GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 09-12-2009, 13:01
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Παιδιά γνώμη μου ότι δεν χρειάζεται να κριτικάρουμε τις τιμές που ζητάει ο καθένας μας....δεν το λέω με κάποια κακία...αμα ενδιαφερόμαστε το συζητάμε....αν δεν ενδιαφερόμαστε το αφήνουμε να περάσει γτ μπορεί να βρεθεί κάποιος που να θέλει να δώσει το ποσό και με αυτά που γράφουμε να κολλήσει!

Πέρα απο αυτό η τιμή είναι καλή απο τη στιγμή που είναι στη κούτα της και δεν έχει χρισημοποιηθεί και κάποιος θέλει να αγοράσει καινούργια μόνο κερδισμένος θα βγεί γλυτώνοντας απο 1ευρω εώς και όπου φτάσει!!

Δηλαδή αν κάποιος κέρδιζε σε ένα διαγωνισμο μια dve που η τιμή της είναι 18.700ευρόπουλα και δεν ήξερε να οδηγάει και ήθελε να την πουλήσει με 0 χιλιόμετρα και την έδινε 18000 δεν θα πηγαίναμε όλοι να την αγοράσουμε αφού ενδιαφερόμαστε...απλά ένα παράδειγμα λέω!!

Καλοπούλητη πάντως απο εμένα εγώ την έβαλα πάνω και τη χρεώσανε στο τιμολόγιο 870ευρά......
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 09-12-2009, 13:06
Didos81 Ο/Η Didos81 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW GSA 1200 '08
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Φιλε DIOYK ο Allen εχει απολυτο δικιο,δυστυχως στο θεμα της αγοραπωλησιας υπαρχει ενα προβλημα και αυτο ειναι οτι οταν αποφασιζεις να πουλησεις κατι και ας ειναι ολοκαινουργιο ποτε δεν σκεφτεσαι ποσο την αγορασες και δεν στηριζεσαι στην αρχικη τιμη σαν κριτηριο ποσο θα την δωσεις!πρεπει να κοιταξεις τι τιμες παιζουν γενικα οπως σωστα εθεσε ο allen και να καταλαβεις οτι ο κοσμος ψαχνει για ευκαιριες,η γνωμη μου ειναι να την κρατησεις η να την δωσεις σε μια λογικη τιμη που θα προσεγγισει ενδιαφερον!Καλοπουλητη η καλοταξιδη!Παρεπιμπτοντως δεν κριτικαρω την τιμη απλα μια φιλικη συμβουλη για να μπορεσει ο ανθρωπος εαν δεν την θελει να την πουλησει!Ευχαριστω!

Last edited by Didos81; 09-12-2009 at 13:08.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 09-12-2009, 13:24
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Ο καθενας πουλαει οσο θελει και επισης αγοραζει σε οποια τιμη θελει ,ολα τα αλλα ειναι περιττα........

Φιλε Σταύρο καλοπουλητη!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 09-12-2009, 14:39
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά γνώμη μου ότι δεν χρειάζεται να κριτικάρουμε τις τιμές που ζητάει ο καθένας μας....δεν το λέω με κάποια κακία...αμα ενδιαφερόμαστε το συζητάμε....αν δεν ενδιαφερόμαστε το αφήνουμε να περάσει γτ μπορεί να βρεθεί κάποιος που να θέλει να δώσει το ποσό και με αυτά που γράφουμε να κολλήσει!

Πέρα απο αυτό η τιμή είναι καλή απο τη στιγμή που είναι στη κούτα της και δεν έχει χρισημοποιηθεί και κάποιος θέλει να αγοράσει καινούργια μόνο κερδισμένος θα βγεί γλυτώνοντας απο 1ευρω εώς και όπου φτάσει!!

Δηλαδή αν κάποιος κέρδιζε σε ένα διαγωνισμο μια dve που η τιμή της είναι 18.700ευρόπουλα και δεν ήξερε να οδηγάει και ήθελε να την πουλήσει με 0 χιλιόμετρα και την έδινε 18000 δεν θα πηγαίναμε όλοι να την αγοράσουμε αφού ενδιαφερόμαστε...απλά ένα παράδειγμα λέω!!

Καλοπούλητη πάντως απο εμένα εγώ την έβαλα πάνω και τη χρεώσανε στο τιμολόγιο 870ευρά......

