GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 26-11-2013, 14:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσης

Aυτο αφιερωνεται εξαιρετικα στον απαισιοδοξο Γιαννη (ortho), με την ευχη να σταματησει να τα βλεπει μαυρα διοτι δεν ειναι μαυρα.
Εγω χαιρομαι διοτι
α) επαληθευεται η παλιοτερη δηλωση μου περι ''ηλιθιοτητας'' των ανεργων που καθονται με σταυρωμενα χερια και περιμενουν την επιφοιτητση κλαιγοντας την μοιρα τους....για μενα θαρρος χρειαζεται και ορεξη για δουλεια. Το δευτερο ειναι σημαντικο και μας λειπει διοτι εχουμε μαθει στα ετοιμα,τα λογια του Σπυριδακη στην πρωτελευταια παραγραφο τα λενε ολα......και
β) τετοιες κινησεις σαν των νεων που αναφερονται στο δημοσιευμα -και δεν ειναι οι μονοι - αποδικνυουν περιτρανα οτι ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΜΕ, τουλαχιστον οχι οσο θελουν να μας πεισουν οι προσβλεποντες την εξουσια........

Καλη αναγνωση............


''Διέξοδο από την οικονομική κρίση ψάχνουν οι νέοι στο άνοιγμα επιχειρήσεων. Μπορεί πολλά καταστήματα να βάζουν λουκέτο, ωστόσο υπάρχουν και κάποιοι «τολμηροί» που ρισκάρουν σε μια δύσκολη οικονομικά εποχή και παίρνουν την τύχη στα χέρια τους μπαίνοντας δυναμικά στον επιχειρηματικό κλάδο. Η ανεργία και η συνεχής αναζήτηση εργασίας οδηγούν ολοένα και περισσότερους νέους προς αυτήν την κατεύθυνση.

«Είναι ευκαιρία να ανοίγεις μαγαζί σε μια τέτοια περίοδο» δηλώνει ο Μανώλης Παπαδάκης, ιδιοκτήτης ρακομελάδικου στη Νέα Ιωνία. «Έχουμε ανοίξει λίγους μήνες και ο κόσμος ήδη μας υποστηρίζει. Είναι, ναι μεν, ένα ρίσκο, αλλά, αν έχεις σωστή εξυπηρέτηση, ποιότητα στο φαγητό και σωστές τιμές, ο κόσμος θα σε προτιμήσει ανεξαρτήτως των οικονομικών του» προσθέτει. «Η επιλογή να ανοίξεις έναν τέτοιο χώρο παίζει ρόλο. Ο κόσμος έχει ανάγκη να βγαίνει. Το φαγητό δεν θα πεθάνει ποτέ» υποστηρίζει ο κ. Παπαδάκης.

Την ίδια απόφαση να ανοίξουν έναν χώρο εστίασης και διασκέδασης, στο Γκάζι, πήραν δύο φίλοι, ο Αλέξανδρος Καραγιάννης και ο Γιώργος Πανδής, θεωρώντας ότι είναι μια ευκαιρία για μια τέτοια επένδυση. «Ο κόσμος έχει σήμερα μεγαλύτερη ανάγκη να βγει, να νιώσει την ανθρώπινη επαφή, παρά να αγοράσει μια καινούργια μπλούζα ή ένα ζευγάρι παπούτσια» λέει ο κ. Πανδής και επισημαίνει ότι «για να πετύχει σήμερα ένα μαγαζί πρέπει να είναι αληθινό. Δεν υπάρχουν περιθώρια για "αρπαχτές" κι αυτό γιατί ο πελάτης έχει πάψει να είναι θύμα».

Παράλληλα, υπάρχουν νέοι που βρίσκονται στο στάδιο της αναζήτησης ενός «παρεΐστικου» χώρου, όπως ο Σπύρος Κοντομίχαλος. «Είναι η καλύτερη επένδυση σήμερα, αν ξέρεις πώς να διαχειριστείς ένα τέτοιου είδους μαγαζί. Δεδομένου ότι κανείς δεν έχει λεφτά και προσέχει πού θα ξοδέψει τα χρήματά του, η λύση είναι το μαγαζί που θα ανοίξεις να έχει προσωπική δουλειά αλλά και χαμηλές τιμές. Αυτό σκοπεύω να κάνω κι εγώ άμεσα».

