GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 13-06-2011, 19:04
katsab Ο/Η katsab βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 R
Μηνύματα: 812
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Παιδιά βρήκα το παρακάτω site εξ Αμερικής.Πρόκειται για βιοτεχνία τζήν η οποία φτιάχνει ρούχα με επένδυση από ύφασμα kevlar.Αν δεν κάνω λάθος έχει αντιπρόσωπο στην Αγγλία.Είναι ιδανικά για τις μετακινήσεις εντός αφού σε γλυτώνουν από εκδορές και καψίματα από την επαφή με την άσφαλτο.Draggin' Jeans
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 14-06-2011, 12:33
stelth1 Ο/Η stelth1 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Μoto: GS 1200 ADV 2007-KTM EXC 400- BEVERLY 300
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από katsab Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΦΥΤΗ ΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑ ΜΙΜΗΣΗ.ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ. Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΤΥΠΑ.ΕΜΕΙΣ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.
Συμφωνω!!!Οταν εφτασα με μεταθεση Μυτιληνη,πριν απο 2 1/2 χρονια κ αρχισα να οδηγαω,φορουσα τα καλοκαιρινα γαντια-μπουφαν-κρανος κλπ με ρωταγαν τι τα φορας ολα αυτα?θες να δειξεις κατι? κλπ κ σας λεω για διαδρομη εκτος πολης πανω απο 1 ωρα.Σιγα σιγα βλεπω ομως να αλλαζουν μυαλα.Μου εκανε εντυπωση,οτι ειναι το μονο μερος στην Ελλαδα,που"επιτρεπετε"απο την Τροχαια να μην φορας κρανος μεσα στην πολη!!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 14-06-2011, 14:15
mrdaellis Ο/Η mrdaellis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βυρωνας
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 281
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

[QUOTE=kostasx;400639]Κανείς δεν είπε να ντυνόμαστε σαν τον rossi!
Κράνος,καλοκαιρινό μπουφαν & γαντάκια νομίζω μπορούμε να φοράμε όλοι χωρίς να βράζουμε..και ας μας βλέπουν μερικοί "έξυπνοι" σαν εξωγήινους
Τα 30km είναι επίσης αρκετά για μεγάλη ζημιά σε περίπτωση πτώσης
[QUOTE]


Πεσ τα χρυσοστομε!!!!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 14-06-2011, 15:41
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moican Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδεχομενως οι δικοι τους γονεις να μην ειναι μοτοσυκλετιστες.Τουλαχιστον εμεις εχουμε την γνωση.Τωρα πως θα την περασουμε στα παιδια μας..,ιδου η ροδος,ιδου και το πηδημα!
Ακόμα θυμάμαι πέρσυσι στην Νάξο, ένα πιτσιρικά 5-6 χρονών που κάθε απόγευμα (στην παραλία του Λυώνα) έβγαινε με το baby KTM του, φούλ θώρακες, γάντια, μπότες, εντουράδικο κράνος και όργωνε....
Απ' ότι έμαθα ο πατέρας αγωνιζόμενος enduro...

Κάπως έτσι....
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 27-07-2011, 17:00
Skyhigh Ο/Η Skyhigh βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

6 διαφορετικά GS μέτρησα στο νησί των ανέμων αλλα ο πολύς αέρας φαίνεται τους πήρε τα κράνη απ τα κεφαλια....Το βραβείο παίρνει ο μελαχρινος 40αρης που είχε απο πίσω την 10χρονη κόρη του επίσης χωρίς κράνος σε ένα μέρος που κάθε τόσο βλέπεις ιπταμενους Ιταλούς να φεύγουν πάνω απο γουρουνες και σκουτερακια.... ΕΥΓΕ !!! Και είναι και νησί που δεν χρειάζεται να φοράς 1 αλλα 2 κράνη στα κεφαλια σου...
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 28-07-2011, 10:59
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Δεν κρίνω τους άλλους γιατί και εγώ γύρισα από μπάνιο στην Σίφνο, με το μαγιό, κοντομάνικο και σαγιονάρα και κράνος βέβαια.
Ωραίο θέαμα?
Αλλά δεν νομίζω ότι χαρακτηρισμοί όπως "φρίκη" ταιρί'αζουν για τον απλό λόγο ότι δεν υπάρχει κανένας μας που να μην έχει οδηγήσει ποτέ του χωρίς κράνος ή με βερμούδα.

Ή αν υπάρχει να μας το πει να τον φωτογραφίσουμε γιατί θα είναι και μοναδικός.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 28-07-2011, 11:03
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

εγώ που πάλι είδα βερμούδα και όχι κράνος 1200GS χτες το απόγευμα στο ποτάμι;

(κανένας από εδώ;...)

για μένα έχει συγκεκριμένη λέξη που δεν μπορώ να γράψω αυτό το πράγμα
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 28-07-2011, 11:29
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Το θεμα είναι πως και να τους πείς κάτι ή να κάνεις την ανόητη ερώτηση "Γιατί δεν φοράς τουλάχιστον το κράνος?" Θα σε βρίσουν και θα σου πούν εσένα τι σε νοιάζει ....
Σίγουρα ΚΑΙ εμένα και κάθε σύννομο πολίτη αυτής της χώρας τον νοιάζει, διότι άν χτυπήσει αυτός ο απερίσκεπτος (Άλλο θα ήθελα να πω αλλά σέβομαι τους φίλους εδώ...) εγώ θα τον πληρώνω ...
Αρα Δεν είναι οτι δεν σεβονται μονο τον εαυτό τους αλλά ουτε και τους υπόλοιπους απο εμάς !
Συμφωνώ επίσης με τον φίλο katsab οτι εμείς αποτελούμε το παράδειγμα για τα παιδιά μας...
Εγώ προσωπικά εχω 2 κόρες και ήδη η μεγάλη όποτε βλέπει κάποιον χωρίς κράνος μου μου τον δείχνει επικριτικά ....
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 28-07-2011, 12:34
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από grivgs Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά δεν νομίζω ότι χαρακτηρισμοί όπως "φρίκη" ταιρί'αζουν για τον απλό λόγο ότι δεν υπάρχει κανένας μας που να μην έχει οδηγήσει ποτέ του χωρίς κράνος ή με βερμούδα.

Ή αν υπάρχει να μας το πει να τον φωτογραφίσουμε γιατί θα είναι και μοναδικός.
Το ότι κάποιοι(ίσως αρκετοί) από μας έχουν οδηγήσει χωρίς κράνος-μπουφάν και τα σχετικά δεν σημαίνει ότι παύει να μετράει σαν λάθος.Είναι ένα λάθος που έχουμε κάνει σχεδόν όλοι..δυστυχώς κάποιοι πρόλαβαν και το μετάνιωσαν
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 28-07-2011, 12:47
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: ΜΑΓΙΟ - ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ

Ξέρεις είναι ακριβώς όπως μας τα λέει κάποιος εδώ στο forum (αντιγράφοντας αυτά που λένε οι δικοί του στην κυβέρνηση) ότι αν πχ. εσύ έφυγες από μαγαζί χωρίς απόδειξη "ξαφνικά μαγικά" χάνεις το δικαίωμα να κατακρίνεις αυτούς που έκλεψαν εκατομμύρια.

Είναι αντίστοιχο.

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ!!! HERC Διάφορα 5 12-06-2010 20:48
ΔΥΟ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΟΠΑΝΑ... ARGI Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 14 03-06-2010 23:35
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ(ΤΟΥΡΚΙΑ) FOOST Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 0 27-05-2010 12:40
Η ΑΔΙΚΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ Alext Χιούμορ 5 15-05-2009 16:47


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!