GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 27-04-2013, 12:03
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μία πίκρα τέτοιες εξελίξεις, το έχω ζήσει

Θα έπρεπε να υπάρχει μιά προτεραιότητα.

Είναι συνηθισμένη συμπεριφορά Αθηναίων πωλητών,

που να τρέχω να στέλνω σου λέει ο άλλος...

Τουλάχιστον τα πήρε ενεργό μέλος.
Χάρη ζητώ συγνώμη για την παρέμβαση ,μιας και γνωρίζω τον Τομ και το θεμα θα σου πω ότι δεν υπάρχουν όλα αυτά που γράφεις ,όχι απο εδώ αλλά τηλ μπορώ να σου πω τα πάντα ,μην κατηγορητε έτσι απλά
  #22  
Παλιό 27-04-2013, 14:08
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

τον πρώτο λόγο τον έχει πάντα ο πωλητής.-
αυτός κινείται με τους κανόνες του φόρουμ
εάν δεν υπάρχει συνεχή ενημερώσει στο thread...
δεν φταίει κάποιος που νε δεύτερος, τρίτος, τέταρτος στη λίστα
ούτε και είναι υποχρεωμένος ( ο κάθε δεύτερος-τριτος) να βγάλει το φίδι
απ την τρυπά γιατί επιλέχτηκε!!!!!

έχει συμβεί άπειρες φόρες εδώ μέσα να είναι τυχεροί δεύτεροι τρίτοι και όχι κάποιοι που κάναν την πρώτη κίνηση.....thats life!!!

@Γιάννη next time...αδερφέ
@Βασίλη καλοφόρετα
  #23  
Παλιό 27-04-2013, 14:19
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Translatoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτα απ'όλα καλημέρα σε όλους.

Θεωρώ κρίμα μεγάλο να "βγαίνουν μαχαίρια', να "πετιούνται σπόντες" και άλλα πολιτισμένα.

Στο όνομα της κοινότητας θα έπρεπε όλες οι πλευρές να ρίχνουν νερό στο κρασάκι τους και να περιορίζονται ΙΣΩΣ σε ένα παραπονάκι και ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Θέλω να θυμίσω στο Γιάννη μια αντίστοιχη περίπτωση αγγελίας (τέλη Σεπτέμβρη 2011) για την Ακράποβίτς που αγόρασε http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%C...-1200-a-23991/.

Παρότι ήμουν πρώτος που δήλωσε ενδιαφέρον με ποστάρισμα και ταυτόχρονο τηλεφώνημα στον πωλητή,
παρότι διαβεβαιώθηκα ότι η εξάτμιση ήταν δική μου,
παρότι πήγα με τα λεφτά στην τσέπη και την πήρα στα χέρια μου

τελικά η Ακράπα κατέληξε στο Γιάννη, του οποίου το πρώτο ποστάρισμα στην αγγελία ήταν ένα απλό "Με γειά μου!" 20 ώρες μετά το "δικαίωμα" που κατοχύρωσα.

Και βέβαια στεναχωρήθηκα
και βέβαια ένιωσα ότι αδικήθηκα
και βέβαια "τα πήρα".

Ξέρω όμως ότι δεν αξίζει για για ένα κομμάτι μέταλλο ή 2 κομμάτια λάστιχο να χαλιέμαι και να πικραίνομαι.
Του ευχήθηκα καλορίζικη και πολύ αργότερα προσπάθησα να τον βοηθήσω με εκείνη την κασετίνα καρυδάκια που θυμόμουν ότι έψαχνε να αγοράσει.

Ας τα αφήσουμε λοιπόν πίσω μας όλα αυτά και ας δείξουμε μεγαλοψυχία διότι αυτό που δείχνουμε μας δείχνουν και αυτό που δίνουμε μας δίνουν.

Καλημέρα ξανά σε όλους.
Φίλε μου καλε καλα έκανες και βρηκες αυτήν την περίπτωση, να σου θυμίσω λοιπόν ότι είχα πάρει πρώτος τηλ τότε και παρολιγο εάν δεν έμπαινε και κάποιος άλλος στη μέση να βοηθήσει να πάθαινα το ίδιο πράγμα καθότι είμαι απο επαρχία ενώ εσυ πηγές επι τόπου!

Τότε έχεις δίκιο πήρα τηλ αμέσως και δεν έγραψα στο θέμα αλλα απο τότε έχουν περάσει 2 μιση χρονια και με την καλη παρέα που έχω κάνει εδώ έχω αναθεωρήσει πολλα πράγματα και σέβομαι πλέον αυτο (πρωτα ποσταρισμα και μετα επικοινωνια) στισ αγγελίες οπωσ κανουν πλεον ολα τα ενεργα εστω μελη τησ παρεασ για να μην υπάρχουν στεναχωριες!!

Ελπίζω να σε κάλυψα!


