GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 19-06-2012, 18:14
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Πέρασε λίγος καιρός μέχρι τελικά να καταφέρω να ποστάρω αυτό το "θέμα", αλλά μου αρέσει πάντα να μιλάω με στοιχεία και όχι απλά να γκρινιάζω για υποθετικά ζητήματα..

Το συγκεκριμένο "θέμα" λοιπόν το ανοίγω γιατί δεν ανέχομαι από κανέναν, υποτιθέμενο δήθεν επαγγελματία να συμπεριφέρεται κατά αυτόν τον τρόπο σε ένα πελάτη και δη εμένα. Δεν αποσκοπώ ούτε σε αντικατάσταση, ούτε σε επιστροφή χρημάτων, ούτε σε οτιδήποτε προς όφελός μου.Στην τελική την λύση του προβλήματος (θα την αναφέρω παρακάτω) την πλήρωσα από την τσέπη μου ήδη για πολλούς λόγους. Απλά θέτω το θέμα εδώ αφενός, για να γλιτώσουν αντίστοιχες συμπεριφορές συμφορουμίτες και μη, και για να θυμήσω ότι............ τα ΚΟΡΟΪΔΑ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΥΡΙΟΙ.

Δεν είμαι ούτε από τζάκι, ούτε νεόπλουτος, ούτε βρίσκω λεφτά στο δρόμο. Τη μηχανή μου την αγόρασα δουλεύοντας 4 χρόνια 2 δουλειές και δεν είμαι διατεθειμένος...να πετάξω ούτε ένα ευρώ στο δρόμο, είτε έχουμε κρίση είτε όχι.

Παραθέτω λοιπόν την εισαγωγή στο αντίστοιχο παλιό "θέμα" που άνοιξα πριν λίγο καιρό.

Πριν από ένα μήνα περίπου άλλαξα ελαστικά. Φόρεσα τα μαμίσια metzeler exp καθότι ήμουν κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος για τα 18.000 χλμ που διένυσε το πρώτο ζεύγος.

Αφού τα "έστρωσα" ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες του βουλκανιζατέρ, αποφάσισα το Πάσχα να τα απολαύσω πηγαίνοντας στην πατρίδα στο Βόλο.

Πριν το ταξίδι είχα ήδη 300 χλμ στρωσίματος, και με αρκετή διάθεση ξεκίνησα το ταξίδι μου τριβάλιτσος. Όμως ανεξαρτήτως εντάσεως ανέμου (είτε μέτρια είτε ακόμη και ελάχιστη εως ανύπαρκτη), η χοντρή από ταχύτητα 150χλμ/ώρα και πάνω, πήρε τον έλεγχο του τιμονιού και άρχισε να κουνιέται σε ρυθμούς σάμπα. Δεν ήταν ένα απλό συνηθισμένο κοσκίνισμα. Δεν ήταν σίγουρα τρέμουλο τιμονιού. Στην κυριολεξία χανόταν ο έλεγχος του μπροστινού μέρους αρχικά και στη συνέχεια μπρος πίσω μαζί.

Τσεκάρω πίεση ελαστικών και είναι ΟΚ
Πίσω αμορτισέρ φρέσκο WP δοκιμασμένο και πριν την αλλαγή ελαστικών.
Η διαδρομή χιλιοπατημένη με τη χοντρή και με τα του ίδιου τύπου ελαστικά και τις παλιές ζάντες-ακτίνες.
Σκέφτηκα ότι μάλλον είχε πολύ αέρα και απλά εγώ νόμιζα ότι δεν είχε.

Μετά απο 5 μέρες που επέστρεψα, μαζί με φίλους, η ίδια ιστορία. Μόνο που στους υπόλοιπους τριβάλιτσους δεν κουνούσε ίντσα ούτε καν στα 180. Σε μένα 155 με το ζόρι. Όταν ξεκινούσε λοιπόν το κούνημα, το οποίο περιγραφικά το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι νιώθεις ότι οδηγείς πάνω σε μισοφουσκομένη σαμπρέλα, και όταν άρχισες να χάνεις τον έλεγχο, τον ξαναέπαιρνες μόνο όταν η ταχύτητα έπεφτε κάτω από τα 120χλμ/ώρα.

