GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Πολιτισμός

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-04-2011, 07:27
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

ΕΣΥ πού ΗΣΟΥΝ ???????

Έχω βουλιάξει κι εγώ μές τη συλλογική κατήφεια, μες την κατάθλιψη...
Φοβάμαι, ανησυχώ, θλίβομαι, αναρωτιέμαι για το μέλλον των παιδιών μου,
για το γκρέμισμα των ονείρων μου και των μακρυχρόνιων προσπαθειών μου...


Αλλά ακόμα και αυτά καλύπτονται από την βαθιά μου οργή...
Πού ήμουν όλα αυτά τα χρόνια εγώ;
Πού ήσουν όλα αυτά τα χρόνια εσύ, εαυτέ μου;

Πού ήσουν όταν μας κοροϊδευαν, μας ξεπουλούσαν,
μας πέταγαν τα πλαστικά όνειρα στη μούρη κι εσύ τα κυνηγούσες;

Πού ήσουν όταν ο γιατρός σού ζητούσε το φακελλάκι για να σε κάνει καλά και αντί να τον καταγγείλεις τον πούστη, τον πλήρωνες αποκαλώντας τον "γιατρέ μου"

Πού ήσουν όταν έβλεπες τους μεγαλοδικηγόρους να γίνονται μοντελάκια ζωής στην τηλεόραση
και να κόπτονται για το κοινό καλό και το δίκαιο, δηλώνοντας 10,000 ευρώ εισόδημα...
"Πόσο καλά τα λέει ο φούστης..." έλεγες

Πού ήσουν όταν έδινες το μπαξίσι στην πολεοδομία αντί να του δώσεις γροθιά στη μούρη του καργιόλη
αλλά μετά δεν θα έβγαινε η άδεια της πολυπόθητης οικοδομής μικρό λαμόγιο ελληνάρα...
Το σάλιο σου γαργάρα και έδινες τη μιζούλα στον πολεοδόμο, στον ικατζή που σου έκανε τον έλεγχο στην επιχειρησούλα σου,
στον εφοριακό που ανακάλυψε τις δικές σου λαμογιές... Κάλλιο να πληρώσεις 10 σε αυτόν παρά 50 στο κράτος.

Πού ήσουν όταν έτρεχες στα γραφεία των βουλευτών για να τους παρακαλέσεις να βολέψουν το σπλάχνο σου,
το άχρηστο σπλάχνο σου, που δεν κατάφερε να κάνει τίποτα περισσότερο στη ζωούλα του από το να γλύφει κατουρημένες ποδιές και βρώμικους ####υς...

Πού ήσουν όταν ανταγωνιζόσουν στις συγκεντρώσεις των προβάτων (ωπ! κομμάτων ήθελα να πω),
με τους λοιπούς "συντρόφους" για το ποιος θα σηκώσει τη μεγαλύτερη σημαία...

Πού ήσουν όταν ξελαρυγγιαζόσουν λαμόγιο για το δίκαιο του λαού, πηδώντας πάνω κάτω μόλις έβλεπες φακό
για να σιγουρευτείς ότι θα σε δει ο πολιτευτής που θα σε βάλει εποχιακό, συμβασιούχο στο δήμο...
άλλος ένας στην πλάτη των υπολοίπων που θα καθαρίζει φασόλια στο οκτάωρό του
(όχι ρε!!! πλέον μπαίνεις στο φέισμπουκ, έχεις εξελιχθεί)

Πού ήσουν μικρομεγαλεπιχειρηματία όταν μαγείρευες τα δικά σου βιβλία για να πληρώσεις λιγότερα,
για να πάρεις το τέρας SUV που θα κάλυπτε τη μικροτσούτσουνη ύπαρξή σου με το μέγεθός του...

Πού ήσουν μαντάμ σουσού όταν γελούσες σαν ηλιθία στη δασκάλα του παιδιού σου, που ######## έμαθε,
######## το μαθαίνει, όταν αναγνώριζες τις ######## που κάνουν στο παιδί, αλλά πού να τρέχεις τώρα έχεις κι άλλες δουλειές...
Αλλωστε το παιδί θα το στείλουμε στο Λονδίνο να σπουδάσει...
εκεί θα καλυφθούν όλες οι ανεπάρκειες του δικού μας εκπαιδευτικού συστήματος...

Πού ήσουν συνδικαλιστή της πλάκας και του ελέους
όταν με τη δύναμη που σου δίνει το ότι βολεύτηκες σε μια ####μένη δημόσια επιχείρηση,
κατέβαζες τους διακόπτες μιας ολόκληρης χώρας,
δημιουργώντας τόσα προβλήματα,
ίσα για να διαμαρτυρηθείς/εκβιάσεις για τα δικά σου μικροσυμφέροντα...

