GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 18-12-2013, 15:45
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Οδηγώ περιστασιακά ΙΧΕ αυτοκίνητο με Βουλγάρικες πινακίδες

Το αυτοκίνητο είναι φίλου μου Βούλγαρου ο οποίος μπαινοβγαίνει στην Ελλάδα

Δεν κάνει φορολογική δήλωση εδώ.

Λέγοντας περιστασιακά μπορεί να το οδηγήσω 1 φορά την εβδομάδα για 10 εως 50 χλμ

και πιό αραιά χρονικά διαστήματα, γιατί το αυτοκίνητο τον περισσότερο χρόνο είναι στην Βουλγαρία...

Είμαι παράνομος όταν το οδηγώ?
Και για να στο ολοκληρωσω:

Ποια πρόσωπα εκτός αυτού που αρχικά παρέλαβε το Ι.Χ. μεταφορικό μέσο με καθεστώς προσωρινής εισαγωγής, μπορούν να το οδηγούν;

Κατ' εξαίρεση, επιτρέπεται να οδηγούν τα μεταφορικά μέσα και άλλα πρόσωπα εκτός του δικαιούχου, ύστερα από έγκριση του τελωνείου και εφόσον τα άλλα πρόσωπα έχουν δικαίωμα προσωρινής εισαγωγής μεταφορικών μέσων, με τους ίδιους όρους και προϋποθέσεις που έχει και ο δικαιούχος που εισήγαγε στο όνομά του το μεταφορικό μέσο.
Για να δοθεί η έγκριση του τελωνείου, ο δικαιούχος πρέπει να δηλώσει τα τρίτα πρόσωπα που επιθυμεί να οδηγούν το αυτοκίνητό του και τα τρίτα πρόσωπα πρέπει να παρουσιαστούν στο τελωνείο και να αποδείξουν ότι έχουν το ίδιο ακριβώς δικαίωμα με το δικαιούχο. Δεν απαιτείται έγκριση του τελωνείου για την οδήγηση του μεταφορικού μέσου, όταν πρόκειται για τον ή τη σύζυγο, τα παιδιά και τους γονείς του δικαιούχου προσώπου, εφόσον βέβαια έχουν και οι συγγενείς του αυτοί, το ίδιο δικαίωμα με το δικαιούχο.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 18-12-2013, 15:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε πάτε καλά ρε! Δηλαδή εγώ που ζούσα πριν μερικά χρόνια στο εξωτερικό (Ε.Ε.), σπούδαζα, δούλευα κλπ, αλλά ήμουν και φορολογούμενος Ελλάδος ταυτόχρονα, απαγορευόταν να έρθω Ελλάδα με το όχημά μου με πινακίδες τής χώρας όπου ζούσα να δω τους δικούς μου και να ξαναφύγω?
Όχι βέβαια! Το είπες και μόνος σου άλλωστε (με τα μπλε).

Ε, ακριβώς αυτό κάνουν και όσοι έχουν ξένες πινακίδες: δηλώνουν κάτοικοι εξωτερικού και εργάζονται εκεί. Εικονικές ή όχι οι εταιρείες, αυτό το λέει η κυβέρνηση εγώ δεν έχω τέτοια στοιχεία.
Τώρα, αν νομίζουν οι κυβερνώντες ότι λένε ψέμματα ή ότι οι εταιρείες είναι εικονικές, ή ότι...ότι... ας το αποδείξουν και ας τους προσάγουν στην δικαιοσύνη.
Μέχρι να το κάνουν δεν υπάρχει ουδέν μεμπτόν από την στιγμή που οι άνθρωποι έχουν εταιρείες έξω και άρα ας το βουλώσουν!