Ψιλοτρελάθηκα. Πάω την άλλη μέρα το πρωί στον "λαστιχά". Φίλε του λέω έχω θέμα και επειδή έχει ακουστεί ότι τα metzeler έχουν βγάλει αντίστοιχα ζητήματα προσφάτως, θέλω να μου πεις αν υπάρχει η πιθανότητα να έχω το ίδιο θέμα. Ο άνθρωπος μου δήλωσε, και δεν είχα λόγο να μην τον πιστέψω, ότι όντως υπήρξε θέμα παλαιότερα με τα συγκεκριμένα ελαστικά αλλά πλέον αυτά που μου έβαλε δεν παίζει να είναι της ίδια παρτίδας. Παρόλα αυτά μου είπε ότι καλό θα ήταν να κάνω ακόμη ένα ταξίδι και μετά αν παρουσιάσει το ίδιο θέμα να πάω να μου αλλάξει το εμπρός ελαστικό.

Το μηχανάκι πάει στο συνεργείο. Οι ζάντες για έλεγχο σε γνωστό "ζαντά" στην αχαρνών.
Γίνεται έλεγχος στα πάντα. Αμορτισέρ, ζάντες, ακτινολόγηση οκ, εκτός από το σημείο "ραφής" της πίσω ζάντας που είχε ένα θεματάκι, το οποίο όμως το έιχε και με τα παλιά ελαστικά με τα οποία δεν είχα θέμα. Συμπέρασμα και του συνεργείου και του "ζαντά" ότι φταίει το εμπρός ελαστικό.

Δεν πειράζει λέω από μέσα μου. Θα κάνω ένα ακόμη ταξίδι και θα δούμε.

Ανεβαίνω Βόλο για εκλογές.....πάλι τα ίδια και χειρότερα. Βάρκα η χοντρή σε κύματα.

Στην επιστροφή, πάω στον "λαστιχά", οποίο δεν είχε ο άνθρωπος πρόβλημα να μου αλλάξει το εμπρός ελαστικό, αλλά επέμενε ότι φταίει η πίσω ζάντα.
Τα συνεργεία έλεγαν ότι η ζάντα δεν έφταιγε. Με τούτα και με εκείνα, τελικά άλλαξα εμπρός ελαστικό. Το στρώνω.

Ξεκινάω για το επόμενο ταξίδι Θεσσαλονίκη.

Το φαινόμενο ξαναεμφανίστηκε, πάνω από τα 165 αυτή τη φορά.
Γυρνώντας από Θεσ/νίκη το φαινόμενο εντάθηκε και τα 165 εγιναν 160 και το κούνημα 3 φορές πιο έντονο.
Ξαναπάω σήμερα συνεργείο.
Το δίνω στο Θανάση να το πάει μια βόλτα όπως ήμουν τριβάλιτσος.
Έχεις δίκιο μου λέει για το κούνημα, αλλά δεν είναι το γνωστό τρέμουλο. από ένα σημείο και πέρα το χάνεις.


Άρα δεν ήταν ιδέα μου λοιπόν. Ξανατσεκάρει ζάντες (έστω και εποπτικά), τσεκάρει ότι μπορεί να χρειάζεται σφίξιμο και όλα ήταν οκ.

Αύριο θα πάω μόνος από "ζαντά" αν και δεν νομίζω ότι θα έχω θέματα με ζάντες και ακτινολόγηση.

Αν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα, ή μπορεί να υποδείξει έλεγχο σε κάτι που μας ξέφυγε, θα βοηθούσε σημαντικά....