Sent from my Hand using Fingers
  #24  
Παλιό 27-04-2013, 14:44
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

αγορινες μην μαλωνετε
τελος καλο ολα καλα
και στις καλυτερες οικογενειες συμβαινουν!!!!!
γιαννη φιλε μου σου το λεω εγω!!!!αυτα τα λαστιχα δεν κανουν για σενα
θα παρεις τα ντανλοπ
  #25  
Παλιό 27-04-2013, 14:47
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή

Φιλαράκια μου όλα καλα!! Κλειδωστε το θέμα και καλοφορετα να ειναι!!


Sent from my Hand using Fingers
  #26  
Παλιό 27-04-2013, 18:07
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι ο συνάδελφος που εξέφρασε τα μεγαλύτερα παράπονα, ο συνάδελφος που με εγκαλούσε στη τάξη για μη ηθική συμπεριφορά έναντι της "οικογένειας" είναι αυτός που χρησιμοποίησε την ίδια τακτική παλαιότερα και μάλιστα χωρίς καν να απολογηθεί τότε....τώρα, και μετά την ανακάλυψη της παλαιότερης συμπεριφοράς του, τα θεωρεί πλέον όλα καλά (τυχαίο ?) και καλεί τη διοίκισις να κλειδώσει το θέμα, έτσι απλά χωρίς αναφορά στη λάσπη που εκτόξευσε προς τον (επαναλαμβάνω) ΑΓΟΡΑΣΤΗ......
Ευτυχώς, αυτοί που έπρεπε να καταλάβουν, κατάλαβαν......

Η "συντροφικότητα" αποδεικνύεται με πράξεις και όχι με επιφανειακά ευχολόγια για το honore
Πλείστα τόσα παραδείγματα υπάρχουν, που δεν έχουν κοινοποιηθεί από τακτ προς τους συναλασσόμενους ακόμα και που δεν είχαν σχέση με ιδίον μου όφελος, και αποδεικνύουν τη προσφορά μου στην μεγάλη "παρέα".
Δεν χρειάζομαι συστάσεις και υποδείξεις, και το καλύτερο που προτείνω φιλικά είναι να μη κρίνουμε ελαφρά τη καρδία κάποιον που δεν γνωρίζουμε γιατί εύκολα θα κριθούμε για τη παραμικρή μας ατασθαλία....

Τώρα λοιπόν όλα είναι ΟΚ, η αγγελία έχει κλείσει, τα λάστιχα έκαναν σήμερα μαζί μου τις πρώτες τους στροφές στα λιμανάκια....
Και πάλι εύχομαι καλούς δρόμους στον πρώην ιδιοκτήτη τους και δηλώνω ότι με μάγεψε η αναφορά στο κοντινό μελλοντικό του προορισμό

Εφόσον επιθυμεί η διοίκισις, ας κλειδωθεί και πραγματικά για μένα no hard feelings προς τον οποιοδήποτε...ειλικρινά

Last edited by vpentza; 27-04-2013 at 18:08.
  #27  
Παλιό 27-04-2013, 18:26
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων
τον πρώτο λόγο τον έχει πάντα ο πωλητής.-
αυτός κινείται με τους κανόνες του φόρουμ
εάν δεν υπάρχει συνεχή ενημερώσει στο thread...
δεν φταίει κάποιος που νε δεύτερος, τρίτος, τέταρτος στη λίστα
ούτε και είναι υποχρεωμένος ( ο κάθε δεύτερος-τριτος) να βγάλει το φίδι
απ την τρυπά γιατί επιλέχτηκε!!!!!

έχει συμβεί άπειρες φόρες εδώ μέσα να είναι τυχεροί δεύτεροι τρίτοι και όχι κάποιοι που κάναν την πρώτη κίνηση.....thats life!!!

@Γιάννη next time...αδερφέ
@Βασίλη καλοφόρετα



Ο πωλητής για χίλιους δύο λόγους μπορεί να μην παρακολουθεί τα ποσταρίσματα. Τα πμ όμως με το που μπαίνει στο φόρουμ τα βλέπει μα τη μια και τα τηλέφωνα τα απαντάει...

Ειδικά εδώ κι επειδή γνωρίζω τον Τομ, αμφιβάλλω αν ξαναδιάβασε το θέμα από την ώρα που το ανέβασε. Δεν το 'χει και το γουστάρει το PC ο άνθρωπος

Προσωπικά επιμένω στη συμπεριφορά των αγοραστών ή των υποψήφιων αγοραστών τέλος πάντων.
Αν ποστάρεις αρχικά κι έπειτα προβείς στις όποιες ιδιωτικές ενέργειες, κανείς δεν μπορεί να πει τίποτα. Η σειρά προτεραιότητας (με βάση τα ποσταρίσματα στο θέμα) είναι εμφανής και δεν αμφισβητείται.

