GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-01-2009, 21:13
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή BMW Mobile Care

Προσφατα κ ενω βρισκόμουνα σε περιοχή της αθηνας έμεινα..η μηχανή δεν επερνε μπρος με τιποτα...καλεσα την M.C η οποια ήρθε σε διάστημα 1 ωρας(χαλάλι η ωρα)αρκει να φτιαχτεί η μηχανη...τελος πάντων ανταλλακτικό κ εργασια 120 ευροπουλα!!...μου ηρθε λιγο ξαφνικο γιατι δεν ειχα προβλέψει να κουβαλάω τοσα λευτα πανω μου..φυσικα ο ευγενέστατος μηχανικός με εξυπηρέτησε-κράτησε την άδεια κ πηγα σε τραπεζα για ανάληψη-...αν ήμουνα στην εθνική ομως τι θα γινοταν???...γιατι μου εξήγησε οτι σε περίπτωση μη καταβολής των χρημάτων θα επρεπε να το βγάλει κ να την φορτώσει για συνεργείο....το ερώτημα μου ειναι δεν μπορεί η M.C να παρέχει ενα διαφορετικό σύστημα πληρωμής??...ετσι ωστε να γινετε πληρωμή την επομενη μερα σε μια τραπεζα-εναν λογαριασμο η"ακομη κ σε μαγαζι της BMW??..ζηταω την αποψη σας γιατι εχω σκοπο να το προχωρήσω το θεμα με κάποιο επίσημο email στην M.C.. δεν ξερεις καμια φορά τι γίνετε!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-01-2009, 21:29
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: BMW Mobile Care

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσφατα κ ενω βρισκόμουνα σε περιοχή της αθηνας έμεινα..η μηχανή δεν επερνε μπρος με τιποτα...καλεσα την M.C η οποια ήρθε σε διάστημα 1 ωρας(χαλάλι η ωρα)αρκει να φτιαχτεί η μηχανη...τελος πάντων ανταλλακτικό κ εργασια 120 ευροπουλα!!...μου ηρθε λιγο ξαφνικο γιατι δεν ειχα προβλέψει να κουβαλάω τοσα λευτα πανω μου..φυσικα ο ευγενέστατος μηχανικός με εξυπηρέτησε-κράτησε την άδεια κ πηγα σε τραπεζα για ανάληψη-...αν ήμουνα στην εθνική ομως τι θα γινοταν???...γιατι μου εξήγησε οτι σε περίπτωση μη καταβολής των χρημάτων θα επρεπε να το βγάλει κ να την φορτώσει για συνεργείο....το ερώτημα μου ειναι δεν μπορεί η M.C να παρέχει ενα διαφορετικό σύστημα πληρωμής??...ετσι ωστε να γινετε πληρωμή την επομενη μερα σε μια τραπεζα-εναν λογαριασμο η"ακομη κ σε μαγαζι της BMW??..ζηταω την αποψη σας γιατι
εχω σκοπο να το προχωρήσω το θεμα με κάποιο επίσημο email στην M.C.. δεν ξερεις καμια φορά τι γίνετε!!!



Πολύ σωστή η απορία σου κ εύλογη .....

Μόλις πάρεις απάντηση,

κράτα μας ενήμερους ...









__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-01-2009, 22:04
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: BMW Mobile Care

Φίλε Ξενοφώντα, μήπως μπορείς να μας πεις τα 120 Ευρώ σε τι ακριβώς αντιστοιχούσαν; (δηλ.πόσο η εργασία και πόσο και τί αντ/κά).
Ευχαριστούμε!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 31-01-2009, 00:37
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: BMW Mobile Care

το ανταλλακτικό κόστιζε γύρω στα 110 ευρο κ τα υπόλοιπα εργασία..στρογγυλά έδωσα 120 ευρο...κ του αφησα κατι ψηλα ρεστα 1-2 ευρο..μάλιστα μου είπε οτι ήμουνα άτυχος διοτι αυτη ηταν η νεα τιμη του ανταλλακτικού....μόλις την είχαν βάλει...η παλιά ήτανε γύρω στα 70....μιλαμε για 40 ευρο αύξηση.... τσαμπουκας μεγαλος!!!!...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 31-01-2009, 01:01
mvlad78 Ο/Η mvlad78 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Βύρωνας
Μoto: BMW F650GS Η αλλιώς, το μωράκι μου!
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή Απάντηση: BMW Mobile Care

Η εργασία δεν υποτίθεται ότι καλύπτεται από το συμβόλαιο με την Μobile Care? Έχω αυτή την αίσθηση. Κοίταξέ το.
Έγω πάντως αυτό το καλοκαίρι είχα πολύ κακή εμπειρία εξυπηρέτησης από την ΒΜW MobileCare, ενω μάλιστα ήμουν σε διακοπές εκτός Αθήνας, με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή να έχω οδική ασφάλεια και μέσω της ασφάλειας της μηχανής μου για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Έκανα τα παράπονά μου στα κεντρικά της BMW αλλά έχω την αίσθηση ότι με συνέδεσαν απευθείας με Κάιρο. Η γραφειοκρατία τους σπάει κόκκαλα!
Όταν με το καλό λήξει η πενταετια της κάλυψης της Mobile Care, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μην την ανανεώσω
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Υπηρεσίες BMW MOBILE CARE GS_maniac Γενικά - Μοτοσυκλέτα 41 15-07-2009 18:33


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!