γιαυτο και το ΣΔΟΕ, αν διαβαζες ολο το κειμενο της ειδησης θα το εβλεπες, εχει ζητησει πληροφοριες απο τις Βουλγαρικες αρχες για τις δραστηριοτητες αυτων των εταιρειων.......
Παντως ο νομος ειναι σαφης, αυτοκινητο ταξινομημενο στην ελλαδα με πινακιδες κυκλοφοριας επανω του ¨η χωρις πινακιδες λογω καταθεσης των ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να φορεσει πινακιδες αλλου κρατους μελους ¨η οχι της ΕΕ και να κυκλοφορησεις νομιμα στην ελλαδα.
Ενα οχημα ταξινομημενο στην ελλαδα για να ''φορεσει'' ξενες πινακιδες πρεπει να διαγραφει απο το μητρωο οχηματων του Υπ. Συγκοινωνιων και απο το τηρουμενο αναλογο μητρωο στην εφορια. Για να διαγραφει ενα οχημα γινεται με δυο τροπους α) αποσυρση και β) πωληση σε αλλοδαπο. Η (β) περιπτωση θελει μια διαδυκασια επιπονη και δαπανηρη αφου κατα την διαγραφη λογω πωλησης σε αλλοδαπο πληρωνεται επιτοπου ο αναλογων φορος αφου η πωληση λογιζεται ως εσοδο του πωλητου! Αν δεν γινει αυτο τοτε ο ιδιοκτητης του θα ειναι παντα χρεωμενος σε εφορια και Υπουργειο με ενα οχημα κι ας μην εχει πινακιδες.......αν το αναζητησουν οι αρχες και δεν το εχει εκει που εχει υποδειξει οτι θα το ειχε στην υπευθυνη δηλωση που εκανε κατα την καταθεση πινακιδων....ζητω που καηκε ΠΙΑ!!!!

Ο νομος επισης ειναι σαφης για τους Ελληνες οι οποιοι ζουν, εργαζονται ¨η συνταξιοδοτουνται απο/στην Ελλαδα......ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να εχουν στην κατοχη τους και να κυκλοφορουν αυτοκινητο με ξενες πινακιδες οιασδηποτε χωρας.
Εξαιρεση ΔΕΝ γινεται ΟΥΤΕ και για τους αλλοδαπους της ΕΕ, οι οποιοι εντος 6μηνου και κατόπιν σχετικης παρατασης που φθανει μεχρι δυο χρονια πρεπει να βγαλουν το οχημα στο εξωτερικο.
Εντουτοις, εξαιρεση γινεται για τους Ελληνες μονιμους κατοικους εξωτερικου, οπως αναγραφεται ευκρινως στο διαβατηριο τους απο την Ελληνικη Πρεσβεια της χωρας διαμονης των και οι οποιοι εχουν το ιδιο δικαιωμα με τους υπηκοους χωρων τηςε ΕΕ ω αναφερω πιο πανω.
Εξαιρεση επισης γινεται για τους ελληνες φοιτητες εξωτερικου οπως επισης προκυπτει απο την σχετικη σφραγιδα της ελληνικης Πρεσβειας της χωρας στην οποια φοιτουν οι οποιοι επισης εχουν τα ιδια δικαιωματα με τους πολιτες της ΕΕ κι ελληνες μονιμους κατοικους εξωτερικου ως ανω.

Καμια εξαιρεση δεν γινεται για ολους τους αλλους ελληνες οι οποιοι διατηρουν ΑΦΜ στην ελλαδα!!!
Ελληνες οι οποιοι φορολογουνται και διαμενουν στην Ελλαδα δεν δικαιουνται να εχουν αυτοκινητο με ξενες πινακιδες στην κατοχη τους.
Ελληνες οι οποιοι οποιοι φορολογουνται και διαμενουν στην Ελλαδα αλλα ΚΑΙ στο εξωτερικο επισης δεν δικαιουνται να εχουν αυτοκινητο με ξενες πινακιδες στην κατοχη τους διοτι κατα τον νομο η ελλαδα ειναι η χωρα καταγωγης κι αποδοσης φορων.
Πολλοι ομως ειναι οι Ελληνες οι οποιοι εχουν δραστηριοτητες στην Ελλαδα για τις οποιες φορολογουνται αλλα και δραστηριοτητες στο εξωτερικο για τις οποιες φορλογουνται στο εξωτερικο. Ειναι γνωστο τοις πασοι οτι αυτοι οι ελληνες αγοραζουν ενα αυτοκινητο στο εξωτερικο και στην χωρα των επαγγελματικων δραστηριοτητων τους με το οποιο ερχοντα και στην Ελλαδα, κανεις δεν θα τους σταματησει στα Τελωνεια Πατρων, και Βορειων συνορων με την ΕΕ ενω θα τους σταματησουν οπωσδηποτε στα υπολοιπα. Αν ομως τους σταματησει η Διας/τροχαια στην συγγρου π.χ. κι επιδειξουν Ελληνικο διαβατηριο το οποιο δεν φερει πιστοποιηση και σφραγιδα Ελληνικης πρεσβειας εξωτερικου ως ανω τοτε ο ιδιοκτητης ¨η και ο οδηγος του ειναι υπολογοι του νομου και το σκαφος (οχημα) κατασχεται παραυτα!!!