Τέλος πάντων , η κουβέντα γίνεται για μελλοντικές συναλλαγές. Ότι έγινε, έγινε
  #28  
Παλιό 27-04-2013, 18:27
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι ο συνάδελφος που εξέφρασε τα μεγαλύτερα παράπονα, ο συνάδελφος που με εγκαλούσε στη τάξη για μη ηθική συμπεριφορά έναντι της "οικογένειας" είναι αυτός που χρησιμοποίησε την ίδια τακτική παλαιότερα και μάλιστα χωρίς καν να απολογηθεί τότε....τώρα, και μετά την ανακάλυψη της παλαιότερης συμπεριφοράς του, τα θεωρεί πλέον όλα καλά (τυχαίο ?) και καλεί τη διοίκισις να κλειδώσει το θέμα, έτσι απλά χωρίς αναφορά στη λάσπη που εκτόξευσε προς τον (επαναλαμβάνω) ΑΓΟΡΑΣΤΗ......
Ευτυχώς, αυτοί που έπρεπε να καταλάβουν, κατάλαβαν......

Η "συντροφικότητα" αποδεικνύεται με πράξεις και όχι με επιφανειακά ευχολόγια για το honore
Πλείστα τόσα παραδείγματα υπάρχουν, που δεν έχουν κοινοποιηθεί από τακτ προς τους συναλασσόμενους ακόμα και που δεν είχαν σχέση με ιδίον μου όφελος, και αποδεικνύουν τη προσφορά μου στην μεγάλη "παρέα".
Δεν χρειάζομαι συστάσεις και υποδείξεις, και το καλύτερο που προτείνω φιλικά είναι να μη κρίνουμε ελαφρά τη καρδία κάποιον που δεν γνωρίζουμε γιατί εύκολα θα κριθούμε για τη παραμικρή μας ατασθαλία....

Τώρα λοιπόν όλα είναι ΟΚ, η αγγελία έχει κλείσει, τα λάστιχα έκαναν σήμερα μαζί μου τις πρώτες τους στροφές στα λιμανάκια....
Και πάλι εύχομαι καλούς δρόμους στον πρώην ιδιοκτήτη τους και δηλώνω ότι με μάγεψε η αναφορά στο κοντινό μελλοντικό του προορισμό

Εφόσον επιθυμεί η διοίκισις, ας κλειδωθεί και πραγματικά για μένα no hard feelings προς τον οποιοδήποτε...ειλικρινά
Φίλε μου διαβασες τι έγραψα παραπάνω ή απλα το γράφεις έτσι απλα για να πεις κάτι;; Σε πληροφορώ λοιπόν ότι πολλοί κατάλαβαν και δεν θα συνεχίσω την αντιπαράθεση μαζι σου αν και συνεχιζεις εσυ...ε λοιπόν ΌΧΙ δεν ενήργησες σωστά ότι και να λες! Πολλοι με πήραν και μου το επιβεβαίωσαν οπως και εδώ στο νήμα , εγω εξηγησα τι έγινε πριν 2 μιση χρονια κι εσυ φυσικα το βρηκες πάτημα αλλα ξανά διάβασε το μπας και το καταλάβεις, στο τέλος είπα να το κλείσουν γιατι δεν υπάρχει νόημα να υπάρχουν τέτοιες αντιπαραθεσεις και τόσος ντορος που εσυ συνεχιζεις να τον δημιουργίες, εγω δεν έχω κανένα θέμα φυσικα να σου απαντήσω σε όλες τις απορίες σου...


Sent from my Hand using Fingers
  #29  
Παλιό 27-04-2013, 18:44
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

ο πωλητης απο οσο γνωριζω αυτη τη στιγμη ειναι στα καπου στα βουνα,επισεις δεν ειναι ο ανθρωπος που ειναι ολη μερα μεσα στο φορουμ...

  #30  
Παλιό 27-04-2013, 19:49
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Πωλούνται λάστιχα Mezeler Next

φίλε forester
...το αν το χει ή δεν το χει ο πωλητης είναι θέμα καθαρα δικο του
κ αν δεν το χει καλα είναι να γνωρίζει ότι η συμπεριφορά-άγνοια του
μπορει να προκαλέσει προβλήματα!!!!

δλδ θα πρέπει ο κάθε δεύτερος-τρίτος να ρωτάει όλο το φόρουμ
για να πάρει σειρά.....

Αν παρακολουθούσε τι θέμα που σηκωσε δεν θα άφηνε σε κανέναν μας,
να πούμε κάτι εναντίον του, ή εναντίον του οποιοδήποτε αγοραστή...

ας μην ρίχνουμε ευθύνες, εύκολα σε κάποιον, χωρίς να ξέρουμε
ΤΙ παίχτηκε!!!!!!!

το ξαναλέω!!!!!!

τέλος καλο όλα καλα...

καβαληστε τα μωρά σας κ ξεχυθητε στους δρόμους κ τα βουνα

κ αφήστε αυτα τα "προβλήματα".......
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!