GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Χωμάτινες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 09-09-2012, 13:34
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Μπράβο ρε κουζουλοκρητίκαροι!!! Άντε και τις λάσπες και τα ποτάμια τα γουστάρω κι εγώ. Άλλα το χιόνι ρε κοπέλια δεν το πάω με τίποτα. Έχω φάει πίκρα με το adve, κάνα δυο φορές που είναι και πιο βαρύ, και τώρα το αποφεύγω (το χιόνι), σαν τον διάολο το λιβάνι... Μπράβο ρε μάγκες, μου φτιάξατε το πρωινό, αφού λόγω δουλειών δεν πήγα πουθενά σήμερα...


Reply With Quote
  #12  
Παλιό 09-09-2012, 14:13
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου κοπέλια για τα σχόλια!

Κάθε φορά που έβλεπα τα αμοντάριστα πλάνα λυνόμουν στο γέλιο! Τώρα που επιτέλους τα βλέπω και μονταρισμένα έχω λιώσει λέμε!!!

Το θέμα είναι πως εκείνη τη μέρα μου λέει ο Νίκος «πάμε για μια χαλαρή βολτούλα πριν λιώσουν τα χιόνια».. Κι εγώ ο αδαής τον πίστεψα!!

Τα μηχανάκια πήγαιναν σαν τις βάρκες ακόμα και μέσα στο λούκι από τις ροδιές, για το απάτητο δεν το συζητάμε καν, ακούμπαγε η ποδιά πάνω στο χιόνι και πήγαιναν όπου ήθελαν αυτά! Δε λέω, είχε φοβερή πλάκα αλλά κόντεψα να πάθω 100 εμφράγματα από την κούραση. Για να κάνουμε 50 μέτρα πέρναγαν 5 λεπτά! Χέρια και πόδια δεν τα νιώθαμε στο τέλος... Και όταν επιτέλους ξανακατεβήκαμε στο δρόμο (μετά την γ@μάτη σαβούρδα που άρπαξε ο Νίκος - πολύ γέλιο!!) αντί να πάμε στον πολιτισμό μου λέει «δεν πάμε και μια στις ανεμογεννήτριες;» «Ποιες ανεμογεννήτριες βρε θεοκούζουλε, ο δρόμος είναι από μόνος του δύσκολος και σιγά μην τον έχουν καθαρίσει»!! Ευτυχώς ο καλός Θεούλης με προστάτεψε και δεν πέρναγε ούτε 4x4 (προς μεγάλη απογοήτευση του παλαβού!)...

«Καλά» λέει «πάμε από το ποτάμι». «Ποιο ποτάμι, αυτό θα'χει τώρα κατεβάσει πολύ νερό» σκέφτηκα αλλά ως γνωστόν δεν μπορείς και να του πεις «όχι» όταν τα μάτια του γυαλίζουν... Αλλά δεν ήταν το νερό... ήταν η λάσπη που σε κάποια σημεία έφτανε ως το γόνατο! Θυμήθηκα κάποιες φωτογραφίες εδώ στο φόρουμ με ένα ADV θαμμένο και κάμποσους νοματαίους να προσπαθούν να το ξεκολλήσουν και άρχισα να ανησυχώ καθότι ήμασταν οι δυο μας... Και σιγά μην ερχόταν η οδική εκεί πάνω! Ήταν και η μυρωδιά (και όχι μόνο ) από το χοιροστάσιο και έδεσε το γλυκό. Όταν δε έβγαλε το φτυαράκι άρχισα να σκέφτομαι πως όλα ήταν προμελετημένα!!

Στο βίντεο δε φαίνεται πόση ώρα έσκαβε και άκουγε τα σχόλιά μου αλλά κάποιος παίρνει μια ιδέα ..

Ευτυχώς υπάρχει Θεία Δίκη και όταν πήγε να περάσει πρώτος βρέθηκε η πέτρα και τον σταμάτησε με αποτέλεσμα το μηχανάκι να αρχίσει να σκάβει και να βουλιάζει.. Σε αυτό το σημείο κανονικά έπρεπε να πιάσω τον μπροστινό τροχό και να τον περιστρέψω προς τα μπρος αλλά δεν τόλμησα να βάλω τα γάντια μέσα στα γουρουνίσια απόβλητα!