Το πρόστιμο για τις παραπανω περιπτωσεις για ένα αυτοκίνητο 1600 κυβικών είναι 5.000 ευρώ! Αν μάλιστα αποδειχθεί ότι σκοπός του ιδιοκτητη ήταν να καταστρατηγήσει τους νόμους κατά την εισαγωγή του αυτοκινήτου, επί τούτου για να αποφύγει την ελληνική φορολογία, διώκεται και για λαθρεμπορία, που επισύρει ποινή φυλάκισης από 11 μήνες έως 5 χρόνια. Δεν είναι τόσο απλό.

στα παρακατω λινκς θα βρειτε μερικες πληροφοριες αλαλ δεν ειναι οι μονες
εινια ομως αρκετες για να παρετε μια ιδεα.


Εγχειρίδιο 1072/2008 (1/4/2008) -Εγχειρίδιο των συνηθέστερων ερωτημάτων που υποβάλλονται από τους πολίτες και των αντίστοιχων απαντήσεων, σε τελ (απο το αρθρο 64 και κατω)
Αρθρα (16/01/2009) ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ - Ποια πρόσωπα δικαιούνται να κυκλοφορούν στην Ελλάδα αυτοκίνητο με αλλοδαπές πινακίδες κυκλοφορίας
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 18-12-2013, 16:09
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

..... μήπως όλα αυτά ισχύουν για οχήματα με πινακίδες εκτός ΕΕ?

Πως θα ξέρει ο Τελώνης κ γενικότερα ο ελέγχων υπάλληλος πότε μπήκε ο αλλοδαπός στην Ελλάδα?

...εδώ στην περιοχή μου αυτοκίνητα με Ρουμανικές πινακίδες, εκτελούν μεταφορικό έργο...
συγκεκριμένα συλλέγουν επιβάτες από την Αργολική πεδιάδα
και τους μεταφέρουν σε ορισμένο σημείο από όπου με λεωφορεία ταξιδεύουν προς Ρουμανία κ τανάπαλιν...

Πως ξέρουν οι Ελληνικές αρχές τις ημερομηνίες?

Με δεδομένο ότι σε λίγο δεν θα υπάρχει ούτε συνοριακός έλεγχος μεταξύ των κρατων της ΕΕ
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 18-12-2013, 16:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
..... μήπως όλα αυτά ισχύουν για οχήματα με πινακίδες εκτός ΕΕ?

Πως θα ξέρει ο Τελώνης κ γενικότερα ο ελέγχων υπάλληλος πότε μπήκε ο αλλοδαπός στην Ελλάδα?

...εδώ στην περιοχή μου αυτοκίνητα με Ρουμανικές πινακίδες, εκτελούν μεταφορικό έργο...
συγκεκριμένα συλλέγουν επιβάτες από την Αργολική πεδιάδα
και τους μεταφέρουν σε ορισμένο σημείο από όπου με λεωφορεία ταξιδεύουν προς Ρουμανία κ τανάπαλιν...

Πως ξέρουν οι Ελληνικές αρχές τις ημερομηνίες?

Με δεδομένο ότι σε λίγο δεν θα υπάρχει ούτε συνοριακός έλεγχος μεταξύ των κρατων της ΕΕ
αν διαβασεις τις παραθεσεις μου τοτε θα παρεις και τις απαντησεις σου ως προς τις ημερομηνιες.
Εν συντομια, ΟΧΙ αυτα δεν ισχυουν για τα οχηματα εκτος ΕΕ αλλα για ΟΛΑ τα οχηματα με ξενες της Ελαλδος πινακιδες...........

