GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 11-02-2013, 22:08
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι ίσως ο πρώτος χρήστης-αγοραστής της συγκεκριμένης μονάδας στην ελληνική επικράτεια. Ίσως να είμαι και η αιτία της αναβάθμισης που αναφέρθηκε πιο πριν μετά και από τις επανειλλημένες ενοχλήσεις που είχα κάνει στα παιδιά στην Πάτρα αλλά και στους Ιταλού ώστε να λυθεί το θέμα με το ράδιο.
Για το συγκεκριμένο θέμα, δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον χρήστη-πελάτη, κρίνοντας από μια μόνο φωτογραφία για τρεις (3) λόγους:
1) Γιατί και η δική μου μονάδα, ακριβώς στο ίδιο σημείο, έσπασε από τις πρώτες κι όλες φορές στο βίσμα. Στα πλαστικά πλαίσια του βίσματος. Έσπασε από τις πρώτες 2-3 φορές ευτυχώς μόνο από τη μια πλευρά. Το βάζω και το βγάζω με ιδιαίτερη προσοχή περιμένοντας βέβαια σύντομα να σπάσει και από την άλλη.
2) Ο πελάτης έχει ΠΑΝΤΑ δίκαιο. Άντε καλά... Σχεδόν πάντα. Δηλαδή πόση βία μπορεί να ασκήσει κάποιος για να βάλει ένα βίσμα το οποίο μάλιστα έχει και οδηγό-ράγα για να κυλίσει και να κουμπώσει; Απλά το πλαστικό εκεί είναι ΠΟΛΥ λεπτό και σπάει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. Σε μια συσκευή που κάνει ούτε λίγο ούτε πολύ κοντά στα 200 ευρώ!!!
3) Να πάρει το ξέχασα... Η συσκευή είναι κορυφαία! Είναι απλά κορυφαία!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 12-02-2013, 00:50
emlazo Ο/Η emlazo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: F800ST, SYM joyride 200 evo, Honda PCX 125
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

To δικό μου set το αγόρασα 31/12/11

Από αξιοπιστία άλλο τίποτα .

Στο διάστημα αυτό αλλάχθηκαν και οι δύο συσκευές τέλος του καλοκαιριού.
Η μία δεν φόρτιζε και στην άλλη δεν κρατούσε η μπαταρία.

Πριν μερικές μέρες αντικαταστάθηκε ξανά η μια συσκευή έχοντας ξανά πρόβλημα στην μπαταρία.

Και τα δικά μου ακουστικά έχουν σπασμένα βίσματα, ακριβώς στο ίδιο σημείο. Στο ένα λείπει η μια πλευρά και αντικαταστάθηκε πρόσφατα. Το άλλο είναι ραγισμένο και εξακολουθεί να χρησιμοποιείται.
Απορίας άξιο πως μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο από την στιγμή που υπάρχει οδηγός όπως λέει και ο georgios.

Κατόπιν δικιάς μου προτροπής (για επικοινωνα moto 2 moto) την αγόρασε το καλοκαίρι και ένας ξάδελφος μου. Το set έχει αντικατασταθεί ήδη μια φορά γιατί δεν φόρτιζε.

Παρήγορο ότι τα παιδιά στο Motoraid είναι αξιόπιστα
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-02-2013, 02:22
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

,,,,,& μετα αναρωτιωμαστε εαν οι κινεζιες των 40 και 60 euro'ς ειναι αξιοπιστες!!!

θα μου πειτε, υπαρχει το '' Καλής θέλησης''....
ΟΚ μπραβο στον επαγκελματια που το στηριζει!!!!

αλλα απο δικης μου πλευρας, μπορω να αναφερω μονο καλα παραδειγματα '' Καλής θέλησης'' ΚΑΙ απο Κινεζους........


