GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #261  
Παλιό 15-11-2010, 14:25
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
να τα μας.....
κι άλλος με θέλει για πελάτη του...πρώτα ο gsmaniac , και τώρα ο Ντινόπουλος.....
ρε συ ενα φτερο για τα νερα ειναι!
τι ...ενεργο μελος της κυλισης της μηχανης και αλλα φουμαρα...!
ποσο μαλλον που το παιδι ειπε οτι θα τα αλλαξει χωρις μα και μου...

λιγη καλη θεληση χρειαζεται...!

εδω καινουργια μηχανη βγαινει απο μεγαλες εταιριες και στις αρχες βγαζει μικροπροβληματα τα οποια διορθωνονται στην πορεια!
  #262  
Παλιό 15-11-2010, 14:43
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν θα ανεχόμουν παιδικές ασθένειες σε αξεσσουάρ που δεν είναι διακοσμητικό αλλά ενεργό μέλος της κύλισης της μοτό...
δεν το αγόρασα αν και με ενθουσιάζει επειδή είναι Ελληνική κατασκευή αλλά και όμορφο στα μάτια μου...
δεν είμαι ιδιαίτερα ευτυχής για το τρόπο που σκέφτομαι, αλλά πάντα πάει το μυαλό μου πρώτα στο "κακό" και μετά στο "καλό"........
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
να τα μας.....
κι άλλος με θέλει για πελάτη του...πρώτα ο gsmaniac , και τώρα ο Ντινόπουλος.....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
θα κινδυνέψω να παρεξηγηθώ εάν μεταφέρω όλες τις σκέψεις μου εδώ, και μετά δεν θα με πιστεύει κανείς όταν λέω ότι έτσι κι αλλιώς υποστηρίζω τον κατασκευαστή....
δεν λιδορώ τον κατασκευαστή αλλά έχω ενστάσεις στο τρόπο διαχείρισης της "ανάκλησης" του αξεσσουάρ....
προτιμώ να μην επεκταθώ χωρίς να προσκληθώ να το κάνω, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, κρίμα είναι να παρεξηγήσει την παρέμβασή μου...να με πιστέψετε, είναι απόλυτα καλοπροαίρετη.....
Βασίλη, είμαι από τους πρώτους που αγχώθηκαν για το θέμα ασφαλείας... λόγω των πολλών χιλιομέτρων που κάνω (εντός και εκτός Αττικής) !!

Εφόσον ο κατασκευαστής με διαβεβαίωσε ότι δεν τίθεται θέμα ασφαλείας... απλώς περιμένω τη βελτίωση του φτερού... και That's ALL !!!
  #263  
Παλιό 15-11-2010, 14:47
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε συ ενα φτερο για τα νερα ειναι!
τι ...ενεργο μελος της κυλισης της μηχανης και αλλα φουμαρα...!
ποσο μαλλον που το παιδι ειπε οτι θα τα αλλαξει χωρις μα και μου...

λιγη καλη θεληση χρειαζεται...!

εδω καινουργια μηχανη βγαινει απο μεγαλες εταιριες και στις αρχες βγαζει μικροπροβληματα τα οποια διορθωνονται στην πορεια!
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο τα λές. Το να σπάσει η βάση του φτερού και να εμπλακεί στην πίσω ρόδα δεν είναι φούμαρα, αλλά μάλλον τραγωδία.
  #264  
Παλιό 15-11-2010, 14:53
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο τα λές. Το να σπάσει η βάση του φτερού και να εμπλακεί στην πίσω ρόδα δεν είναι φούμαρα, αλλά μάλλον τραγωδία.
ετσι οπως εχω δει την κατασκευη νομιζω οτι ειναι απιθανο να σπασει σε ολα τα σημεια και να μπλεχτει και στη ροδα!
και σε ολες τις περιπτωσεις ως τωρα απλα ραγιζει!
και δεν πρεπει να ξεχναμε οτι εστω θεωρητικα,οποιαδηποτε βλαβη της μηχανης μπορει να δημιουργησει προβλημα ασφαλειας!
  #265  
Παλιό 15-11-2010, 14:58
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

οκ, δεν θα συνεχίσω,
γιατί δεν αντιπαρατίθεμαι με τον κατασκευαστή αλλά με τους χρήστες...
αφού οι χρήστες δεν προβληματίζονται, προς τί ο αντίλογός μου ???
ο μεν θεωρεί ότι είναι απλά ένα φτερό που διώχνει νερά αλλά δεν σκέφτεται κομμάτια αλουμινίου και πλαστικού να εκτοξεύονται ανάμεσα στην ανάρτηση και τα πόδια του ιδίου ή της γυναίκας του όντας με 120 χλμ την ώρα και ο δε έχει την διαβεβαίωση του κατασκευαστή (?) ό,τι δεν θα σπάσει...
Επιμένω απλά, ξεκάθαρα και χωρίς εμπάθεια προς τον κατασκευαστή (περιμένω να δω το τελικό/διορθωμένο προιόν για να το αγοράσω και εγώ), ότι το σημείο είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο σε ...αιωρούμενα κομμάτια αφού είναι τοποθετημένο αξεσσουάρ που παραδέχεστε ότι παρά τις έξοχες χημικές αναλύσεις εξακολουθεί και έχει αστοχίες και είναι πιθανόν να ραγίσει ή να σημαδευτεί ...