Θα συμφωνήσω και γω με αυτή τη γνώμη. Είναι λυπηρό να εμφανίζονται συνάδελφοι που δεν έχουν πρόθεση να αγοράσουν το προς προσφορά αντικείμενο ενός άλλου συναδέλφου και να κριτικάρουν την τιμή του, δυσφημώντας τον πωλητή. Δεν αντιλαμβάνομαι τους λόγους για τους οποίους γίνεται αυτό. Πιθανόν κακή πρόθεση; Εξυπνάδα; Ζήλια γιατί δεν το έχω εγώ αυτό; Πολλά.

Δεν το έχω δει μόνο σε αυτό το πόστ, το έχω δει σε πολλά άλλα.
Πρότασή μου θα ήταν η χρήση προσωπικών μηνυμάτων γι αυτό, και εκεί ας πούνε ότι θέλουν, ΧΩΡΙΣ να δυσφημούν τον συνάδελφο!

Ας μην ξεχνάμε ότι "forum" σημαίνει "αγορά" στα ελληνικά, και στην αρχαιότητα ήταν κατ' εξοχήν χώρος αγοραπωλησιών και επί τη ευκαιρεία, αφού μαζεύονταν όλοι εκεί για τα προς το ζειν, έκαναν και τις συζητήσεις τους.

Στον φίλο Σταύρο θα του πω καλοπούλητη, αλλά εγώ όταν παράγγειλα την μηχανή ζήτησα εξ' αρχής να είναι η Akraponic περασμένη και το βαρίδι το standard, το πήρα στο κουτί του.

Είναι μια εξάτμιση εγκεκριμένη από τη BMW, σίγουρα πάει καλύτερα από την δικιά του (ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙΣ ΦΙΛΤΡΑ και κάτι άλλα τέτοια που διαβάζω!) και η μακροχρόνια ελάφρυνση των 4,5 κιλών από τη μηχανή, μόνο καλό της κάνει. Όσο για τον ήχο της, είναι απόλαυση και κάνει την μηχανή να ξεχωρίζει από μακριά!

Λυπάμαι γι αυτούς που σε παραπληροφόρησαν ότι τυχόν χρήση της, δημιουργεί πρόβλημα στον κινητήρα, ή μεταβάλει την εγγύηση!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 09-12-2009, 14:51
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω και γω με αυτή τη γνώμη. Είναι λυπηρό να εμφανίζονται συνάδελφοι που δεν έχουν πρόθεση να αγοράσουν το προς προσφορά αντικείμενο ενός άλλου συναδέλφου και να κριτικάρουν την τιμή του, δυσφημώντας τον πωλητή. Δεν αντιλαμβάνομαι τους λόγους για τους οποίους γίνεται αυτό. Πιθανόν κακή πρόθεση; Εξυπνάδα; Ζήλια γιατί δεν το έχω εγώ αυτό; Πολλά.

Δεν το έχω δει μόνο σε αυτό το πόστ, το έχω δει σε πολλά άλλα.
Πρότασή μου θα ήταν η χρήση προσωπικών μηνυμάτων γι αυτό, και εκεί ας πούνε ότι θέλουν, ΧΩΡΙΣ να δυσφημούν τον συνάδελφο!

Ας μην ξεχνάμε ότι "forum" σημαίνει "αγορά" στα ελληνικά, και στην αρχαιότητα ήταν κατ' εξοχήν χώρος αγοραπωλησιών και επί τη ευκαιρεία, αφού μαζεύονταν όλοι εκεί για τα προς το ζειν, έκαναν και τις συζητήσεις τους.

Στον φίλο Σταύρο θα του πω καλοπούλητη, αλλά εγώ όταν παράγγειλα την μηχανή ζήτησα εξ' αρχής να είναι η Akraponic περασμένη και το βαρίδι το standard, το πήρα στο κουτί του.

Είναι μια εξάτμιση εγκεκριμένη από τη BMW, σίγουρα πάει καλύτερα από την δικιά του (ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙΣ ΦΙΛΤΡΑ και κάτι άλλα τέτοια που διαβάζω!) και η μακροχρόνια ελάφρυνση των 4,5 κιλών από τη μηχανή, μόνο καλό της κάνει. Όσο για τον ήχο της, είναι απόλαυση και κάνει την μηχανή να ξεχωρίζει από μακριά!

