GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φροντίδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιό 08-04-2012, 21:10
PARASKEYAS Ο/Η PARASKEYAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: peiraias
Μoto: g450x f650 r1100s
Μηνύματα: 47
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
σε κεράσανε κανα γλυκο μπας και βαλεις κανα κιλο???

ΦΙΛΑΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #202  
Παλιό 17-04-2012, 15:15
El Diablo Ο/Η El Diablo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: S 1000 RR
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fast&Furious Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγιωτη σωστη ερωτηση.
Δεν χανεται καμια εγγυηση αν το μοτο εχει φτιαχτει απο νομιμο συνεργειο και με τα ανταλλακτικα που πρεπει.
Και το καθε εξουσιοδοτημενο δεν μπορει να αρνηθει την εγγυηση.Γιατι το ξερει οπως το ξερει και η μαμα εταιρεια..Πιστευω να σε καλυψα οσο καλυτερα γινεται..
Παιδιά συγνώμη αλλά απ’ ότι γνωρίζω, εγγύηση μπορεί να παρέχει μόνο επίσημος έμπορος BMW. Eπίσης, κάθε φορά που βγαίνει νέο μοντέλο, ξέρω ότι οι μηχανικοί του δικτύου εκπαιδεύονται σε αυτό. Με τα διαγνωστικά μηχανήματα τι γίνεται; Δεν νομίζω να μπορεί να σφραγίζει βιβλιαράκι με εργασία σε εγγύηση μη-εξουσιοδοτημένο κατάστημα… οπότε και η εγγύηση λογικά θα παύει να ισχύει… θα ρωτήσω να μάθω περισσότερα και θα επανέλθω...

Last edited by El Diablo; 17-04-2012 at 15:26.
Reply With Quote
  #203  
Παλιό 17-04-2012, 15:55
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

