GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Περιβάλλον

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 01-10-2013, 13:14
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως έχω τοποθετηθεί και αλλού, λείπω μεγάλο διάστημα από το forum και δεν είμαι σε θέση να ανατρέξω και να δω ποια θέματα έχουν τρέξει και ποια όχι και ούτε είναι δυνατόν σε κανένα από εμάς να δώσει κανά 24ωρο διαβάσματος σε παλαιότερα threads για να κάνει και λίστα παλαιοτέρων θεμάτων.
• Από την άλλη, τι κι αν έχει ανέβει στο παρελθόν το θέμα σε άλλο νήμα;
• Εσείς οι πεφωτισμένοι δηλαδή θεωρείτε ότι το θέμα εξαντλήθηκε;
• Ότι δεν παρουσιάζονται ολοένα και νέα στοιχεία στην περιώνυμη αυτή υπόθεση;
Και να το δούμε και διαφορετικά. Επειδή έτρεξε το θέμα πχ σε μια εκπομπή του Γιάννη Θεοδωράκη σε κάποιο τουρκοκάναλο, ο οποίος παρουσιαστής έσκισε τα ρούχα του στο γυαλί για το ότι δεν μας ψεκάζουν και ότι όλα είναι μπούρδες, τότε λοιπόν κι εγώ δεν θα πρέπει να το βγάλω ως θέμα και στη δική μου ενημερωτική εκπομπή που ξέρετε πολλοί ότι παρουσιάζω;
Γιατί εάν κάποιοι ζητάτε να μην ξανανέβει το θέμα, είναι σαν να μου ζητάτε να μην βγάλω στην τηλεοπτική εκπομπή μου όπως έχω προγραμματισμένα σε 2 βδομάδες, το Δρ. Νίκο Κατσαρό από τον οποίο μπορεί να μάθει η χώρα μας πολλά για το θέμα.



Θεωρείτε λοιπόν κάποιοι ότι επειδή ανέβηκε σε άλλο νήμα που δεν το πήρα χαμπάρι το θέμα, θεωρείτε λοιπόν σεις οι ενιστάμενοι ότι το εξαντλήσατε με τις … «ειδικές σας γνώσεις» που προφανώς κατά τα λεγόμενά σας ... είναι σπουδαιότερες & χρηστικότερες από του καθηγητή; Μα για τ'όνομα...!!

Αυτά λοιπόν κύριοι όπως διαπιστώνετε είναι ανήκουστα και απαράδεκτα.
Το διάστημα που έλειψα λόγω υποχρεώσεων, νόμιζα ότι είχαν ωριμάσει τα πράγματα στο forum και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι …ίσως και δεν.
Και το λέω αυτό διότι ανεβάζοντας το θέμα των ψεκασμών είδα ΄
• συνφορουμίτες μας να επιμένουν να το συζητήσουμε,
• άλλους να επιμένουν ότι το εξαντλήσαμε στο παρελθόν,
• άλλους να τσακώνονται μεταξύ τους για παλιότερες μεταξύ των πληγές
(είδατε ότι απ'όλα έχει ο μπαξές!!)

και τέλος αυτό που δεν είδα είναι … ωριμότητα και αλληλοσεβασμός από αρκετούς.

Ε, λοιπόν φίλοι μου αν θέλετε με αυτό τον τρόπο να διώξετε από τους κόλπους του forum αρκετά σοβαρά στοιχεία όπως και στο παρελθόν και να μένετε μόνο στις μοτοκουβέντες, τότε 3 τινά δύναται να συμβούν.
1)Να ζητήσετε από τον admin (Ν.Δουρίδα) να ξηλώσει τις τόσες πολλές θεματικές ενότητες που μιλούν για τόσα άλλα πολλά θέματα και να αφήσει μόνο εκείνες που αφορούν αποκλειστικά τις μοτό μας (πράγμα εκπληκτικά απίθανο να συμβεί!)
2)Να μην συμμετέχετε σε νήματα που δεν σας ενδιαφέρουν (Το λογικότερο!!!)
2)Να αποχωρήσουμε και πάλι κάποιοι που δεν βλέπουν το forum μόνο μοτοσικλετιστικά.

Μέχρι τότε λοιπόν περιοριστείτε στο να αναπτύξετε δυνατούς δεσμούς φιλίας μεταξύ σας, γιατί στο φινάλε δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε εδώ και μέσα από την διαφορετικότητα του καθενός μπορεί να αναπτυχθεί μια υγιέστατη κοινωνική ομάδα.
Αυτός είναι άλλωστε ο στόχος και του Νίκου Δουρίδα που ίδρυσε το forum στα τέλη του 2008.
Σεβαστείτε το λοιπόν και ξεκινήστε να σέβεστε και να αγαπάτε τους συνφορουμίτες σας. Όλους όμως! Δεν είναι ποτέ αργά!




