GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Κοινωνική ευαισθησία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-03-2009, 18:14
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Arrow ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Γράφω αυτό το θέμα γιατί προχθές είχα μία συζήτηση με φίλους και μου είπαν να κάνω
σχέση.Πιστεύω όμως για έναν άντρα με παιδί είναι λίγο δύσκολο να έχει σχέση όταν πάνω από όλα έχει υποχρέωση να είναι κοντά στο γιο του.
Το βασικότερο δε είναι ότι δένομαι αισθηματικά και δε μπορώ να πληγώνομαι.Άλλωστε δε ξέρω πόσο εύκολο είναι για μία γυναίκα να δεχθεί έναν άντρα με παιδί σε όποια ηλικία να βρίσκεται αυτό.
Νομίζω πως πρέπει για κάποιο χρονικό (μεγάλο)αν χρειαστεί να μείνω κι άλλο μόνος μου.Είναι δύσκολος καιρός για τεστ στα παιδιά και στη καρδιά μας.
Με ενδιαφέρει η γνώμη σας!!!

Reply With Quote
  #2  
Παλιό 02-03-2009, 22:08
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!



Η προσωπική μου άποψη είναι και από αυτά που γράφεις ότι όντος είναι πολύ δύσκολο να έχεις σχέση με ένα παιδί δίπλα σου(δεν αναφέρεις ηλικία αλλά από ότι θυμάμαι από την κοπή της πίτας του Forum είναι γύρω στα δεκαέξι και πολύ δύσκολη ηλικία ) να μπει ξαφνικά στη ζωή σας και πόσο μάλλον του παιδιού μια γυναίκα που θα αλλάξει σε μεγάλο βαθμό τη καθημερινή τριβή που έχεις εσύ και το παιδί και τις ώρες που του αφιερώνεις και φυσικά με τη εμπιστοσύνη κάτι που για να σε κερδίσει πιστεύω θέλει πολύ χρόνο .
Εγώ αν θέλεις τη δική μου τη γνώμη είναι ότι στη ζωή δεν πρέπει να βιαζόμαστε αλλά να περιμένουμε να εξελιχτούν κάποια όσον αφορά τα συναισθηματικά .
Άστο και θα κυλίσει μόνο του και όταν θα βρεθεί η κατάλληλη σύντροφος ειλικρινά θα δεις ότι δεν θα κάνεις καμιά απολύτως προσπάθεια θα έρθουν όλα από μόνα τους.
Καλό κουράγιο να είσαστε αγαπημένοι εσύ και ο γιος σου και να τον προσέχεις πολύ.





Reply With Quote
  #3  
Παλιό 02-03-2009, 22:25
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από adventure Εμφάνιση μηνυμάτων

Η προσωπική μου άποψη είναι και από αυτά που γράφεις ότι όντος είναι πολύ δύσκολο να έχεις σχέση με ένα παιδί δίπλα σου(δεν αναφέρεις ηλικία αλλά από ότι θυμάμαι από την κοπή της πίτας του Forum είναι γύρω στα δεκαέξι και πολύ δύσκολη ηλικία ) να μπει ξαφνικά στη ζωή σας και πόσο μάλλον του παιδιού μια γυναίκα που θα αλλάξει σε μεγάλο βαθμό τη καθημερινή τριβή που έχεις εσύ και το παιδί και τις ώρες που του αφιερώνεις και φυσικά με τη εμπιστοσύνη κάτι που για να σε κερδίσει πιστεύω θέλει πολύ χρόνο .
Εγώ αν θέλεις τη δική μου τη γνώμη είναι ότι στη ζωή δεν πρέπει να βιαζόμαστε αλλά να περιμένουμε να εξελιχτούν κάποια όσον αφορά τα συναισθηματικά .
Άστο και θα κυλίσει μόνο του και όταν θα βρεθεί η κατάλληλη σύντροφος ειλικρινά θα δεις ότι δεν θα κάνεις καμιά απολύτως προσπάθεια θα έρθουν όλα από μόνα τους.
Καλό κουράγιο να είσαστε αγαπημένοι εσύ και ο γιος σου και να τον προσέχεις πολύ.



Δημητρό, τα έθεσες πολύ όμορφα τα πράγματα.

Πράγματι χρειάζεται ο χρόνος αλλά πρέπει πάντοτε να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά και να μην είμαστε αρνητικά προδιατεθειμένοι σε κάτι καινούργιο στη ζωή μας.

