GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 12-12-2010, 22:16
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Μου την δίνει το θράσος τους....

Είναι σαν να βγεί o GeorgeP και να λέει ότι το GS1200 είναι Unstopable,


Δηλαδή την φούσκα ποιοί την φούσκωναν τόσα χρόνια ;;;


Ο Χρυσοχοίδης δεν ήταν στα υπουργικά συμβούλια; Δεν ήξερε τον Τσουκάτο ; τον Νεονάκη ; τον Μαντέλη ; αν τους ήξερε είναι συνένοχος, αν όχι είναι άχρηστος...

Μου θύμισε τον Λοβέρδο με τις 3.000 προσλήψεις εώς το τέλος του χρόνου, αν στις 1/1/2011 δεν τον πάρουν με τα γιαούρτια μας αξίζουν αυτά που τραβάμε...

Συγνώμη για τα πολιτικά αλλά αν δεν τα γράψω θα σκάσω.....


Μ. Χρυσοχοΐδης: Η Ελλάδα της φούσκας τελειώνει

NAFTEMPORIKI.GR Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2010 16:34

Για την πάταξη των ανατιμήσεων και των κρουσμάτων ακρίβειας στην αγορά δεμσεύθηκε για ακόμη μία φορά ο υπουργός Περιφερειακής Ανάπτυξης, Μ. Χρυσοχοΐδης, σε συνέντευξή του στο Βήμα.
Επανέλαβε ότι θα υπάρξουν μειώσεις τιμών ως τα Χριστούγεννα, παρά την άνοδο στις τιμές των καυσίμων.
Ο κ. Χρυσοχοΐδης τάχθηκε υπέρ των αλλαγών που προωθεί η κυβέρνηση, τονίζοντας όμως ότι σε ορισμένους τομείς «απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή, για να αποφευχθούν κοινωνικές εντάσεις».
Υποστήριξε ακόμα ότι χρειάζεται περισσότερη αυτοκριτική από αυτούς που οδήγησαν τη χώρα εδώ, αλλά και μεγαλύτερη στάση ευθύνης.
Επιπλέον, ο υπουργός Περιφερειακής Ανάπτυξης υπογράμμισε ότι μόνο με παροχή ρευστότητας, ανάπτυξη δεν γίνεται. «Η Ελλάδα του κρατισμού, της εύκολης ανάπτυξης και της διαφθοράς τελειώνει. Η Ελλάδα της φούσκας τελειώνει», είπε χαρακτηριστικα.
«Απαιτείται, κατ΄αρχάς, αποκατάσταση της εμπιστοσύνης στη χώρα και αλλαγή της ψυχολογίας στην αγορά, μέσα από τη δημιουργία ενός αισθήματος προοπτικής», πρόσθεσε.
Τέλος, αναφερόμενος στο νέο αναπτυξιακό νόμο, έκανε λόγο για ξεκίνημα μιας προσπάθειας για επανεκκίνηση της αναπτυξιακής διαδικασίας. «Στόχος μας είναι να δημιουργήσουμε 50 χιλιάδες νέες και δυναμικές επιχειρήσεις, τα επόμενα δύο χρόνια»,
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 12-12-2010, 22:54
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη για τα πολιτικά αλλά αν δεν τα γράψω θα σκάσω.....
Για να υπάρχει συζήτηση για πολιτικά θα πρέπει να υπάρχουν και ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, αυτοί όλοι τους (μα ΟΛΟΙ) είναι μαριονέτες.


Σταύρο, σε λάθος ενότητα το έβαλες το θέμα, στα ανέκδοτα έπρεπε να πάει..
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 12-12-2010, 22:57
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Ζούνε σε άλλη χώρα οι πολιτικοί μας....


Jefe
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 12-12-2010, 23:07
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Εδώ κολλά η ρήση:

"Χρυσοχοΐδη είπες,
πως θα μας ..."