Υπάρχουν όμως κι αυτοί που τολμούν να ανοίξουν καταστήματα άλλου είδους, πιστεύοντας ότι δεν έχει σημασία τόσο το είδος όσο οι τιμές. Ο Μάνος Σπυριδάκης, ιδιοκτήτης καταστήματος υποδημάτων στη Νέα Ιωνία, δηλώνει: «Έμεινα χωρίς δουλειά ξαφνικά, αλλά έχοντας κάποια χρήματα στην άκρη αποφάσισα να ανοίξω κάτι δικό μου. Δεν μπορείς να περιμένεις πότε θα βρεις δουλειά. Αυτός που θέλει να δουλέψει, θα το κυνηγήσει και θα τα καταφέρει».

Η Κατερίνα Πετράκη, ιδιοκτήτρια ανθοπωλείου στο Νέο Ηράκλειο, δηλώνει: «Ανοίξαμε το μαγαζί τον Ιούλιο μαζί με τον αδελφό μου. Είμαστε νέοι σ’ αυτό και δεν έχουμε εμπειρία. Όμως, εφόσον δεν υπάρχουν δουλειές, πλέον είπαμε να το ρισκάρουμε και να το παλέψουμε».


http://www.zougla.gr/money/article/e...odo-tis-krisis

Last edited by GeorgeP; 26-11-2013 at 14:11.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 26-11-2013, 16:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Μιά χαρά παραδοσιακή παροχή υπηρεσιών βλέπω!

Είναι ακριβώς η οικονομία που οδήγησε μαζί με όλα τα άλλα σε αυτό που περνάμε σήμερα, οι μισοί Ελληνες να πουλούν κάτι στους άλλους μισούς.

Τα έχουμε ξαναπεί, κάποιοι θα πάνε καλά, κάποιοι θα επιβιώσουν, αλλά οι περισσότεροι θα περάσουν πολλά χρόνια φτώχειας και δυστυχίας.

Γιώργο άστα τα περί απαισιοδοξίας, αύριο με το καλό θα πιούμε καφεδάκι και θα μου πεις αν υπάρχει λόγος αισιοδοξίας.

Last edited by ortho; 26-11-2013 at 16:26.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 26-11-2013, 17:12
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιά χαρά παραδοσιακή παροχή υπηρεσιών βλέπω!

Είναι ακριβώς η οικονομία που οδήγησε μαζί με όλα τα άλλα σε αυτό που περνάμε σήμερα, οι μισοί Ελληνες να πουλούν κάτι στους άλλους μισούς.

Τα έχουμε ξαναπεί, κάποιοι θα πάνε καλά, κάποιοι θα επιβιώσουν, αλλά οι περισσότεροι θα περάσουν πολλά χρόνια φτώχειας και δυστυχίας.

Γιώργο άστα τα περί απαισιοδοξίας, αύριο με το καλό θα πιούμε καφεδάκι και θα μου πεις αν υπάρχει λόγος αισιοδοξίας.
Εισαι ανεπιδεκτος εφαρμογης στον ψυχικο σου κοσμο διαφορετικης ψυχολογιας απο αυτην που σου προτασσει το υποσυνειδητο σου.......ειναι η ιδια παθηση που προκαλει και τις κρισης πανικου........το υποσυνειδητο ερχεται σε συγκρουση με την πραγματικοτητα.........

Πρωτον, το οτι υπαρχουν, αλλα και ιδρυονται νεες, επιχειρησεις που πουλανε σε αλλους Ελληνες δεν σου κανει εντυπωση? δλδ οτι υπαρχουν αγοραστες που συντηρουν αυτο το λαθεμενο αν θες, σε τοσο μεγαλη εκταση, προτυπο οικονομιας δεν σου λεει κατι? Ποιος Ελληνας πειναει δλδ και συντηρει αυτα τα μαγαζια παλια και νεα? Διοτι για να ανοιγουν νεα σημαινει οτι πλατες δεν ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι που καποιοι διατεινονται......
Δευτερον, αυτες οι επιχειρησεις παλιες και νεες αλλα κυριως οι νεες, δεν εχουν να πληρωσουν εφορια 26%, προκαταβολη φορου κ.λ.π. πραγματα για τα οποια γκρινιαζεις? Με τι τρελλα ανοιγουν τα μαγαζια τους οι νεοι αυτοι, και πρωην ανεργοι καποιοι απο αυτους? δεν μπορει να ειναι τοσο θεοπαλαβοι......κατι θα βλεπουν.......