αποδειξεις ημερομηνιων
Ο πολιτης ΕΕ και καθε αλλοδαπος μη υπηκοος χωρας ΕΕ, ο οποιος οδηγει οχημα με ξενες πινακιδες εντος Ελλαδος, υποχρεουται κατα τον τροχονομικο ελεγχο (κι αυτο μονον για την Ελλαδα) να επιδειξει δημοσιο εγγραφο στο οποιο να αναγραφεται η ημερομηνια εισοδου του κι εισαγωγης του οχηματος στην χωρα. οσοι ερχονται με φερρυ απο ιταλια το σχετικο εισητηριο στο οποιο αναφερεται και η πινακιδα του οχηματος ειναι μια χαρα. Στις αλλες περιπτωσεις π.χ Ρουμανια, Βουλγαρια πρεπει να σταματησει στο τελωνειο και να δηλωσει το οχημα και τον οδηγο του ωστε να ειναι νομιμος κατα την κυκλοφορια του οχηματος στο εσωτερικο της χωρας για τον χρονο που του επιτρεπεται να κανει αυτο δλδ 90ημερες για τον ιδιο και 6 μηνες για το αυτοκινητο. Γινεται, μην με ρωτησεις το πως διοτι ειναι ολοκληρη ιστορια να σου εξηγησω. Παντως με απλα λογια οι αλλοδαποι μπορουν να ζητησουν παραταση των 90 ημερων για αλλες 90, οι μεν υπηκοοι της ΕΕ την παιρνουν χωρις προβλημα και αλλες απαιτησεις οι δε υπηκοοι τριτων χωρων με αποδειξη εισαγωγης ξενου συναλλαγματος ωστε να δικαιολογησουν τα εξοδα διαμονης τους στην χωρα.
Δεν εχει σημασια οτι κανεις δεν το κανει, σημασια εχει ο νομος τι λεει και τι ζημια επιφερει σε τροχονομικο ελεγχο αν δεν τηρηθηθουν τα ως ανω.

Το μεταφορικο εργο που περιγραφεις ειναι παρανομο, αν το καταγγειλετε στην αστυνομια θα πρεπει να συληφθουν οι παρανομουντες και να τους επιβληθουν προστιμα και κατασχεσεις οχηματων. Αν παρ ελπιδα η αστυνομια ειναι απροθυμη τοτε ο εισαγγελεας θα ειναι προθυμοτατος μετα μαλιστα και απο καταγγελια περι απροθυμιας της αστυνομιας. Αν η αντιδραση ειναι υποτονικη τοτε το σωματειο των τοπικων ταξιτζηδων πρεπει να καταφυγει στον τοπικο τυπο....εκει θα λυθουν πολλα.
Να ξερεις ομως οτι, θα πρεπει να αποδειχθει αυτο το μεταφορικο εργο, διοτι κι εσυ κι εγω και ο καθενας μας φορτωνει στο ιδιωτικο αυτοκινητο του τον θειο, τον ανηψιο, την γκομενα (και λεει οτι ειναι συγγενεις) και ποσους αλλους και τους παει στα ΚΤΕΛ στο αεροδρομιο και αλλου.....αυτο δεν ειναι παρανομο για κανεναν μας/τους!!
Παρανομη μεταφορα των ως ανω θεωρειται ΜΟΝΟΝ εκεινη για την οποια εχει εισπραχθει κομιστρο......δλδ εγω που παω τον ''Χ'' στο αεροδρομιο του εχω παρει χρηματα αλαλ λεω οτι ειναι θειος μου....ΑΝ αποδειχθει αυτο τοτε εχω φυλακιση και προστιμο υψηλοτατο!.

Για πληροφορηση σου ουτε σημερα ελεγχεται κανεις ερχομενος απο ΕΕ ¨η απερχομενος για ΕΕ.........
δεν υπαρχει κανενος ειδους ελεγχος ουτε σε οχηματα (Ι.Χ) ουτε σε ανθρωπους.....εκτος κι αν συντρεχουν αλλοι λογοι βεβαια.

Last edited by GeorgeP; 18-12-2013 at 16:58.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 19-12-2013, 14:54
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
[COLOR="Blue"]
γιαυτο και το ΣΔΟΕ, αν διαβαζες ολο το κειμενο της ειδησης θα το εβλεπες, εχει ζητησει πληροφοριες απο τις Βουλγαρικες αρχες για τις δραστηριοτητες αυτων των εταιρειων.......

Δεν μ' ενδιαφέρει να κάθομαι να διαβάζω ανοησίες. Έχω άλλα πιο σοβαρά πράγματα να κάνω.

Αλλά ωραία, καμιά αντίρρηση! Μέχρι, λοιπόν, να λάβουν τα στοιχεία από την Βουλγαρία -εάν τα λάβουν- και να αποδειχτεί -εάν αποδειχτεί- ότι είναι παράνομα, να το βουλώσουν και να μην μάς πρήζουν τ' ######@ με τις ξένες πινακίδες. Μέχρι τότε είναι νόμιμα!

