GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-10-2009, 10:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ekatontarxos Εμφάνιση μηνυμάτων
.....................................................
Παράδειγμα η Ν.Σμύρνη.Φτιαχτηκαν για μηχανές 3-4 θέσεις πάρκινγ και τίς σεβάστηκαν ΟΛΟΙ.
Ναι.......ας μην υπήρχαν οι μπάρες και τα κοντα το ενα στο άλλο τοποθετημενα κολωνακια στις εισόδους της (ας ειναι καλα ο δις Δημαρχος) και θα σου έλεγα εγω τι θα πει σεβασμός!!!!

Γιαυτο λεω αν δεν υπάρξει - στην δεδομενη στιγμη και ωρα που θελουμε να παρκαρουμε- πιεση π.χ. μπαρες- κολονακια πάλι πανω στις πλατειες και τα πεζοδρομια θα πηγαιναμε κι ας υπηρχαν οι θεσεις παρκινγκ για μοτοσυκλετες!!!!

Εδω παρκαρουμε πανω στις ράμπες των γκαραζ των πολυκατοικιων (παθός) και οταν τους λες μια κουβεντα σου λενε ''φερε μου την αστυνομια!!'' και οταν την φερνεις σε βριζουν πατόκορφα, πανε να χειρωδικησουν κ.α. ωραια πράγματα!! Τι να λεμε τωρα???? Ο καθενας κοιτάει την ευκολια του και την βολη του σε αυτην την χωρα!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-10-2009, 11:25
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι.......ας μην υπήρχαν οι μπάρες και τα κοντα το ενα στο άλλο τοποθετημενα κολωνακια στις εισόδους της (ας ειναι καλα ο δις Δημαρχος) και θα σου έλεγα εγω τι θα πει σεβασμός!!!!

Γιαυτο λεω αν δεν υπάρξει - στην δεδομενη στιγμη και ωρα που θελουμε να παρκαρουμε- πιεση π.χ. μπαρες- κολονακια πάλι πανω στις πλατειες και τα πεζοδρομια θα πηγαιναμε κι ας υπηρχαν οι θεσεις παρκινγκ για μοτοσυκλετες!!!!

Εδω παρκαρουμε πανω στις ράμπες των γκαραζ των πολυκατοικιων (παθός) και οταν τους λες μια κουβεντα σου λενε ''φερε μου την αστυνομια!!'' και οταν την φερνεις σε βριζουν πατόκορφα, πανε να χειρωδικησουν κ.α. ωραια πράγματα!! Τι να λεμε τωρα???? Ο καθενας κοιτάει την ευκολια του και την βολη του σε αυτην την χωρα!!
στο γενικο νοημα συμφωνω μαζι σου,αλλα με το αν και το θα που γραφεις δεν εχουμε πραγματικοτητες!
να φτιαξουν επαρκεις θεσεις παρκινγκ και μετα ας τιμωρησουν τους παραβατες!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 21-10-2009, 12:28
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Προχθες το απόγευμα ήμουν Σταδίου και ο γερανός σήκωνε μποροστά μου 7 μηχανές...ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΛΟΙ.....
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 21-10-2009, 16:53
vp_68 Ο/Η vp_68 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Βριλήσσια - Άρτα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,148
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Όταν εμείς οι ίδιοι δεν προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι, τότε μην το ζητάμε απο τους άλλους.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 21-10-2009, 19:53
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Χθες έμαθα ότι καταργήθηκε το σύστημα που πληρώνοντας το 3πλάσιο της κλήσης έπαιρνες τις πινακίδες την επόμενη.Πρέπει τώρα να περιμένεις 20 μέρες.
Οπότε προσοχή.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 22-10-2009, 13:46
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

[QUOTE=GeorgeP;83221]Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Γιώργο, καλημέρα, θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει γιατί είσαι συνάνθρωπός μου, το πάρκινγκ από μόνο του δεν είναι πρόβλημα είναι το τι μου κοστίζει εμένα αν αφήσω την μηχανή σπίτι, θα σου έδινα 1000% δίκιο αν πρώτα φρόντιζαν να μας δώσουν μερικές θέσεις πάρκινκγ, δεν είναι δα και δύσκολο, να δεσμεύσουν 3-4 θέσεις αυτοκινήτων σε κάθε τετράγωνο όπου θα παρκάρουν μόνο μηχανές τουλάχιστον 4-5 μηχανές για κάθε ένα Ι.Χ θα χωρούσαν. Η δουλεία μου είναι στο κέντρο της Αθήνας και κατεβαίνω από Μενίδι με την μηχανή χρειάζομαι 20 λεπτά με την συγκοινωνία 1.30 ώρα, κέρδος 140 λεπτά την μέρα Χ 25 εργάσιμες = 58 ώρες τον μήνα, και εμένα αν μου λείπει κάτι είναι ελεύθερος χρόνος, (πολύτιμος) Πιστεύω ότι μπορώ να βρώ χώρο που δεν θα ενοχλώ τον πεζό, τον ανάπηρο (έχω ράμπα ακριβώς έξω από το μαγαζί μου και έχω τσακωθεί άπειρες φορές με αυτούς που τις κλείνουν αλλά και τα μηχανάκια που παρκάρουν πάνω στις λουρίδες τυφλών (ναι υπάρχουν και τέτοιες μετά το 2004 ). αλλά το να "χαρίσω" στην κοινωνία 58 ώρες από την ζωή μου το μήνα επειδή δεν έχει φροντίσει να φτιάξει τις υποδομές που όφειλε "για όλους μας" συγνώμη αλλά δεν θα το κάνω, δεν μπορώ να συμπεριφέρομαι σαν αρνί μέσα σε ένα κοπάδι από λύκους.

