GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 07-03-2010, 20:15
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Όσα αρνητικά βλέπει αυτός στην μηχανή,άλλα τόσα και περισσότερα έχει και το αυτοκίνητο.....................θέλω να αισθάνομαι τα καιρικά φαινόμενα,να ανοίγω το γκάζι και να ελευθερώνομαι βρεεεεεεεεεεεεε.......
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 07-03-2010, 20:39
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

άλλοι πετάνε στα βουνά και άλλοι ''πηδάνε'' στα βουνά!!!


ούτε εγώ θα γίνω μηχανόβιος, θα παραμείνω μοτοσυκλετιστής...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 07-03-2010, 20:43
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
άλλοι πετάνε στα βουνά και άλλοι ''πηδάνε'' στα βουνά!!!


ούτε εγώ θα γίνω μηχανόβιος, θα παραμείνω μοτοσυκλετιστής...
Η τρέλλα πάντως στα βουνά πάει....
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 07-03-2010, 23:14
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Δεν έχω ζόρι με όποιον καταλαβαίνει και επιλέγει κάτι.
Ζόρι και άσχημο μάλιστα τραβάω άμα κάποιοι θεοποιούν τη μαμακία τους. Και η βλακεία στο παιχνίδι είναι αλλά απόψεις του στυλ μ αρέσει το αυτοκίνητο γιατί "αράζω", είμαι πιό "χαλαρός", καπνίζω, ασχολούμαι με την διπλανή μου ύπαρξη κλπ με βγάζουν από τα ρούχα μου γιατί δεν δειχνουν βλάκα αλλά επικίνδυνο που αγνοεί οτι και η μηχανή αλλά και το αυτοκίνητο σκοτώνουν άμα δεν προσέχεις και είσαι "χαλαρός".
Μια και ο Σταύρος καταφέρνει και μας γαργαλάει με ωραία θέματα κάθε λίγο και λιγάκι, να μερικά πράγματα που με χαλάνε κάθε πρωί που πάω στη δουλειά με την Χιονάτη και απολαμβάνω μια διαδρομή που με το αυτοκίνητο απλά με κούραζε και με εκνεύριζε:
1. Καλώς η κακώς η μηχανή κινείται ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Δεν μπορώ να καταλάβω οδηγούς που δεν αφήνουν (ενώ μπορούν) αυτό το χώρο! Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά σε μια σειρά αυτοκινήτων που είναι μποτιλιαρισμένα, αυτό που κλείνει τη διάβαση συνήθως έχει οδηγό γυναίκα που μάλλον θέλει να βλέπει τι γίνεται και ξεφεύγει από τη σειρά της!
2. Αυτή η καταραμένη συνήθεια με το κινητό στο χέρι και τα μάτια στο υπερπέραν! Σε κοιτούν λες και είσαι ζόμπι. Ακόμα και σε στροφές στρίβουν και μιλάνε! Τι διάολο κουβεντιάζουν 7.00 το πρωί με τις ώρες? και άμα τους μιλήσεις αρπάζονται!
3. Η συνήθεια να καπνίζουν όταν οδηγούν αλλά να μην καταδέχονται να πετάξουν το αποτσίγαρο στο στακτοδοχείο αλλά στο δρόμο! To ίδιο και με τα χαρτιά από το πακέτο και τα διόδια. Ηθελα νάξερα γιατί δεν βάζουν εκεί που πληρώνουμε διόδια και ένα δοχείο απορριμάτων να τα πετάνε μέσα απευθείας να τελειώσουμε.
4. Η μουσική στη διαπασών. Και να ακούνε και κάτι της προκοπής να πω! Αλλά καψουροτράγουδα πρωί πρωί? άσε κάτι Peugeot 106 και κάτι άλλα μικρά που κάθονται στο φανάρι δίπλα σου και "χορεύουν από τα ντεσιμπέλ"! Αυτοί έχουν κουφαθεί από τα 20 χρόνια τους! κοιτάω τη μηχανή που τραντάζεται και δεν το πιστεύω..
5. Οι μαμάκες που κορνάρουν με το που ανάβει το πράσινο! ήμαρτον! το Σουμάχερ θα κάνουμε πρωί πρωί?
6. Οι τύποι που κατεβαίνουν μαζικά από τα λεωφορεία κοντά στο μετρό. Επειδή είναι καμμιά 20αριά κάθε φορά περνάνε με κόκκινο όλοι μαζί! Λες και άμα είσαι μπουλούκι μπορείς να γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια το φανάρι.
7. Το σκάλισμα της μύτης. Οχι απλά να την καθαρίσουν, αλλά να χώσουν το δάκτυλο κανά τρίλεπτο, να βγάλουν τη μύξα, να τη φέρουν μπροστά στη μάπα τους να την καμαρώσουν και μετά να κρεμάσουν το χέρι και να αρχίσουν το σβώλιασμα και το τίναγμα. Το πιό ανθυγειινό να κάνεις χειραψία με άνθρωπο που κατέβηκε από πολύωρη οδήγηση στο κέντρο.
8. Το φτύσιμο έξω από το παράθυρο. Οι ταξιτζήδες έχουν κάνει διατριβή στο θέμα: πετυχαίνουν δεκαοκτούρα στο πεζοδρόμιο και πέφτει αναίσθητη!
9. Οι οδηγοί της ζώνης 9.00 - 10.00. Αν για κάποιο λόγο δεν πάω νωρίς στη δουλειά εκείνη την ώρα κινδυνεύω. Συνήθως κυκλοφορούν γυναίκες που αμολάνε τα μικρά στους παιδικούς και μετά βγαίνουν για ψώνια. Ο πίσω καθρέπτης δεν υπάρχει γι αυτές! θα σταματήσουν όπου βρούν θέση ή ενδιαφέρουσα βιτρίνα. Σιγά μην διανοηθούν οτι κάποιος είναι πίσω τους!

