GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 26-04-2013, 21:50
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Είναι μία πίκρα τέτοιες εξελίξεις, το έχω ζήσει

Θα έπρεπε να υπάρχει μιά προτεραιότητα.

Είναι συνηθισμένη συμπεριφορά Αθηναίων πωλητών,

που να τρέχω να στέλνω σου λέει ο άλλος...

Τουλάχιστον τα πήρε ενεργό μέλος.

Last edited by siraxanz; 27-04-2013 at 09:55.
  #12  
Παλιό 26-04-2013, 22:06
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μία πίκρα τέτοιες εξελίξεις, το έχω ζήσει

Θα έπρεπε να υπάρχει μιά προτεραιότητα.

Είναι συνιθισμένη συμπεριφορά Αθηναίων πωλητών,

που να τρέχω να στέλνω σου λέει ο άλλος...

Τουλάχιστον τα πήρε ενεργό μέλος.
Δεν φταίει μόνο ο πωλητής Χάρη φταίει κι ο αγοραστής ΚΑΤ εμε εφόσον ειχε δει ότι έχω εκδηλώσει ενδιαφέρον και εφόσον ενώ ειναι ενεργό μέλος ξερέι τις διαδικασίες για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις...το αν θα τα έπαιρνε ενεργό μέλος η μη δε νομίζω να παίζει ρόλο...
  #13  
Παλιό 26-04-2013, 23:35
egefalikos Ο/Η egefalikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μoto: R1200 GS 04
Μηνύματα: 4,672
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αντιλεγω ο πωλητής πουλάει όπου θέλει αλλα εάν έβλεπα εγω απο τη μεριά μου κάποιο άλλο μέλος και ειδικά ενεργό ή της παρέας σα να λέμε, θα ρωτουσα τον πωλητή και θα του έλεγα να μιλήσει πρώτα με αυτόν που εκδήλωσε ενδιαφέρον πρώτος...καθότι αυτο ειναι που λέμε οικογένεια το GsForum...


Sent from my Hand using Fingers
Συμφωνώ μαζί σου Γιάννη, δυστυχώς καμιά φορά δεν σκεφτόμαστε όπως πολύ σωστά λες!!!
  #14  
Παλιό 27-04-2013, 00:40
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Για την ιστορία, εγώ δεν πήρα κανέναν τηλέφωνο....
Εκδήλωσα το ενδιαφέρον μέσω ΠΜ όπως ίσως και άλλοι πολλοί.
Το τηλέφωνό μου χτύπησε στις 17.00 και μάλιστα απάντησα μέσω CARDO όντας καθ οδόν.
Δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο, ήταν ευγενικός, μου λέει "είναι στο τάδε μαγαζί", έτυχε να είμαι κοντά, συμφωνήσαμε, τα έβαλα....
Από το πρωί δεν υπήρχε καμία εξέλιξη στην αγγελία, ασχολήθηκα με τα προβολάκια μου(βλ.άλλο thread), θεώρησα οτι τα λάστιχα είχαν ήδη πωληθεί (όντας ευκαιρία), δεν ξανα ασχολήθηκα μέχρι να χτυπήσει το τηλέφωνό μου...
Ας είμαστε λίγο πιό συγκρατημένοι στους χαρακτηρισμούς μας...καταλαβαίνω τη πικρία της απώλειας αλλά δεν δέχομαι ότι φταίει ο αγοραστής.. μη τρελαθούμε τελείως.....έπρεπε να πιάσω κουβέντα να του επιβάλλω να μιλήσει με το έτσι θέλω με όποιους πιθανόν είχαν γράψει κάτι από εχτές το βράδυ μέχρι τις 17.00 την επόμενη μέρα ? επιλογή του ήταν να διαλέξει όποιον ήθελε και αυτό έκανε, απλό ήταν, μη το κάνουμε ταινία της Μάρθα Βούρτση, μια ...ενεργή ...οικογένεια είμαστε...
  #15  
Παλιό 27-04-2013, 00:47
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Αν αντί για πμ, έγραφες εδώ στο θέμα αυτό, κανείς δε θα μπορούσε να σου προσάψει το παραμικρό.
Το πμ, συνήθως ακολουθεί την δημόσια εκδήλωση ενδιαφέροντος.
Έτσι τηρείται η σειρά προτεραιότητας που λέμε....
Όταν δεν υπάρχει δήλωση ενδιαφέροντος δημόσια και τακτοποιηθεί το ζήτημα με προσωπικά μυνήματα, τότε ο καθένας μπορεί να υποθέτει οτιδήποτε και να λέει οτιδήποτε.
Όταν κάπου σφάλουμε, καλό είναι να το παραδεχόμαστε.
  #16  
Παλιό 27-04-2013, 00:53
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%C...51/#post885855




