες τεχνικα χαρακτηριστικα καθως και φωτοImageUploadedByTapatalk1353623401.768371.jpgImageUploadedByTapatalk1353623483.543532.jpg. Οι φωτο ειναι απο το net
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 23-11-2012, 02:07
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin anakee 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από duzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηρθε και η ωρα μου για αλλαγη ελαστικων μετα απο 28500km με τα metzeler tourance exp 2 και αποφασησα να βαλω τα michelin anakee 3 οπου εχουν εξεληχθει σε συνεργασια με την bmw για το καινουριο gs αλλα θα βγουν και σε αλλες διαστασεις.Τα ελαστικα θα ειναι διαθεσημα απο αρχες του 2013 στην ελλαδα.Απο εβδομαδα θα τοποθετηθουν στην μοτο μου και θας ενημερωσω για περισοτερες πληροφοριες τεχνικα χαρακτηριστικα καθως και φωτοΕπισυναπτόμενα 16271Επισυναπτόμενα 16272. Οι φωτο ειναι απο το net
XΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ΄

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΤΑΝ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΡΧΕΣ 2013 ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ? 2012 ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 23-11-2012, 02:10
duzi Ο/Η duzi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: YAMAHA XTZ1200 SUPER TENERE
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Σε συνενοηση με τον λαστιχα μου και την michelin
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 23-11-2012, 03:02
VDR Ο/Η VDR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: ΖΑΧΑΡΩ ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ
Μoto: DR650SE R1200GSA Magma Red R1200GSA Rauchgrau-metallic-matt
Μηνύματα: 1,761
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin anakee 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από duzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηρθε και η ωρα μου για αλλαγη ελαστικων μετα απο 28500km με τα metzeler tourance exp 2 και αποφασησα να βαλω τα michelin anakee 3 οπου εχουν εξεληχθει σε συνεργασια με την bmw για το καινουριο gs αλλα θα βγουν και σε αλλες διαστασεις.Τα ελαστικα θα ειναι διαθεσημα απο αρχες του 2013 στην ελλαδα.Απο εβδομαδα θα τοποθετηθουν στην μοτο μου και θας ενημερωσω για περισοτερες πληροφοριες τεχνικα χαρακτηριστικα καθως και φωτοΕπισυναπτόμενα 16271Επισυναπτόμενα 16272. Οι φωτο ειναι απο το net
Έβγαλαν τα tourance exp 28500km?Εμένα έβγαλαν 28000km και όταν το έγραψα κάποιος ανέφερε κάτι για σοβαρότητα...Και χτυπιόταν ότι πρέπει να λέμε ότι βγάζουν 15000km...Πρέπει να είναι άριστος γνώστης του αντικειμένου...Sorry για το spam.Περιμένουμε νέα από τα νέα σου...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 23-11-2012, 08:55
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin anakee 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VDR Εμφάνιση μηνυμάτων
Έβγαλαν τα tourance exp 28500km?Εμένα έβγαλαν 28000km και όταν το έγραψα κάποιος ανέφερε κάτι για σοβαρότητα...Και χτυπιόταν ότι πρέπει να λέμε ότι βγάζουν 15000km...Πρέπει να είναι άριστος γνώστης του αντικειμένου...Sorry για το spam.Περιμένουμε νέα από τα νέα σου...
Η χιλιομετρική διάρκεια ζωής των ελαστικών είναι αντιστρόφως ανάλογη με τη φαγούρα που έχει το δεξί μας χέρι και το δεξί μας πόδι. Για να γίνω πιο κατανοητός ίδια λάστιχα σε ίδιες μοτό, μπορεί να έχουν μέχρι και 10000 χλμ διαφορά στη ζωή τους αναλόγως χρήσης. πχ αν εσύ πας ταξίδια Ευρώπες κλπ κι εγώ γυρίζω σε ορεινά στροφιλίκια στην Ελλάδα και οδηγάω και λίγο σβέλτα, εσύ θ' αλλάξεις λάστιχα σε αρκετά περισσότερα χλμ από εμένα. Συγκρίσεις ελαστικών γίνονται μόνο από ίδιο οδηγό με ίδιο μηχανάκι και σε ίδιο τερέν.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 23-11-2012, 10:07