Λυπάμαι γι αυτούς που σε παραπληροφόρησαν ότι τυχόν χρήση της, δημιουργεί πρόβλημα στον κινητήρα, ή μεταβάλει την εγγύηση!!!

καλα τα λες φιλε και ετσι ειναι αλλα το να αλλαξεις φιλτρο αερα και βαλεις ΚΝ εκτός το οτι δεν ξανα αλλαζεις φιλτρο αερα βοηθαει(ελαχιστα)την εξάτμιση.το λεω αυτο γιατι η αλλαγη φιλτρου αερα ειναι κανενα 20 ευρω στην bmw (αν δεν κανω λαθος)γιατι να μην βαλεις ενα ΚΝ και να μην το εχεις στο μυαλο σου καθόλου...καλο κανεις στην μηχανη δεν την πειραζεις μηχανικα
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 09-12-2009, 15:00
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
..... και η μακροχρόνια ελάφρυνση των 4,5 κιλών από τη μηχανή, μόνο καλό της κάνει.
Και αντί αυτού ξεκινάς μια δίαιτα, χάνεις τα 4,5 kg και κάνεις μακροχρόνιο καλό στον εαυτό σου και στη μηχανή σου
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 09-12-2009, 16:56
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα τα λες φιλε και ετσι ειναι αλλα το να αλλαξεις φιλτρο αερα και βαλεις ΚΝ εκτός το οτι δεν ξανα αλλαζεις φιλτρο αερα βοηθαει(ελαχιστα)την εξάτμιση.το λεω αυτο γιατι η αλλαγη φιλτρου αερα ειναι κανενα 20 ευρω στην bmw (αν δεν κανω λαθος)γιατι να μην βαλεις ενα ΚΝ και να μην το εχεις στο μυαλο σου καθόλου...καλο κανεις στην μηχανη δεν την πειραζεις μηχανικα
Δεν διαφωνώ για την "αναβάθμιση" του φίλτρου, εφ' όσον την συνιστά ο κατασκευαστής και την αποδέχεται στην εγγύηση. Διαφώνησα με ένα παραπάνω ποστ που λέει να βγάλεις το φίλτρο...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αντί αυτού ξεκινάς μια δίαιτα, χάνεις τα 4,5 kg και κάνεις μακροχρόνιο καλό στον εαυτό σου και στη μηχανή σου
10 και βάλε!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 09-12-2009, 18:02
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Καλοπουλητη!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 12-12-2009, 11:24
DIOYK1381 Ο/Η DIOYK1381 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ-ΛΑΡΙΣΑ
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Τα σχολια οσον αφορα την τιμη,τα παιρνω ως καλοβουλα,αλλα με αυτην την προοπτικη οτι κατι καινουριο το πουλας σαν μεταχειρισμενο,τοτε γιατι να μην την βαλω επανω για 2 χρονακια κ μετα την πουλαω μεταχειρισμενη για 550-600 ευρω!!!αλλιως καθεται κατι το καινουριο κ αλλιως το μεταχειρισμενο!!!ευχαριστω πολυ!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 13-12-2009, 17:36
teo69 Ο/Η teo69 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή Απάντηση: ACRAPOVIC ΓΙΑ BMW R1200GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DIOYK1381 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα σχολια οσον αφορα την τιμη,τα παιρνω ως καλοβουλα,αλλα με αυτην την προοπτικη οτι κατι καινουριο το πουλας σαν μεταχειρισμενο,τοτε γιατι να μην την βαλω επανω για 2 χρονακια κ μετα την πουλαω μεταχειρισμενη για 550-600 ευρω!!!αλλιως καθεται κατι το καινουριο κ αλλιως το μεταχειρισμενο!!!ευχαριστω πολυ!!!
Βάλτην πάνω να γουστάρεις και βλέπεις μέτα από 2 χρόνια..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Acrapovic για r 1200 gs ζητείται! tzik1 Ζήτηση 3 30-08-2009 12:37
BMW R1200GS emix Πωλήσεις μοτοσυκλετών 31 25-08-2009 12:15
How the R1200GS should look Alext Γενικά - Μοτοσυκλέτα 17 07-06-2009 08:10
r1200gs 06 vs 07 bru-ni Τεχνικά θέματα διάφορα 6 29-05-2009 18:44
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑ R1200GS ADVE antonis1150GSA Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 9 27-05-2009 16:30


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!