Κανείς μας δεν έχει υπογράψει συμβόλαιο με το μέλλον. Άλλωστε τα λάθη και οι στραβομάρες του παρελθόντος γίνονται σοφοί δάσκαλοι για το αύριο...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 02-03-2009, 22:33
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Αν και δεν είμαι πατέρας, θα πω συμφωνόντας και με τα παραπάνω, ότι θα πρέπει να κάνεις ότι νιώθεις. Και όπως νιώθεις. Αν θες χρόνο, πάρε χρόνο. Αν θες ξεκάθαρο μυαλό, πάρε αυτό. Εσύ ξέρεις τα συναισθήματα σου και τις προτεραιώτητές σου.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 02-03-2009, 22:44
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Τελη Θα συμφωνήσω με τους φίλους και όπως λένε ο χρόνος είναι ο καλύτερος <ρυθμιστής>αυτά τα πράγματα δεν προγραμματίζονται και δεν μπαίνουν σε <σχέδιο>αν κάτι πάνω στον αισθηματικό τομέα <τραβήξει> το ενδιαφέρον σου θα βρεις τον τρόπο να τα τακτοποιήσεις όλα με γνώμονα πάνω από όλα το παιδί και εγώ και ο Δημήτρης adventure είμαστε φρεσκομπαμπαδες και είμαστε ποιο ευαίσθητοι σε κάποια πράγματα αλλά μην ξεχνάς η ζωή συνεχίζετε και δυστυχώς είναι πολύ πολύ γρήγορη σου εύχομαι ότι καλύτερο πάντα με υγεία.


Φιλικά……Διονύσης.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 02-03-2009, 23:12
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πράγματι χρειάζεται ο χρόνος αλλά πρέπει πάντοτε να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά και να μην είμαστε αρνητικά προδιατεθειμένοι σε κάτι καινούργιο στη ζωή μας.

Κανείς μας δεν έχει υπογράψει συμβόλαιο με το μέλλον. Άλλωστε τα λάθη και οι στραβομάρες του παρελθόντος γίνονται σοφοί δάσκαλοι για το αύριο...

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου Δημήτρη .


Reply With Quote
  #7  
Παλιό 02-03-2009, 23:19
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Επειδή μιλάς προσωπικά

κ επειδή γνωριζόμαστε Παντελή,

αν κ δεν μ' αρέσει να "παίζω" το ρόλο του συμβουλάτορα,

μιας κ το θέτεις, εδώ δημοσίως, θα δώσω την άποψή μου.

Δεν θα συμφωνήσω με τους παραπάνω .....

Απ' ότι ξέρω, με τον γιό σου είσαι μαζί, μια φορά την εβδομάδα.

Όλες τις υπόλοιπες μέρες κ ώρες, είσαι ανεξάρτητος,

μη δίνοντας λογαριασμό σε κανέναν,

μιας κ το παιδί μένει με την μητέρα του.

Θα μπορούσε λοιπόν, να συνυπάρξει μια σχέση,

η οποία δεν είναι απαραίτητο να την γνωρίζει ο γιός,

όσο αυτή μένει στο στάδιο του εφήμερου.

Όπως π.χ. βγαίνεις με τους φίλους σου,

έτσι κάλλιστα θα μπορούσες να βγαίνεις κ με την σχέση σου.

Όπως, όταν συναντιόμαστε, οι παντρεμένοι έχουμε μαζί τις γυναίκες μας,

εσύ θα είσαι μαζί με την φιλενάδα σου.

Πράγμα απόλυτα φυσιολογικό, αφού έχεις χωρίσει πολλά χρόνια.

Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι, δεν θα έχεις σαν πρώτη προτεραιότητα στο μυαλό σου,

τις οικογενειακές σου υποχρεώσεις (την μητέρα σου κ τον γιό σου),

ούτε ότι είναι απαραίτητο να παραμελήσεις την δουλειά σου

(κ εμάς τους φίλους σου) ……

Για το επαγγελματικό μέρος δεν αναφέρομαι,

γιατί είναι αυτονόητο ότι – άλλο δουλειά κ άλλο σχέση.

Κ επανέρχομαι,

όταν κ άμα κ αν, αυτή η σχέση (ή η επόμενη – μεθεπόμενη) ευοδωθεί,

κάλλιστα, την «περνάς» κ στο παιδί σου γλυκά-γλυκά …

Άλλωστε, δεν θα είσαι ούτε ο πρώτος – ούτε ο τελευταίος χωρισμένος πατέρας

που θα έχει μια σχέση κ παράλληλα θα φροντίζει (όπου κ όταν χρειάζεται) για το παιδί του…..