Θυμάμαι της δήλώσεις του Παπακωνσταντίνου, άνοιξη του '10, που διαβεβαίωνε πως "δε θα χρειαστεί ο μηχανισμός στήριξης της Ε.Ε. αλλά η Ελλάδα θα καταφέρει μόνη της να ξεπεράσει την κρίση ..."
Πως φτάσαμε τώρα στις τρόικες και στα μνημόνια, δε μας λέει;

Ρε ουστ!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 12-12-2010, 23:07
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Παγκόσμιος χλευασμός για τους Έλληνες(του καναπέ)! "ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ'' φώναζαν οι Γάλλοι

In Ελλάδα, In ΕΥΡΩΠΗ

Παρασκευή, 10 Δεκεμβρίου 2010

Φώναζαν οι Γάλλοι κατά τη διάρκεια των διαδηλώσεων που έγιναν με αφορμή το ασφαλιστικό νομοσχέδιο.''Εμείς δεν είμαστε έλληνες'' κραύγαζαν και εννούσαν οτι αυτοί δεν θ'ανεχτούν με στωικότητα και παθητικότητα οτι δεχόμαστε εμείς εδώ.Δεν θα....... γίνουν καρπαζοεισπράκτορες και τυφλά πειθήνια ανθρωπάκια που θα υπακούουν στις εντολές του εκάστοτε τοποτηρητή της άρχουσας τάξης.Μπορεί στο τέλος να χάσουν την μάχη αλλά τουλάχιστον θα πέσουν αγωνιζόμενοι.Θα έχουν τη συνείδηση τους ήσυχη οτι έδωσαν τον αγώνα τους,κατέβηκαν στους δρόμους,φωνάξαν,διαδηλώσαν,προσπαθήσανε δίνοντας οτι έχουν και δεν έχουν.
Και εμείς;εμείς αντιθέτως ζούμε τον μακάριο ύπνο μας.Περιμένουμε το πριγκηπόπουλο καβάλα στ'άλογο να έρθει να μας ξεσηκώσει.Έχουμε αφήσει τις τύχες μας στον κάθε πολιτικάντη που εκτελεί κομματικές εντολές και στον κάθε εργατοπατέρα που έχει μιζωθεί καταλλήλως για να μην κατεβάζει το λαό στους δρόμους.
Μόνοι μας δεν κάνουμε τίποτα,όλα τα περιμένουμε απο τους άλλους.Και όχι μόνο δεν κάνουμε τίποτα αλλά έχουμε και το θράσος να πω;την αναίδεια να πω;ανάλογα με τα πολιτικά μας πιστεύω να δικαιολογούμαι μέχρι θανάτου το κόμμα μας.''Τι να κάνουμε αφού βρήκαν άδεια ταμεία;'' είναι η μόνιμη επωδός των Πασοκτσήδων.Και όταν έρθει η Ν.Δ. πάλι το ίδιο θα επικαλεστεί και με αυτή την πραγματικά ηλίθια δικαιολογία ρίχνουν τα βάρη στους προηγούμενους και μας κυβερνάνε εδώ και 35 χρόνια ενναλάξ.
Ένα γνωμικό λέει οτι ''μπορείς να ξεγελάσεις πολλούς για λίγο καιρό αλλά όχι όλους για πάντα΄΄
Δυστυχώς,για τον λαό μας αυτό το γνωμικό δεν ισχύει αφού πιστεύουμε εδω και 35 χρόνια μια ΜΟΝΙΜΑ ΗΛΙΘΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ:''ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ''.Έτσι,δίνουμε άφεση αμαρτιών στο κόμμα μας,κοιμίζουμε τους ευατούς μας και το παραμυθάκι συνεχίζεται.
Μόνο που στο παραμύθι εμφανίστηκε ο κακός δράκος ονόματι ΔΝΤ και αν δεν πάρουμε μόνοι μας τα ''όπλα'' να τον εξοντώσουμε,τότε σ'αντίθεση με τ'άλλα παραμύθια αυτό θα έχει κακό τέλος.
Εμείς δεν είμαστε Έλληνες φωνάζανε οι Γάλλοι.Δυστυχώς και ''εμείς δεν είμαστε Γάλλοι'',προσθέτω εγώ....
leuteria.blogspot.com
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 12-12-2010, 23:13
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