Last edited by frits; 22-10-2009 at 13:47.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 22-10-2009, 16:45
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο, καλημέρα, θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει γιατί είσαι συνάνθρωπός μου, το πάρκινγκ από μόνο του δεν είναι πρόβλημα είναι το τι μου κοστίζει εμένα αν αφήσω την μηχανή σπίτι, θα σου έδινα 1000% δίκιο αν πρώτα φρόντιζαν να μας δώσουν μερικές θέσεις πάρκινκγ, δεν είναι δα και δύσκολο, να δεσμεύσουν 3-4 θέσεις αυτοκινήτων σε κάθε τετράγωνο όπου θα παρκάρουν μόνο μηχανές τουλάχιστον 4-5 μηχανές για κάθε ένα Ι.Χ θα χωρούσαν. Η δουλεία μου είναι στο κέντρο της Αθήνας και κατεβαίνω από Μενίδι με την μηχανή χρειάζομαι 20 λεπτά με την συγκοινωνία 1.30 ώρα, κέρδος 140 λεπτά την μέρα Χ 25 εργάσιμες = 58 ώρες τον μήνα, και εμένα αν μου λείπει κάτι είναι ελεύθερος χρόνος, (πολύτιμος) Πιστεύω ότι μπορώ να βρώ χώρο που δεν θα ενοχλώ τον πεζό, τον ανάπηρο (έχω ράμπα ακριβώς έξω από το μαγαζί μου και έχω τσακωθεί άπειρες φορές με αυτούς που τις κλείνουν αλλά και τα μηχανάκια που παρκάρουν πάνω στις λουρίδες τυφλών (ναι υπάρχουν και τέτοιες μετά το 2004 ). αλλά το να "χαρίσω" στην κοινωνία 58 ώρες από την ζωή μου το μήνα επειδή δεν έχει φροντίσει να φτιάξει τις υποδομές που όφειλε "για όλους μας" συγνώμη αλλά δεν θα το κάνω, δεν μπορώ να συμπεριφέρομαι σαν αρνί μέσα σε ένα κοπάδι από λύκους.

Εχεις κι εσυ τα δίκια σου αλλα......... επιμενω, αφηστε τα αυτοκινητα στο σπιτι ¨η εκτος κεντρου και χρησιμοποιηστε τα ΜΜΜ ¨η τα δικυκλα, τα οποια δικυκλα τουλαχιστον μην τα αφηνετε όπου να'ναι εμποδιζοντας τον κοσμο!! Αν δεν βρισκετε ειδικη θεση παρκινγκ βαζετε τα ετσι ωστε οταν θα ερθει ο επομενος να παρκαρει διπλα σας να μην ενοχλεί τους πεζους κατα το δυνατόν!!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-10-2009, 12:15
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Si senior, ειναι αυτα στις ακρες των δρόμων με τα μεταλικα χωρισματα!! Αλλα δεν ειναι αρκετα!!! Χωρια που κατι πανεξυπνοι οδηγοι πανε και παρκαρουν (για 5' όπως λενε και το ξεχνανε εκει) ακριβως εμπρος απο αυτα ειτε εχουν μοτοσυκλετα παρκαρισμενη ειτε οχι!!!! Στν Νεα Σμυρνη κοντεψα να πλακωθω με εναν τετοιον επειδη του ειπα να παει αλλου αυτος κατεβηκε απο το αυτοκινητο του να μου ζητησει τον λογο (εγω με το Βαραντερο εψαχνα να παρκαρω μια τετοια θεση), επειδη φωναξα την Δημοτικη Αστυνομια που ηταν δίπλα και ταυτοχρονα το ''100''. Κατεβηκε να με δειρει το καταλαβαινεις??? Ελεος δηλαδη ρε παιδια!!!
μηπως τον εξοργισε το varadero?
λεω γω τωρα!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-10-2009, 12:42
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως τον εξοργισε το varadero?
λεω γω τωρα!
Μηπως να σου σπασει ο αξονας σε ενα ''βουνο ψηλα εκει που ειναι εκκλησιά ερημικη.....'' που κινητο δεν πιανει και οι λυκοι πεινάνε????? λεω μήπως!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-10-2009, 15:23
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ TA GS ADVENTURE ΜΑΣ, ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ adv1200 Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 18 10-05-2010 00:18
ΑΝΤΡΕΣ... ΠΡΟΣΟΧΗ!! Alext Χιούμορ 0 29-09-2009 01:22
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW γιαγια αρκουδα Τεχνικά θέματα διάφορα 116 12-07-2009 19:37
Στο κέντρο της ΑΘΗΝΑΣ zitsos Τι μας έτυχε 7 14-05-2009 08:08
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 22:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!