Εν κατακλείδι, κ σαν προσωπική μου άποψη,

προχώρα μπροστά (με μικρά κ προσεκτικά βήματα) με γνώμονα την αυτοσυγκράτηση

κ τον αυτοσεβασμό (πράγματα που κ τα δύο τα έχεις με το παραπάνω)

κ τα υπόλοιπα θα έρθουν σιγά-σιγά μόνα τους …



Υ.Γ. …κ ποιος σου εξασφαλίζει ότι ο γιός δεν έχει στο βάθος του μυαλού του,
να δει τον πατέρα του ευτυχισμένο κ ακόμα-ακόμα, δίπλα σε μια κοπέλα ;;;; (λέω ...ίσως)



.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 02-03-2009, 23:35
PortoLeone Ο/Η PortoLeone βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΕΛΛΑΔΑ
Μoto: Δεν έχω
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Πολύ καλά αυτά που μου γράφετε φίλοι μου αλλά ο γιος μου είναι στη κρίσιμη ηλικία των 15 και πάμε στα 16 και είναι λίγο δύσκολο να αφιερώσω έστω και λίγο χρόνο σε σχέσεις που δεν βγάζουν πουθενά.Προσπάθησα να κάνω κάτι πριν 1 χρόνο αλλά ύστερα από λίγο έδειξε ότι εμπόδιο ήταν το παιδί.Δε το ήθελε.
Εγώ λοιπόν προτιμώ να μείνω μόνος μέχρι ο γιος μου να ανοίξει δικό του σπίτι παρά να περιμένω ποοοότε θα βρεθεί γυναίκα να αγαπήσει το γιο μου και εμένα.
Δε θέλω να κάνω μία σχέση και ότι κάτσει.Δένομαι εύκολα και πληγώνομαι το ίδιο γρήγορα.Αυτό δε θέλω να το ξαναδεί το παιδί μου.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 02-03-2009, 23:49
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή μιλάς προσωπικά

κ επειδή γνωριζόμαστε Παντελή,

αν κ δεν μ' αρέσει να "παίζω" το ρόλο του συμβουλάτορα,

μιας κ το θέτεις, εδώ δημοσίως, θα δώσω την άποψή μου.

Δεν θα συμφωνήσω με τους παραπάνω .....

Απ' ότι ξέρω, με τον γιό σου είσαι μαζί, μια φορά την εβδομάδα.

Όλες τις υπόλοιπες μέρες κ ώρες, είσαι ανεξάρτητος,

μη δίνοντας λογαριασμό σε κανέναν,

μιας κ το παιδί μένει με την μητέρα του.

Θα μπορούσε λοιπόν, να συνυπάρξει μια σχέση,

η οποία δεν είναι απαραίτητο να την γνωρίζει ο γιός,

όσο αυτή μένει στο στάδιο του εφήμερου.

Όπως π.χ. βγαίνεις με τους φίλους σου,

έτσι κάλλιστα θα μπορούσες να βγαίνεις κ με την σχέση σου.

Όπως, όταν συναντιόμαστε, οι παντρεμένοι έχουμε μαζί τις γυναίκες μας,

εσύ θα είσαι μαζί με την φιλενάδα σου.

Πράγμα απόλυτα φυσιολογικό, αφού έχεις χωρίσει πολλά χρόνια.

Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι, δεν θα έχεις σαν πρώτη προτεραιότητα στο μυαλό σου,

τις οικογενειακές σου υποχρεώσεις (την μητέρα σου κ τον γιό σου),

ούτε ότι είναι απαραίτητο να παραμελήσεις την δουλειά σου

(κ εμάς τους φίλους σου) ……

Για το επαγγελματικό μέρος δεν αναφέρομαι,

γιατί είναι αυτονόητο ότι – άλλο δουλειά κ άλλο σχέση.

Κ επανέρχομαι,

όταν κ άμα κ αν, αυτή η σχέση (ή η επόμενη – μεθεπόμενη) ευοδωθεί,

κάλλιστα, την «περνάς» κ στο παιδί σου γλυκά-γλυκά …

Άλλωστε, δεν θα είσαι ούτε ο πρώτος – ούτε ο τελευταίος χωρισμένος πατέρας

που θα έχει μια σχέση κ παράλληλα θα φροντίζει (όπου κ όταν χρειάζεται) για το παιδί του…..

Εν κατακλείδι, κ σαν προσωπική μου άποψη,

προχώρα μπροστά (με μικρά κ προσεκτικά βήματα) με γνώμονα την αυτοσυγκράτηση

κ τον αυτοσεβασμό (πράγματα που κ τα δύο τα έχεις με το παραπάνω)

κ τα υπόλοιπα θα έρθουν σιγά-σιγά μόνα τους …



Υ.Γ. …κ ποιος σου εξασφαλίζει ότι ο γιός δεν έχει στο βάθος του μυαλού του,
να δει τον πατέρα του ευτυχισμένο κ ακόμα-ακόμα, δίπλα σε μια κοπέλα ;;;; (λέω ...ίσως)







.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλά αυτά που μου γράφετε φίλοι μου αλλά ο γιος μου είναι στη κρίσιμη ηλικία των 15 και πάμε στα 16 και είναι λίγο δύσκολο να αφιερώσω έστω και λίγο χρόνο σε σχέσεις που δεν βγάζουν πουθενά.Προσπάθησα να κάνω κάτι πριν 1 χρόνο αλλά ύστερα από λίγο έδειξε ότι
εμπόδιο ήταν το παιδί.Δε το ήθελε.
.
.