Συμβουλή: Φίλε μου αν επιτρέπεις στον ευατό σου όπως συ ανέφερες κι ομολογείς, να γίνεσαι ... "κ@λος", δεν σου φταίνε οι άλλοι.
Μην μεταφέρεις λοιπόν τις ευθύνες των δικών σου "πληγών" αλλού και κοίτα πως να προφυλαχτείς καλύτερα ως άνθρωπος για να μην πέφτεις σε τέτοιες παγίδες και υποφέρεις.
Κατήχηση-κατήχηση-κατήχηση και στο φινάλε δεν εξέφρασες την άποψή σου επί του θέματος
Θα απαντούσες με ένα απλό ναι/όχι.
Τα υπόλοιπα απλές παπαρδέλες.

Last edited by aeriko; 01-10-2013 at 13:30.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 01-10-2013, 15:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ, επαυξάνω και το λέω εδώ και χρόνια....

Καλό μήνα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειδικά σε αυτόν τα λέω.....πάνω απο μια 5ετία....
και τι σ'απανταει εκεινος????
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 01-10-2013, 16:27
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Μην τον προγκάτε όλοι, γιατί θα φύγει πάλι σαν κάτι άλλους.

Λοιπόν τα λέμε, μάλλον από Δευτέρα...


ΥΓ. Άμα φύγει κι αυτός, πιάσανε τον κασιδιάρη, λιγόστεψαν και οι εμφανίσεις λιακόπουλου... ρε θα μαραζώσουμε χωρίς γέλιο!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 01-10-2013, 19:21
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην τον προγκάτε όλοι, γιατί θα φύγει πάλι σαν κάτι άλλους.
Λοιπόν τα λέμε, μάλλον από Δευτέρα...
ΥΓ. Άμα φύγει κι αυτός, πιάσανε τον κασιδιάρη, λιγόστεψαν και οι εμφανίσεις λιακόπουλου... ρε θα μαραζώσουμε χωρίς γέλιο!!
Λυπάμαι που στην ηλικία σου Γιάννη τα αντιμετωπίζεις όλα τόσο αστεία.
Σου απαντώ με την μόνη σωστή κουβέντα που βγήκε από το στόμα του Γιωργάκη (Παπανδρέου).
"Για τα πάθη των Ελλήνων δεν φταίει ουδείας άλλος. Φταίει αποκλειστικά και μόνο, η ίδια η νοοτροπία τους ."
Αυτή τη ρημάδα σου νοοτροπία άμα καταφέρεις και αλλάξεις Γιάννη, δεν έχεις κανένα άλλο πρόβλημα. Κατά τα άλλα μια χαρά παιδί. Οι κακοί ... όλοι είναι στη φυλακή.

Και κάτι ... γενικό.
«Το καλύτερο από σένα, δεν τον φθονείς, δεν τον ανταγωνίζεσαι αθέμιτα, διότι έτσι δεν θα τον φτάσεις ποτέ. Εξασκείσαι νυχθημερόν για να γίνεις καλύτερος
ΒΚ

Last edited by VILLY; 01-10-2013 at 19:24.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 01-10-2013, 20:09
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
..........Και κάτι ... γενικό.
«Το καλύτερο από σένα, δεν τον φθονείς, δεν τον ανταγωνίζεσαι αθέμιτα, διότι έτσι δεν θα τον φτάσεις ποτέ. Εξασκείσαι νυχθημερόν για να γίνεις καλύτερος
ΒΚ
Κατι ακόμα ...γενικό
Είναι προτιμότερο να σε αναγνωρίζουν οι λοιποί ως "καλύτερο" παρά να αυτο-ανακυρρήσεσαι βασιλικότερος του βασιλέως !
-----------------
Ύβρις
Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Η ύβρις ήταν βασική αντίληψη της κοσμοθεωρίας των αρχαίων Ελλήνων. Όταν κάποιος, υπερεκτιμώντας τις ικανότητες και τη δύναμή του (σωματική[1], αλλά κυρίως πολιτική[2], στρατιωτική[3] και οικονομική[4]), συμπεριφερόταν με βίαιο, αλαζονικό και προσβλητικό τρόπο απέναντι στους άλλους, στους νόμους της πολιτείας και κυρίως απέναντι στον άγραφο θεϊκό νόμο -που επέβαλλαν όρια στην ανθρώπινη δράση-, θεωρούνταν ότι διέπραττε «ὕβριν», δηλ. παρουσίαζε συμπεριφορά με την οποία επιχειρούσε να υπερβεί τη θνητή φύση του και να εξομοιωθεί με τους θεούς[5], με συνέπεια την προσβολή και τον εξοργισμό τους.
Η βίαια, αυθάδης και αλαζονική αυτή στάση/συμπεριφορά, που αποτελούσε για τον αρχαίο ελληνικό κόσμο παραβίαση της ηθικής τάξης και απόπειρα ανατροπής της κοινωνικής ισορροπίας και γενικότερα της τάξης του κόσμου, πιστευόταν ότι (επαναλαμβανόμενη, και μάλιστα μετά από προειδοποιήσεις των ίδιων των θεών[6]) οδηγούσε τελικά στην πτώση και καταστροφή του «ὑβριστοῦ»[7] (ὕβρις > ὑβρίζω > ὑβριστής).
Αποδίδοντας την αντίληψη σχετικά με την ύβρη και τις συνέπειές της, όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται στην αρχαιότερή της μορφή, με το σχήμα ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις[8] μπορούμε να πούμε ότι οι αρχαίοι πίστευαν πως μια «ὕβρις»[9] συνήθως προκαλούσε την επέμβαση των θεών, και κυρίως του Δία, που έστελνε στον υβριστή την «ἄτην»[10], δηλαδή το θόλωμα, την τύφλωση του νου. Αυτή με τη σειρά της οδηγούσε τον υβριστή σε νέες ύβρεις, ώσπου να διαπράξει μια πολύ μεγάλη α-νοησία, να υποπέσει σε ένα πολύ σοβαρό σφάλμα, το οποίο προκαλούσε την «νέμεσιν»[11], την οργή και εκδίκηση δηλαδή των θεών, που επέφερε την «τίσιν»[12], δηλ. την τιμωρία και τη συντριβή/καταστροφή του.
Από την κλασική εποχή και μετά, σε πολλές περιπτώσεις οι έννοιες Άτη, Δίκη και Νέμεσις φαίνεται να αποκτούν στη συνείδηση των ανθρώπων ισοδύναμη σημασία, αυτήν της θείας τιμωρίας.