Πού ήσουν όταν το ελληνικό όνειρο έσκασε μύτη;
αγόραζες πορτοκαλιές εφημερίδες λαμόγιο και έπαιζες χρηματιστήριο λες και είναι λοτταρία...
Πού ήσουν όταν εταιρείες ανύπαρκτες, με ένα γραφειάκι 2χ3 και 1 άτομο προσωπικό,
χτύπαγαν λίμιτ απ κάθε μέρα...
Πού ήσουν όταν έπαιρνες μετοχοδάνεια και υποθήκευες τα χωραφάκια του παππού,
πιστεύοντας ότι θα γίνεις πλούσιος σε ένα μήνα (και πολύ λέω)...

Πού ήσουν όταν το χέρι σου πετάει τα σκουπίδια, δεξιά και αριστερά μέσα στο δάσος,
όταν γεμίζεις τις παραλίες αποτσίγαρα και πλαστικά ποτήρια φραπέ (όχι φραπέ ρε πια, φρέντο έλεος, πού ζεις
Πού ήσουν όταν το παιδί σου ουρλιάζει στο αυτί του διπλανού,
αδιαφορώντας για την ύπαρξή του (όλοι να καούν ρε, εγώ θα φάω τα κεφτεδάκια μου και είμαι μια χαρά... γκρααααααου)

Πού ήσουν όταν έβλεπες τα σκάνδαλα να σκάνε το ένα μετά το άλλο...
όταν οι θρησκευτικοί "άρχοντες"
αποδεικνύονταν κοσμικότεροι των κοσμικών απατεώνων...
σταμάτησες να παντρεύεσαι, να βαφτίζεις, να συμμετέχεις στα κοινά της εκκλησίας επρος ένδειξιν της αηδίας σου;
σιγά ρε.. όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη...

Πού ήσουν όταν η χώρα σου καιγόταν απ' άκρη σε άκρη...
πού ήσουν όταν λίγο έλειψε να χαθεί η Ολυμπία,
πήρες το τριχίλιαρο πρόβατο και έσκασες...
τουμπεκί ψιλοκομμένο... και ναι! τους ξαναψήφισες.. ξανά και ξανά και ξανά...

Πού ήσουν όταν τα ροζ πλημμύρισαν τη ζωή σου...
έσκυψες κι εσύ στην κλειδαρότρυπα αυτό έκανες..
τι είπε, τι έκανε, πήρε καλά την πίπα;
και για το πάπλωμα κουβέντα κανείς... για την ταμπακέρα σιωπή...

Όλοι βολεμένοι στον μικρόκοσμό τους.. .ποιος θα έχει την πιο μεγάλη τζιπούκλα,
την πιο γαμάτη γκόμενα, την πιο σικ γυναίκα, τα πιο όμορφα παιδιά...
τις πιο καλές σπουδές, το πιο γαμάτο σπίτι, το πιο μεγάλο τζάκι, το πιο άνετο σαλόνι,
το πιο βαθύ καναπέ, την πιο μεγάλη πλασμα(τική) τηλεόραση, το πιο σύγχρονο ηχοσύστημα...
τις πιο σικάτες διακοπές, τις πιο χλιδάτες αποδράσεις, τις πιο
γκλαμουράτες εξόδους...

Και δανειζόσουν λαμόγιο, δανειζόσουν...
όχι χρήμα... χρόνο δανειζόσουν...
Και απλά ο χρόνος τέλειωσε...
Κάποτε θα ερχόταν η ώρα... νομοτελειακό είναι....

Τώρα μη φωνάζεις λαμόγιο, απατεωνίσκε...
Αποδέξου και μη φωνάζεις...
Γιατί ΦΤΑΙΣ για ΟΛΑ...
ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ...
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ...

Καιρός είναι να κάνουμε μια καλή αυτοκριτική...
να πούμε εγώ φταίω και να δούμε πώς θα καθαρίσουμε
τα ##### που ΕΜΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΜΕ...
τα ##### που ΕΜΕΙΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ & ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ γιατί είμαστε και
λίγο ΜΑΛΑΚΕΣ...

που εμείς ΑΦΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ...

Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες,
κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου
& σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-04-2011, 07:36
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

Στράτο ο σοφός λαός λέει :

Αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δεν κάνεις......

