GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 23-10-2010, 00:04
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Dent Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες καλησπερα και απο εμενα. Ειναι ενα ταξιδι που εξιταρει τις αισθησεις , αφυπνιζει το πνευμα, δραστηριοποιει το σωμα και σε θετει προ της ιστορικης αποφασης να δηλωσεις¨ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ Αρα και εφοσον ειμαστε ευπροσδεκτοι Dent (Κωστας διπλος)
Κώστα μου πολύ καλησπέρα σου!!!

Βεβαίως και ειστε ευπρόσδεκτοι... είσαστε στο σωστό φόρουμ!!! Θα χαρούμε να σας γνωρισουμε σε εναν απ´ τους επόμενους καφεδες μας στην Αιγλη...

Εγώ είμαι τακτικός θαμώνας... ... εκτός από αυτην την Τεταρτη που θα λειπω στην εκδρομή του φόρουμ στην Τουρκία...
  #52  
Παλιό 23-10-2010, 00:08
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Για να βλέπω συμμετοχές λοιπόν...

1/ CPretenteriS (μονός / διπλός)
2/ Roman (διπλός)
3/ Nikos-x (διπλός)
4/ Dent (διπλός)
5/
6/
7/
8/
9/
  #53  
Παλιό 23-10-2010, 09:23
pirate Ο/Η pirate βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Ηράκλειο - ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,343
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να βλέπω συμμετοχές λοιπόν...

1/ CPretenteriS (μονός / διπλός)[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=Blue]

μα όλη μας η αγωνία για την εκδρομή είναι αυτή βρε Κωστή, αν θα είσαι μονός ........
  #54  
Παλιό 23-10-2010, 09:47
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pirate Εμφάνιση μηνυμάτων
μα όλη μας η αγωνία για την εκδρομή είναι αυτή βρε Κωστή, αν θα είσαι μονός ........
  #55  
Παλιό 09-11-2010, 11:12
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

Μετά από σκληρή προσωπική δουλειά για την οργάνωση της συγκεκριμένης εκδρομής, δυστυχώς διαπιστώνω ότι δεν είναι εφικτό να υλοποιηθεί σε αυτή τη φάση για λόγους budget.

Στόχος μου ήταν να χωρέσω εξ'αρχής τα πάντα σε ένα κόστος περί τα 3.000 €. Μετά λύπης μου διαπιστώνω, ότι στα 3.000 € χωράνε οριακά τα ξενοδοχεία, τα πλοία και μέρος των καυσίμων χωρίς να υπολογίζω τα διόδια και ότι φάμε/πιούμε εκεί...

Με λίγα λόγια το πραγματικό κόστος της εκδρομής εκτιμάται στα 5.000 €, ποσό το οποίο θεωρώ υπέρογκο για 7 ημέρες διακοπών (αφού οι υπόλοιπες 10 θα είναι μετακινήσεις)... φαντάζομαι και εσείς το ίδιο... Αν παρ'όλα αυτά κάποιος εκ' των συμμετεχόντων επιθυμεί να το κάνει, μπορώ να του διαθέσω όλο το υλικό που έχω μαζέψει για πλοία, τρένα, τουνελ, διαδρομές, ξενοδοχεία, βενζίνες, διόδια, κλπ... δουλειά ενός μηνός...

Αντ'αυτού το πιθανότερο είναι να πάω στο Final 4 του μπάσκετ στη Βαρκελώνη γύρω στα τέλη του Απρίλη / αρχές του Μάη (max 10 ημέρες) για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται... και τον Αύγουστο σε κάποιον άλλο πιο κοντινό και οικονομικό προορισμό (π.χ. Νότια Ιταλία, Νότια παράλια Τουρκίας, κλπ...)

Επίσης, προτείνω -για όσους μπορούν να πάρουν άδειες τις συγκεκριμένες περιόδους- τις επίσημες εκδρομές του GS Forum σε πανέμορφους προορισμούς, ως ακολούθως:

1/http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...-2011-a-14537/

Είμαστε σε επαφή...

