GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 27-03-2013, 02:07
Thanos-GS Ο/Η Thanos-GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μoto: GS 1200 σε μπλιεδακι....
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Προς όλα τα μέλη του φόρουμ.
Ανοίγω αυτό το θέμα για να διαμαρτυρηθώ και να ενημερώσω τα μέλη του φόρουμ για τη διαγραφή post που ανέβασα από το διαχειριστή Moby_gr.
Το post δημοσιεύτηκε σήμερα το απόγευμα στην ενότητα εκδρομές όντος Ελλάδας και αφορούσε εκδρομή που είχα κάνει εγώ προσωπικά με φίλο μου στα ζαγοροχώρια.
Να διευκρινίσω ότι το ποστάρισα αυτό αποτελούταν από ένα άρθρο αποκλειστικά δικό μου το όποιο είχα τη τιμή να δημοσιευτεί στο ηλεκτρονικό περιοδικό bike it.gr οπότε εγραψά το link καθώς και ευχαριστήρια προς το bike it και το Τάκη Μανιάτη για τη δημοσίευση του χωρίς να κάνω κάποια διαφήμιση στην ιστοσελίδα του πέραν της αναφοράς αυτής. Εδώ θα ήθελα να διευκρινίσω ότι δεν είμαι ούτε συνεργάτης έμμισθος του bike it ούτε υπάλληλος του ούτε τίποτα. Λόγο της προσωπικής μου γνωριμίας με το Τάκη δημοσιεύτηκε εκεί το άρθρο χωρίς να λάβω οικονομικό αντίτιμοo . Είχε γραφτεί αποκλειστικά από μένα πριν καιρό και δημοσιεύτηκε με σκοπό να ψυχαγωγήσει – ενημερώσει όσους το διαβάσουν και να βοηθήσει σε περίπτωση που επισκεφτούν τη περιοχή. Έτυχε να δημοσιευτεί στο bike it και αυτό είναι όλο… Στη λίγη ώρα που έμεινε δημοσιευμένο πρόλαβε και απέσπασε αρκετά θετικά σχόλια από τους συμφορουμητες.
Ο λόγος που κατέβηκε συμφώνα με το διαχειριστή Moby_gr είναι ότι δεν το μετέφερα αυτούσιο και έβαλα το link που παραπέμπει στη πηγή του άρθρου. Σας παραθέτω το μήνυμα που έλαβα από το διαχειριστή καθώς και την οργισμένη ομολογώ απάντηση μου αμέσως μετά ώστε ο καθένας να μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα .


Αγαπητέ φιλέ Θάνο

Σχετικά με τη βόλτα που ανέβασες, θα έχεις προσέξει πως δε συνηθίζεται να βάζουμε links σε αλλά sites.
Και βεβαία εσύ το συνέταξες αλλά εάν έχεις την καλοσύνη μετέφερε το αυτούσιο στο φόρουμ και στο τέλος κάνε και την αναφορά σου στο site του Τάκη.

Προς το παρόν το θέμα μεταφέρεται, αν αποφασίσεις να το δημοσιεύσεις ολόκληρο, στείλε μου ένα πμ, ώστε να το ενεργοποιήσουμε πάλι.

Σε ευχαριστώ, καλό σου βράδυ.


Αντώνης


ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ…. ΑΠΛΑ ΣΒΗΣΤΗΚΕ
Η απάντηση μου
Όχι δε θέλω να ανεβάσω τίποτα ούτε τώρα ούτε στο μέλλον...
Δε καταλαβαίνω τους λογούς που σας ενοχλεί ένα link από τη στιγμή που είναι γραμμένο από έμενα αποκλείστηκα όπως αναφέρεται και στο bike it άρα είναι και πνευματική μου ιδιοκτησία... Δεν είμαι επαγγελματίας και δεν έβγαλα χρήματα από αυτό ούτε μέσω του bikeit ούτε μέσω της δημοσίευσης του από το φόρουμ. Τις ταξιδιωτικές μου εμπειρίες μετέφερα και όπως θα ειδές το άρθρο αυτό βρήκε άμεσα απήχηση από τα μέλη του φόρουμ και είναι σφάλμα σου να το λογοκρίνεις και να στερείς τη δυνατότητα να το διαβάσουν και άλλοι. Κάθε μέρα ο καθένας ανεβάζει link από όπου να ναι και μάλιστα πολλοί ακόμα (και εγώ) έχουν υπογραφή με link...
αυτό τι είναι για παράδειγμα;;;
http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%C...D%CE%9F-39460/
Οι bmwbikers δεν έδειξαν τέτοια αντιμετώπιση προς το άρθρο προφανώς είναι πιο ανοιχτό μυαλά από εσάς.

