GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 25-11-2013, 23:46
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Να συμπληρώσω ότι κάποια πράγματα τα έκαναν διότι το επίδομα ταμείου ανεργίας ήταν τόσο υψηλό που δε συνέφερε κάποιους να πάνε να δουλέψουν. Και δεν το έπαιρναν μόνο για ένα χρόνο. Επίσης η χαμηλά αμοιβόμενη εργασία δε λέει όλη την αλήθεια, έχουν ακόμη ισχυρό κοινωνικό κράτος. Εδώ ο φτωχός βασίζεται στην ελεημοσύνη του συμπολίτη και κάποιες οργανώσεις, στη Γερμανία δε θα χάσει την αξιοπρέπειά του.

Οπως τα λες Γιώργο, δεν είμαστε ίδιες χώρες!
Εμ βεβαια ρε Γιαννη, ερχεσαι στα λογια μου.......οι αλλοι εκτιζαν για το γενικο συμφερον οταν εμεις χτιζαμε ο καθενας το δικο του συμφερον ξεχωριστα κι ανεξαρτητα μεσω των πολιτικων που ψηφιζαμε απο το 1981 και μετα........αμ, ετσι να'σου τωρα πως την πατησαμε εμεις κι απολαμβανουν προνομια οι αλλοι........περασαμε καλα 35 χρονια και καποια μυρμηγκια (Γερμανοι) κουνουσαν συγκαταβατικα το κεφαλι......σημερα τα μυρμηγκια εξακολουθουν να κουνανε συγκαταβατικα το κεφαλι αλαλ απο λυπη.....και μας πηδανε κι ολας επιβαλλοντας μας να κανουμε αυτα που εκαναν κι εκεινοι.......για μενα καλως ετσι, για να εξηγουμαστε.
Αλλα παρόλα αυτα η γερμανια εχει προβλημα με το Κοινωνικο κρατος και σκεπτονται τις περικοπες.......με αλλα λογια αντιληφθηκαν οτι πληρωνουν πολλα σε κοινωνικες παροχες......
Πόσο κοινωνικό κράτος μπορεί να αντέξει η Γερμανία;

Υπό πίεση το κοινωνικό κράτος


Και για να μην το ξεχασω, δενε χουν ολοι οι χαμηλα αμοιβομενοι προσβαση στο κοινωνικο κρατος στην Γερμανια........το εχω ξαναγραψει και με τηνσχετικη παραθεση που το πιστοποιει.

Last edited by GeorgeP; 25-11-2013 at 23:56.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 25-11-2013, 23:55
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε εισαι παραπληροφορημενος..Οι βουλευτες μας κανουν το σκατο τους παξιμαδι για να τα βγαλουν περα κ φαντασου οτι δεν μπορουν να πανε κ σε ολες τις βαπτισεις που εχουν...Νομιζω οτι κ αυτοι ζουν στα ορια της φτωχιας πλεον....

Για τα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω με την προυποθεση οτι ολοι δηλωνουν τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τους εισοδηματα,πραγμα το οποιο μαλλον δεν ισχυει....

κι όσοι τα δηλώναμε φίλε μου, τώρα πρέπει να αμυνθούμε για να μπορέσουμε ίσως να πληρώσουμε όσα ζητάνε. Οι μακάκες εγκέφαλοι που τα σκέφτονται και τα νομοθετούν αυτά ουσιαστικά θέλουν να μας κάνουν όλους απατεώνες.

Ασε με γιατί βράζω από τα νεύρα μου!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 25-11-2013, 23:59
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
κι όσοι τα δηλώναμε φίλε μου, τώρα πρέπει να αμυνθούμε για να μπορέσουμε ίσως να πληρώσουμε όσα ζητάνε. Οι μακάκες εγκέφαλοι που τα σκέφτονται και τα νομοθετούν αυτά ουσιαστικά θέλουν να μας κάνουν όλους απατεώνες.

Ασε με γιατί βράζω από τα νεύρα μου!


