GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 03-05-2010, 08:57
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Angry Ποιος με αποζημειωνει???

Καλημέρα και καλη εβδομαδα!!!

Την παρασκευη που μας περασε,πηγα για service της μπουμπους....αυτο των 5000 για λαδακια....πιο ειναι το προβλημα τωρα...?????


πηγα την εοπομενη Σαββατο να κατεβασω την κοριτσαρα απο το διπλο stand και οπως την κατεβαζω,,,κανει ενα κρατς....σπαει ο ενας αποστατης του διπλου...και το κοριτσι αρχιζει να ξαπλωανει.....ευτυχως την γλυτωσα με κατι πολυ ψιλες γρατζουνιες,,,,,που μονο αν το ξερεις τις καταλαβαινεις,,,οκ...εγω δεν επαθα ουσιαστικα ζημια,,,,αλλα ......σε αυτην την περιπτωση ,,,,ποιος σε αποζημειωνει?και για να ξεκαθαρισω την θεση μου...τιο διπλο ειχε λιγο τζογο--και με παραξενευει που δεν το ειδαν στο συνεργειο.....ετσι και αλλιως αργοτερα μεσα στην ημερα--θα καλεσω το συνεργειο για παραπονα.....και θα απαιτησω και φτιαξιμο--αντικατασταση ακομα και των ελαχιστων ζημιων που επαθα---σημειωτεον δε οτι η βιδα δειχνει να εχει κοπει με μαχαιρι,και εννοειτε-ξαπλωνοντας η μπουμπου μου στραβωσε και το διπλο stand,,,,

Το μονο πραγμα που ουσιαστικα πληγωθηκε ηταν η μεση μου---λογω βαρους και ο εγωισμος μου---ευτυχως στο κοριτσι ειχε ελαχιστες επιπτωσεις η ξαπλα...αλλα....αν ο μη γεννητω---παθαινα καμια μεγαλυτερη και ακριβη ζημια....ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΝΕΙ ΠΟΥ ΠΡΙΝ 12 ΩΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΕΛΕΓΧΟ??????
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 03-05-2010, 09:50
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Αυτά γίνονται μπέμπα είναι και τώρα μαθαίνει να περπατά.
Πιστεύω πως θα σου φτιάξουν την ζημιά, όσο για τις γρατζουνιές θα θέλουν αρκετό κυνήγι και μην τους αφήσεις… καλή επιτυχία και βάλε ματάκι στο μωρό.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 03-05-2010, 10:10
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Καλημέρα λυπάμαι για το συμβάν.Αφού δεν έπαθες τίποτα χειρότερο να είσαι ευχαριστημένος.
Δεν μας ενημερώνεις και για το συνεργείο για να προσέχουμε?
Κάτι ανάλογο μου έτυχε και μένα με κολλημένο grip γκαζιού.Μου παραδόθηκε έτσι σε καινούρια μηχανή και όταν το πήγα για κάτι άλλο το οδήγησε ο υπεύθυνος του συνεργείου και δεν κατάλαβε ότι το γκάζι δεν είχε σωστή επαναφορά.Οταν άναψα για πρώτη φορά τα grip τότε το γκάζι κόλλησε και ευτυχώς δεν πανικοβλήθηκα αλλιώς θα έπεφτα στο μπροστινό αμάξι.
Τότε θα έφταιγα εγώ και όχι το συνεργείο το οποίο πληρώνουμε για να κάνει σωστά τη δουλειά του .
Από τύχη οι Ελληνες αλλο τίποτα.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 03-05-2010, 10:39
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Φωτό πήρες ? τους κάλεσες επί τόπου?
Ελπίζω όλα να πάνε καλά...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 03-05-2010, 10:42
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

βρε τρελό αγόρι!!!...αφού είχες εντόπισή το πρόβλημα"το λίγο τζόγο" γιατι δεν τους είπες να το τσεκάρουν?!!!...δηλ.εσυ περίμενες στο σέρβις που αλλάζουν λάδια να σου τσεκάρουν ολη την μπουμπού???!!....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 03-05-2010, 10:52
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xenos Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε τρελό αγόρι!!!...αφού είχες εντόπισή το πρόβλημα"το λίγο τζόγο" γιατι δεν τους είπες να το τσεκάρουν?!!!...δηλ.εσυ περίμενες στο σέρβις που αλλάζουν λάδια να σου τσεκάρουν ολη την μπουμπού???!!....
φιλαρακι συμφωνω με τον χενο,μου φαινεται λιγο υπερβολικο να τσεκαρουν τετοια λεπτομερεια!επρεπε να τους το πεις!
παντως μεγαλη γκαντεμια!παλι καλα που δε χτυπησες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα λυπάμαι για το συμβάν.Αφού δεν έπαθες τίποτα χειρότερο να είσαι ευχαριστημένος.
Δεν μας ενημερώνεις και για το συνεργείο για να προσέχουμε?
Κάτι ανάλογο μου έτυχε και μένα με κολλημένο grip γκαζιού.Μου παραδόθηκε έτσι σε καινούρια μηχανή και όταν το πήγα για κάτι άλλο το οδήγησε ο υπεύθυνος του συνεργείου και δεν κατάλαβε ότι το γκάζι δεν είχε σωστή επαναφορά.Οταν άναψα για πρώτη φορά τα grip τότε το γκάζι κόλλησε και ευτυχώς δεν πανικοβλήθηκα αλλιώς θα έπεφτα στο μπροστινό αμάξι.
Τότε θα έφταιγα εγώ και όχι το συνεργείο το οποίο πληρώνουμε για να κάνει σωστά τη δουλειά του .
Από τύχη οι Ελληνες αλλο τίποτα.
το ιδιο εχω παθει κι εγω!αυτο οντως ειναι σοβαρη αμελεια!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 03-05-2010, 11:18
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

κανεις δεν σε αποζημιωνει φιλε βασιλη , εκτος και αν εχεις μικτη ...

