GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Χωμάτινες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 28-03-2012, 23:26
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Λιακοοοοοοο!!!!!



μην τρελενεσαι





δεν υπαρχεοι ντε και καλά δολος




απλα οπως σου ειπαν και οι υπολοιποι,σεβόμαστε τον κόπο του αλλου






ποσο μαλλον που εκεινο το παλιοπαιδο ο Μανιατης το δοοργάνωσε τσαααααμπααααααα







κοιτα μην του γυρισει τωρα κανενα κεφαλι και αρχισει να θελει χρηματα



απλα,οπως και τα παιδια πιστευω οτι ετσι δειχνουμε εναν πρεπον σεβασμο σε αυτον που τσακοστηκε να βγαλει την διαδρομη
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 28-03-2012, 23:55
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Ελατε, πειτε την αληθεια, ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ!!!!!!!!

Μηπως πηρε και το γκρειντερ και ανοιξε τους δρομους???????

Μανιακε δεν συμφωνω μαζι σου.... δεν εχει ζαχαροπλαστειο και θα του κλεψουν την συνταγη. Εκει θα συμφωνουσα απολυτα μαζι σου!!! Δρομος ειναι, οποιος θελει παει!!!!
Εκτος και αμα δεν μας τα λετε ολα και τζαμπα μιλαμε!!!!!!

Συμφωνω απολυτα με το Μπαμπη. Ξανακανε την διαδρομη με την παρεα σου και σηκωσε την!!!!!

Δηλαδη αυτη τη διαδρομη ή την κανει καποιος με το φορουμ ή δεν την κανει κανενας???? Και τι ιδιαιτερο εχει πια μια διαδρομη στο βουνο!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 29-03-2012, 00:09
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελατε, πειτε την αληθεια, ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ!!!!!!!!

Μηπως πηρε και το γκρειντερ και ανοιξε τους δρομους???????

Μανιακε δεν συμφωνω μαζι σου.... δεν εχει ζαχαροπλαστειο και θα του κλεψουν την συνταγη. Εκει θα συμφωνουσα απολυτα μαζι σου!!! Δρομος ειναι, οποιος θελει παει!!!!
Εκτος και αμα δεν μας τα λετε ολα και τζαμπα μιλαμε!!!!!!

Συμφωνω απολυτα με το Μπαμπη. Ξανακανε την διαδρομη με την παρεα σου και σηκωσε την!!!!!

Δηλαδη αυτη τη διαδρομη ή την κανει καποιος με το φορουμ ή δεν την κανει κανενας???? Και τι ιδιαιτερο εχει πια μια διαδρομη στο βουνο!!!!!!!!!!!
Εκτος απο τα bold γραμματα, συμφωνω 100% μαζι σου.
Για τα bold γραμματα να σχολιασω οτι, γιατι να την ανεβασω ετσι απλα, αμα παω μονος μου και να μην ζητησω το "κατι" της μου;
Δεν θεωρουνται πνευματικα δικαιωματα; Ή επειδη ειμαι ερασσιτεχνης δεν μετραει;

Και οσο αναφορα τα trailride, θα ηθελα την γνωμη του nibo εδω περα. Στους αγωνες που συμμετεχει, τον εχουν υποχρεωσει με την μορφη εγγραφης δεσμευσης οτι δεν θα κανει αναρτηση πουθενα στο ιντερνετ τα στιγματα απο τους αγωνες;
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 29-03-2012, 00:19
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκτος απο τα bold γραμματα, συμφωνω 100% μαζι σου.
Για τα bold γραμματα να σχολιασω οτι, γιατι να την ανεβασω ετσι απλα, αμα παω μονος μου και να μην ζητησω το "κατι" της μου;
Δεν θεωρουνται πνευματικα δικαιωματα; Ή επειδη ειμαι ερασσιτεχνης δεν μετραει;

Και οσο αναφορα τα trailride, θα ηθελα την γνωμη του nibo εδω περα. Στους αγωνες που συμμετεχει, τον εχουν υποχρεωσει με την μορφη εγγραφης δεσμευσης οτι δεν θα κανει αναρτηση πουθενα στο ιντερνετ τα στιγματα απο τους αγωνες;
Λιάκο, στην αρχική σελίδα του φορουμ, κάτω-κάτω λέει: "vBulletin Version 3.8.4 Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία των συντακτών τους και του GS Forum !"


