GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 02-12-2013, 19:16
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω τι να εκανα ¨η τι να κανω τωρα? Μηπως αν ελεγα σε ολα ''ΝΑΙ εχετε δικιο'' θα ηταν ολοι εδω και θα εγραφαν καταριομενοι το συστημα? Μηπως τελικα ο αποδεικτικος αντιλογος ειναι η αιτια και δεν το αντεχουν? Μηπως ειναι αδυναμοι απεναντι σε αυτον τον αντιλογο? Ο ''ortho'', ο ''πλοηγος'' (που δεν τον ξερω κι ολας ακομη), ''ο ''καρδερινας'' κ.α. ειναι εντελως αντιθετοι απεναντι μου, ομως δεν αποχωρησαν απο πουθενα και καμια συζητηση και με ολους αυτους παντα θα βρισκεται χρονος για κιαφε και συζητηση κι ας διαφωνουμε!!! Για τους αλλους δεν μπορω να κανω τιποτε.....
Εγω ξερω οτι αν καποιος δεν μπορει να αντιμετωπισει τον αλλον αποχωρει απο την συζητηση......ε, αυτο εκαναν, τι αλλο θα μπορουσαν να κανουν?
Οσο για το υφος, ειδες πουθενα σε αυτην την ενοτητα καποιο υφος? Δεν νομιζω, το υφος το προξενουσαν αυτοι που εφυγαν. σου παρεθεσα τις προαλλες την στιχομυθια μεταξυ εμου και του ''Μανιακου'' μεχρι το ''αι σιρ γαμις''....ειναι ξεκαθαρο οτι απαντησα σε δικη του μειωτικη προκληση με επισης ΟΞΥΤΑΤΗ μειωτικη προκληση!! Ετσι ειναι, μια βολη των 88mm o ενας αντιπαλος, δυο βολες των 108mm ο αλλος, λυπαμαι αλλα ετσι ειναι πως να το κανουμε........
Και φυσικα ΚΑΙ ΠΑΛΙ σχολιο απο κανεναν δεν ειδα......ουτε εσυ, οπου απευθυνομουνα, σχολιασες κατι εστω και με ΠΜ.




Εδω θα συμφωνησουμε ΑΠΟΛΥΤΑ!! Οπως κ να εχει το οποιοδηποτε θεμα,ο καθενας εχει το δικαιωμα της γνωμης του!Κ σ αυτο σου αναγνωριζω οτι παροτι εισαι λαθος ο διαλογος που κανεις ειναι με επιχειρηματα κ κυριως χωρις να προσβαλλεις τον συμομιλητη σου...

Ειμαι σιγουρος οτι οταν βρεθουμε κ καταλαβεις οτι εχω δικιο τελικα,θα αναγκαστεις στο τελος κ θα πληρωσεις τις μπυρες αγαπητε...


Reply With Quote
  #12  
Παλιό 02-12-2013, 19:59
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
η απαντηση για να μην τρελαθω τελειως.........
Η αντικειμενικότητα με την αναλγησία είναι διαφορετικά πράγματα και τα έχεις μπερδέψει.