Αρα κατι δεν παει καλα με την ψυχολογια σου.........

Υ.Γ. η μικρη ξυπνησε με 38 πυρετο σημερα και ειναι σπιτι κλινηρης μαζι με την μαμα της. Αυριο ισως χρειαστει να κανω εγω baby sitting...οποτε θα μιλησουμε το πρωι κατα της 10:00-11:00

Last edited by GeorgeP; 26-11-2013 at 17:13.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 26-11-2013, 17:22
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εισαι ανεπιδεκτος εφαρμογης στον ψυχικο σου κοσμο διαφορετικης ψυχολογιας απο αυτην που σου προτασσει το υποσυνειδητο σου.......ειναι η ιδια παθηση που προκαλει και τις κρισης πανικου........το υποσυνειδητο ερχεται σε συγκρουση με την πραγματικοτητα.........

Πρωτον, το οτι υπαρχουν, αλλα και ιδρυονται νεες, επιχειρησεις που πουλανε σε αλλους Ελληνες δεν σου κανει εντυπωση? δλδ οτι υπαρχουν αγοραστες που συντηρουν αυτο το λαθεμενο αν θες, σε τοσο μεγαλη εκταση, προτυπο οικονομιας δεν σου λεει κατι? Ποιος Ελληνας πειναει δλδ και συντηρει αυτα τα μαγαζια παλια και νεα? Διοτι για να ανοιγουν νεα σημαινει οτι πλατες δεν ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι που καποιοι διατεινονται......
Δευτερον, αυτες οι επιχειρησεις παλιες και νεες αλλα κυριως οι νεες, δεν εχουν να πληρωσουν εφορια 26%, προκαταβολη φορου κ.λ.π. πραγματα για τα οποια γκρινιαζεις? Με τι τρελλα ανοιγουν τα μαγαζια τους οι νεοι αυτοι, και πρωην ανεργοι καποιοι απο αυτους? δεν μπορει να ειναι τοσο θεοπαλαβοι......κατι θα βλεπουν.......

Αρα κατι δεν παει καλα με την ψυχολογια σου.........

Υ.Γ. η μικρη ξυπνησε με 38 πυρετο σημερα και ειναι σπιτι κλινηρης μαζι με την μαμα της. Αυριο ισως χρειαστει να κανω εγω baby sitting...οποτε θα μιλησουμε το πρωι κατα της 10:00-11:00

Ασε ρε Γιώργη την ψυχανάλυση!

Τις ανοίγουν αυτές τις επιχειρήσεις διότι στο μυαλό του Ελληνα επικρατεί η αντίληψη ότι η γαστρονομία ποτέ δεν πεθαίνει και σίγουρα κάποιοι θα τα καταφέρουν να επιβιώσουν. Οι περισσότεροι θα κλείσουν πάλι βραχυπρόθεσμα και δυστυχώς θα έχουν χάσει τις όποιες οικονομίες δαπάνησαν και θα είναι και χρεωμένοι. Θα είχε ενδιαφέρον αν η ζούγκλα τους έψαχνε μετά από ένα χρόνο πάλι να μας πουν τι αποκόμισαν.

Η ψυχολογία μου ακολουθεί αυτά που βλέπω και πίστεψέ με έχω πολύ δυνατό στομάχι!

