GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Αγώνες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 06-09-2009, 14:39
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Moto gp!!!!

Σε λίγο αρχίζει το motogp στο ΣΚΑ'Ι' προλάβετε !!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 06-09-2009, 17:36
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 06-09-2009, 20:26
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

Μάλλον το έχασα!
Άτιμη θάλασσα!!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 06-09-2009, 21:51
riko46 Ο/Η riko46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ANΩ ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 5,189
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!





Ο Valentino Rossi ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο ένα αγωνιστικό τριήμερο στο οποίο βρέθηκε στην πρώτη θέση της κατάταξης σε κάθε χρονομέτρηση που έγινε.
«Είμαι χαρούμενος όχι μόνο γιατί ήμουν πρώτος συνέχεια από την Παρασκευή, αλλά και επειδή έρχομαι μετά από ένα λάθος που έκανα στην Ινδιανάπολη. Τώρα μετά τον αγώνα είμαι ένα ιπτάμενο γαϊδουράκι», είπε χαρακτηριστικά ο «γιατρός» που αναφέρθηκε και στη συνέχεια του πρωταθλήματος: «Οι 30 βαθμοί είναι μια καλή διαφορά για 4 αγώνες που μένουν, όμως στο ρυθμό που πηγαίνουμε οι πρώτοι είμαστε κοντά σε μια πτώση και όλα μπορούν να ανατραπούν.»

Για την απόδοση στη διάρκεια του αγώνα είπε: «Στην αρχή με γεμάτο το ρεζερβουάρ δεν είχα καλή αίσθηση από τη μοτοσυκλέτα μου. Με πέρασε ο Elias, μετά ο Lorenzo. Περίμενα να ζεστάνω καλά τα λάστιχά μου και είδα ότι ο Pedrosa μπροστά δεν μπορούσε να φύγει, οπότε περίμενα για να αρχίσω την επίθεση. Πέρασα τον Jorge, μετά τον Elias και μετά τον Dani, αλλά έκανα δύο λάθη και δεν κατάφερα να ξεφύγω. Όταν πέρασε 2ος ο Jorge συνέχισε να με πιέζει και κουράστηκα, λόγω της απαιτητικής σε φυσική κατάσταση πίστας, μέχρι το τέλος.»

Από τη μεριά του ο Lorenzo δήλωσε: «Σήμερα έπρεπε να αρκεστώ στη 2η θέση. Ο Valentino ήταν γρηγορότερος όλο το τριήμερο και σήμερα το πρωί στο ζέσταμα κατάλαβα ότι έπρεπε να μείνω εκεί. Η Honda είναι πιο δυνατή στις εξόδους και έπρεπε να προσπαθώ στα φρένα και την είσοδο. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα εκεί που πρέπει να λύσουμε στους επόμενους αγώνες.»

Ο Dani Pedsrosa ήταν και αυτός χαρούμενος από τη μεριά του με την 3η θέση: «Προσπάθησα όσο μπορούσα, αλλά μετά τη μέση του αγώνα δεν μπορούσα να μείνω κοντά τους. Είχα από την αρχή ένα πρόβλημα σε τρία σημεία της πίστας σε αργές στροφές, ο κινητήρας έσβηνε και ξανάπαιρνε! Φοβόμουν ότι κάποιος θα με πέσει πάνω μου, αλλά τελικά δεν έγινε κάτι, ευτυχώς. Δεν ξέρω αν στο γύρο μετά τον τερματισμό έμεινα από βενζίνη ή από αυτό το πρόβλημα.»

Με τις τρεις πρώτες θέσεις να διαμορφώνονται μετά τη μέση του αγώνα, το μεγάλο ενδιαφέρον ήταν η μάχη για την 4η θέση.
Βέβαια ένα σημαντικό στοιχείο για τη μάχη αυτή ήταν η πτώση του πρώτου γύρου, όταν ο De Angelis υπερέβαλε, έπεσε πάνω στον Edwards, που με τη σειρά του παρέσυρε και τον Hayden σε πτώση και εγκατάλειψη.
Έτσι η μάχη δόθηκε από έναν φανταστικό Toni Elias που στο ξεκίνημα του αγώνα πέρασε σε μια στροφή και τον πρωτοπόρο Pedrosa, από τον Loris Capirossi που ανέβηκε και πέρασε 4ος τέσσερις γύρους πριν το τέλος και τον Andrea Dovizioso που στον τελευταίο γύρο πήρε τελικά την 4η θέση για 6η φορά φέτος!