Συνεχίζοντας από εκεί που το άφησα....επισκέφτηκα πάλι τον "ζαντά" και μου είπε ότι οι ζάντες δεν είναι δυνατόν να δημιουργούν αυτό το πρόβλημα.
Επισκέπτομαι λοιπόν το συγκεκριμένο κατάστημα που αγόρασα τα ελαστικά για να ζητήσω την αλλάγή και των 2 ελαστικών. Ο ιδιοκτήτης επέμενε (ενώ την πρώτη φορά μου έλεγε μόνο για την πίσω), ότι φταίνε και οι 2 ζάντες πια. Του απάντησα ότι η χοντρή πήγε και συνεργεία και σε συνάδελφό του για να πάρω και δεύτερες γνώμες και ότι όλοι μου είπαν ότι δεν φταίνε οι ζάντες.
Η αποστομωτική απάντησή του ήταν ότι "αυτοί δεν ξέρουν" !!!!!!!!!!.
Ενώ επέμενε για τις ζάντες μου πρότεινε, να τις τσεκάρει και να τις επιδιορθώσει ο ίδιος, με εμένα παρόντα και να με κεράσει κ ένα καφέ και να καθήσουμε 2 μας μέχρι το βράδυ να τις επιδιορθώσουμε λες και δεν είχα δουλειές και υποχρεώσεις. Αν μετά και από αυτό συνέχιζα και είχα το πρόβλημα, θα δοκιμάζαμε άλλαγή τροχών με αυτούς της μηχανής ενός φίλου (που δεν ειχε πρόβλημα), και τότε αν λυνόταν το πρόβλημα θα μου τα άλλαζε. Εγώ αυτό δεν μπορούσα να το δεχτώ για λόγους που θα αναλύσω παρακάτω.
1. η μηχανή μου ΔΕΝ είναι ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ και δεν θα γίνεται, κάθε φορά που θα αλλάζω ελαστικά.
2. δεν μπορώ να έχω εμπιστοσύνη σε έναν κατστηματάρχη, ο οποίος ξεκάθαρα αρνείται να μου αλλάξει τα ελαστικά, παρά τους ελέγχους (τους οποίους δεν ήμουν καν υποχρεωμένος να κάνω) που έκανα για τυχόν άλλες αστοχίες στη χοντρή. Δεν μπορεί τη μία να μου λες φταίει η πίσω ζάντα μόνο και την επόμενη ότι φταίνε και οι 2. Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν επιτρέπω σε έναν εντελώς αναξιόπιστο καταστηματάρχη, να βάλει χέρι στη μηχανή μου, να την οδηγήσει και να προσπαθήσει όπως μόνος του εκτέθηκε, να με πείσει ότι δεν φταίνε τα ελαστικά.
3. η μηχανή πριν την αλλαγή ελαστικών δεν έιχε κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε καν ένδειξη ή / και υποψία
4. Η μηχανή πέρασε για έλεγχο από αξιόπιστους και αποδεδειγμένα έμπειρους μηχανικούς , οι οποίοι, χωρίς να ξέρουν ο ένας την γνωμάτευση του άλλου, μου είπαν ότι φταίνε τα ελαστικά
5. Πήρα και δεύτερη γνώμη από συνάδελφό του, ο οποίος εξειδικεύεται σε επισκευή ζαντών της χοντρής, στον οποίο ζήτησα αρχικά αν χρειαζόταν να μου κάνει επισκευή ζαντών και ο άνθρωπος μου είπε ότι δεν χρειαζόταν (γι αυτους που θα σκεφτούν κακοπροαίρετα ότι το έκανε αντισυναδελφικά και μόνο ή για να βγάλει χρήματα)
6. Επειδή δεν το ανέφερα πιο πριν, την πρώτη φορά που μου έβαλε τα ελαστικά.....ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ (!!!!!!!!!!) και αυτό δεν το διαπίστωσα μόνο εγώ αλλά και στο συνεργείο και στον συνάδελφό του που τοποθέτησε τον τροχό στο μηχάνημα και μου έδειξε ότι όντως χρειαζόταν και δεν είχε γίνει.
Και όταν το ανέφερα στον καταστηματάρχη μου είπε: "αποκλείεται"
7. όταν πήγα την πρώτη φορά, όφειλε σαν επαγγελματίας να τσεκάρει τυχόν θέματα στις ζάντες, να με ενημερώσει και μετά να μου περάσει τα ελαστικά

Πως λοιπόν θα μπορούσα εγώ να εμπιστευτώ αυτόν τον καταστηματάρχη, τον οποίο αντιμετώπισα μέχρι και εκείνη την ημέρα καλοπροαίρετα (έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι όλοι μπορεί να κάνουμε λάθος), τη στιγμή που συνέβησαν και ακούστηκαν όλα τα παραπάνω;;;;;;;

