GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Info ταξιδιών εξωτερικού

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 22-01-2011, 10:48
dim orestiada Ο/Η dim orestiada βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μoto: gs 1200 adventure 08
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

Μιας κ πλησιαζει το καλοκαιρακι αρχησα να κανω τα πρωτα σχεδια για ταξιδακι στο εξωτερικο. το πλανο που εχω ειναι ως εξης.... ξεκινημα απο ορεστιαδα κ πρωτη διανικτερευση bucuresti αν κ ξανα πηγαμε αλλα θα παμε απλα για υπνο εκει..
δευτερη μερα ξεκινησα κ παμε στο sibiu οπου θα το εχουμε κ σαν εδρα να το πω ετσι για να γυρισουμε fagaras brasov sighisoara....πιστευω δυο βραδιες θα χρειαστει να μεινουμε στο εκει για να ειμαιστε κ λιγο ανετοι...
τεταρτη μερα αναχωριση απο sibiu για budapest κ αλλα δυο βραδια εκει.
εκτη μερα παμε wien να δουμε κ λιγο απο αυστρια.. το ποσο θα μεινουμε θα το αποφασισουμε εκει...
εβδομη μερα ljubljiana για μια διανικτερευση...
μετα δεν εχω αποφασισει τη θα κανουμε!!!! αν τα πραγματα ειναι καλα απο αλβανια θα γυρισουμε ελλαδα κ θα τελειωση εκει το ταξιδακι αν στην αλβανια τα πραγματα ειναι οπως τωρα κ αν βεβαια μπορεσουμε να παρουμε περισσοτερο αδεια θα αφιερωσουμε κ μερικες μερες στην ιταλια σε modena κ roma...
για τη ωρα αυτο ειναι ενα πλανο που εχω κ με μια αναζητηση στο via michelin βγαινει γυρο στα 3500 χλμ...
απο ξενοδοχεια θα κλεισω μονο για bucuresti απο εδω κ μετα θα κλεινω απο το booking το βραδυ πριν ξεκινισουμε..
περιμενω ιδεες παρατηρησεις κ οτι πληροφορεια εχει να προσφερει κ καθενας..
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 22-01-2011, 21:19
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

Αδελφέ μου Θράκα, ωραία η ιδέα και πολύ όμορφη η διαδρομή.Θα παρακαλούσα να έχεις κατά νού τα ακόλουθα:
1.Μεγάλη προσοχή στη Βουλγαρία ειδικά στους "αστυνομικούς"
2.Τεράστια προσοχή στη Ρουμανία.Οδηγούν όπως θέλουν,δεν υπάρχουν κανόνες, οδικό δίκτυο χειρότερο από το δικό μας.Απίστευτα μιλιούνια τσιγγάνων που σου κάνουν τη ζωή δύσκολη.Φαΐ
3.Για Αλβανία απλά το ξεχνάς.Δύσκολη περίοδος, μεγάλη εχθρικότητα απέναντι στους Ελληνες, δρόμοι επικίνδυνοι.
Να αντιπροτείνω:Ρουμανία-ΒΔ Ρουμανία στα σύνορα με Ουγγαρία-Σερβία-Αυστρία-Βόρεια Ιταλία επιστροφή από Ηγουμενίτσα
Ο,τι κι αν αποφασίσεις εύχομαι καλή προπαρασκευή και φυσικά πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 23-01-2011, 00:11
dim orestiada Ο/Η dim orestiada βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μoto: gs 1200 adventure 08
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.. ολα αυτα τα εχω κατα νου μου γιατι σε αυτες της χωρες εχω παει.... απο εκει κ περα τιποτα!!!!
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ MICHAEL Ταξίδια στο εξωτερικό 27 25-05-2012 22:14
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ (INTO THE WILD) του Σον Πεν skippybi Κινηματογράφος 6 12-09-2010 19:43
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ N.GS Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 15 23-02-2010 12:13
ΤΑΞΙΔΙ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ / ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Χρήσιμα 5 23-02-2010 01:38
ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΗ ΜΟΤΟ gsmaniac Ταξίδια στο εξωτερικό 14 10-07-2009 14:38


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!