Παραθέτω το παραπάνω link, ως παράδειγμα.
Όχι για να κάνω τον καλό, έχω δηλώσει κακός εξάλλου
Απλά με αυτόν τον τρόπο αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις. Σαφώς και υπήρξαν πμ, τηλέφωνα κλπ. Αλλά προηγήθηκε όλων, η δημόσια δήλωση ενδιαφέροντος.
  #17  
Παλιό 27-04-2013, 00:59
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Σκέφτηκες ποτέ εάν για κάποιο δικό του λόγο ο αγοραστής δεν θα ήθελε να κοινοποιούνται οι αγοραπωλησίες του ?
Εγώ μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον 2
Δεν έχω πρόβλημα να παραδεχθώ ένα λάθος, αλλά συνεχίζεις να μέμφεσαι τον αγοραστή ? λες να του πρότεινα να του δώσω περισσότερα για να με προτιμήσει ?
Εάν όλα ήταν εκ του πονηρού, όπως και εσύ forester υπονοείς, δεν θα έβγαινα να τον ευχαριστήσω δημόσια, θα το έκανα γαργάρα, σωστά ?

Ξέρεις πόσοι με πήραν τηλέφωνο ή με ΠΜ ζήτησαν στοιχεία για τα led προβολάκια ? σε όλους απάντησα και με tips να αποφύγουν τις κακοτοπιές, κάποιες πληροφορίες τις έχω ήδη κοινοποιήσει....
αυτό είναι, για εμένα, για το φτωχό μου μυαλό, η προσφορά στην "οικογένεια" που ευαγγελίζεται ο παραπάνω συνφορουμίτης, όλα τα υπόλοιπα είναι για να αυτοχρυσώνουμε το χάπι που χάθηκε η ευκαιρία...
Καλό βράδυ να δώσουμε και λίγο σημασία και στη δική μας...οικογένεια
Φιλικά
vpentza
  #18  
Παλιό 27-04-2013, 01:11
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν αντί για πμ, έγραφες εδώ στο θέμα αυτό, κανείς δε θα μπορούσε να σου προσάψει το παραμικρό.
Το πμ, συνήθως ακολουθεί την δημόσια εκδήλωση ενδιαφέροντος.
Έτσι τηρείται η σειρά προτεραιότητας που λέμε....
+1200

ως ενεργο μέλος Βασιλη θα έπρεπε να το ξέρεις...αλλα θα εχανες την...ευκαιρία οπως λες εσυ...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτηκες ποτέ εάν για κάποιο δικό του λόγο ο αγοραστής δεν θα ήθελε να κοινοποιούνται οι αγοραπωλησίες του ?
Εγώ μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον 2
Δεν έχω πρόβλημα να παραδεχθώ ένα λάθος, αλλά συνεχίζεις να μέμφεσαι τον αγοραστή ? λες να του πρότεινα να του δώσω περισσότερα για να με προτιμήσει ?
Εάν όλα ήταν εκ του πονηρού, όπως και εσύ forester υπονοείς, δεν θα έβγαινα να τον ευχαριστήσω δημόσια, θα το έκανα γαργάρα, σωστά ?

Ξέρεις πόσοι με πήραν τηλέφωνο ή με ΠΜ ζήτησαν στοιχεία για τα led προβολάκια ? σε όλους απάντησα και με tips να αποφύγουν τις κακοτοπιές, κάποιες πληροφορίες τις έχω ήδη κοινοποιήσει....
αυτό είναι, για εμένα, για το φτωχό μου μυαλό, η προσφορά στην "οικογένεια" που ευαγγελίζεται ο παραπάνω συνφορουμίτης, όλα τα υπόλοιπα είναι για να αυτοχρυσώνουμε το χάπι που χάθηκε η ευκαιρία...
Καλό βράδυ να δώσουμε και λίγο σημασία και στη δική μας...οικογένεια
Φιλικά
vpentza

Μάλλον εσυ το έκανες ταινία φιλαρακι...

Μπράβο λοιπόν που την κερδίσες την ευκαιρία...

Πάντα φιλικά




Sent from my Hand using Fingers
  #19  
Παλιό 27-04-2013, 01:11
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτηκες ποτέ εάν για κάποιο δικό του λόγο ο αγοραστής δεν θα ήθελε να κοινοποιούνται οι αγοραπωλησίες του ?
Εγώ μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον 2
Δεν έχω πρόβλημα να παραδεχθώ ένα λάθος, αλλά συνεχίζεις να μέμφεσαι τον αγοραστή ? λες να του πρότεινα να του δώσω περισσότερα για να με προτιμήσει ?
Εάν όλα ήταν εκ του πονηρού, όπως και εσύ forester υπονοείς, δεν θα έβγαινα να τον ευχαριστήσω δημόσια, θα το έκανα γαργάρα, σωστά ?