Άλλη μια μεγάλη μάχη έγινε για την 7η θέση με τελικό νικητή τον Kallio, που κρατήθηκε μπροστά από τον Melandri και τον Vermeulen, τη στιγμή που ο Toseland στο τέλος έμεινε πίσω από αυτό το γκρουπ.

Στην 11η θέση ο Aleix Espargaro δεν θα μπορούσε ποτέ να φανταστεί ότι θα είχε 8 βαθμούς στους δύο πρώτους του αγώνες στην κορυφαία κατηγορία. Ούτε ότι θα σημείωνε τον 5ο ταχύτερο γύρο του αγώνα!! Μάλιστα ο λόγος που δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό των οδηγών μπροστά του ήταν το πρόβλημα που έχει στο δεξί του χέρι (arm pump) και για το οποίο θα εγχειριστεί αύριο το πρωί στη Μαδρίτη.
Ο τραυματισμένος Randy De Puniet που έχασε πάνω από 10 δευτερόλεπτα στον πρώτο γύρο, τελικά πήρε την 12η θέση, μπροστά από τους Canepa και Talmacsi.


........................
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 06-09-2009, 21:56
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από riko46 Εμφάνιση μηνυμάτων



Ο Valentino Rossi ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο ένα αγωνιστικό τριήμερο στο οποίο βρέθηκε στην πρώτη θέση της κατάταξης σε κάθε χρονομέτρηση που έγινε.
«Είμαι χαρούμενος όχι μόνο γιατί ήμουν πρώτος συνέχεια από την Παρασκευή, αλλά και επειδή έρχομαι μετά από ένα λάθος που έκανα στην Ινδιανάπολη. Τώρα μετά τον αγώνα είμαι ένα ιπτάμενο γαϊδουράκι», είπε χαρακτηριστικά ο «γιατρός» που αναφέρθηκε και στη συνέχεια του πρωταθλήματος: «Οι 30 βαθμοί είναι μια καλή διαφορά για 4 αγώνες που μένουν, όμως στο ρυθμό που πηγαίνουμε οι πρώτοι είμαστε κοντά σε μια πτώση και όλα μπορούν να ανατραπούν.»

Για την απόδοση στη διάρκεια του αγώνα είπε: «Στην αρχή με γεμάτο το ρεζερβουάρ δεν είχα καλή αίσθηση από τη μοτοσυκλέτα μου. Με πέρασε ο Elias, μετά ο Lorenzo. Περίμενα να ζεστάνω καλά τα λάστιχά μου και είδα ότι ο Pedrosa μπροστά δεν μπορούσε να φύγει, οπότε περίμενα για να αρχίσω την επίθεση. Πέρασα τον Jorge, μετά τον Elias και μετά τον Dani, αλλά έκανα δύο λάθη και δεν κατάφερα να ξεφύγω. Όταν πέρασε 2ος ο Jorge συνέχισε να με πιέζει και κουράστηκα, λόγω της απαιτητικής σε φυσική κατάσταση πίστας, μέχρι το τέλος.»

Από τη μεριά του ο Lorenzo δήλωσε: «Σήμερα έπρεπε να αρκεστώ στη 2η θέση. Ο Valentino ήταν γρηγορότερος όλο το τριήμερο και σήμερα το πρωί στο ζέσταμα κατάλαβα ότι έπρεπε να μείνω εκεί. Η Honda είναι πιο δυνατή στις εξόδους και έπρεπε να προσπαθώ στα φρένα και την είσοδο. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα εκεί που πρέπει να λύσουμε στους επόμενους αγώνες.»

Ο Dani Pedsrosa ήταν και αυτός χαρούμενος από τη μεριά του με την 3η θέση: «Προσπάθησα όσο μπορούσα, αλλά μετά τη μέση του αγώνα δεν μπορούσα να μείνω κοντά τους. Είχα από την αρχή ένα πρόβλημα σε τρία σημεία της πίστας σε αργές στροφές, ο κινητήρας έσβηνε και ξανάπαιρνε! Φοβόμουν ότι κάποιος θα με πέσει πάνω μου, αλλά τελικά δεν έγινε κάτι, ευτυχώς. Δεν ξέρω αν στο γύρο μετά τον τερματισμό έμεινα από βενζίνη ή από αυτό το πρόβλημα.»