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 29-03-2012, 00:20
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Μη μου ζητήσεις να στο αναλύσω περαιτέρω γιατι δεν είμαι ο αρμοδιος... απλώς θυμόμουν ότι κάπου το είχε παρει το ματι μου...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 29-03-2012, 00:21
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Τωρα εγω τι να γραψω?
Πρπει να γραψω και πρωτα απ'ολα να σας πω οτι γραφω σαν εντουρας και οχι οτιδηποτε αλλο.
Για να σας πω οτι απογοητευτηκα δαιβαζοντας πιο πανω γνησια παιδια του Βουνου να μιλανε για αποκλειστικοτητα στις διαδρομες στο βουνο.
Τα Βουνα συνοδοιποροι μου ανηκουν σε αυτους που τα αγαπανε.
Οι χαρτες που τα περιγραφουν επισης.
Σε αυτους που δε μασανε να φανε οσα εχουν και δεν εχουν για να εχουν στο παρκινγκ τους ενα μηχανακι ετοιμο να τους οδηγησει στον ελευθερο παραδεισο που λεγεται Ελληνικα Βουνα
Ενιοτε τα Βουνα επιτρεπουν σε καποιους να βγαλουν και κανενα φραγκο σκληρα εργαζομενοι σε αυτα.
Τσομπαναραιοι υλοτομοι και κτηνοτροφοι μου ερχονται στο μυαλο.
Μονο αυτοι.
Ηλια απαντηση σου ευχομαι να παρεις αλλα δεν ανησυχω γιατι την ξερεις ηδη!
Κι αλλα ηθελα να γραψω αλλα ευρισκομενος αναμεσα στην απορια την εκπληξη και την αηδια αδυνατω.

Καληνυχτα και καλη τυχη
απο εναν αμετανοητο εραστη των Αθανατων Ελληνικων Βουνων...

Last edited by paschalis; 29-03-2012 at 16:02.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 29-03-2012, 00:27
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Αρε Πασκουάλ.... νομίζω κάλυψες πολύ κόσμο με το ποστάρισμα σου......


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 29-03-2012, 02:06
Vasilis Ο/Η Vasilis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Ραφηνα
Μηνύματα: 197
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Ποσό λάθος μπορεί να πάει κάποιος σε γνωστή του πορεία στα αγαπημένα μας βουνά και με τα σημεία πορείας του περασμένα στο GPS του ;







Εεεεε….τοτε, τόσο λάθος πραγματικά έχει πάει και αυτή η κουβέντα-παρεξήγηση σε αυτό το νήμα …….







Τα υπόλοιπα είναι για να μένεις από βενζίνη στο καλύτερο σημείο της διαδρομής ……..απλα ……
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 29-03-2012, 09:58
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα εγω τι να γραψω?
Πρπει να γραψω και πρωτα απ'ολα να σας πω οτι γραφω σαν εντουρας και οχι οτιδηποτε αλλο.
Για να σας πω οτι απογοητευτηκα δαιβαζοντας πιο πανω γνησια παιδια του Βουνου να μιλανε για αποκλειστικοτητα στις διαδρομες στο βουνο.
Τα Βουνα συνοδοιποροι μου ανηκουν σε αυτους που τα αγαπανε.
Οι χαρτες που τα περιγραφουν επισης.
Σε αυτους που δε μασανε να φανε οσα εχουν και δεν εχουν για να εχουν στο παρκινγκ τους ενα μηχανακι ετοιμο να τους οδηγησει στον ελευθερο παραδεισο που λεγεται Ελληνικα Βουνα
Ενιοτε τα Βουνα επιτρεπουν σε καποιους να βγαλουν και κανενα φραγκο σκληρα εργαζομενοι σε αυτα.
Τσομπαναραιοι υλοτομοι και κτηνοτροφοι μου ερχονται στο μυαλο.
Μονο αυτοι.
Ηλια απαντηση σου ευχομαι να παρεις αλλα δεν ανησυχω γιατι την ξερεις ηδη!
Κι αλλα ηθελα να γραψω αλλα ευρισκομενος αναμεσα στην απορια την εκπληξη και την αηδια αδυνατω.

Καληνυχτα και καλη τυχη
απο εναν αμετανοητο εραστη των Αθανατων Ελληνικων Βουνων....

Πασκουαλ, νομιζω οτι η απαντηση σου δειχνει την απαντηση στην απορια μου.