Περαστικά στην κορούλα σου! Εδώ είμαστε!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 26-11-2013, 17:46
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Χαχαχχαα!Μ αρεσει που επιμενεις Γιωργο...Φιλος ανοιξε πριν 4 μηνες μαγαζι σαν αυτα τα ωραια που μας παρουσιαζεις,κ ψαχνει ηδη να βρει τροπο να το κλεισει με την δυνατοτερη μικρη ζημια...Οι νεοι Γιωργο μου πανω στον ενθουσιασμο τους δεν υπολογιζουν τα πραγματα με τον καλυτερο τροπο θα μου επιτρεψεις να σου πω!Κ ιδιως σε τετοια μαγαζια που συνηθως για το "στησιμο" τους εχουν βαλει ειτε επιταγες ειτε καποιον αλλον τροπο πληρωμης του εξοπλισμου τους μεταγενεστερα...

Το στησιμο Γιωργο μου οπως κ τα εγκαινια, ειναι σχετικα ευκολο!!Το μετα ειναι το δυσκολο...Μολις αρχισουν κ σκανε οι πρωτες υποχρεωσεις...

Θα στο επαναλαμβανω μεχρι να το καταλαβεις καλα!!Οι ΙΔΙΟΙ ανθρωποι ειναι αυτοι που κινουνται ακομα κ σημερα με σχετικη ανεση στην κοινωνικη ζωη των πολεων!!Ελα στην επαρχια να ζησεις που ειναι πιο κλειστες οι κοινωνιες κ ολοι ξερουμε τους υπολοιπους κ τα ξανασυζηταμε...

Πολυ θα ηθελα να ξαναγινει η ερευνα της ζουγκλας μετα απο κανα χρονο,να δουμε ποιοι απο αυτους θα ειναι ακομα ανοικτοι...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 26-11-2013, 17:49
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε ρε Γιώργη την ψυχανάλυση!

Τις ανοίγουν αυτές τις επιχειρήσεις διότι στο μυαλό του Ελληνα επικρατεί η αντίληψη ότι η γαστρονομία ποτέ δεν πεθαίνει και σίγουρα κάποιοι θα τα καταφέρουν να επιβιώσουν. Οι περισσότεροι θα κλείσουν πάλι βραχυπρόθεσμα και δυστυχώς θα έχουν χάσει τις όποιες οικονομίες δαπάνησαν και θα είναι και χρεωμένοι. Θα είχε ενδιαφέρον αν η ζούγκλα τους έψαχνε μετά από ένα χρόνο πάλι να μας πουν τι αποκόμισαν.

Η ψυχολογία μου ακολουθεί αυτά που βλέπω και πίστεψέ με έχω πολύ δυνατό στομάχι!

μιλαμε οτι αν ζουσες στην κατοχη, το 1942 βλεποντας το σημερα του τοτε θα πιστευες ακραδαντα οτι η ελλαδα γινηκε τελειωτικα και αμετακλητα Γερμανικη επαρχια, δεν θα πιστευες ποτε οτι θα ξαναγινοταν ελευθερη..............
Το 1944 αδυνατωντας να καταλαβεις πως εγινε αυτο (η απελευθερωση) δυο πραγματα θα μπορουσε να πεις:
α) το ΗΞΕΡΑ....!!!!!!
β) πως εγινε τωρα αυτο? μπαααα, φαινοτανε το πραγμα καθε κατοχη εχει αρχη και τελος.......
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 26-11-2013, 17:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχαχχαα!Μ αρεσει που επιμενεις Γιωργο...Φιλος ανοιξε πριν 4 μηνες μαγαζι σαν αυτα τα ωραια που μας παρουσιαζεις,κ ψαχνει ηδη να βρει τροπο να το κλεισει με την δυνατοτερη μικρη ζημια...Οι νεοι Γιωργο μου πανω στον ενθουσιασμο τους δεν υπολογιζουν τα πραγματα με τον καλυτερο τροπο θα μου επιτρεψεις να σου πω!Κ ιδιως σε τετοια μαγαζια που συνηθως για το "στησιμο" τους εχουν βαλει ειτε επιταγες ειτε καποιον αλλον τροπο πληρωμης του εξοπλισμου τους μεταγενεστερα...

Το στησιμο Γιωργο μου οπως κ τα εγκαινια, ειναι σχετικα ευκολο!!Το μετα ειναι το δυσκολο...Μολις αρχισουν κ σκανε οι πρωτες υποχρεωσεις...