και είπεν η Κατσέλη...
θα πέρναμε αυτά τα μέτρα εμείς οι "Σοσιαλιστές" αν δεν ήταν ανάγκη????
ΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 12-12-2010, 23:33
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Η Γενιά του Πολυτεχνείου είναι αυτή που δημιούργησε τα μεγαλύτερα Λαμόγια. Απεδείχθη ότι ο σημερινός Έλληνας είναι (άνευρος) για να μην πω πιο βαριά λέξη…….
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 12-12-2010, 23:46
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ κολλά η ρήση:

"Χρυσοχοΐδη είπες,
πως θα μας ..."

Θυμάμαι της δήλώσεις του Παπακωνσταντίνου, άνοιξη του '10, που διαβεβαίωνε πως "δε θα χρειαστεί ο μηχανισμός στήριξης της Ε.Ε. αλλά η Ελλάδα θα καταφέρει μόνη της να ξεπεράσει την κρίση ..."
Πως φτάσαμε τώρα στις τρόικες και στα μνημόνια, δε μας λέει;

Ρε ουστ!
ακριβως....οπως και τωρα που διαβεβεβαιωνουν οτι η ελλαδα θα παραμεινει στο ευρω και δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει στην δραχμη,αλλα πολυ φοβαμαι οτι στο κοντινο μελλον θα χρειαζομαστε αυτο


για να αγορασουμε ενα κιλο απο αυτα...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 12-12-2010, 23:59
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Εγώ πάντως στο θέμα των αντιδράσεων θα διαφωνήσω, ο απλός κόσμος - δεν μιλάω για τους κατ' επάγγελμα διαδηλωτές - προσπαθεί απλά βάζοντας το κεφάλι κάτω να βρει μία άκρη και να βγάλει το μεροκάματο να συντηρήσει την οικογενεία του, ελπίζει ακόμα ότι μπορεί να τα καταφέρει και καλά κάνει, αν όμως πεθάνει η ελπίδα και δεν έχει να χάσει τίποτα, τότε οι Γάλλοι θα μοιάζουν με προσκοπάκια μπροστά σε αυτά που θα συμβούν εδώ...

Εκτός και αν τελικά πράγματι τα φάγαμε όλοι μαζί και έχουμε βολευτεί στους καναπέδες έχοντας τις καβάτζες μας ....οι περισσότεροι....
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 13-12-2010, 00:22
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Μου την δίνει το θράσος τους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
προσπαθεί απλά βάζοντας το κεφάλι κάτω να βρει μία άκρη και να βγάλει το μεροκάματο να συντηρήσει την οικογενεία του, ελπίζει ακόμα ότι μπορεί να τα καταφέρει και καλά κάνει,

Ο Ελληνας ειναι μοιρολατρης.
Οπως επι 400 χρονια ετρωγε τις καρπαζιες του και δεν σηκωνε κεφαλι,ετσι και τωρα κοιταει την παρτη του και κλεινει το στομα του,βολευετε στον καναπε του και παρακαλαει να ειναι το τελευταιο κακο που τον βρηκε.
Μπαρμπ@υτσαλα..........δεν υπαρχει σωτηρια.
Ο Τζεφρυ το ειπε ξεκαθαρα μεσω των μιντιακων του παπαγαλων.
Μετα τις εκλογες θα ερθουν τα μεγαλα ζορια...!!!
Και ο κοσμος τον εβγαλε παλι πρωτο................
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μου είπαν ότι σε αυτό το Pier Καλώς ήλθατε 33 14-12-2010 10:37
Μου κλεψαν το τσαντακι μου stelios1977 Απαραίτητα έγγραφα 17 27-09-2010 05:26
Μου διέρηξαν το σπίτι ..... MANDRAX-7 Τι μας έτυχε 18 30-06-2010 07:51
Μάχη με το θάνατο δίνει ο Μάικλ Τζάκσον GS_maniac Κόσμος 4 24-12-2008 13:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!