GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 10-07-2013, 14:43
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλαρακο και μια προταση και απο μενα μιας και μου μοιάζει ευκαιρια ΑΛΛΑ του 10 και χοντρη (τα λεπτουλια ΔΕΝ μου αρεσουν)

δες εδω
τα λεπτουλικα ειναι πιο γκαζαρικα και πιο στριφτερα απο τις δικες σας τις χοντρες τις ασχημες.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 10-07-2013, 14:43
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο λόγος που ανέφερα το "περίεργο" παρελθόν είναι γιατί τη συγκεκριμένη μηχανή την είχε ο ιδιοκτήτης-αντιπρόσωπος εκεί και τη χρησιμοποιούσε σε ταξίδια σε Ελλάδα ίσως και εξωτερικό. Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.
μην προτρεχεις...πριν τα γραψεις ολα αυτα επρεπε να ρωτησεις και να το διασταυρωσεις...

Ο Μανος οτι πουλαει ειναι αστερι αλλιως δεν θα στον συνεστηνα...προσοχη την αλλη φορα σε αυτα που λεμε γιατι δεν ειναι ομορφο να προσπαθει καποιος να βοηθησει και να λεγονται ανακριβειες για κατι που δεν ισχυει!
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 10-07-2013, 14:44
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manos bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο ο πληροφοριοδότης που έχεις μάλλον δεν στα έχει πει καλά. Καταρχήν τις μοτοσυκλέτες που έχω δεν τις "σκίζω", το αντίθετο μάλλον θα έλεγα. Δεύτερον η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα δεν ήταν ποτέ δική μου, αλλά αγοράστηκε από τον σημερινό της αγοραστή καινούρια από εμάς. Την δική μου την "σκισμένη" την έχει αγοράσει άλλος πελάτης του μαγαζιού. Εγώ θα σου ευχηθώ μόνο, να βρεις να πάρεις μεταχειρισμένο GS σαν αυτό που πούλησα εγώ. Για όσα παιδιά είναι από Χανιά ή Κρήτη γενικά ξέρουν να σου πουν. Αν μπεις στο θέμα " Άφιξη Triple Black" θα δεις φωτογραφίες της μοτοσυκλέτας και θα καταλάβεις.
Πελατης και φιλος να συμπληρωσω εγω
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 10-07-2013, 14:52
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
αυριο παιρνω το φιλαρακι μου το Μανο στην αντιπροσωπεια και θα ξερεις αν και τον ειδα σημερα και μου ειπε οτι εχει δωσει ολα τα μεταχειρισμενα γιατι κατι συζηταγαμε και για το δικο μου μπας και το δωσω, αλλα δεν σου κανει ειναι 09 μοντελο

γιατι λες οτι εχει περιεργο παρελθον?
τις ζαντες παρακαλω...
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 10-07-2013, 14:53
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
τις ζαντες παρακαλω...
Οχτακο και τις πηρες χτες
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 10-07-2013, 14:57
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

αγαπουλα...ασε τα οχτακο και πεσε.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 10-07-2013, 14:59
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο λόγος που ανέφερα το "περίεργο" παρελθόν είναι γιατί τη συγκεκριμένη μηχανή την είχε ο ιδιοκτήτης-αντιπρόσωπος εκεί και τη χρησιμοποιούσε σε ταξίδια σε Ελλάδα ίσως και εξωτερικό. Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.
φιλε μην λες ακυρα,και εκθετεις ατομα χωρις να ξερεις τι ειναι.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 11-07-2013, 00:52
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Συγγνώμη! Δικαίωμα! Παρεξήγηση, οπότε ακολουθεί και η εξήγηση. Ή μάλλον η επανάληψη. Θα τονίσω επίτηδες τις λέξεις:

"...Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

Γράφω λοιπόν χαρακτηριστικά ότι ΘΕΩΡΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΠΟΥ. Άρα ούτε πληροφοριοδότης υπάρχει, ούτε έχω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να προσβάλλω τον συγκεκριμένο πωλητή.
Στο προηγούμενο μου μάλιστα post έγραψα "περίεργο" και δεν ανέφερα τίποτα για να προλάβω την όποια παρεξήγηση χωρίς λόγο γιατι ακριβώς (πάμε άλλη μια) ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.
Με ρώτησε μέλος του φόρουμ γιατί γράφω "περίεργο" στην αρχή. Απαντάω στην ερώτηση και μου την πέφτετε γιατί δεν ζήτησα επεξήγηση. Μα σας είπα πουθενά ότι έχω ακούσει για το συγκεκριμένο πωλητή ή για τη συγκεκριμένη μηχανή κάτι και θέλω διασταύρωση για αυτό που άκουσα ή διάβασα; Τι γράφω γενικά και χαρακτηριστικά λίγο πιο κάτω: τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα. Γενικά! Λέτε να θέλω να αγοράσω αυτοκίνητο (εκτός από το κόκκινο Seat); Ως φιλοσοφεία στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, μηχανής, κινητού, πλυντηρίου ρούχων κλπ. αναφέρθηκα ότι τα εταιρικά μεταχειρισμένα προιόντα με προβληματίζουν. Τι να κάνω; αφού έχω αυτή την άποψη. Με ρωτήσατε να σας την πω, σας την είπα και σας πειράζει η άποψη η οποία το ΞΑΝΑΛΕΩ δεν έχει να κάνει με τον πωλητή αλλά με την κατηγορία.