Επειδη, δεν εχει νοημα να συνεχιστει αυτη η κουβεντα και μιας που ξερω πλεον τι παιζεται, κλεινω λεγοντας τα εξης:
Η διαδρομη που εγραψα στο δικο μου gps ακολουθοντας μια οργανωμενη εκδρομη ειναι "πνευματικα δικαιωματα" δικα μου, τα κανω ο,τι θελω και δεν εχω λογο να λογοδοτησω σε κανεναν. Η διαδρομη που πηγα και χαραξα στο gps μου (δεν εχει σημασια αν πηγα μεσω οργανωμενου group) δεν ανηκει σε κανεναν, παρα μονο σε μενα. Δεν εκλεψα καμια διαδρομη απο κανεναν επαγγελματια. Ο μονος που θα μπορουσε να ενοχληθει ειμαι εγω και κανενας αλλος.
Αρα πιστευω οτι το σβησιμο αυτου το track ειναι ενοχλητικο. Τουλαχιστον εμενα θα μ ενοχλουσε απο αρκετα ως πολυ.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Με ικανοποιουν.

Και επειδη νοιωθω οτι σαν ανθρωπος ειμαι δικαιος να πω οτι η αληθεια, το ηθικο και το δικαιο κρυβονται καπου αναμεσα σ ολες τις απαντησεις που δωσατε.

Last edited by paschalis; 29-03-2012 at 16:03.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 29-03-2012, 11:15
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Παιδια θα ηθελα να ξεκαθαρισω κατι.

Γενικα στη ζωη μου εχω μαθει να σεβομαι τους ανθρωπους και να σεβομαι κι αυτους που ειναι λιιιιγο καλυτεροι απο μενα.

Τον Μανιατη δεν τον ξερω προσωπικα, αλλα βλεπω και διαβαζω οτι εχει γραψει τη δικη του ιστορια στο χωρο του μοτοσυκλετισμου. Δεν ειναι απλα λιιιιγο καλυτερος απο μενα, ειναι αιωνες καλυτερος απο μενα.

Ξεκινησε μια δραστηριοτητα που αξιζει σεβασμου, διοτι τετοιες σχολες δεν υπαρχουν στην Ελλαδα και χρειαζομαστε να υπαρχουν.

Παλια υπηρχε ο Σπανος (και υπαρχει ακομα), τωρα ειναι ο Μανιατης.
Τον συνεργατη του, τον Βασιλη, τον γνωριζω απο το 2004. Τον σεβομαι κι αυτον, γιατι το παιδι ειναι οδηγαρα.

Με το θεμα που ανοιξα δεν τα "εβαλα" με την σχολη του Μανιατη. Κακως καποιοι το πηγαν εκει. Ισως επρεπε να το ξεκαθαρισω απο την αρχη. Ζητησα καποιες εξηγησεις γιατι σβηστηκε το ποστ ενος παιδιου που ειχε ανεβασει την διαδρομη απο το δικο του gps. Ζητησα να μαθω αν αυτο ειναι παρανομο, αν παραβαινει τους κανονες του φορουμ ή της σχολης του Μανιατη. Το παιδι δεν ανεβασε στιγματα που του ειχε δωσει κανεναν επαγγλεματιας. Αν το ειχε κανει αυτο,ναι, θα υπηρχε θεμα.

Εφοσον μου εξηγουσαν οτι αυτο ειναι παρανομο, θα το δεχομουν.
Δεν ειμαι παραλογος ανθρωπος. Ετσι θελω να πιστευω.

Εικασιες και υποθετικες απαντησεις δεν μου φαινονται για λογικες.

Ξεκαθαριζω λοιπον και παλι, οτι δεν εχω απολυτως τιποτα με καμια σχολη, με κανεναν επαγγελματια, σεβομαι τους ανθρωπους που κανουν κατι που δεν μπορω να το κανω εγω και ευχομαι και ελπιζω να συνεχισουν να υπαρχουν στο χωρο, γιατι καλο κανουν σ ολους μας.

Τελος, θα ηθελα να πω οτι θα χαιρομουν να ερχομουν την κυριακη στην βολτα του Μανιατη προς την Αραχωβα, αλλα ισως δεν ειναι πλεον η καταλληλη στιγμη για να το κανω αυτο. Καλα να περασετε λοιπον και με προσοχη.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Στη σωστη στιγμη panagiotis.farmer Διάφορα 7 31-10-2011 19:53
Τριγμος στον αξονα John1150 Τεχνικά θέματα διάφορα 5 23-06-2011 18:59
εστω και την τελευταια στιγμή z_atomic Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 15 21-06-2011 11:19
Την Αττική Οδό "φωτογραφίζουν" οι κινήσεις πολιτών για το άνοιγμα των διοδίων MARK Διάφορα 22 30-01-2011 20:09
Ανέκδοτο της στιγμής Gazi Ανέκδοτα 8 21-07-2009 20:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!