Όσο και πικρή είναι η αλήθεια, πρέπει να λέγεται....λαός που συνήθισε να αποδέχεται και να αναπαράγει τα σκουπίδια που του σερβίρουν θα δυσκολευτεί να συνέλθει......
Κάποτε όμως θα συνέλθει, όλοι οι λαοί περνούν φάσεις παρακμής, ξέρω, ξέρω, ξύνουμε τον πάτο του βαρελιού αλλά ακόμη έχει κι άλλη κατρακύλα πριν την απόλυτη μιζέρια......υπομονή
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-04-2011, 08:05
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

Θερμά συγχαρητήρια αγαπητέ μου Ελληναρά. Κοπίασες αρκετά απαρηθμώντας τα λάθη και τις παραλήψεις μου και ρωτάς που ήμουν.
Ανέφερες τους πολιτικούς που παρακάλαγα για να με βολέψουν σε μια δουλειά να ζήσω την οικογένεια που έφτιαξα και τα παιδιά που γέννησα για να εργαστούν και να υπηρετήσουν πατρίδας μας.
Μίλησες για τους γιατρούς και τους δικηγόρους και ξεχνάς ότι απ’ αυτούς κρέμεται η ζωή σου ή η ελευθερία σου και υποκύπτης απο φόβο μη χάσεις αυτά τα πολύτιμα αγαθά.
Μίλησες για τις πολεοδομίες και ξεχνάς το τι προσκόμματα μπορούν να σου δημιουργήσουν μέχρι να πάρουν το φακελάκι τους.
Δε μου λες ρε φιλάρα, ποιός είχε την εξουσία και την υποχρέωση να τα κόψη όλα αυτά με το μαχαίρι;
Και σε οποιαδήποτε άλλη χώρα τα ιδια θα θέλανε να κάνουνε οι πολίτες της, αλλά δεν τολμούν γιατί υπάρχουν νόμοι, που δεν τους κάνω εγώ, που εφαρμόζονται απο αυτούς που έχουν την εξουσία για να το κάνουν, και οι ίδιοι που κάνουν τους νόμους πρέπει να είναι το υπόδειγμα του χρηστού πολίτη.
Μην παίρνεις στις πλάτες σου το φταίξιμο κι’ επειδή δεν μπορείς να το αντέξεις το φορτώνεις και στις δικές μου πλάτες.
Πες ποιός μπορεί να αντέξει όλους αυτούς τους εκβιαστές της συνείδησής μου, του είναι μου και της υπάρξεώς μου;
Μας κυβερνάνε με το φόβο και τον εκβιασμό βάζοντάς μου διαρκώς διλήμματα. Πότε με το φόβο του κο#####στικού κινδύνου, πότε μη και έρθουν τα τάνκς και τώρα με το φόβο του μνημονίου, μπας και δεν πληρώσουμε τους τοκογλύφους που υπάληλλός τους είναι ο εκ Μινεσότας Γιάνκις.
Θα μπορούσα να σου αραδιάσω και άλλες ένα σωρό περιπτώσεις, αλλά έχω ήδη μακρυγορήσει και θα σταματήσω εδώ.
Ένα μόνο θα σου πω, πως δε φταίς εσύ, αλλά όλοι αυτοί οι απατεώνες που κάθε φορά σε ξεγελάνε για να σου αρπάξουν την ψήφο σου και το βάζουν στα πόδια σαν τους πορτοφολάδες μόλις σου αρπάξουνε το πορτοφόλι.
Πέταξε απο πάνω σου τις ενοχές που με έντεχνο τρόπο σου έχουνε περάσει σήκωσε το κατεβασμένο κεφάλι σου και φτύστους όλους κατάμουτρα. Τό’ πιασες;
Χαίρε!

Last edited by diomiles; 30-04-2011 at 08:08.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-04-2011, 08:36
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

είδαμε και τις "επαναστάσεις" και τη κατάληξή τους ανά τον κόσμο.....
με καλείς να "αντισταθώ" για μια καλύτερη ζωή για τα παιδιά μου ? ακριβώς δηλαδή ό,τι ζήτησαν από τον πατέρα μου πριν 40 χρόνια ? ακριβώς δηλαδή ό,τι ζήτησαν απο τον πατέρα του πατέρα μου πριν 80 χρόνια ?
και ποιός λοιπόν από αυτές τις γενιές (και εμού συμπεριλαμβανομένου) θα απολαύσει την "δίκαιη" κοινωνία που ευαγγελίζεσαι ότι μπορεί να εμφανιστεί μέσω του πτύειν ?????
ολημερής και ολονυχτής θα κοντράρομαι με το σύστημα για κάτι που εγώ δεν θα απολαύσω ποτέ αλλά και στατιστικά κανείς απόγονός μου ?
ποιόν έχουν τελικά παραμυθιάσει ?
εμένα που με καλούν να ελίσσομαι στο υπάρχον ####σύστημα ή εσένα που πιστεύεις σε μια ανεφάρμοστη στατιστικά λύση ?
Κολύμπα φιλαράκι γιατί η ζωή είναι μικρή και οι ήρωες αναγνωρίζονται μόνον μετά θάνατον όπου πλέον δεν έχει καμία σημασία για τον πεθαμένο...