Θεωρώ προσωπική προσβολή αυτό που έγινε και δε πρόκειται να δεις μελλοντικό ποτ από μένα για τίποτα.... Όταν είναι να διοργανώσουμε καμία ομαδική είμαστε καλοι... τώρα που ανέβασα ένα άρθρο που άρεσε και στα μέλη τρώω πόρτα...
Συνεχίστε έτσι.....

Τα συμπεράσματα δικά σας και η κριτική καλοδεχούμενη αλλά πρώτα θα πω και γω 2-3 πραγματάκια σχετικά με το θέμα γιατί νιώθω ότι λογοκρίθηκα άδικα. Έχουμε δει κατά καιρούς post συμφορουμιτων να διαφημίζουν τα προϊόντα τους τις υπηρεσίες τους δίκες τους ή και τρίτων.
Παραδείγματα
http://www.gsforum.gr/gs-forum-road-...ol-back-38416/
http://www.gsforum.gr/%CE%A6%CF%81%C...D%CE%B1-36009/
http://www.gsforum.gr/%CE%A6%CF%81%C...service-33023/
http://www.gsforum.gr/%CE%A6%CF%81%C...ivities-33920/ (και με link μέσα παραπομπής στην ιστοσελίδα του)
κλπ κλπ…
Έμενα προσωπικά δε με ενοχλούν το αντίθετο μάλιστα μου αρέσουν γιατί ενημερώναμε για το τι παίζει στην αγορά.

Έχουμε δει και link από άλλες ιστοσελίδες όπως αυτό που ανέφερα στο μήνυμα μου στον Moby_gr
http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%C...D%CE%9F-39460/
σας παραθέτω και την απάντηση του για αυτό το παράδειγμα…
Δεν ήταν ταξιδιωτικό ή κάτι άλλο ενδιαφέρον που να είναι ομορφότερο να το διαβάζεις μόλις ανοίγεις τη σελίδα και όχι να παραπέμπεσαι αλλού...
Δηλαδή στους κανονισμούς του φόρουμ υπάρχει Όρος που λέει αν ένα ποτ περιέχει link το σβήνουμε…. Εξαίρεση αποτελούν τα post που είναι μια ####κια και μίση και δε τα βλέπει κάνεις κλπ Τα ωραία που χουν απήχηση θα διαγράφονται….

Το συγκεκριμένο άρθρο ανέβηκε και σε άλλο φόρουμ στο όποιο πολλοί από εσάς είναι επίσης μέλη και παρόλο που έγινα μέλος πριν από λίγες μέρες μόνο κάνεις δε μου έσβησε τίποτα ούτε με πηρέ με τις κλωτσιές….
Την ώρα που γράφονται αυτές οι γραμμές ανταλλάξαμε μηνύματα με τον Moby χωρίς να συμφωνήσουμε σε κάτι και χωρίς να λάβω ακριβείς απάντηση για το λόγο διαγραφής του post πέραν του….
" δεν ενοχλεί το link, αλλά η εικόνα της παραπομπής σε (οποιοδήποτε!) άλλο site!!! "
Καθώς και ότι είναι εφαρμογή κανονισμών (οι οποίοι εφαρμόζονται όπως να ναι κατ εμέ)
Γι αυτό το λόγο αποφάσισα να ανεβάσω αυτό το ποτ τελικά.
Τι ενοχλεί δηλαδή η παραπομπή σε ένα site ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ το όποιο είναι ΔΩΡΕΑΝ… δεν είναι e-shop δε σου πουλαει κάτι….. δε σου ζητεί λεφτά…. Ε Λ Ε Ο Σ….
Γιατί δε σβήνονται και τα ποτ που περιέχουν link από μαγαζιά;;; και εγώ έχω ανεβάσει τέτοια που ξέρει το φόρουμ αν εγώ περνώ προμήθεια ή ακόμα να είναι και δικά μου;;;
Αυτά και τα συμπεράσματα δικά σας…. Απλά με ενόχλησε το γεγονός ότι χωρίς κάποια προειδοποίηση κατέβηκε ένα ποστ που μέσα σε λίγη ώρα που έμεινε στον αέρα έκανε θετική εντύπωση σε αρκετά μέλη… ….. Σβήνοντας το η διαχείριση πιστεύω ότι προσβάλει και αυτούς….. Μότο παρέα είναι το φόρουμ ή εταιρία;;;;για να καταλάβω κι εγώ που βρίσκομαι…
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!