Τι τα σκέφτομαι και μπουρίνιασα απόψε? αύριο πρωί πρωί τα ίδια και τα ίδια θα δώ στο δρόμο. Ναναι καλά η μηχανή που με κάνει να απολαμβάνω έστω και αυτό το μισάωρο της καθημερινής μετακίνησης στη δουλειά και να νοιώθω τυχερός που είμαι ζωντανός και "μηχανόβιος".

-Gemara ωραία τα ρητά σου
- Michael μη μου βάζεις ιδέες! Σεξ με τη μηχανή? να δώ τη στάση "boxer" στο Cama Soutra και τι στον κόσμο!

Last edited by Carduelis; 07-03-2010 at 23:16.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 08-03-2010, 14:24
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Για να τα αριθμίσει όλα αυτά μαζεμένα σκέψου πόσες φορές έχει σκεφτεί να πάρει μηχανή....

Εμείς ας έχουμε το νου μας πάντα και ας οδηγούμε προσεκτικά και πάντα με κράνος...

Όσον αφορά το σεξ, πες του ότι δεν περιμένουμε να πάρουμε το αμάξι και να κρυφτούμε πίσω από τον λόφο για να πηδήξουμε, πάμε και στο σπίτι.....
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 08-03-2010, 14:54
konstantinos Ο/Η konstantinos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: galatsi
Μoto: CBF 1000
Μηνύματα: 713
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

μπορουμε να φερουμε τον εν λογω κυριο να μεινει καπου στην κυψελη και τοτε να μας πει για την μηχανη οτι θελει , οταν κανει περιπου στην μιση ωρα να παρκαρει και ταυτοχρονα να θελει να .........................
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 08-03-2010, 15:39
athaneco Ο/Η athaneco βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

συμφωνω με καποια θεματα αυτου που δεν θελει να γινει μηχανοβιος. Δυνατα σημεια της αποψης του ειναι η λιγη ελαχιστη ανεση και ασφαλεια της μοτοσυκλετας σε συγκριση αυτης του αυτοκινητου. Οποτε εχει τυχει να οδηγω μηχανη και εχει πολυ κρυο η βρεχει μετανιωνω τη στιγμη που την αγορασα και τη στιγμη που την πηρα το πρωι αντι για αυτοκινητο. Ηρωες αυτοι που οδηγουν σε ολους τους καιρους.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 08-03-2010, 20:49
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Ευτυχώς που δεν γίνονται όλοι μηχανόβιοι τον φανταζεστε αυτον τον τύπο με ΜΗΧΑΝΗ μπλιαχ!!!!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 09-03-2010, 00:51
athaneco Ο/Η athaneco βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

ναι πες μου ποσο σου αρεσει η βροχη και να φορας σακουλια στα ποδια σου για να μην βραχεις
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 09-03-2010, 01:28
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Γιατί δεν θα γίνω μηχανόβιος !!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από athaneco Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι πες μου ποσο σου αρεσει η βροχη και να φορας σακουλια στα ποδια σου για να μην βραχεις
oλα γινονται φιλε μου,και για ολα υπαρχει λυση.ζω με τη μηχανη χρονια τωρα και μια χαρα τα βολευω,δουλεια, σουπερ μαρκετ ,διακοπες ολα με τη μοτο.αυτοκινητο δεν εχω οδηγησει ακομα(ειμαι34)και πραγματικα ποτε δε μου εχει λειψει.ο μονος λογος που θελω να μαθω να οδηγω ειναι γιατι οι γονεις μου εχουν μεγαλωσει αρκετα και θελω να τους εξυπηρετω με τις μετακινησεις τους.και πραγματικα σου λεω φιλε μου γουσταρω με τρελλα να οδηγω με βροχη!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Δείτε το !! Γιατί ταχύτητα δεν είναι μόνο η μοτοσυκλέτα.. frits Διάφορα 21 26-12-2009 22:06
Γιατί οι άνδρες δεν δίνουν συμβουλές στις στήλες των περιοδικών!!! emix Ανέκδοτα 8 04-11-2009 20:53
Γιατί δεν πρέπει να καπνίζω (με 45 φωτογραφίες) !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Υγεία 17 02-07-2009 03:05
Γιατί οι Έλληνες δεν συμμετέχουν στη F1 danaos Χιούμορ 17 12-03-2009 02:57
Γιατί δεν πρέπει να οδηγούν οι γυναίκες! Arkas Αστεία Video 6 27-01-2009 18:19


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!