  #266  
Παλιό 15-11-2010, 15:09
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ, δεν θα συνεχίσω,
γιατί δεν αντιπαρατίθεμαι με τον κατασκευαστή αλλά με τους χρήστες...
αφού οι χρήστες δεν προβληματίζονται, προς τί ο αντίλογός μου ???
ο μεν θεωρεί ότι είναι απλά ένα φτερό που διώχνει νερά αλλά δεν σκέφτεται κομμάτια αλουμινίου και πλαστικού να εκτοξεύονται ανάμεσα στην ανάρτηση και τα πόδια του ιδίου ή της γυναίκας του όντας με 120 χλμ την ώρα και ο δε έχει την διαβεβαίωση του κατασκευαστή (?) ό,τι δεν θα σπάσει...
Επιμένω απλά, ξεκάθαρα και χωρίς εμπάθεια προς τον κατασκευαστή (περιμένω να δω το τελικό/διορθωμένο προιόν για να το αγοράσω και εγώ), ότι το σημείο είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο σε ...αιωρούμενα κομμάτια αφού είναι τοποθετημένο αξεσσουάρ που παραδέχεστε ότι παρά τις έξοχες χημικές αναλύσεις εξακολουθεί και έχει αστοχίες και είναι πιθανόν να ραγίσει ή να σημαδευτεί ...

βασιλη κανενας δεν σε εμποδιζει αν σου δημιουργει ανασφαλεια να το βγαλεις προσωρινα μεχρι να δεις τι θα γινει η ακομη και να το επιστρεψεις και να παρεις τα λεφτα σου πισω!
  #267  
Παλιό 15-11-2010, 15:12
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
βασιλη κανενας δεν σε εμποδιζει αν σου δημιουργει ανασφαλεια να το βγαλεις προσωρινα μεχρι να δεις τι θα γινει η ακομη και να το επιστρεψεις και να παρεις τα λεφτα σου πισω!
άκουσον μεν (και διάβασον μεν) πάταξον δε...
διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τα γραφόμενά μου και μη μου αποδίδεις εμπάθεια..την έχω αποκυρήξει από τα πρώτα post
δεν το έχω αγοράσει για λόγους που έχω αναφέρει παραπάνω αλλά θα το αγοράσω εν καιρώ....
  #268  
Παλιό 15-11-2010, 15:18
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
άκουσον μεν (και διάβασον μεν) πάταξον δε...
διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τα γραφόμενά μου και μη μου αποδίδεις εμπάθεια..την έχω αποκυρήξει από τα πρώτα post
δεν το έχω αγοράσει για λόγους που έχω αναφέρει παραπάνω αλλά θα το αγοράσω εν καιρώ....
καλα ρε!
πλακα μου κανεις?
δεν το χεις αγορασει ακομη και σε χει πιασει ηδη ανασφαλεια?
τωρα το πιασα!εβαλες τον πανο να κανει τη δοκιμη?
  #269  
Παλιό 15-11-2010, 15:23
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα ρε!
πλακα μου κανεις?
δεν το χεις αγορασει ακομη και σε χει πιασει ηδη ανασφαλεια?
τωρα το πιασα!εβαλες τον πανο να κανει τη δοκιμη?
καλά ρε !
πλάκα μου κάνεις?
σχολιάζεις τα γραφόμενά μου χωρίς να τα έχεις διαβάσει ????
τα πουλάς τα φάρμακα ή τα δοκιμάζεις κιόλας ?????
φαίνεται ότι σου αρέσει να κάνεις το πειραματόζωο....
  #270  
Παλιό 15-11-2010, 15:33
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά προστατευτικού φτερού πίσω τροχού για GS 1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά ρε !
πλάκα μου κάνεις?
σχολιάζεις τα γραφόμενά μου χωρίς να τα έχεις διαβάσει ????
τα πουλάς τα φάρμακα ή τα δοκιμάζεις κιόλας ?????
φαίνεται ότι σου αρέσει να κάνεις το πειραματόζωο....
μ αυτα που διαβαζω ωρες ωρες οχι μονο τα δοκιμαζω αλλα "παιζω" με δοσεις κοντα σε δοσεις ...αυτοκτονιας!

τεσπα,το κατα-σπαμαραμε το θεμα...!

Υ.Γ.εγω θα το βαλω οταν ποσταρεις οτι το βαλες κι εσυ!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Λασπωτήρας πίσω τροχού για GS 1200 Carduelis Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 36 15-03-2011 11:31
Προστατευτικό φτερό πίσω τροχού BMW R 1200 GS/Adv S.T Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-10-2010 18:58
Κατασκευή πίσω χαμηλού φτερού για 1200gs gandreas Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 71 13-09-2010 02:04


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!