Με τις τρεις πρώτες θέσεις να διαμορφώνονται μετά τη μέση του αγώνα, το μεγάλο ενδιαφέρον ήταν η μάχη για την 4η θέση.
Βέβαια ένα σημαντικό στοιχείο για τη μάχη αυτή ήταν η πτώση του πρώτου γύρου, όταν ο De Angelis υπερέβαλε, έπεσε πάνω στον Edwards, που με τη σειρά του παρέσυρε και τον Hayden σε πτώση και εγκατάλειψη.
Έτσι η μάχη δόθηκε από έναν φανταστικό Toni Elias που στο ξεκίνημα του αγώνα πέρασε σε μια στροφή και τον πρωτοπόρο Pedrosa, από τον Loris Capirossi που ανέβηκε και πέρασε 4ος τέσσερις γύρους πριν το τέλος και τον Andrea Dovizioso που στον τελευταίο γύρο πήρε τελικά την 4η θέση για 6η φορά φέτος!

Άλλη μια μεγάλη μάχη έγινε για την 7η θέση με τελικό νικητή τον Kallio, που κρατήθηκε μπροστά από τον Melandri και τον Vermeulen, τη στιγμή που ο Toseland στο τέλος έμεινε πίσω από αυτό το γκρουπ.

Στην 11η θέση ο Aleix Espargaro δεν θα μπορούσε ποτέ να φανταστεί ότι θα είχε 8 βαθμούς στους δύο πρώτους του αγώνες στην κορυφαία κατηγορία. Ούτε ότι θα σημείωνε τον 5ο ταχύτερο γύρο του αγώνα!! Μάλιστα ο λόγος που δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό των οδηγών μπροστά του ήταν το πρόβλημα που έχει στο δεξί του χέρι (arm pump) και για το οποίο θα εγχειριστεί αύριο το πρωί στη Μαδρίτη.
Ο τραυματισμένος Randy De Puniet που έχασε πάνω από 10 δευτερόλεπτα στον πρώτο γύρο, τελικά πήρε την 12η θέση, μπροστά από τους Canepa και Talmacsi.


........................






Έσκισες !!!!!!!:sm5::sm5:
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 06-09-2009, 22:50
geoski Ο/Η geoski βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: GS 1200 Adv.
Μηνύματα: 139
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από riko46 Εμφάνιση μηνυμάτων



Ο Valentino Rossi ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο ένα αγωνιστικό τριήμερο στο οποίο βρέθηκε στην πρώτη θέση της κατάταξης σε κάθε χρονομέτρηση που έγινε.
«Είμαι χαρούμενος όχι μόνο γιατί ήμουν πρώτος συνέχεια από την Παρασκευή, αλλά και επειδή έρχομαι μετά από ένα λάθος που έκανα στην Ινδιανάπολη. Τώρα μετά τον αγώνα είμαι ένα ιπτάμενο γαϊδουράκι», είπε χαρακτηριστικά ο «γιατρός» που αναφέρθηκε και στη συνέχεια του πρωταθλήματος: «Οι 30 βαθμοί είναι μια καλή διαφορά για 4 αγώνες που μένουν, όμως στο ρυθμό που πηγαίνουμε οι πρώτοι είμαστε κοντά σε μια πτώση και όλα μπορούν να ανατραπούν.»

Για την απόδοση στη διάρκεια του αγώνα είπε: «Στην αρχή με γεμάτο το ρεζερβουάρ δεν είχα καλή αίσθηση από τη μοτοσυκλέτα μου. Με πέρασε ο Elias, μετά ο Lorenzo. Περίμενα να ζεστάνω καλά τα λάστιχά μου και είδα ότι ο Pedrosa μπροστά δεν μπορούσε να φύγει, οπότε περίμενα για να αρχίσω την επίθεση. Πέρασα τον Jorge, μετά τον Elias και μετά τον Dani, αλλά έκανα δύο λάθη και δεν κατάφερα να ξεφύγω. Όταν πέρασε 2ος ο Jorge συνέχισε να με πιέζει και κουράστηκα, λόγω της απαιτητικής σε φυσική κατάσταση πίστας, μέχρι το τέλος.»

Από τη μεριά του ο Lorenzo δήλωσε: «Σήμερα έπρεπε να αρκεστώ στη 2η θέση. Ο Valentino ήταν γρηγορότερος όλο το τριήμερο και σήμερα το πρωί στο ζέσταμα κατάλαβα ότι έπρεπε να μείνω εκεί. Η Honda είναι πιο δυνατή στις εξόδους και έπρεπε να προσπαθώ στα φρένα και την είσοδο. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα εκεί που πρέπει να λύσουμε στους επόμενους αγώνες.»