να δώσω και εγω με την σειρά μου τα συγχαρητηρια στα παιδιά για την άψογη εξυπηρέτηση και το αστειρευτο χαμόγελο...
να τους ευχαριστησω και δημοσια για την βοηθεια που μου προσεφεραν στο να βρουνε μεταχειρισμενα,σε πολύ καλή τιμή, τα προστατευτικά των κυλίνδρων,που μου "έφαγαν"πρόσφατα..
Reply With Quote
  #204  
Παλιό 17-04-2012, 16:11
nikgs1200 Ο/Η nikgs1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από El Diablo Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά συγνώμη αλλά απ’ ότι γνωρίζω, εγγύηση μπορεί να παρέχει μόνο επίσημος έμπορος BMW. Eπίσης, κάθε φορά που βγαίνει νέο μοντέλο, ξέρω ότι οι μηχανικοί του δικτύου εκπαιδεύονται σε αυτό. Με τα διαγνωστικά μηχανήματα τι γίνεται; Δεν νομίζω να μπορεί να σφραγίζει βιβλιαράκι με εργασία σε εγγύηση μη-εξουσιοδοτημένο κατάστημα… οπότε και η εγγύηση λογικά θα παύει να ισχύει… θα ρωτήσω να μάθω περισσότερα και θα επανέλθω...
Παιδιά αυτό που χάνεται περισσότερο αν δεν πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένο είναι οτι δεν παίρνεις τις σφραγίδες και όταν θα σου κάτσει η στραβή μετά την διετία δεν πρόκειται να σε καλύψει ουτε ο κυραντώνης ουτε η Παναγία η ίδια
Reply With Quote
  #205  
Παλιό 18-04-2012, 13:08
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από El Diablo Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά συγνώμη αλλά απ’ ότι γνωρίζω, εγγύηση μπορεί να παρέχει μόνο επίσημος έμπορος BMW. Eπίσης, κάθε φορά που βγαίνει νέο μοντέλο, ξέρω ότι οι μηχανικοί του δικτύου εκπαιδεύονται σε αυτό. Με τα διαγνωστικά μηχανήματα τι γίνεται; Δεν νομίζω να μπορεί να σφραγίζει βιβλιαράκι με εργασία σε εγγύηση μη-εξουσιοδοτημένο κατάστημα… οπότε και η εγγύηση λογικά θα παύει να ισχύει… θα ρωτήσω να μάθω περισσότερα και θα επανέλθω...
Να βαλω λιγο τα πραγματα στην θεση τους.
Καμια εγγυηση δεν χανετε οταν το μοτο επισκευαστει η κανει σερβις σε νομιμο συνεργειο και με τα parts που πρεπει.Και ειδικα αν οι μηχανικοι που τα φτιαχνουν ειναι με καμια δεκαρια certificates απο την μαμα εταιρια.Γιατι πολλα ειναι τα συνεργεια που λενε οτι ειναι εξειδικευμενα αλλα μονο στο ονομα μενουν με καμια εκπαιδευση πανω σε αυτα!!
Τωρα απο διαγνωστικα υπαρχουν 2 τουλαχιστον για το δικο μας συνεργειο!!
Και τελος η μονη διαφορα ειναι οτι αν χρειαστει κατι το μοτο σε θεμα αλλαγης ανταλλακτικου σε εγγυηση ειναι οτι πρεπει το μοτο να παει σε εξουσιοδοτημενο για να περαστει!!Που αυτο εχει γινει παρα πολλες φορες και χωρις κανενα προβλημα!Και μεσα στην εγγυηση και εκτος αν το μοτο ειναι στα πλαισια της καλης θελησης με τα κριτιρια που θελει η μαμα εταιρεια..
Πιστευω πως αυτα θα καλυψουν το θεμα οσο καλυτερα γινετε..
Reply With Quote
  #206  
Παλιό 18-04-2012, 19:07
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fast&Furious Εμφάνιση μηνυμάτων
Να βαλω λιγο τα πραγματα στην θεση τους.
Καμια εγγυηση δεν χανετε οταν το μοτο επισκευαστει η κανει σερβις σε νομιμο συνεργειο και με τα parts που πρεπει.Και ειδικα αν οι μηχανικοι που τα φτιαχνουν ειναι με καμια δεκαρια certificates απο την μαμα εταιρια.Γιατι πολλα ειναι τα συνεργεια που λενε οτι ειναι εξειδικευμενα αλλα μονο στο ονομα μενουν με καμια εκπαιδευση πανω σε αυτα!!
Τωρα απο διαγνωστικα υπαρχουν 2 τουλαχιστον για το δικο μας συνεργειο!!
Και τελος η μονη διαφορα ειναι οτι αν χρειαστει κατι το μοτο σε θεμα αλλαγης ανταλλακτικου σε εγγυηση ειναι οτι πρεπει το μοτο να παει σε εξουσιοδοτημενο για να περαστει!!Που αυτο εχει γινει παρα πολλες φορες και χωρις κανενα προβλημα!Και μεσα στην εγγυηση και εκτος αν το μοτο ειναι στα πλαισια της καλης θελησης με τα κριτιρια που θελει η μαμα εταιρεια..
Πιστευω πως αυτα θα καλυψουν το θεμα οσο καλυτερα γινετε..
Να επιβεβαιώσω και εγώ με τη σειρά μου το γεγονός της κάλυψης εγγύησης που αναφέρεται πιο πάνω.Οταν χρειάσθηκα ανταλλακτικό στα πλαίσια της εγγύησης τότε καλύφθηκε από το εν λόγω συνεργείο των Βασίλη και Παρασκευά μέσω εξουσιοδοτημένου χωρίς δική μου επιβάρυνση.Το σημαντικότερο πιστεύω σε αυτή την περίπτωση είναι η εμπειρία των μηχανικών και η προσεγμένη δουλειά.
Reply With Quote
  #207  
Παλιό 18-04-2012, 19:47
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Ωραία κ όμορφα αυτά που λέτε κ να το βάλω κ
σε προσωπικο επίπεδο είμαι εναντίον των εξουσιοδοτημένων....

Ομως βρε παιδιά αυτο περι υποχρεωτικης προσελευσης σε εξουσιοδοτημένο για εφαρμογή της εγγύησης ανατρέπει όλα οσα λέτε....

