GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 05-12-2012, 18:08
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gian75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου με το ζόρι αφαίρεση δεν έχει αξία. Αν ήθελαν να το αφαιρέσουν θα το είχαν κάνει από μόνοι τους από προχτές.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, μην μπερδεύεστε!! Την αρνητική άποψή του για το φόρουμ μας την εξέφρασε ΜΟΝΟ ο AUFGEBRACHT, ο οποίος ούτε σχέση έχει με την εκδήλωση, ούτε μέλος της συντονιστικής ομάδας του moto.gr είναι!
Γιαννο μπες να δεις τι μου απαντουν οι διαχειριστες
οταν αναφερομαι στο μηνυμα του φιλου!!
Εσωτερικο αστειο το gsforum???
Καποιος χρειαζεται επειγοντως καθρεφτη φιλε!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 05-12-2012, 18:19
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλη επειδη τα παιδια στο αδελφο φορουμ ειναι διαμαντια και η προσπαθεια τους
πραγματικα αξιζει τον κοπο να δημοσιοποιηθει και να δυναμωσει σε συμμετοχες
βοηθησε με τις επαφες που εχεις ωστε να αφαιρεθει ο ηλιθιωδης χαρακτηρισμος των
μελων του μεγαλυτερου ελληνικου μοτοφορουμ.
Μιλαω για τα ποστ του αουφγκεμπραχτ που μαλλον
στα Γερμανικα σημαινει εξυπνακιας
Δεν βοηθανε σε τιποτα αυτες οιι κορωνες
Και τι να κάνω βρε Πασχάλη??? Να του τραβήξω το αφτί???

Δεν υπάρχει τπτ το ανταγωνιστικό ανάμεσα στα φόρα που να δικαιολογεί εκνευρισμό, ανέκαθεν όλοι δέχονταν πειράγματα απ' όλους, οι BMWδάκηδες ήταν οι που καβαλάνε μαστόδοντα, οι SUZUκάκιδες αυτοί με τα κομμένα πλαίσια, οι Τριουμφάκιδες αυτοί που καβαλούν εσώρουχα για να μην πω γι' αυτούς με τα Ντουκάτι και τα ΚΤΜ και τις λοιπές λαδιέρες. Στα πλαίσια λοιπόν του συναδελφικού πειράγματος βγήκε ένας και είπε μια παπαριά. Εγώ μόλις το διάβασα χαμογέλασα και το προσπέρασα. Άλλωστε η εκδήλωση γίνεται από εμάς για εμάς μετά την κοινή παρατήρηση ότι οι αγγελίες στα μοτοφόρα έχουν πολλαπλασιαστεί. Δεν είναι ο αουφγκεμπραχτ ούτε πνευματικός πατέρας αλλά ούτε κι εκφράζει την άποψη του κόσμου του μοτο.
Ταπεινή μου άποψη, προσπέρασέ το.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 05-12-2012, 18:27
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννο μπες να δεις τι μου απαντουν οι διαχειριστες
οταν αναφερομαι στο μηνυμα του φιλου!!
Εσωτερικο αστειο το gsforum???
Καποιος χρειαζεται επειγοντως καθρεφτη φιλε!!!
Με λύπη μου παρατηρώ ότι για μια ακόμη φορά η τρίχα έγινε τριχιά. Κανείς δεν καταφέρθηκε εναντίον του gs.forum και για μένα δεν υπάρχει καν λόγος
συζήτησης. Γράφω και στα 2 φόρα πολλά χρόνια τώρα, πάω βόλτες και με τους μέν και με τους δε και πάντα περνάω άψογα.
Το "εσωτερικό αστείο" το εξήγησα παραπάνω σε προηγούμενο ποστ, όλοι πειράζουν όλους.
Μην δίνετε περισσότερη έκταση σε μια κουβέντα (ακόμα κι αν είναι 100% άστοχη) που υπό κανονικές συνθήκες δεν θα έπρεπε να απασχολήσει στο ελάχιστο.

Υ.Γ.
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=132477) να δεις τι καζούρα κάνουν σε μέλος του μοτο από 2002 που τόλμησε και είπε ότι πήρε BMW !!!!!

Last edited by vaska; 05-12-2012 at 18:32.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 05-12-2012, 19:43
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τι να κάνω βρε Πασχάλη??? Να του τραβήξω το αφτί???