Ο Dani Pedsrosa ήταν και αυτός χαρούμενος από τη μεριά του με την 3η θέση: «Προσπάθησα όσο μπορούσα, αλλά μετά τη μέση του αγώνα δεν μπορούσα να μείνω κοντά τους. Είχα από την αρχή ένα πρόβλημα σε τρία σημεία της πίστας σε αργές στροφές, ο κινητήρας έσβηνε και ξανάπαιρνε! Φοβόμουν ότι κάποιος θα με πέσει πάνω μου, αλλά τελικά δεν έγινε κάτι, ευτυχώς. Δεν ξέρω αν στο γύρο μετά τον τερματισμό έμεινα από βενζίνη ή από αυτό το πρόβλημα.»

Με τις τρεις πρώτες θέσεις να διαμορφώνονται μετά τη μέση του αγώνα, το μεγάλο ενδιαφέρον ήταν η μάχη για την 4η θέση.
Βέβαια ένα σημαντικό στοιχείο για τη μάχη αυτή ήταν η πτώση του πρώτου γύρου, όταν ο De Angelis υπερέβαλε, έπεσε πάνω στον Edwards, που με τη σειρά του παρέσυρε και τον Hayden σε πτώση και εγκατάλειψη.
Έτσι η μάχη δόθηκε από έναν φανταστικό Toni Elias που στο ξεκίνημα του αγώνα πέρασε σε μια στροφή και τον πρωτοπόρο Pedrosa, από τον Loris Capirossi που ανέβηκε και πέρασε 4ος τέσσερις γύρους πριν το τέλος και τον Andrea Dovizioso που στον τελευταίο γύρο πήρε τελικά την 4η θέση για 6η φορά φέτος!

Άλλη μια μεγάλη μάχη έγινε για την 7η θέση με τελικό νικητή τον Kallio, που κρατήθηκε μπροστά από τον Melandri και τον Vermeulen, τη στιγμή που ο Toseland στο τέλος έμεινε πίσω από αυτό το γκρουπ.

Στην 11η θέση ο Aleix Espargaro δεν θα μπορούσε ποτέ να φανταστεί ότι θα είχε 8 βαθμούς στους δύο πρώτους του αγώνες στην κορυφαία κατηγορία. Ούτε ότι θα σημείωνε τον 5ο ταχύτερο γύρο του αγώνα!! Μάλιστα ο λόγος που δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό των οδηγών μπροστά του ήταν το πρόβλημα που έχει στο δεξί του χέρι (arm pump) και για το οποίο θα εγχειριστεί αύριο το πρωί στη Μαδρίτη.
Ο τραυματισμένος Randy De Puniet που έχασε πάνω από 10 δευτερόλεπτα στον πρώτο γύρο, τελικά πήρε την 12η θέση, μπροστά από τους Canepa και Talmacsi.


........................
Ευγε riko46 !
τον ειδα τον αγωνα ηταν πολυ καλος !

Last edited by geoski; 06-09-2009 at 22:52.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 07-09-2009, 10:29
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

Reply With Quote
  #8  
Παλιό 07-09-2009, 14:30
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

thanks Mike

παλι "παπαδες" εκανε ο Valentino
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 07-09-2009, 15:29
vp_68 Ο/Η vp_68 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Βριλήσσια - Άρτα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,148
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

Γι΄αυτό λέγεται THE DOCTOR, γιατί δεν είναι απλά γιατρός, αλλά Ο ΓΙΑΤΡΟΣ..
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 07-09-2009, 16:50
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Moto gp!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wolferin Εμφάνιση μηνυμάτων
thanks Mike

παλι "παπαδες" εκανε ο Valentino
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
MOTO GP - 19 Ιουλίου 2009 ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αγώνες 3 19-07-2009 00:14
36ωρο moto Guzzi evanb Διάφορα 4 14-05-2009 21:58
Ακυρώθηκε το Moto GP leonidas Διάφορα 6 13-04-2009 21:49
BMW είναι Moto Guzzi !!!!!!!!!!!!!! riko46 Χιούμορ 9 11-04-2009 18:05
Επαγγελματικές moto!!! Bmwnek Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 25 09-01-2009 21:52


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!