Κρίμα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω τι να εκανα ¨η τι να κανω τωρα? Μηπως αν ελεγα σε ολα ''ΝΑΙ εχετε δικιο'' θα ηταν ολοι εδω και θα εγραφαν καταριομενοι το συστημα? Μηπως τελικα ο αποδεικτικος αντιλογος ειναι η αιτια και δεν το αντεχουν? Μηπως ειναι αδυναμοι απεναντι σε αυτον τον αντιλογο? Ο ''ortho'', ο ''πλοηγος'' (που δεν τον ξερω κι ολας ακομη), ''ο ''καρδερινας'' κ.α. ειναι εντελως αντιθετοι απεναντι μου, ομως δεν αποχωρησαν απο πουθενα και καμια συζητηση και με ολους αυτους παντα θα βρισκεται χρονος για κιαφε και συζητηση κι ας διαφωνουμε!!! Για τους αλλους δεν μπορω να κανω τιποτε.....
Εγω ξερω οτι αν καποιος δεν μπορει να αντιμετωπισει τον αλλον αποχωρει απο την συζητηση......ε, αυτο εκαναν, τι αλλο θα μπορουσαν να κανουν?
Οσο για το υφος, ειδες πουθενα σε αυτην την ενοτητα καποιο υφος? Δεν νομιζω, το υφος το προξενουσαν αυτοι που εφυγαν. σου παρεθεσα τις προαλλες την στιχομυθια μεταξυ εμου και του ''Μανιακου'' μεχρι το ''αι σιρ γαμις''....ειναι ξεκαθαρο οτι απαντησα σε δικη του μειωτικη προκληση με επισης ΟΞΥΤΑΤΗ μειωτικη προκληση!! Ετσι ειναι, μια βολη των 88mm o ενας αντιπαλος, δυο βολες των 108mm ο αλλος, λυπαμαι αλλα ετσι ειναι πως να το κανουμε........
Και φυσικα ΚΑΙ ΠΑΛΙ σχολιο απο κανεναν δεν ειδα......ουτε εσυ, οπου απευθυνομουνα, σχολιασες κατι εστω και με ΠΜ.



Δλδ αν καταλαβαινω καλα το κανεις για να με εκθεσεις!!!! Γιατι? ετσι αντιλαμβανεσαι την φιλια ΜΑΣ? Αν ειναι ετσι τωρα καταλαβαινω γιατι δεν πηρες θεση ουτε στο ''αι σιρ γαμις'' τοτε ουτε και στην παραθεση των μυνηματων μεχρι το ''αι σιρ γαμις'' πιο προσφατα........ετσι δικαιολογουνται και τα δυο μετρα και δυο σταθμα....δεν συμφωνεις μαζι μου (δεκτον και σεβαστον) και προσπαθεις να με εκθεσεις (αδυνατον μεν αλλα ατιμο δε!)
Το θέμα έχει εξαντληθεί και στο σύνολο του δεν αναφέρεται στον Κώστα ούτε σε σένα προσωπικά.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα, ''οποιος ψαχνει βρισκει'' λεει ο λαος μας.....αλλα η αληθεια ειναι οτι αυτοι οι πεινωντες ειναι πολυ δυσκολο να βρεθουν διοτι ειναι πολυ λιγοι.......οσοι ηταν και το 1994, ουτε τοτε τους εβλεπες πουθενα αλαλ ουτε και κανεις τους εψαχνε. Σημερα, ενω ειναι τα ιδια νουμερα με το 1994 ολοι τους μνημονευουμε και τους αποκαλουμε ''ολη η ελλαδα''!!!! απαραδεκτον......
Οι άνθρωποι είναι ψυχές δεν είναι μηχανάκια να λες τόσα κόλλησαν φέτος, τόσα πέρυσι, άρα είμαστε πάτσι.

Όταν ο κόσμος πάει μπροστά, εμείς γυρίζουμε 20 χρόνια πίσω και μάλιστα πανηγυρίζουμε για αυτό.

Μείνε στο κράξιμο του Τσίπρα και μην εκτείθεσε σε πράγματα που δεν κατανοείς...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 02-12-2013, 20:14
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αντικειμενικότητα με την αναλγησία είναι διαφορετικά πράγματα και τα έχεις μπερδέψει.

Κρίμα...

Το θέμα έχει εξαντληθεί και στο σύνολο του δεν αναφέρεται στον Κώστα ούτε σε σένα προσωπικά.

Οι άνθρωποι είναι ψυχές δεν είναι μηχανάκια να λες τόσα κόλλησαν φέτος, τόσα πέρυσι, άρα είμαστε πάτσι.