στο http://www.motoraid.eu αλλα και στον καθε επαγγελματια ειτε αυτος ειναι Γερμ@ναρας ειτε Κινεζος
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 12-02-2013, 10:49
kosta12gs Ο/Η kosta12gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Thessaloniki
Μoto: R 1200 GS ?
Μηνύματα: 1,402
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgios Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά,

είμαι ίσως ο πρώτος χρήστης-αγοραστής της συγκεκριμένης μονάδας στην ελληνική επικράτεια. Ίσως να είμαι και η αιτία της αναβάθμισης που αναφέρθηκε πιο πριν μετά και από τις επανειλλημένες ενοχλήσεις που είχα κάνει στα παιδιά στην Πάτρα αλλά και στους Ιταλού ώστε να λυθεί το θέμα με το ράδιο.
Για το συγκεκριμένο θέμα, δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον χρήστη-πελάτη, κρίνοντας από μια μόνο φωτογραφία για τρεις (3) λόγους:
1) Γιατί και η δική μου μονάδα, ακριβώς στο ίδιο σημείο, έσπασε από τις πρώτες κι όλες φορές στο βίσμα. Στα πλαστικά πλαίσια του βίσματος. Έσπασε από τις πρώτες 2-3 φορές ευτυχώς μόνο από τη μια πλευρά. Το βάζω και το βγάζω με ιδιαίτερη προσοχή περιμένοντας βέβαια σύντομα να σπάσει και από την άλλη.
2) Ο πελάτης έχει ΠΑΝΤΑ δίκαιο. Άντε καλά... Σχεδόν πάντα. Δηλαδή πόση βία μπορεί να ασκήσει κάποιος για να βάλει ένα βίσμα το οποίο μάλιστα έχει και οδηγό-ράγα για να κυλίσει και να κουμπώσει; Απλά το πλαστικό εκεί είναι ΠΟΛΥ λεπτό και σπάει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. Σε μια συσκευή που κάνει ούτε λίγο ούτε πολύ κοντά στα 200 ευρώ!!!
3) Να πάρει το ξέχασα... Η συσκευή είναι κορυφαία! Είναι απλά κορυφαία!!!
στον πρώτο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emlazo Εμφάνιση μηνυμάτων
To δικό μου set το αγόρασα 31/12/11

Από αξιοπιστία άλλο τίποτα .

Στο διάστημα αυτό αλλάχθηκαν και οι δύο συσκευές τέλος του καλοκαιριού.
Η μία δεν φόρτιζε και στην άλλη δεν κρατούσε η μπαταρία.

Πριν μερικές μέρες αντικαταστάθηκε ξανά η μια συσκευή έχοντας ξανά πρόβλημα στην μπαταρία.

Και τα δικά μου ακουστικά έχουν σπασμένα βίσματα, ακριβώς στο ίδιο σημείο. Στο ένα λείπει η μια πλευρά και αντικαταστάθηκε πρόσφατα. Το άλλο είναι ραγισμένο και εξακολουθεί να χρησιμοποιείται.
Απορίας άξιο πως μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο από την στιγμή που υπάρχει οδηγός όπως λέει και ο georgios.

Κατόπιν δικιάς μου προτροπής (για επικοινωνα moto 2 moto) την αγόρασε το καλοκαίρι και ένας ξάδελφος μου. Το set έχει αντικατασταθεί ήδη μια φορά γιατί δεν φόρτιζε.

Παρήγορο ότι τα παιδιά στο Motoraid είναι αξιόπιστα



@georgios Λες να πασχουμε και εμεις;
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 12-02-2013, 11:52
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Εσύ σε πρώτη φάση πάσχεις από ανυπομονησία. Το άφησες να φορτίσει τελικά; Από Low Battery είπες πήγε σε Medium. Μπορεί και να πάσχει, αλλά για να το τσεκάρουμε πρέπει να το αφήσεις!!! Να το αφήσεις μέχρι να αλλάξει χρώμα το λαμπάκι...
Σαν πολύ δεν μαζευτήκαμε με σπασμένο πλαστικό; Πολύ βίαιοι γίναμε ξαφνικά;
Και από τη δική μου πλευρά, βεβαίως να πω και εγώ ότι τα παιδιά από την Πάτρα εκτός από καλά τραγούδια έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση!!! Μπράβο!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 12-02-2013, 15:48
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Πως μπορούμε να κάνουμε ενα Live chat ρε γαμώτο να σας απαντήσω σε όλα τα θέματα επι τόπου ?