Μα ειναι παγια τακτικη να τιμωρουνται οι συνεπεις πολιτες σε ολες τις δοσοληψιες με το κρατος!!!Κ δεν εισαι ο μονος που βραζεις απο θυμο...
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 25-11-2013, 23:59
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα ζητησουν αλλα χρηματα.....μην αυθυποβαλλεσαι........απο που θα τα δωσουμε για να τα ζητησουν?? Δεν υπαρχει περιπτωση.........
Ο ΕΝΦΑ π.χ. για μενα θα ειναι χαμηλοτερος απο το χαρατσι, κι οχι μονον για μενα.........τι να λεμε τωρα.......
Οι ελ. επαγγελματιες ναι θα εχουν επιβαρυνση στην φορολογια τους αλαλ τι να κανουμε? οσοι εχουν θα δωσουν οσοι δεν εχουν δεν θα δωσουν. Φυλακη παντως, εδω ειμαι κι εσαι, δεν θα παει κανενας γιαυτον τον λογο.

Φυσικα κι εχει σχεση αυτο που εγραψα, ο Γερμανος βλεπει πολυ μπροστα και ενεργει σημερα, ετσι ολα ερχονται ομαλα.......ο ελληνας ηξερε 23 χρονια κι ενω ειχε την ευκαιρεια το 1990 την πεταξε στα σκουπιδια......τωρα πληρωνει.
Κι επειδή ο ΕΝΦΑ θα είναι μικρότερος από το χαράτσι τι έγινε;

Τι θα πει "τι να κάνουμε;" ;!


Για ψάξε να δεις τι λέει ο τρισμέγιστος Θεοχάρης.


Γιώργο ο Ελληνας δεν πληρώνει απλά, ξεματώνει!

Θα κάνω διάλλειμμα από την κουβέντα γιατί έχω αρχίσει και φορτώνω άσχημα, όχι λόγω της κουβέντας, αλλά σκεφτόμενος το επιδεινούμενο χάλι μας και θα αρχίσουν να γεμίζουν τα γραπτά μου *************
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 26-11-2013, 00:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι επειδή ο ΕΝΦΑ θα είναι μικρότερος από το χαράτσι τι έγινε;

Τι θα πει "τι να κάνουμε;" ;!


Για ψάξε να δεις τι λέει ο τρισμέγιστος Θεοχάρης.


Γιώργο ο Ελληνας δεν πληρώνει απλά, ξεματώνει!

Θα κάνω διάλλειμμα από την κουβέντα γιατί έχω αρχίσει και φορτώνω άσχημα, όχι λόγω της κουβέντας, αλλά σκεφτόμενος το επιδεινούμενο χάλι μας και θα αρχίσουν να γεμίζουν τα γραπτά μου *************
Oτι ξεματωνει εχεις δικιο..........αλλα οχι για παντα......υπομονη θελει, καμια χρεωκοπια δεν ηταν ανωδυνη και η ελαλδα εχει περασει τρεις, αυτη ειναι η τεταρτη κι ελαχε σε εμας......και καλυτερα, για να μην λαχαινε στα παιδια μας.

Μην φορτωνεις.....εγω φορτωνω? οχι!!! Να ανεβω για καφε μεθαυριο?
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 26-11-2013, 00:13
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Έρχονται νέα μέτρα-αλλά ΟΧΙ οριζοντια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Oτι ξεματωνει εχεις δικιο..........αλλα οχι για παντα......υπομονη θελει, καμια χρεωκοπια δεν ηταν ανωδυνη και η ελαλδα εχει περασει τρεις, αυτη ειναι η τεταρτη κι ελαχε σε εμας......και καλυτερα, για να μην λαχαινε στα παιδια μας.

Μην φορτωνεις.....εγω φορτωνω? οχι!!! Να ανεβω για καφε μεθαυριο?

Εσύ είσαι επαγγελματίας αισιόδοξος! εγώ είμαι ρεαλιστής;!

Τι καφέ; θεωρείς ότι έχασες κιόλας το στοίχημα;!

Φυσικά να έρθεις για καφέ! ελπίζω να μη βρέχει για να καθήσουμε έξω.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!