Ξέρεις πόσοι με πήραν τηλέφωνο ή με ΠΜ ζήτησαν στοιχεία για τα led προβολάκια ? σε όλους απάντησα και με tips να αποφύγουν τις κακοτοπιές, κάποιες πληροφορίες τις έχω ήδη κοινοποιήσει....
αυτό είναι, για εμένα, για το φτωχό μου μυαλό, η προσφορά στην "οικογένεια" που ευαγγελίζεται ο παραπάνω συνφορουμίτης, όλα τα υπόλοιπα είναι για να αυτοχρυσώνουμε το χάπι που χάθηκε η ευκαιρία...
Καλό βράδυ να δώσουμε και λίγο σημασία και στη δική μας...οικογένεια
Φιλικά
vpentza


Δεν υπονοώ τίποτα!
Πάντα τα λέω όσο σαφέστερα και κατανοητά γίνεται.
Εαν έχεις λόγους να κρύβεις τις αγοραπωλησίες σου, δικαίωμά σου.
Εγώ δε μπορώ να σκεφτώ κανένα λόγο....

Αν λειτουργείς όμως έτσι και δεν αντιλαμβάνεσαι το λάθος στο χειρισμό σου, τότε -όπως έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες- και οι υπόλοιποι έχουν δικαίωμα να λένε ότι νομίζουν (συμπερασματικά από ότι φαίνεται δημόσια).


Το άλλο που λες για τα ledακια, άσχετο τελείως....
Πληροφορίες και βοήθεια όλοι έχουμε δώσει και όλοι έχουμε πάρει. Αλοίμονο!
Κι εγώ σου έγραψα σ' εκείνο το ποστ κάποιες πληροφορίες.
Δεν έχω κάτι απέναντί σου, ούτε σε μέμφομαι , όπως λες.
Το να λαμβάνει κανείς θέση απέναντι στα γεγονότα και στα δρώμενα, δε νομίζω ότι είναι μομφή.

Αν νοιώθεις έτσι, με γεια σου με χαρά σου. Εγώ εξακολουθώ να λέω ότι ο χειρισμός σου ήταν λάθος.
Πάντα φιλικά και χωρίς ίχνος ειρωνίας!
  #20  
Παλιό 27-04-2013, 11:56
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Πρώτα απ'όλα καλημέρα σε όλους.

Θεωρώ κρίμα μεγάλο να "βγαίνουν μαχαίρια', να "πετιούνται σπόντες" και άλλα πολιτισμένα.

Στο όνομα της κοινότητας θα έπρεπε όλες οι πλευρές να ρίχνουν νερό στο κρασάκι τους και να περιορίζονται ΙΣΩΣ σε ένα παραπονάκι και ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Θέλω να θυμίσω στο Γιάννη μια αντίστοιχη περίπτωση αγγελίας (τέλη Σεπτέμβρη 2011) για την Ακράποβίτς που αγόρασε http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%C...-1200-a-23991/.

Παρότι ήμουν πρώτος που δήλωσε ενδιαφέρον με ποστάρισμα και ταυτόχρονο τηλεφώνημα στον πωλητή,
παρότι διαβεβαιώθηκα ότι η εξάτμιση ήταν δική μου,
παρότι πήγα με τα λεφτά στην τσέπη και την πήρα στα χέρια μου

τελικά η Ακράπα κατέληξε στο Γιάννη, του οποίου το πρώτο ποστάρισμα στην αγγελία ήταν ένα απλό "Με γειά μου!" 20 ώρες μετά το "δικαίωμα" που κατοχύρωσα.

Και βέβαια στεναχωρήθηκα
και βέβαια ένιωσα ότι αδικήθηκα
και βέβαια "τα πήρα".

Ξέρω όμως ότι δεν αξίζει για για ένα κομμάτι μέταλλο ή 2 κομμάτια λάστιχο να χαλιέμαι και να πικραίνομαι.
Του ευχήθηκα καλορίζικη και πολύ αργότερα προσπάθησα να τον βοηθήσω με εκείνη την κασετίνα καρυδάκια που θυμόμουν ότι έψαχνε να αγοράσει.

Ας τα αφήσουμε λοιπόν πίσω μας όλα αυτά και ας δείξουμε μεγαλοψυχία διότι αυτό που δείχνουμε μας δείχνουν και αυτό που δίνουμε μας δίνουν.

Καλημέρα ξανά σε όλους.
Κλειστό θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!