Συμβαίνουν πολλά πράγματα στη ζωή μας,

που ούτως ή άλλως, δεν τα μαθαίνουν τα παιδιά μας ....

Κ δεν πρέπει μερικές φορές να τα μάθουν ....



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε θέλω να κάνω μία σχέση και ότι κάτσει..
.
.

Δυστυχώς,

όταν κάνουμε σχέση,

ποτέ δεν μπορούμε να προεξοφλήσουμε την έκβαση .....

Πρέπει να δοκιμάσεις .....



.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 03-03-2009, 00:03
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!

Φίλε Τέλη, ας αρχίσουμε με το παράδοξο… θα έλεγα να μην κάνεις αυτό που σου λεν οι φίλοι σου και αυτό που σου λέμε εμείς στο φόρουμ, αλλά να κάνεις αυτό που θες εσύ και μόνο!

Το ότι είσαι πατέρας, δεν σημαίνει ότι δεν είσαι και άντρας, οπότε το θέμα της σχέσης και της συντρόφου είναι άσχετο με το γιό σου. Ούτε και οι «υποχρεώσεις» σου, σού αφαιρούν τα δικαιώματά σου. Πολύ πιθανόν να μην θέλεις να κάνεις σχέση τώρα (για τους δικούς σου τους λόγους) και φέρνεις τον γιό σου σαν πρόφαση. Ίσα ίσα που μια σχέση η οποία θα ικανοποιεί εσένα, θα σε κάνει και καλύτερο πατέρα.

Αν ο γιός σου είναι στα 16 (γιατί είναι κρίσιμο αυτό;;; ), προφανώς έχει απομακρυνθεί από την ηλικία του θηλασμού (για να κάνουμε και την πλάκα μας!) και δεν έχει τόσο ανάγκη από την συχνή παρουσία σου. Ότι ήταν να κάνεις με αυτόν και την διαπαιδαγώγησή του, το έχεις κάνει. «Πινελιές» βάζεις τώρα και σιωπηλό παράδειγμα του δείχνεις με την συμπεριφορά σου, για το πώς πρέπει να παίρνει τη ζωή και να μην παραιτείται από την ανδρική του φύση. Πολύ πιθανόν να έχει και την δική του κοπέλα και να κάνει τη ζωή του, χωρίς να τον πολυαπασχολεί τι κάνεις εσύ. Να χαίρεσαι αν δεν σε έχει και πολύ ανάγκη και σε 1-2 χρόνια να το επιδιώξεις, αυτό είναι το φυσιολογικό για τα παιδιά!

Μια γυναίκα που αγαπάει τον σύντροφό της, τον αγαπάει γι αυτό που είναι ο ίδιος και όχι για τον γιό του, τη μαμά του, τη δουλειά του, τα λεφτά του ή τη μηχανή που έχει. Άμα μπαίνουν όλα τα παραπάνω στη σχέση, μιλάμε για απλό υπολογισμό και συμφέρον και αν πληγώνεσαι εύκολα όπως λες που σημαίνει ότι είσαι ευαίσθητος (και καλά κάνεις) μάλλον θα υποφέρεις περισσότερο στη συνέχεια αν συσχετισθείς με τέτοιο άτομο.

Να είσαι σίγουρος, ότι υπάρχουν γυναίκες που αγαπάνε τους συντρόφους τους και παιδιά να έχουν αυτοί και την υποχρέωση να τα αναθρέψουν και κατανόηση δείχνουν στην αντιμετώπιση του θέματος. Φτάνει και συ βέβαια να την καλύπτεις συναισθηματικά και να μην της εμφανίζεσαι με προβλήματα διαρκώς γιατί θα έχει και αυτή τα όριά της.

Δεν ωφελεί σε τίποτε αν θα μείνεις για μεγάλο ή μικρό χρονικό διάστημα μόνος σου. Ούτε και να κάνεις τεστ σε κανέναν. Αν υπάρχει κάτι στη μέση, απόλαυσέ το και άστο να δεις πως θα εξελιχθεί. Θα έλεγα επίσης, ότι δεν χρειάζεται να λογοδοτείς στον γιό σου, ούτε σε κανέναν για το τι θέλεις να κάνεις ή για το τι κάνεις.

Ενήλικος και χωρίς ανάγκη κηδεμονίας δεν είσαι;
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!