Όταν ο κόσμος πάει μπροστά, εμείς γυρίζουμε 20 χρόνια πίσω και μάλιστα πανηγυρίζουμε για αυτό.

Μείνε στο κράξιμο του Τσίπρα και μην εκτείθεσε σε πράγματα που δεν κατανοείς...
Aδυναμιες ανταπαντησης.......ισως κι ενοχες......και ως εκ τουτου παλι κατηγοριες περι εκθεσης.......

Ο κοσμος παει μπροστα με χρηματα που παραγει οχι με χρηματα που του δανειζουν τα οποια δεν μπορει να αποπληρωσει απαιτωντας μαλιστα κι αλαλ χρηματα για να μην χασει την βολη του.........λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε ακολουθησω......οι πολεμοι εχουν και θυματα, στην περιπτωση της Ελλαδας ειναι τα ιδια με τα προ 20ετιας.......


Reply With Quote
  #14  
Παλιό 02-12-2013, 20:38
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Aδυναμιες ανταπαντησης.......ισως κι ενοχες......και ως εκ τουτου παλι κατηγοριες περι εκθεσης.......

Ο κοσμος παει μπροστα με χρηματα που παραγει οχι με χρηματα που του δανειζουν τα οποια δεν μπορει να αποπληρωσει απαιτωντας μαλιστα κι αλαλ χρηματα για να μην χασει την βολη του.........λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε ακολουθησω......οι πολεμοι εχουν και θυματα, στην περιπτωση της Ελλαδας ειναι τα ιδια με τα προ 20ετιας.......

Ο κόσμος για να πάει μπροστά πρέπει πρώτα από όλα να σκέφτεται τον άνθρωπο, αργά αλλά σταθερά αυτό γίνεται 2 χιλιετίες τώρα.

Η απώλεια της ζωής ενός 13 χρονου παιδιού το 2014 δεν πρέπει να αντιμετωπίζεται ως στατιστική και ως παράπλευρη απώλεια.

Το αίτιο του θανάτου της, ήταν η φτώχια και όσο γελοίος είναι ο Τσίπρας που πάει το εκμεταλευτεί πολιτικά, άλλο τόσο είναι και αυτοί που υποστηρίζουν ότι αυτά συμβαίνουν.

Εγώ εδώ είμαι να συζητάμε, πάντα με επιχειρήματα, αν εσύ δεν θέλεις τότε πάσο.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 02-12-2013, 23:26
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κόσμος για να πάει μπροστά πρέπει πρώτα από όλα να σκέφτεται τον άνθρωπο, αργά αλλά σταθερά αυτό γίνεται 2 χιλιετίες τώρα.

Η απώλεια της ζωής ενός 13 χρονου παιδιού το 2014 δεν πρέπει να αντιμετωπίζεται ως στατιστική και ως παράπλευρη απώλεια.

Το αίτιο του θανάτου της, ήταν η φτώχια και όσο γελοίος είναι ο Τσίπρας που πάει το εκμεταλευτεί πολιτικά, άλλο τόσο είναι και αυτοί που υποστηρίζουν ότι αυτά συμβαίνουν.