Η λέξη ύβρις πέρα από τη λόγια νεοελληνική χρήση της με τις σημασίες «βρισιά» (κυρίως στον πληθυντικό αριθμό «ύβρεις») και συνακόλουθα «κάτι που θίγει την τιμή και την αξιοπρέπεια κάποιου» -οι οποίες είναι φυσιολογικές εξελίξεις της αρχαίας σημασίας-, αρκετές φορές χρησιμοποιείται και στην εποχή μας, σε πιο προσεγμένο επίπεδο λόγου, με την αρχαιοελληνική σημασία της για να χαρακτηρίσει ανάλογες αλαζονικές συμπεριφορές συνανθρώπων μας.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 01-10-2013, 21:08
VILLY Ο/Η VILLY βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Varadero XL1000V '07
Μηνύματα: 548
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι ακόμα ...γενικό
Είναι προτιμότερο να σε αναγνωρίζουν οι λοιποί ως "καλύτερο" παρά να αυτο-ανακυρρήσεσαι βασιλικότερος του βασιλέως !
Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα. Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
###############################################################################
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα %%%%%%%%%%%%%που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη $$$$$$$$$$τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.

Last edited by siraxanz; 01-10-2013 at 22:46.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 01-10-2013, 21:26
Lepanto ii Ο/Η Lepanto ii βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αλιμος
Μoto: Gs1200adv κιτρινο του 13
Μηνύματα: 886
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Εγω προσωπικά το κατάλαβα οτι κανεις διαφήμιση για την εκπομπή σου (το ψωμάκι σου ) δηλαδή ,οι άλλοι είναι ψεκασμένοι και δε καταλαβαίνουν
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 01-10-2013, 21:38
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Βασίλη (Vpentza)
Σφίξε την καρδιά σου, κάνε κουράγιο και πήγαινε γονατιστός στην χοζοβιώτισσα!!!!!
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 01-10-2013, 21:42
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα. Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
Φαφλατάδες & ξερόλες που το ιντερνετ σας έδωσε ξαφνικά δικαίωμα "δημόσιου" λόγου και νομίζετε ότι γίνατε και πλανητάρχες.
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα σκουληκάκια που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη βρώμα τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.
Νευριάζετε και γίνεστε γραφικός,φανερά πλέον διότι οι υποψιασμένοι κάτι είχαμε καταλάβει.
Επιτρέψτε μου να σας συστήσω-βλέπετε το επιτρέπει η ηλικία μου-εντατικές συνεδρίες για τόνωση της αυτοπεποίθησής σας. Εχετε ανάγκη άμεσης αναγνώρισης, που δυστυχώς δεν μπορείτε να αντλήσετε από τα μέλη του φόρουμ. Το επίπεδο και το ποιόν των μελών του είναι τέτοια που δεν μπορούν να αντιληφθούν τα υψηλά νοήματα των γραπτών σας και των τηλεοπτικών εκπομπών σας (αλήθεια πως το είπατε το κανάλι που εμφανίζεστε, τι ακροαματικότητα έχει.
Τέλος θα το πώ λαικά: Το να πάρετε τα κουβαδάκια σας, και να πάτε σε άλλη παραλία να παίξετε, όπως γράφετε, δεν είναι απειλή για μας αλλά ευχή..
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 01-10-2013, 21:43
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Περί ψεκασμών ... ο λόγος!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη (Vpentza)
Σφίξε την καρδιά σου, κάνε κουράγιο και πήγαινε γονατιστός στην χοζοβιώτισσα!!!!!
Θα πρότεινα γονυπετής στα τέσσερα. Εχει άλλη αύρα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!