Ελπίζω να είναι σαφείς οι απαντήσεις/επεξηγήσεις και να είναι ΠΛΕΟΝ κατανοητά αυτά που έγραψα πριν.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 11-07-2013, 00:54
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manos bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο ο πληροφοριοδότης που έχεις μάλλον δεν στα έχει πει καλά. Καταρχήν τις μοτοσυκλέτες που έχω δεν τις "σκίζω", το αντίθετο μάλλον θα έλεγα. Δεύτερον η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα δεν ήταν ποτέ δική μου, αλλά αγοράστηκε από τον σημερινό της αγοραστή καινούρια από εμάς. Την δική μου την "σκισμένη" την έχει αγοράσει άλλος πελάτης του μαγαζιού. Εγώ θα σου ευχηθώ μόνο, να βρεις να πάρεις μεταχειρισμένο GS σαν αυτό που πούλησα εγώ. Για όσα παιδιά είναι από Χανιά ή Κρήτη γενικά ξέρουν να σου πουν. Αν μπεις στο θέμα " Άφιξη Triple Black" θα δεις φωτογραφίες της μοτοσυκλέτας και θα καταλάβεις.
Θεωρώντας το ζήτημα λήξαν εν τη γεννέσει του και συνεχίζοντας την αναζήτηση της επόμενης μηχανής μου. Μήπως ήθελες να γράψεις "από το σημερινό της πωλητή"; Με μπέρδεψες η αλήθεια είναι σε αυτήν την πρόταση.
Αύριο λοιπόν (ξανά τηλέφωνο) Κρήτη και ζητάω το Μάνο, ε;
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 11-07-2013, 01:19
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgios Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη! Δικαίωμα! Παρεξήγηση, οπότε ακολουθεί και η εξήγηση. Ή μάλλον η επανάληψη. Θα τονίσω επίτηδες τις λέξεις:

"...Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

Γράφω λοιπόν χαρακτηριστικά ότι ΘΕΩΡΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΠΟΥ. Άρα ούτε πληροφοριοδότης υπάρχει, ούτε έχω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να προσβάλλω τον συγκεκριμένο πωλητή.
Στο προηγούμενο μου μάλιστα post έγραψα "περίεργο" και δεν ανέφερα τίποτα για να προλάβω την όποια παρεξήγηση χωρίς λόγο γιατι ακριβώς (πάμε άλλη μια) ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.
Με ρώτησε μέλος του φόρουμ γιατί γράφω "περίεργο" στην αρχή. Απαντάω στην ερώτηση και μου την πέφτετε γιατί δεν ζήτησα επεξήγηση. Μα σας είπα πουθενά ότι έχω ακούσει για το συγκεκριμένο πωλητή ή για τη συγκεκριμένη μηχανή κάτι και θέλω διασταύρωση για αυτό που άκουσα ή διάβασα; Τι γράφω γενικά και χαρακτηριστικά λίγο πιο κάτω: τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα. Γενικά! Λέτε να θέλω να αγοράσω αυτοκίνητο (εκτός από το κόκκινο Seat); Ως φιλοσοφεία στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, μηχανής, κινητού, πλυντηρίου ρούχων κλπ. αναφέρθηκα ότι τα εταιρικά μεταχειρισμένα προιόντα με προβληματίζουν. Τι να κάνω; αφού έχω αυτή την άποψη. Με ρωτήσατε να σας την πω, σας την είπα και σας πειράζει η άποψη η οποία το ΞΑΝΑΛΕΩ δεν έχει να κάνει με τον πωλητή αλλά με την κατηγορία.

Ελπίζω να είναι σαφείς οι απαντήσεις/επεξηγήσεις και να είναι ΠΛΕΟΝ κατανοητά αυτά που έγραψα πριν.
Αρα δηλαδη οτι μηχανακι εβλεπες σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια θα ελεγες αυτες τις γενικοτητες? Γιατι το προσεγγιζεις απο την αρχη αρνητικα το θεμα?

Τεσπα, παρε αυριο το Μανο και μιληστε με καλη διαθεση
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!