Δεν υπάρχει τπτ το ανταγωνιστικό ανάμεσα στα φόρα που να δικαιολογεί εκνευρισμό, ανέκαθεν όλοι δέχονταν πειράγματα απ' όλους, οι BMWδάκηδες ήταν οι που καβαλάνε μαστόδοντα, οι SUZUκάκιδες αυτοί με τα κομμένα πλαίσια, οι Τριουμφάκιδες αυτοί που καβαλούν εσώρουχα για να μην πω γι' αυτούς με τα Ντουκάτι και τα ΚΤΜ και τις λοιπές λαδιέρες. Στα πλαίσια λοιπόν του συναδελφικού πειράγματος βγήκε ένας και είπε μια παπαριά. Εγώ μόλις το διάβασα χαμογέλασα και το προσπέρασα. Άλλωστε η εκδήλωση γίνεται από εμάς για εμάς μετά την κοινή παρατήρηση ότι οι αγγελίες στα μοτοφόρα έχουν πολλαπλασιαστεί. Δεν είναι ο αουφγκεμπραχτ ούτε πνευματικός πατέρας αλλά ούτε κι εκφράζει την άποψη του κόσμου του μοτο.
Ταπεινή μου άποψη, προσπέρασέ το.

Βασιλη ΔΕΝ εχεις αδικο σε ΟΛΑ αυτα που λες και μην αρπαζεσαι... .Και μαλιστα για ΕΝΑΝ που βγηκε και ειπε μια παπαρια ΔΕΝ μπορεις να σχηματισεις γνωμη για ενα ΟΛΟΚΛΗΡΟ forum

Θα μπορουσες ομως να εκλαβεις και τον δικο μου σχολιασμο ως ΑΣΤΕΙΟ και ας ηταν λιγο καυστικος...αλλωστε ΟΥΤΕ και εγω δεν εβαλα καμια αστεια φατσουλα ηηη γελιου για να δειξω οτι το σχολειο μου ειναι χιουμοριστικο.. οπως και αυτος.....

Μια τετοια εκδηλωση πρεπει να την ΣΤΙΡΙΞΟΥΜΕ,να την ΠΡΟΒΑΛΟΥΜΕ, να την ΠΡΟΟΘΗΣΟΥΜΕ και μαλιστα να την ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥΜΕ εγκαρδια και σε πληροφορώ οτι ΑΝ ηταν καπου κοντα στην Κεντρικη Ελλαδα θα ημουν ΕΚΕΙ....

ΟΧΙ μονο για να αγορασω ηη πουλησω ΑΛΛΑ για να βρεθω σε εναν χωρο με ανθρωπους που μας ενώνει κατι κοινό,η αγαπη για την μοτοσικλετα και το μικροβιο του μοτοσικλετισμου για να κανω ΦΙΛΟΥΣ να ανταλαξουμε εικονες ,ομορφες διαδρομες,ταξιδια και επειριες....και που ξερεις καποια στιγμη οταν ειμαι η ειναι κοντα στα μερη μου-μας να πιουμε και ενα καφεδακι....

Αυτο που θα μας μεινει απο το χομπι που εχουμε ....ειναι ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ.......οποτε ΔΕΝ υπαρχει ανταγωνισμός μεταξη forum απλα ενας σχολιασμός σε ενα κουτό σχόλιο κάποιου που αν το εκανε χιουμοριστικα ΔΕΝ εδωσε να το καταλαβουμε....ειπαμε ο γραπτος λογος ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυσκολος...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 05-12-2012, 19:56
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Συμφωνώ με τον Βασίλη......
Μην ασχολείστε με πειράγματα τέτοιου τύπου.....
Ωραία συγκέντρωση θα ειναι....
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 05-12-2012, 20:13
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Οτι και να λέμε οι διαχειριστές θα πρέπε να χουν κατεβάσει την παπαpια του κομπλεξικου...
Αλλωστε αυτο δεν ειναι στο χιούμορ,ουτε σε ένα θεμα όπου γίνεται πλάκα...
Αντίθετα,ειναι σε ένα θεμα που εχει να κάνει με μια εκδήλωση-πρόσκληση!
Αφήστε που αυτο δεν ειναι αστείο,κακεντρεχεια ειναι!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 05-12-2012, 21:29
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
....και μην αρπαζεσαι... .........
Μια τετοια εκδηλωση πρεπει να την ΣΤΙΡΙΞΟΥΜΕ,να την ΠΡΟΒΑΛΟΥΜΕ, να την ΠΡΟΟΘΗΣΟΥΜΕ και μαλιστα να την ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥΜΕ εγκαρδια και σε πληροφορώ οτι ΑΝ ηταν καπου κοντα στην Κεντρικη Ελλαδα θα ημουν ΕΚΕΙ....

ΟΧΙ μονο για να αγορασω ηη πουλησω ΑΛΛΑ για να βρεθω σε εναν χωρο με ανθρωπους που μας ενώνει κατι κοινό,η αγαπη για την μοτοσικλετα και το μικροβιο του μοτοσικλετισμου για να κανω ΦΙΛΟΥΣ να ανταλαξουμε εικονες ,ομορφες διαδρομες,ταξιδια και επειριες....και που ξερεις καποια στιγμη οταν ειμαι η ειναι κοντα στα μερη μου-μας να πιουμε και ενα καφεδακι....