Last edited by tsompanis; 10-11-2010 at 12:35.
  #56  
Παλιό 09-11-2010, 11:22
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Κωστή, πιστεύω ότι με 5 χιλιάρικα μπορείς να πετάξεις εκεί, να κάτσεις να ξεκουραστείς 2-3 μέρες, να βρεις και να αγοράσεις μια 1100, να γυρίσεις τα μέρη εκεί πάνω, να την πουλήσεις, να γυρίσεις, και να κρατάς και σοκολατάκια στον γυρισμό στο φίλο σου τον Χατζηλία Βόα Κροταλία...
  #57  
Παλιό 09-11-2010, 11:24
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστή, πιστεύω ότι με 5 χιλιάρικα μπορείς να πετάξεις εκεί, να κάτσεις να ξεκουραστείς 2-3 μέρες, να βρεις και να αγοράσεις μια 1100, να γυρίσεις τα μέρη εκεί πάνω, να την πουλήσεις, να γυρίσεις, και να κρατάς και σοκολατάκια στον γυρισμό στο φίλο σου τον Χατζηλία Βόα Κροταλία...
Έτσι καλέ μου φίλε... άσε που με τα τέρατα στη Λίμνη... όλο και κάτι θα συνέβαινε...
  #58  
Παλιό 09-11-2010, 16:40
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, προτείνω -για όσους μπορούν να πάρουν άδειες τις συγκεκριμένες περιόδους- τις επίσημες εκδρομές του GS Forum σε πανέμορφους προορισμούς, ως ακολούθως:

1/ http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...80%CE%B7-9061/

2/ http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%C...-2011-a-14537/

Είμαστε σε επαφή...
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση-πρόταση!

Εγώ θα ήθελα να πάω στην εκδρομή της "Ευρώπης" (Ιταλία-Ελβετία) αλλά από ότι βλέπω έχει ήδη πραγματοποιηθεί , πότε θα βγουν νέες ημερομηνίες???
  #59  
Παλιό 09-11-2010, 16:59
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση-πρόταση!

Εγώ θα ήθελα να πάω στην εκδρομή της "Ευρώπης" (Ιταλία-Ελβετία) αλλά από ότι βλέπω έχει ήδη πραγματοποιηθεί , πότε θα βγουν νέες ημερομηνίες???
Δε θα σχολιάσω...για ευνόητους λόγους...



Απλώς θα σε ευχαριστήσω για την επισήμανση... καλό θα ήταν κάποιος moderator ή admin να διορθώσει το link έτσι ώστε να μην μπλέκεται ο κόσμος εξαιτίας μου...
  #60  
Παλιό 09-11-2010, 17:09
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Πάμε στα Highlands της Σκωτίας και στη λίμνη του Λόχ Νες..?? Κοντά σας τον

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων






Απλώς θα σε ευχαριστήσω για την επισήμανση... καλό θα ήταν κάποιος moderator ή admin να διορθώσει το link έτσι ώστε να μην μπλέκεται ο κόσμος εξαιτίας μου...

Θα το φτιάξουμε άμεσα, μην ανησυχείς!
Κλειστό θέμα

Tags
2011, ταξίδι, σκωτία, καλοκαίρι, ευρώπη


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Διακοπές τον Αύγουστο στα πανέμορφα Χανιά !!! CPretenteriS Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 424 24-08-2010 17:14
λίμνη τσιβλού,κεφτεδάκια και τα νερά της στυγος kostas-patra Εκδρομές εντός Ελλάδος 206 01-06-2010 22:24
Κοντά στα 55 λεπτά το λίτρο αναμένεται να ανοίξει η τιμή του πετρελαίου θέρμανσης wolferin Διάφορα 7 14-10-2009 00:25
Πώς λέγεται το στήθος μιας γυναίκας στα 20, στα 40 και στα 60 χρόνια της? psiloritis Ανέκδοτα 12 13-02-2009 18:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!