Μετά που πέρασε ο Νίκος τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για τη δικιά μου μπετονιέρα (αυτές οι βόλτες θέλουν ελαφριά 250άρια εντουράκια, όχι mega on-off 200 κιλών). Σύντομα φτάσαμε στο Ηράκλειο και πήγαμε για να απαλλάξουμε τις μηχανές από αλάτια, λάσπες και σκ@τά! Έλα όμως που με περίμενε και κάτι άλλο... Πλησιάζοντας σπίτι και έχοντας μια πελώρια όρεξη η μηχανή πήγαινε σαν τη βάρκα.. «Ωχ» σκέφτηκα, «αυτό μας έλειπε ακόμα». Ένα τεράστιο καρφί γούσταρε πολύ το πίσω λάστιχο... Ευτυχώς τα TKC είναι πολύ σκληρά και με πήγαν στον λαστιχά μου (που ευτυχώς ήταν ακόμα ανοιχτός παρότι Σάββατο κοντά στις 4 το απόγευμα).

Μετά πήγα σπίτι και ξεράθηκα στον ύπνο, ούτε ντουζ δεν πρόλαβα να κάνω...

Μια τέτοια βόλτα τη βδομάδα και γίνεσαι στυλάκι σε 2 μήνες, τι γυμναστήρια και π@π@ριές....

Νικόλα να'σαι καλά που έκατσες και έφτιαξες τα βιντεάκια, ευκαιρία τώρα να ανεβάσεις και κάποιες άλλες εκδρομές που έχουμε πάει και δεν έχουμε ανεβάσει λόγω έλλειψης βίντεο!

Αν και λατρεύω το καλοκαίρι, οι χειμωνιάτικες βόλτες είναι σαφώς καλύτερες και περιπετειώδεις! Δεν βλέπω την ώρα για μια σκληροπυρηνική μόλις πέσει λίγο η θερμοκρασία!

Reply With Quote
  #13  
Παλιό 09-09-2012, 17:03
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Κι ο Ηρακλής, βόθρους καθάριζε.
Ένα, δύο, τρία . . . τρία πάλι

στα διδυμάκια και στο τρελό τους κέφι.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 09-09-2012, 19:45
emlazo Ο/Η emlazo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: F800ST, SYM joyride 200 evo, Honda PCX 125
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kyma too Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαστε ΚΟΥΖΟΥΛΟΙ !!!!!
Μόνο Κουζουλοί Θ Ε Ο Κ Ο Υ Ζ Ο Υ Λ Ο Ι, δεν παλεύεστε

Τουλάχιστον το φχαριστιέστε

και σ άλλα χιονολασπόλουστρα (με ή χωρίς σκ@τ@) με το καλό
.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 09-09-2012, 20:15
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Δεν έχω λόγια!
Τι unstopable...
Τι Θεοπάλαβοι...
Τι... τι... Τίποτα και καμία λέξη δεν είναι αρκετή!

Μπράβο σας!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 09-09-2012, 20:17
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ



ανετα....
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 09-09-2012, 20:46
man gs Ο/Η man gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kavala
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 1,363
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

και στα επομενα

με τα καταλληλα λαστιχα βγαζουμε ωραια γουστα, ε
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 09-09-2012, 20:59
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Γιαννη και Νικο ειστε κουζουλοι.......δεν παιζεστε..


Reply With Quote
  #19  
Παλιό 09-09-2012, 22:02
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από man gs Εμφάνιση μηνυμάτων
και στα επομενα

με τα καταλληλα λαστιχα βγαζουμε ωραια γουστα, ε

Σκaτολάστιχα τελικά αυτά τα TKC...
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 09-09-2012, 22:05
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Markas&yns present:Παίζοντας στα Χιόνια, τις Λάσπες και τα Σ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xurxes Εμφάνιση μηνυμάτων


ανετα....
Θα γινει σλογκαν...ΑΑΑΑΝΕΤΑ
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:22.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!