Εξηγούμε: Δηλαδή κάποιοι από εμάς θα πηγαινουν σε εξουσιοδοτημένα γιατι και αυτά θα πρέπει να έχουν πελάτες για να υπάρχουν
και κάποιο άλλοι θα πηγαίνουν στα μη εξουσιοδοτημένα.... αλλά όταν βγεί το κουνέλι από το καπέλο(βλάβη εντός εγγύησης)

τότε θα πρέπει να πάνε στα εξουσιοδοτημένα για να θεραπευτούν.....

Οχι δεν μου αρέσει...

Θα έπρεπε ο νομοθέτης που προέβλεψε το ισχυρόν του πράγματος με τα μη εξουσιοδοτημένα, να ρύθμιζε και το θέμα των ανακλήσεων κ εγγυήσεων...

Αλλωστε αυτό εφαρμόστηκε μισερα στην Ελλάδα σαν κανονισμός της ΕΕ
Τι να ισχύει άραγε στην αλλοδαπήν
Reply With Quote
  #208  
Παλιό 18-04-2012, 20:58
philipe Ο/Η philipe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: POROS
Μoto: GS 1200R
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του ελεύθερου συνεργείου και όχι του εξουσιοδοτημένου είναι για εμάς που ερχόμαστε από μακριά. Αν το πας σε ελεύθερο συνεργείο θα πρέπει να το δει ο ίδιος και αν δεν μπορεί να κάνει διάγνωση με το μάτι η το αυτί, να το πάει αυτός σε εξουσιοδοτημένο, να παραγγείλει τα ανταλλακτικά, να περιμένει να του τα φέρουν και μετά να στα περάσει. Δηλαδή καθυστέρηση ωρών. Ενώ εγώ πάω στον γνωστό στα βόρεια προάστια της Αθήνας και μόλις φτάσω μου πιάνουν την μηχανή αμέσως. Σε χρόνο dt (χωρίς να παίζει ρόλο οτι έχω πάρει από εκεί την μηχανή) με έχουν τελειώσει γιατί έχουν δικό τους διαγνωστικό και τα ανταλακτικά παρακαταθήκη.
Αυτά από προσωπική εμπειρία.
Reply With Quote
  #209  
Παλιό 18-04-2012, 23:04
lgs Ο/Η lgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athina
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από philipe Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μεγαλύτερο πρόβλημα του ελεύθερου συνεργείου και όχι του εξουσιοδοτημένου είναι για εμάς που ερχόμαστε από μακριά. Αν το πας σε ελεύθερο συνεργείο θα πρέπει να το δει ο ίδιος και αν δεν μπορεί να κάνει διάγνωση με το μάτι η το αυτί, να το πάει αυτός σε εξουσιοδοτημένο, να παραγγείλει τα ανταλλακτικά, να περιμένει να του τα φέρουν και μετά να στα περάσει. Δηλαδή καθυστέρηση ωρών. Ενώ εγώ πάω στον γνωστό στα βόρεια προάστια της Αθήνας και μόλις φτάσω μου πιάνουν την μηχανή αμέσως. Σε χρόνο dt (χωρίς να παίζει ρόλο οτι έχω πάρει από εκεί την μηχανή) με έχουν τελειώσει γιατί έχουν δικό τους διαγνωστικό και τα ανταλακτικά παρακαταθήκη.
Αυτά από προσωπική εμπειρία.
Διαγνωστικό δεν έχουν όλα τα συνεργεία τώρα πιά ;;;;
Reply With Quote
  #210  
Παλιό 19-04-2012, 11:10
christosms Ο/Η christosms βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μοσχάτο
Μoto: XL 250, PEGASO 650ie, F800 GS, ????
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΕΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ FAST&FURIOUS

Ευχαριστώ τα παιδιά εχτές για το προσεγμένο και αλλά χαμηλό κόστος service των 40.000 khm του f800gs, σε τιμή μαγική...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χρόνια πολλά στον Βασίλη (Fast&Furious) ... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 25 06-05-2011 00:25
Χρόνια πολλά στον Βασίλη (Fast&Furious) .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 16 06-05-2010 16:51
Fast food Carduelis Αστεία Video 5 12-02-2010 11:40
Χρόνια Πολλά Βασίλη - Fast&Furious !!!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 22 05-05-2009 23:20


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!