Άσε, δηλαδή, που δεν αποτελεί παράβαση το να μην έχει έσοδα μια εταιρεία, άρα πώς και ποιος καθορίζει το αν είναι εικονική? Γι' αυτό δεν θα βρουν άκρη.

Γουστάρω να την έχω κλειστή την επιχείρησή μου εφ' όσον πληρώνω κανονικά Ενοχλώ κανέναν? Έχω άλλα έσοδα και την συντηρώ από 'κει.
Η γιαγιά μου είχε ένα μπακαλικάκι 3χ3 στην κορυφή ενός βουνού, όπου έμπαινε ένας πελάτης κάθε έξι μήνες έως τρία χρόνια, αλλά το διατηρούσε μέχρι τέλους για να φτάσει να πάρει σύνταξη μια μέρα.

Το πρόβλημά τους -και το ξέρουμε πολύ καλά- είναι ότι χάνουν φράγκα. Γι' αυτό και η τόση πρεμούρα με τις ξένες πινακίδες.

Ας ήταν δίκαιο σύστημα με λογικά ποσά να μην εξαναγκάζουν τον κόσμο να φεύγει έξω.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 19-12-2013, 15:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: 4.000 περιπτώσεις αλά... Λιάπη

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μ' ενδιαφέρει να κάθομαι να διαβάζω ανοησίες. Έχω άλλα πιο σοβαρά πράγματα να κάνω.

Αλλά ωραία, καμιά αντίρρηση! Μέχρι, λοιπόν, να λάβουν τα στοιχεία από την Βουλγαρία -εάν τα λάβουν- και να αποδειχτεί -εάν αποδειχτεί- ότι είναι παράνομα, να το βουλώσουν και να μην μάς πρήζουν τ' ######@ με τις ξένες πινακίδες. Μέχρι τότε είναι νόμιμα!

Άσε, δηλαδή, που δεν αποτελεί παράβαση το να μην έχει έσοδα μια εταιρεία, άρα πώς και ποιος καθορίζει το αν είναι εικονική? Γι' αυτό δεν θα βρουν άκρη.

Γουστάρω να την έχω κλειστή την επιχείρησή μου εφ' όσον πληρώνω κανονικά Ενοχλώ κανέναν? Έχω άλλα έσοδα και την συντηρώ από 'κει.
Η γιαγιά μου είχε ένα μπακαλικάκι 3χ3 στην κορυφή ενός βουνού, όπου έμπαινε ένας πελάτης κάθε έξι μήνες έως τρία χρόνια, αλλά το διατηρούσε μέχρι τέλους για να φτάσει να πάρει σύνταξη μια μέρα.

Το πρόβλημά τους -και το ξέρουμε πολύ καλά- είναι ότι χάνουν φράγκα. Γι' αυτό και η τόση πρεμούρα με τις ξένες πινακίδες.

Ας ήταν δίκαιο σύστημα με λογικά ποσά να μην εξαναγκάζουν τον κόσμο να φεύγει έξω.
Φιλε μου, ο νομος ειναι αυτος που εβαλα και διαβασατε-αν διαβασατε......το αν θα βρει το ΣΔΟΕ στοιχεια ¨η οχι ειναι δικο του θεμα....και για πληροφορηση σου ΘΑ ΒΡΕΙ διοτι και η Βουλγαρια εχει υπογραψει οπως και η Ελλαδα με την ΕΕ και υποχρεουται και το κανει να τηρει στοιχεια για το οτιδηποτε δημιουργειται στο εδαφος της.....οπως καβνει και η ελλαδα χρονια τωρα. Ασχετα αν ποτε δεν χρησιμοποιησ εη Ελλαδα τα στοιχεια αυτα για διωξεις σε παρανομους, το κανει τωρα.

απο εκει και υστερα αν εχεις(-τε) προηγουμενα με το κρατος εμεις οι απεξω χεστηκ@με.......
Τον νομο ομως αν τον παραβεις θα πληρωσεις, ειτε εχεις ειτε δεν εχεις προηγουμενα........και οπως προλκυπτει απο αυτον τα οχηματα που εχουν ταξινομηθει στην ελαλδα και σημερα φερουν βουλγαρικες πινακιδες ειναι παρανομα.......απλως γλυτωνουν την κατηγορια της λαθρεμποριας!

Last edited by GeorgeP; 19-12-2013 at 15:38.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!