προσπαθησε να το ριξεις στο συνεργειο , αλλα δυσκολα θα το δεχτουν και δυσκολα θα το φτιαξουν ... εφοσων δεν αναγραφεται σε καποιο service book ως υποχρεωση τους να το ελεγχουν ...

καλα ξεμπερδεματα ... και ας ειναι το τελευταιο
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 03-05-2010, 11:31
boxerakias57 Ο/Η boxerakias57 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: πατησια
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 717
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Βασιλη δυστυχως εχει συμβη σε πολλα μοτο αυτο αφου εχει εγγυηση με ηρεμο τροπο ζητα να σου το αλλαξουν
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 04-05-2010, 07:42
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Ουδείς υποχρεούται σε αποζημίωσή σου Βασίλη και αυτό για τους ακόλουθους λόγους:
1.Εφόσον είχες διαπιστώσει "τζόγο" από πριν έπρεπε να ζητήσεις να σου ρίξουν μια ματιά
2.Κατά την ανάρτηση της μοτό στη ράμπα για να γίνουν εργασίες συντήρησης, δεν είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη η αντίληψη του όποιου παρόμοιου προβλήματος από τους τεχνίτες,πολλώ δε μάλλον όταν εσύ λές ότι ήσουν επί ώρες στο συνεργείο, όπερ σημαίνει ότι όφειλες να τους το επισημάνεις
3.Για ρίξε μια ματιά στο owners manual ...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 04-05-2010, 09:08
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ποιος με αποζημειωνει???

Επειδη τα πραγματα πρεπει να λεγονατι με το ονομα τους.....μιλαμε για το γνωστο μαγαζι στον Γερακα,καταφερα λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων να επικοινωνησω χτες,και ενω ζητουσα να επικοινωνησω με τον ιδιοκτητη---γνωστο--κυρ Αντωνη--τελικα την τεταρτη φορα μιλησα με εναν μηχανικο--τον Σακη--(ειπαμε τα πραγματα να λεγονται με το ονομα τους) που τον ενημερωσα για το συμβαν και εκανα τα παραπονα μου--με ωραιο παντα τροπο--ο μηχανικοσ με την σειρα του,δεν μου αρνηθηκε τιποτα και οταν του ειπα τι κανουμε απο εδω και περα η απαντηση που ελαβα ηταν να περασω απο τον γερακα στο συνεργειο για να δουν τι μπορουν να μου κανουν.....Επειδη λογω υποχρεωσεων δεν μπορω να παω αμεσα του ειπα<<μην μου πειτε μετα απο μια βδομαδα οτι επεσα και παω να σας τα φορτωσω>> και η απαντηση ηταν ...<<ελα μολις μπορεσεις...δεν θα σου πει κανεις τιποτα αφου το ξερω εγω..>>

Το ρεζουμε τωρα--δεν ανεφερα οτι πηγαινοντας στο συνεργειο ειπα να δουν και το stand αλλα εκτοσ αυτου,πιστευω οτι το θεμα του stand και αφου την μπουμπου την ειδαν συνολικα δυο μηχανικοι---αλλος αλλαξε λαδια και αλλος εβαλε μια πριζα για το ρευμα--και οι 2 την σηκωσαν στο 2πλο ....δεν το καταλαβε κανενας???η βλακεια μου ειναι οτι φευγοντας δεν το ελεγξα....


στο θεμα μας τωρα.......

αν το εν λογο ποσταρισμα θεωρειτε δυσφιμιστικο η διαφημιστικο για το εν λογω μαγαζι--αν κριθει σκοπιμο--παρακαλω οι admin να το κατεβασουν....

Σε λιγες μερες που θα παω απο το συνεργειο θα σας εχω νεωτερα...και ειλικρινα--δεν ξερω αν θα μου αλλαξουν τιποτα η οχι αλλα η αρχικη αντιμετωπιση ηταν θετικη....

και επειδη γινετετε ντορος....βρε παιδια????για να μην ξεχασουμε και τα βασικα.....
ακομα και για λαδια να πας...στο συγκεκριμενο μαγαζι τουλαχιστον...σου λενε οτι κανουν γενικο ελεγχο.....γινετε τελικα η οχι????και δεν μιλαω μονο για το μαγαζι του γερακα....

Last edited by vasorfa; 04-05-2010 at 09:10.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Το 20% του πληθυσμού στην Ελλάδα βρίσκεται αντιμέτωπο με τον κίνδυνο της φτώχειας με MARK Επικαιρότητα 11 11-07-2010 03:12
Ποιος έχει δει μοτό σαρανταποδαρούσα;;;;; xvitos Γενικά - Αναβάτης 10 19-03-2010 10:02
TEST RIDE με R1200GS-περιστατικό με δυσάρεστα παρελκόμενα.. hercu Τεχνικά θέματα διάφορα 66 07-01-2010 14:59
Αλλαγή χρώματος...ΟΧΙ με το συνηθισμένο βάψιμο άλλα με μεμβράνες... xurxes Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 17 25-12-2009 13:50
Ποιος είναι ο Vangelis Moss; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Χιούμορ 12 17-12-2009 19:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!