ΜΗΝ τρελαθούμε παιδιά, δεν λέω οτι δεν έχει θέματα η Interphone με τα ακουστικά (όπως και όλες οι ενδοεπικοινωνίες, καθώς είναι λεπτεπιλεπτα κομμάτια), θέλει λίγο παραπάνω προσοχή.Τουλάχιστον είναι πολύ πολύ λιγότερα από άλλες εταιρίες.
Πέραν τουτου, εδώ έχουμε 3-4 περιπτώσεις όπου όντως υπήρξε θέμα και το λύνουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Υπάρχουν και άλλες (πάνω από 50) που δεν είχαν ποτέ θέμα όμως. Απλά τα κακά για οτιδήποτε ακούγονται πολύ πιο εύκολα και γρήγορα από τα καλά .
Γενικότερα πάντως μην νομίζετε οτι δεν ασχολούνται, πιστεύω (πληροφορία εκ των έσω) οτι σύντομα θα έχουμε νέα

Και ξαναλέω..χρησιμοποιήστε τον οδηγό που έχει η συσκευή και θα μπεί. ΑΝ ΔΕΝ μπεί ασάλιωτο, ΜΗΝ προσπαθήσετε να το πιέσετε για να μπεί. Κάντε το 1 χιλ. πίσω και ξαναβάλτε το ! Με αυτό τον τρόπο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ παιδιά..

Αυτά τα αποτελέσματα γίνονται από πίεση μεγαλύτερη από αυτή που πρέπει.

Reply With Quote
  #17  
Παλιό 12-02-2013, 18:26
gustavos Ο/Η gustavos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: K1300s
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Μόλις ενημερώθηκα απο το motoraid οτι άρχισε η διαδικασία καλής θέλησης !!!!

Last edited by gustavos; 12-02-2013 at 18:44.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 12-02-2013, 23:42
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gustavos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόλις ενημερώθηκα απο το motoraid οτι άρχισε η διαδικασία καλής θέλησης !!!!
Μετα απο τετοια εκταση...ηταν αναμενομενο!!!


Reply With Quote
  #19  
Παλιό 13-02-2013, 00:48
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: interfone f5 και η περιπέτεια μου!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο τετοια εκταση...ηταν αναμενομενο!!!


faker, όχι, δεν έχει να κάνει με τα fora κλπ. Ούτε και τόση δα έκταση πήρε (νομίζω).
Ο πελάτης ήταν ενημερωμένος γι'αυτό από την 1η στιγμή. Εμείς παίζοντάς το safe προτείναμε την λύση της αποστολής νέας σε τιμή κόστους,μέρχι να αναμένουμε την απάντηση της Interphone στις πιέσεις μας, μιας και οι σ####ις μας είναι πολύ ισχυρές. Τελικά, η Interphone το δέχθηκε, οπότε είμαστε σε μια χαρά δρόμο.
Κάποια στιγμή όμως θα βρω λίγο χρόνο να σας παρουσιάσω (αν θέλετε) κάποια παραδείγματα χαλασμένων επικοινωνιών που έχουμε λάβει για να καταλάβετε οτι δεν φταίνε πάντα τα μηχανήματα, αλλά το μυαλό μας που κάνουμε σαν παιδιά και δεν σκεφτόμαστε (εν μέρη λογικό με τόσο ενθουσιασμό)
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 13-02-2013, 00:56
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο τετοια εκταση...ηταν αναμενομενο!!!


Στο πρώτο ποστ ο gustavo αναφέρει οτι αναμένει απάντηση.
Στο δεύτερο ποστ το παιδι απο το κατάστημα τον ενημερωνει οτι εχει στείλει μειλ και περιμένει απάντηση.
Που βλέπειςτο αναμενόμενο?
Και αν κατάλαβες απο τα γραφόμενα όλων, εξυμνούν την συνεργασία και την προσπάθεια του καταστήματος και αναφέρονται μόνον στο ελαττωματικό προϊόν.Ας μην βλέπουμε μόνο το δέντρο και χανουμε το δάσος


Στάλθηκε απο μένα βρε!!
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!