GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Απαραίτητα έγγραφα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 18-03-2013, 19:31
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Οδική βοήθεια Mobile care

Και εμένα η εμπειρία μου είναι 50/50

Της BMW MOBILE

Στην Αθήνα έμεινα από αντλία βενζίνης 12:30 την νύχτα σε σπίτι φίλου. Δώσαμε ραντεβού την άλλη μέρα το πρωί (στο σπίτι του φίλου πάντα) σε συνεννόηση με το συνεργείο του Γέρακα ήρθε το mobile στην ωρα του ραντεβου και μου άλλαξε αντλία επι τόπου χωρίς κανένα κόστος λόγο εγγύησης.

Στην Αυστρία έμεινα σε ένα χωριό από ράγισμα στον ταχυσύνδεσμο (άντε να εξηγήσεις τον ταχυσύνδεσμο στα αυστριακά..)
Ηθελα να με πάνε στο κοντινότερο BMW service 300+ χλμ απόσταση.

Αμ δε !!!!

σε μια ωρίτσα με πήρε ένας ηλικιωμένος της τοπικής οδικής βοήθειας με πήγε στο συνεργείο του χωριού και μου είπε να πάω αύριο να πάρω την μηχανή.
Την άλλη μέρα στις 12 η BMW είχε διάλειμμα και δεν μπορούσαν λέει να φέρουν το ανταλλακτικό. Μου λένε για μετά το Σαββατοκύριακο. Φρικάρω τους λέω ότι Κυριακή έχω κλείσει εισιτήρια από Βενετία.
Παίρνω τηλ την mobile BMW στην Ελλάδα και αρχίζω τα @@€)€

Οι έλληνες δραστηριοποιήθηκαν αρκετά μάταια όμως.
Τελικά πλήρωσα 150€ για μια πατέντα του συνεργείου για να φτάσω μέχρι την Βενετία και να μπω στο καράβι.

Ψυχολογία στο ναδίρ.....

Συμπέρασμα ; ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ BMW MOBILE.

Τώρα πια κλείνω προς την ADAC που προαναφέρθηκε πολυ σωστά από τον Χάρη παραπάνω μια και συμφέρει γιατί έχω μηχανή και αυτοκίνητα σε ένα συμβόλαιο 80€

ποιο φθηνά από κάθε οδική που προσφέρουν οι ασφαλιστικές για κάθε όχημα ξεχωριστά.

Τώρα από εμπειρία μεταφοράς με την ADAC δεν έχω ακόμα ( και ελπίζω να μην την χρειαστώ ποτέ )
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:11.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!