anegis Ο/Η anegis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 1,355
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χιλιομετρική διάρκεια ζωής των ελαστικών είναι αντιστρόφως ανάλογη με τη φαγούρα που έχει το δεξί μας χέρι και το δεξί μας πόδι. Για να γίνω πιο κατανοητός ίδια λάστιχα σε ίδιες μοτό, μπορεί να έχουν μέχρι και 10000 χλμ διαφορά στη ζωή τους αναλόγως χρήσης. πχ αν εσύ πας ταξίδια Ευρώπες κλπ κι εγώ γυρίζω σε ορεινά στροφιλίκια στην Ελλάδα και οδηγάω και λίγο σβέλτα, εσύ θ' αλλάξεις λάστιχα σε αρκετά περισσότερα χλμ από εμένα. Συγκρίσεις ελαστικών γίνονται μόνο από ίδιο οδηγό με ίδιο μηχανάκι και σε ίδιο τερέν.
Σωστός. Εχει να κάνει με το βάρος του αναβάτη. Αν ταξιδεύει συχνά δικάβαλος, φορτωμενος κα πόσο φορτωμενος. Και φυσικά αν τηρούνται οι σωστές κάθε φορά πιέσεις στα ελαστικά.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 23-11-2012, 10:53
VDR Ο/Η VDR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: ΖΑΧΑΡΩ ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ
Μoto: DR650SE R1200GSA Magma Red R1200GSA Rauchgrau-metallic-matt
Μηνύματα: 1,761
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin anakee 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χιλιομετρική διάρκεια ζωής των ελαστικών είναι αντιστρόφως ανάλογη με τη φαγούρα που έχει το δεξί μας χέρι και το δεξί μας πόδι. Για να γίνω πιο κατανοητός ίδια λάστιχα σε ίδιες μοτό, μπορεί να έχουν μέχρι και 10000 χλμ διαφορά στη ζωή τους αναλόγως χρήσης. πχ αν εσύ πας ταξίδια Ευρώπες κλπ κι εγώ γυρίζω σε ορεινά στροφιλίκια στην Ελλάδα και οδηγάω και λίγο σβέλτα, εσύ θ' αλλάξεις λάστιχα σε αρκετά περισσότερα χλμ από εμένα. Συγκρίσεις ελαστικών γίνονται μόνο από ίδιο οδηγό με ίδιο μηχανάκι και σε ίδιο τερέν.
Έτσι έτσι!Συμφωνώ..αλλά άντε να το εξηγήσεις και να το καταλάβουν..οι ¨γνώστες¨...
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 23-11-2012, 11:18
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin anakee 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VDR Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι έτσι!Συμφωνώ..αλλά άντε να το εξηγήσεις και να το καταλάβουν..οι ¨γνώστες¨...
Ναι μωρέ μην άγχεσαι, ως γνωστόν οι γνώμες είναι σαν τις κwλwτρ..δες, ο καθένας έχει από μία. Κράτα εσύ αυτά που ξέρεις και άσε τους γνώστες να ξέρουν τα δικά τους.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 23-11-2012, 11:18
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Φιλε επειδή και εγω καπου στο Μάρτη του '13 θα αλλαξω ελαστικά περιμενω τις εντυπώσεις σου.σ'ευχαριστούμε!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 23-11-2012, 12:57
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin anakee 3

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VDR Εμφάνιση μηνυμάτων
Έβγαλαν τα tourance exp 28500km?Εμένα έβγαλαν 28000km και όταν το έγραψα κάποιος ανέφερε κάτι για σοβαρότητα...Και χτυπιόταν ότι πρέπει να λέμε ότι βγάζουν 15000km...Πρέπει να είναι άριστος γνώστης του αντικειμένου...Sorry για το spam.Περιμένουμε νέα από τα νέα σου...
....βγάλτε κ πρωτοσέλιδο αν θες...παίζεις με την ζωή σου άλλωστε

την άλλη φορα που θα τα κάνεις 40.000km να σου δώσουμε και βραβείο για το κατόρθωμα σου


....τώρα πως γίνεται σε όλο τον κόσμο (Ευρώπη-Αμερική) να αλλάζοντας κάθε 15-20.000km και εμείς να μάστε οι ΞΕΡΟΛΕΣ.....συνεχίζω να μην καταλαβαίνω
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!