Πως μπορώ να διακινδυνέψω, τη ζωή μου πια, γιατί εαν ένας από εσάς οδηγούσε τη μηχανή μου για λίγα χιλιόμετρα θα διαπίστωνε και άλλα προβλήματα λόγω των ελαστικών εκτός από το κούνημα, όπως στην αλλαγή λωρίδας που το ελαστικό συμπεριφερόταν σαν να πατούσε πάνω σε κερμπ ή "σαμαράκι" ελληνιστί;

Παρόλα αυτά συνεχίζοντας το ψάξιμο καλοπροαίρετα, ζήτησα με δική μου πρωτοβουλία το "μάζεμα" όσο χρειαζόταν έστω και λίγο, των ζαντών μου πληρώνοντας στην ουσία μια αχρείαστη ακτινολόγηση από τον συνάδελφό του, καθώς όπως ανέλυσα παραπάνω δεν θα άφηνα τον καταστηματάρχη να αγγίξει τη χοντρή μου. Παρά το μικρό μάζεμα των ζαντών....όπως ήταν φυσικό το πρόβλημα ΔΕΝ λύθηκε...

Δεν το έπαιξα ποτέ εξυπνάκιας, ξερόλας και οδηγός με 10 τόνους "καρύδια". Μπορεί να μην είμαι ο valentino rossi, αλλά οδηγώ μηχανή 20 χρόνια και ξέρω να ξεχωρίζω πότε φταίνε τα ελαστικά και πότε όχι. Επίσης γνωρίζω την συμπεριφορά της δικής μου μηχανής καλύτερα από κάθε άλλον. Παρόλα αυτά φρόντισα να κάνω όλους τους δυνατούς ελέγχους για να αποκλείσω την πιθανότητα να φταίει κάτι άλλο, καθώς δεν γνωρίζω όλες τις τεχνιικές λεπτομέρειες και άλλες πιθανότητες αστοχίας στη συγκεκριμένη μηχανή που την έχω 2 χρόνια και 25.000 χλμ.


Έχω στη διάθεσή μου τα χαρτιά από τους τεχνικούς ελέγχους και την ακτινολόγηση για οποιονδήποτε αμφισβητήσει τα λεγόμενά μου.....εγώ μιλάω πάντα με στοιχεία για να μην κατηγορηθώ και ως συκοφάντης.

Τελικά άλλαξα τα ελαστικά σε άλλο κατάστημα (στο οποίο έκανα και την ακτινολόγηση) τοποθετώντας τα bridgestone, πήγα ταξίδι και ως δια ΜΑΓΕΙΑΣ..... το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

Φτάσαμε στο σημείο λοιπόν, να πληρώνουμε 580 ευρώ (χωρίς να συμπεριλάβω, τα χαμένα μεροκάματα, τις βενζίνες και διόδια για τα στρωσίματα, τις επισκέψεις σε συνεργεία και βουλκανιζατέρ) για μια αλλαγή ελαστικών επειδή κάποιος ΔΕΝ είναι επαγγελματίας

Επαγγελματίας δεν είσαι όταν κερνάς καφέ, αλλά όταν κάνεις τα πάντα σωστά και εαν υπάρξει θέμα παραδέχεσαι το σφάλμα σου.

Τα ΚΟΡΟΪΔΑ πέθαναν κύριοι πάρτε το χαμπάρι...........
  #2  
Παλιό 19-06-2012, 18:30
TASOS GS Ο/Η TASOS GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Chalkidiki 40° 14' 38" (40.2439°) north
Μηνύματα: 845
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Επαγγελματιες
  #3  
Παλιό 19-06-2012, 18:30
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

χε χε χε επαγελματίας που κερνα καφε.....

μα ποιος να ειναι.....



μιλας με γριφους Γεροντα.....
  #4  
Παλιό 19-06-2012, 18:33
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

στην θεση σου,και για να ενημερωσω το καταναλωτικο κοινο και την ηγουμενία του φορουμ....για να ξερουν ΟΛΟΙ....θα το έδινα το ονοματακι,να το παρει το ποταμάκι....να κανει μπσμ το καραμπινσκι,κσι να πεσει.....κατω το......πουλακι
  #5  
Παλιό 19-06-2012, 18:36
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

ΤΡΑΓΙΚΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ!!