Εγώ εδώ είμαι να συζητάμε, πάντα με επιχειρήματα, αν εσύ δεν θέλεις τότε πάσο.
Καλα ΟΚ, τι να σου απαντησω τωρα.........λυπαμαι βαθυτατα για καθε εναν που πεθαινει απο δυστυχημα, αυτοκτονια, μαγκαλι κ.λ.π.......αλλα δεν το κανω θεμα, παντα θα συμβαινουν τετοια γεγονοτα ειτε με κριση ειτε χωρις κριση, παρεθεσα και σχετικα δημοσιευματα απο περασμενες δεκαετιες αλλα και απο το 2001 εως σημερα οπου δεν υπηρχε κριση, αντιθετως υπηρχε ευμαρεια απο το 2000 κι επειτα.......τιποτε αλλο δεν μπορω να πω!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 02-12-2013, 23:42
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα ΟΚ, τι να σου απαντησω τωρα.........λυπαμαι βαθυτατα για καθε εναν που πεθαινει απο δυστυχημα, αυτοκτονια, μαγκαλι κ.λ.π.......αλλα δεν το κανω θεμα, παντα θα συμβαινουν τετοια γεγονοτα ειτε με κριση ειτε χωρις κριση, παρεθεσα και σχετικα δημοσιευματα απο περασμενες δεκαετιες αλλα και απο το 2001 εως σημερα οπου δεν υπηρχε κριση, αντιθετως υπηρχε ευμαρεια απο το 2000 κι επειτα.......τιποτε αλλο δεν μπορω να πω!
Δε ειναι μονο ο θάνατος ,ο εξευτελισμός μιας οικογένειας.
Μπορει να ειναι και πείνα η η ελειψη ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης ,η παντελης ελειψη κοινωνικής πολιτικής και η δυσκολία εύρεσης των αναγκαίων.
Συμφωνώ οτι τέτοια γεγονότα συνέβαιναν και παλαιότερα αλλα τωρα ειναι ποιο αξιόλογο οταν έχεις μετρό σύγκρισης άλλες κοινωνίες που συμπορευομαστε
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 03-12-2013, 14:30
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Τα θέματα τα ανεβάζω όχι για να διαφημίζω την κατάντια που μαστίζει την χώρα αλλά για να γράφεις τις "ιδέες" σου αφήνοντας σε στην κρίση των συμφορουμιτών. Είναι ίσως η καλύτερη "τιμωρία σου"

Ελπίζω Σταύρο να αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό που έγραψες είναι εξαιρετικά "άσχημο". Κανονικά του αξίζει άλλος χαρακτηρισμός, αλλά τέλος πάντων!

Πραγματικά παραξενεύομαι φίλε Σταύρο! Η επίθεση που κάνεις τις τελευταίες μέρες στο Γιώργο είναι ανεξήγητη.

Εγώ ήξερα ότι είσασταν φίλοι και μάλιστα καλοί! Αν έχει γίνει κάνει κάτι λύστε το μεταξύ σας διότι δημιουργούνται εντυπώσεις που καθένας τις μεταφράζει όπως θέλει. Και κάποιοι χαίρονται χωρίς καν να ξέρουν γιατί.....

Το έχω ξαναγράψει, ας προσέχουμε όλοι τις συγκυριακές προτιμήσεις μας.....
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 03-12-2013, 15:44
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κάτω από τα επίπεδα του 2000 επέστρεψαν οι μισθοί

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελπίζω Σταύρο να αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό που έγραψες είναι εξαιρετικά "άσχημο". Κανονικά του αξίζει άλλος χαρακτηρισμός, αλλά τέλος πάντων!

Πραγματικά παραξενεύομαι φίλε Σταύρο! Η επίθεση που κάνεις τις τελευταίες μέρες στο Γιώργο είναι ανεξήγητη.

Εγώ ήξερα ότι είσασταν φίλοι και μάλιστα καλοί! Αν έχει γίνει κάνει κάτι λύστε το μεταξύ σας διότι δημιουργούνται εντυπώσεις που καθένας τις μεταφράζει όπως θέλει. Και κάποιοι χαίρονται χωρίς καν να ξέρουν γιατί.....

Το έχω ξαναγράψει, ας προσέχουμε όλοι τις συγκυριακές προτιμήσεις μας.....
Ευτυχώς Γιάννη δεν εχει γίνει τίποτε μεταξύ μας..........
Του Σταύρου ανεβαίνει η πίεση με αυτά που γράφω, αφου διαφωνεί, και σαν γιατρός γνωρίζεις ότι η υψηλή πίεση πολλές φορές κάνει τον ανθρωπο να τα χάνει.
Παρόλα αυτά να φτιάξει λίγο ο καιρός και θα παω να τον δω.........
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!