Θα στο επαναλαμβανω μεχρι να το καταλαβεις καλα!!Οι ΙΔΙΟΙ ανθρωποι ειναι αυτοι που κινουνται ακομα κ σημερα με σχετικη ανεση στην κοινωνικη ζωη των πολεων!!Ελα στην επαρχια να ζησεις που ειναι πιο κλειστες οι κοινωνιες κ ολοι ξερουμε τους υπολοιπους κ τα ξανασυζηταμε...

Πολυ θα ηθελα να ξαναγινει η ερευνα της ζουγκλας μετα απο κανα χρονο,να δουμε ποιοι απο αυτους θα ειναι ακομα ανοικτοι...
διαφωνω καθετως κι οριζοντιως...........παντως δυο συνεχομενες βραδιες στο Baraonda ο μονοi ιδιοi με την προηγουμενη ημουν εγω, τα γκαρσονια και ο DJ. Και το μαγαζι ΤΙΓΚΑ!!!!

...δεν μπορει Χρηστο 14,000 ταξι να φορτωνουν καθε μερα, καθε μηνα και καθε χρονο τους ιδιους και τους ιδιους και να κανουν εισπραξη 150ε την ημερα σε 12ωρη βαρδια 07¨00-19¨00!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 26-11-2013, 18:10
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
διαφωνω καθετως κι οριζοντιως...........παντως δυο συνεχομενες βραδιες στο Baraonda ο μονοi ιδιοi με την προηγουμενη ημουν εγω, τα γκαρσονια και ο DJ. Και το μαγαζι ΤΙΓΚΑ!!!!

...δεν μπορει Χρηστο 14,000 ταξι να φορτωνουν καθε μερα, καθε μηνα και καθε χρονο τους ιδιους και τους ιδιους και να κανουν εισπραξη 150ε την ημερα σε 12ωρη βαρδια 07¨00-19¨00!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!!



Το ξέρεις το ανέκδοτο που λέει:
- Αν σε κάθε άντρα αντιστοιχούν δυό γυναίκες, κάποιος χαμούρης έχει τέσσερις!!!

Λεφτά υπάρχουν... εμείς δεν τα έχουμε!!!!

Πάντως, πέρα από την πλάκα, πράγματι υπάρχει χρήμα αρκεί να φροντίσουμε να εξισορροπήσουμε την παλάντζα.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 26-11-2013, 18:11
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Ζεις στην Αθηνα Γιωργο μου...Ειστε αρκετοι ανθρωποι μαζεμενοι εκει!Ακομα κ ετσι ομως στις γειτονιες σας ξερετε ποιοι ειναι αυτοι που δεν εχουν προβλημα,τι δουλεια κανουν κ ποσοι ειναι αναλογικα με τον υπολοιπο πληθυσμο..Στο ξαναλεω ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ!!

Δεν ειμαι απο αυτους που τους αρεσουν οι δακρυβρεχτες ιστοριες,απλα βλεπω κ κρινω απο αυτα που ζω στον περιγυρο μου...

Αλλα μην το αναλυσουμε αλλο σε αυτο το ωραιο νημα που ανοιξες...

Κ για να επανελθουμε, πολυ θα ηθελα να βλεπω νεους να ανοιγουν μεν επιχειρησεις,παραγωγικες δε!!

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 1

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 2

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 26-11-2013, 18:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επιχειρήσεις ανοίγουν οι νέοι την περίοδο της κρίσ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
......................

Κ για να επανελθουμε, πολυ θα ηθελα να βλεπω νεους να ανοιγουν μεν επιχειρησεις,παραγωγικες δε!!

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 1

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 2

ΤΩΡΑ Χρηστο μου μιλας και μαλιστα στην ψυχη μου...........

Ετσι, αυτο πρεπει να κανουμε, να ψαχνουμε τροπους να ξαναγινουμε παραγωγικοι με οποιονδηποτε τροπο και ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!!!!!!!
το τελευταιο εχει μεγαλη σημασια διοτι δυσκολα ξεκουναμε ακομα κι αν προκειται για ζητημα δουλειας.........
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:43.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!