Τι να πω ρε Ζήση, ακόμη και σήμερα με όλα αυτά που συμβαίνουν κάποιοι δεν λένε να βάλουν μυαλό.. κρίμα ρε φίλε την ταλαιπωρία σου και τα € σου..
θα έλεγα να ονοματίσεις τον "κύριο", έχουμε πει η καλύτερη διαφήμιση και δυσφήμηση είναι από στόμα σε στόμα..


  #6  
Παλιό 19-06-2012, 18:36
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Φιλε μου με μπερδεψες.......
Εκανες ολους τους ελεγχους, εδωσες ενα σκασμο λεφτα, εγραψες ενα μακροσκελεστατο μηνυμα βγαζοντας ολο αυτο που σε "επνιγε" αλλα δεν μας ειπες το σημαντικοτερο.... το ονομα του μαγαζιου που πηγες. Αλλιως τα κοροιδα δεν πεθαναν γιατι θα πανε αλλα.
  #7  
Παλιό 19-06-2012, 18:38
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
θα το έδινα το ονοματακι,να το παρει το ποταμάκι....να κανει μπσμ το καραμπινσκι,κσι να πεσει.....κατω το......πουλακι
Θα μας δωσεις και εμας απο το ιδιο??????
Ε?? ΕΕ??? ΕΕΕΕΕΕΕ????
  #8  
Παλιό 19-06-2012, 18:44
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας δωσεις και εμας απο το ιδιο??????
Ε?? ΕΕ??? ΕΕΕΕΕΕΕ????


εισαι ενα μουτρο......αν αφησεις λιιιιγο την φαντασια σου ελευθερη απο τα....στιχάκια μου θα καταλαβεις ποος ειναι ο...καφετζης
  #9  
Παλιό 19-06-2012, 18:47
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου με μπερδεψες.......
Εκανες ολους τους ελεγχους, εδωσες ενα σκασμο λεφτα, εγραψες ενα μακροσκελεστατο μηνυμα βγαζοντας ολο αυτο που σε "επνιγε" αλλα δεν μας ειπες το σημαντικοτερο.... το ονομα του μαγαζιου που πηγες. Αλλιως τα κοροιδα δεν πεθαναν γιατι θα πανε αλλα.
Καλέ μου φίλε

Καταρχάς το ζήτημα είναι να σταματήσουμε να δεχόμαστε την κάθε ψευτοδικαιολογία από κάθε καταστηματάρχη και όχι μόνο από τον συγκεκριμένο.
Το όνομα δεν έχει σημασία γιατί ξέρω ότι θα το έχει δει και δεν νομίζω να τολμήσει να το ξανακάνει.

Σε κάθε περίπτωση περιμένω και άλλους εδώ να ποστάρουν που είχαν το ίδιο ή και παρόμοιο θέμα και δεν το ανέφεραν ποτέ, οι οποίοι χωρίς να αναφέρουν το όνομα θα καταλάβεις αμέσως σε λίγο καιρό ή ώρες σε ποιον αναφέρομαι.

Αν προσέξεις ήδη τα γραφόμενα και από άλλους μέχρι τώρα θα καταλάβεις. Αν χρειαστεί πάντως και δεν βγει από μόνο του θα το κάνω.....
  #10  
Παλιό 19-06-2012, 18:52
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Ζηση,ειλικρινα πολυ λυπαμαι για την ταλαιπωρια που περασες,για τα χαμενα χρηματα και τον χαμενο χρονο που σπαταλησες για να λυθει το προβλημα σου,το οποιο εξ αρχης πιστεψα διαβαζοντας το οτι ηταν θεμα ελαστικων.Θα πρεπει ομως νομιζω να ονοματισεις τον ''επαγγελματια'',μιας και μεσα απο το δικο σου παθημα θα προστατευτουν ολοι οι υπολοιποι.Καλο ειναι μεσα εδω να ονοματιζουμε και τους καλους αλλα και τους κακους επαγγελματιες,ετσι ωστε μεσα απο τις εμπειριες των μελων,να τους εμπιστευομαστε τις ζωες μας η οχι.....
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!