GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 19-11-2010, 07:44
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Καλημέρα φίλοι μου σε όλοι την Ελλάδα,


Την Κυριακή 28 Νοεμβρίου και εφόσον ο καιρός παραμείνει σε φυσιολογικά επίπεδα, οργανώνω μονοήμερη εκδρομή στο πρώτο πόδι της Πελοποννήσου, και προς τον Σαρωνικό:

Επίδαυρος
Γαλατάς - Πόρος
Ερμιόνη
Πόρτο Χέλι

ή αντίστροφα ξεκινώντας από το Πόρτο Χέλι και προς τον Γαλατά και Πόρο για την επιστροφή.

Η εκδρομή θα είναι χαλαρή με βασικά οφέλη καφέ και γλυκό σε όμορφα μέρη, και φαγητό είτε στην Ερμιόνη είτε σε άλλο όμορφο μέρος των ακτών απέναντι από Ύδρα και Σπέτσες.

Η εκδρομή θα έχει διάρκεια μία ημέρα, πρωί - απόγευμα και ανάλογα με τα δρομολόγια των φέρρυ μπορούμε να επιλέξουμε την επιστροφή μας με καραβάκι από τον Πόρο (θα κοιτάξω δρομολόγια αργότερα στην εβδομάδα).

Θα χαρώ πολύ να σας έχω μαζί μου, όλους, και να περάσουμε όλοι μαζί μια όμορφη Κυριακή, σχηματίζοντας ένα μεγάλο και περήφανο μοτοσυκλετιστικό κομβόι του μεγάλου μας GSForum.

Περισσότερες λεπτομέρειες μέσα στις επόμενες λίγες μέρες.

1. Μιχάλης Χατζηλίας + Γιώτα
(όχι την δική σου Commander, άλλη Γιώτα)
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 19-11-2010, 07:47
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Με το καλό Μιχάλη,ωραία εκδρομούλα.Θα κοιτάξω αν και το βλέπω χλωμό και τα λέμε...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 19-11-2010, 08:24
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλό Μιχάλη,ωραία εκδρομούλα.Θα κοιτάξω αν και το βλέπω χλωμό και τα λέμε...
Με το καλό Γιάννη, μακάρι να μπορέσεις!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 19-11-2010, 08:43
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου



Καλά να περάσετε όσοι δηλώσουν συμμετοχή .

Όμορφη βόλτα .


Reply With Quote
  #5  
Παλιό 19-11-2010, 09:40
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Μπράβο Μιχάλη ωραία εκδρομή! Δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγω υποχρεώσεων ακόμα, αλλά πολύ θα το ήθελα!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 19-11-2010, 10:06
geoski Ο/Η geoski βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: GS 1200 Adv.
Μηνύματα: 139
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Έχω καιρό να βγάλω το ¨μωρό¨ βόλτα, κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 19-11-2010, 10:30
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Μιχάλη ωραία εκδρομή! Δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγω υποχρεώσεων ακόμα, αλλά πολύ θα το ήθελα!
Μακάρι να μπορέσεις!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 19-11-2010, 10:31
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geoski Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω καιρό να βγάλω το ¨μωρό¨ βόλτα, κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα
Πάρε το μωρό σου κι έλα!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 19-11-2010, 11:53
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Η βόλτα είναι απίθανη χωρίς φέρρυ ρε καπταν Μιχάλη. Αν μπορώ να συνεισφέρω…

Ξεκινάμε από διόδια με κατεύθυνση Κόρινθο – βγαίνουμε στην έξοδο μετά τον Ισθμό προς Επίδαυρο – ολισθηρά από την πρωινή πάχνη στροφυλίκια Επιδαύρου – δεξί σκέλος διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου προς Πόρτο Χέλι – συνεχιζόμενα ανηφορικά στροφυλίκια για καφέ και άπαιχτη τυρόπιττα στο Αγνάντι (ωραιότερη θέα του Σαρωνικού) – συνέχεια προς Πόρτο Χέλι – Ερμιόνη (φαγάκι σε τοπική ταβέρνα) – παραθαλάσσια στροφοειδής επιστροφή από Πόρο – και μέσω ανωτέρω αναφερόμενης διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου – επιστροφή μέσω Επιδαύρου στην Εθνική Οδό και σπίτια μας.

Οπότε και εγώ μέσα με τα δύο μωρά μου

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...e=UTF8&t=h&z=9

Last edited by ckk; 19-11-2010 at 12:00.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 19-11-2010, 13:46
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Η βόλτα είναι απίθανη χωρίς φέρρυ ρε καπταν Μιχάλη. Αν μπορώ να συνεισφέρω…

Ξεκινάμε από διόδια με κατεύθυνση Κόρινθο – βγαίνουμε στην έξοδο μετά τον Ισθμό προς Επίδαυρο – ολισθηρά από την πρωινή πάχνη στροφυλίκια Επιδαύρου – δεξί σκέλος διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου προς Πόρτο Χέλι – συνεχιζόμενα ανηφορικά στροφυλίκια για καφέ και άπαιχτη τυρόπιττα στο Αγνάντι (ωραιότερη θέα του Σαρωνικού) – συνέχεια προς Πόρτο Χέλι – Ερμιόνη (φαγάκι σε τοπική ταβέρνα) – παραθαλάσσια στροφοειδής επιστροφή από Πόρο – και μέσω ανωτέρω αναφερόμενης διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου – επιστροφή μέσω Επιδαύρου στην Εθνική Οδό και σπίτια μας.

Οπότε και εγώ μέσα με τα δύο μωρά μου

Διόδια, Μάνδρα, Ελλάδα προς Διόδια, Μάνδρα, Ελλάδα - Χάρτες Google
Άψογος ο Χρήστος. Ευχαριστώ για τις οδηγίες, θα σε χρειαστούμε στην ξενάγησή μας!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εκδρομή, επίσκεψη και μπάνιο στο Ξυλόκαστρο με τον Λεοντόκαρδο Κυριακή 4 Ιουλίου Michael Chatzilias Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 220 26-07-2010 12:41
Καφεδάκι Κυριακή 28-2-10 στο Πόρτο Γερμενό Mariosg Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 9 01-03-2010 21:15
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Κυριακή 22 Νοεμβρίου '09 !!! syan Μια καλημέρα είναι αυτή 78 23-11-2009 03:27
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Κυριακή 15 Νοεμβρίου '09 !!! syan Μια καλημέρα είναι αυτή 53 16-11-2009 04:39
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Κυριακή 8 Νοεμβρίου '09 !!! kostasvar Μια καλημέρα είναι αυτή 28 09-11-2009 01:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:03.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!