PS.
Στα γράφω χωρίς παρεξήγηση φιλαράκι γιατί απάντησες ιδιαίτερα έντονα με λόγια και τονισμένη γραμματοσειρά, σε φίλο που εάν τον γνωρίζεις προσωπικά θα ξέρεις ότι ο σκοπός της παράθεσης δεν είναι να κατευθύνει (στρούχτορας ) αλλά να αφυπνίσει συνειδήσεις...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 30-04-2011, 08:37
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων

Σταμάτα λοιπόν τις κορώνες,
κατέβασε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σου
& σκέψου τη δική σου συμμετοχή, τα δικά σου λάθη...


ΕΛΛΗΝΑΡΑ ε ΕΛΛΗΝΑΡΑ !!!!!!!
Εμ κερατάς, εμ δαρμένος....

Oύτε ο Πάγκαλος θα τα έγραφε καλύτερα,
(δεν αναφέρομαι στον Στράτο)

Θα επανέλθω αργότερα....

Last edited by frits; 30-04-2011 at 08:47.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 30-04-2011, 08:50
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
PS.
Στα γράφω χωρίς παρεξήγηση φιλαράκι γιατί απάντησες ιδιαίτερα έντονα με λόγια και τονισμένη γραμματοσειρά, σε φίλο που εάν τον γνωρίζεις προσωπικά θα ξέρεις ότι ο σκοπός της παράθεσης δεν είναι να κατευθύνει (στρούχτορας ) αλλά να αφυπνίσει συνειδήσεις...

Φυσικά δεν υπάρχει παρεξήγηση γιατί πάντα σε διαφορετικές απόψεις θα πρέπει να υπάρχει παρεξήγηση.
Κατάλαβα πολύ καλά τον λόγο της παράθεσης του syan και αν θες την γνώμη μου καλά έκανε ο φίλος και το ανέβασε ...είναι μία άποψη όπως είναι και η δική μου.
Τώρα όσον αφορά την τονισμένη γραμματοσειρά ..δεν βλέπω να είναι κάτι κακό προς τον φίλο..ωστόσο την επόμενη φορά θα το προσέξω και αυτό.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 30-04-2011, 09:00
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

χαίρομαι που το βλέπεις έτσι....

(αναφέρομαι στο σχόλιο και όχι...στην επιλογή γραμματοσειράς που είναι προσωπική επιλογή σου και αλλοίμονο εάν σου επιβληθεί να την αλλάξεις... απλά εμένα μου έκανε ολίγον...εμφατική, επαναστατική και αυστηρή)
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 30-04-2011, 10:05
pkiriakos Ο/Η pkiriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Honda varadero xlv 1000
Μηνύματα: 572
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

Πικρή αλήθεια.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 30-04-2011, 10:20
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Θερμά συγχαρητήρια αγαπητέ μου Ελληναρά.

...

Ένα μόνο θα σου πω, πως δε φταίς εσύ...

...Χαίρε!

Ουφφφφ, τώρα πια ησύχασα και θα κοιμηθώ ήρεμος!!!!!!
Επιτέλους κατάλαβα πια πως δεν φταίω ΕΓΩ. Κάποιοι άλλοι συνωμότησαν με κάποιους άλλους, για να μου την φέρουν. Ίσως και όλα αυτά να έγιναν κάπου αλλού, σε κάποιο άλλο παράλληλο σύμπαν. Βέβαια σιγά μην την έφερναν σε μένα τον γάτο, σε μένα τον υπερήφανο, αδάμαστο, πολυμήχανο, απόγονο θεών, ημίθεων, σοφών, παλικαριών. ΡΕ, ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ?!?!!?


Να γυρίσω τώρα πλευρό ή θα πούμε κι άλλα;
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 30-04-2011, 11:47
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Οσα θάθελε να φωνάξει ο GeorgeP

κααααλά

η ευκολία του Internet...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χρόνια Πολλά στον Γιώργο (GeorgeP) !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 62 13-04-2011 09:22
Χρόνια Πολλά GeorgeP Lerian Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 29 13-04-2010 22:22
GeorgeP & BMW RT * Σχέσεις Πάθους !! frits Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 33 17-12-2009 20:13
Χρόνια Πολλά στον Γιώργο !!! - (GeorgeP) ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 16 14-04-2009 22:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!