Αυτο που θα μας μεινει απο το χομπι που εχουμε ....ειναι ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ.......οποτε ΔΕΝ υπαρχει ανταγωνισμός μεταξη forum απλα ενας σχολιασμός σε ενα κουτό σχόλιο κάποιου που αν το εκανε χιουμοριστικα ΔΕΝ εδωσε να το καταλαβουμε....ειπαμε ο γραπτος λογος ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυσκολος...

Δεν αρπάχτηκα ρε παιδιά, με την καμία όμως, απλά το παράπονό μου είπα. Όσες φορές έχω προσπαθήσει να βοηθήσω όλο και κάτι θα γίνει σε σημείο που να σε κάνει να σκέφτεσαι "δεν ξανα ασχολούμαι".

Μένω στα υπόλοιπα που είπες, εγώ είμαι πρώτα μοτοσυκλετιστής και μετά Μπεμβεδάκιας και φορουμάκιας. Μέσω των φόρουμς μας δίνεται απίστευτη δυνατότητα ανταλλαγής πληροφορίας, μια απίστευτη δυνατότητα να μοιραζόμαστε πράγματα, εικόνες συγκινήσεις, που μπροστά τους η όποια χαζομάρα που θ' αμολήσει ο οποιοσδήποτε (συμπεριλαμβανομένου κι εμού), απλά ωχριά.
Σε όλες μου τις μοτο εκδηλώσεις ποτέ δεν έβαλα ταμπέλα σε κανέναν σύμφωνα με το χρήμα του ή με το μηχανάκι που καβαλάει, αντίθετα υπήρξαν φορές που χαρακτήρισα κάποιον μ*λ*κα (και πάλι ανεξάρτητα από το πορτοφόλι του ή το μηχανάκι που καβαλάει) και πολύ απλά δεν ξαναβγήκα μαζί του.

Ας μείνουμε λοιπόν στην εκδήλωση που κάλλιστα μπορεί να γίνει σοβαρός πόλος έλξης ομότρελων.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 05-12-2012, 22:29
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αρπάχτηκα ρε παιδιά, με την καμία όμως, απλά το παράπονό μου είπα. Όσες φορές έχω προσπαθήσει να βοηθήσω όλο και κάτι θα γίνει σε σημείο που να σε κάνει να σκέφτεσαι "δεν ξανα ασχολούμαι".

Μένω στα υπόλοιπα που είπες, εγώ είμαι πρώτα μοτοσυκλετιστής και μετά Μπεμβεδάκιας και φορουμάκιας. Μέσω των φόρουμς μας δίνεται απίστευτη δυνατότητα ανταλλαγής πληροφορίας, μια απίστευτη δυνατότητα να μοιραζόμαστε πράγματα, εικόνες συγκινήσεις, που μπροστά τους η όποια χαζομάρα που θ' αμολήσει ο οποιοσδήποτε (συμπεριλαμβανομένου κι εμού), απλά ωχριά.
Σε όλες μου τις μοτο εκδηλώσεις ποτέ δεν έβαλα ταμπέλα σε κανέναν σύμφωνα με το χρήμα του ή με το μηχανάκι που καβαλάει, αντίθετα υπήρξαν φορές που χαρακτήρισα κάποιον μ*λ*κα (και πάλι ανεξάρτητα από το πορτοφόλι του ή το μηχανάκι που καβαλάει) και πολύ απλά δεν ξαναβγήκα μαζί του.

Ας μείνουμε λοιπόν στην εκδήλωση που κάλλιστα μπορεί να γίνει σοβαρός πόλος έλξης ομότρελων.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 06-12-2012, 15:41
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Φτιάχτηκε και αφισάκι από τον Gallos (ψηλός μεν με καλλιτεχνικές ανησυχίες δε)



Υπάρχει και σύνδεσμος για μεγαλύτερη ανάλυση

https://dl.dropbox.com/u/101333866/postera3.jpg
Attached Images
File Type: jpg poster motobazzar.jpg (61.6 KB, 30 views)
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 07-12-2012, 16:12
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Moto Bazaar

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ.
Ρίξε μια ματιά εδώ (ΠΗΡΑ BMW 1200 GS...) να δεις τι καζούρα κάνουν σε μέλος του μοτο από 2002 που τόλμησε και είπε ότι πήρε BMW !!!!!
Ελιωσα λεμε...

Παιδια νομιζω οτι ολα αυτα ειναι στα πλαισια πειραγματος...Λαδωμενο Πατζακι Speaking...!!!

Last edited by asotosios; 07-12-2012 at 16:21.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!