GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 27-03-2013, 16:55
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Πολλα λογια για το τιποτα...

ειναι φανερο οτι το θεμα σου με το λινκ κατεβηκε για να σε προτρεψουν να κατσεις να το μονταρεις και να ανεβασεις οσες φωτος θες με επεξηγησεις κτλ κτλ και οχι copy paste απ το site (σου ειπαν στην χειροτερη καντο copy-paste)...και να ειναι ενα πληρες ταξιδιωτικο οπως ολα τ αλλα...

κ απ αυτο κοντευουμε να φτασουμε σε εμφυλιο...



ελεος φτανει...!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 27-03-2013, 17:24
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Πάντως στους όρους χρήσης του GSForum δεν υπάρχει πουθενά υπόδειξη για το πως πρέπει να είναι γραμμένο ένα ταξιδιωτικό όπως ας πούμε υπάρχει για την ανάρτηση αγγελίας. Κατά τη γνώμη μου υπάρχει υπερβάλλον ζήλος στην εφαρμογή των άρθρων 16 και 17 των όρων χρήσης από μέρος του Αντώνη και βέβαια παραβίαση του άρθρου 15 από τον Θάνο.

Οπως έχω ξαναγράψει απαιτείται προσοχή.....

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 27-03-2013, 18:08
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Απαιτούμε από την διοίκισις να είναι 100% αδέκαστη και δίκαια προς όλους. Γνωρίζουμε από χρόνια εμπειρία ότι αυτό δεν είναι εφικτό για πολλούς και διαφόρους λόγους, αλλά δεν μπορούμε να έχουμε ιδιαίτερο και ουσιαστικό λόγο επ´ αυτού. Οφείλουμε καλώς ή κακώς να το αποδεχόμαστε εφόσον δεχόμαστε να φιλοξενούνται εδώ τα κείμενά μας...
Έτσι λοιπόν φίλε μου, εφόσον δεν ορίζεις, ούτε αστυνομεύεις εσύ τους κανόνες του συγκεκριμένου χώρου είσαι θεωρώ υποχρεωμένος (μην έχοντας φυσικά και εσύ 100% δίκιο) να αποδέχεσαι πιθανές αρρυθμίες στο σύστημα....αλλιώς απλά δεν συμφωνείς και δεν δίνεις συνέχεια στις δημοσιεύσεις σου.
Τη περίπτωσή σου τη θεωρώ μια απλή αρρυθμία και η παρέμβαση πρέπει να έγινε εκ παραδρομής λόγω του ότι όλοι κάνουμε διάφορα πράγματα παράλληλα...
Προς γνώσιν και συμμόρφωση λοιπόν ώστε το παράδειγμά σου να κάνει τη διοίκισις πιό ευαίσθητη και προσεκτική. Ο Αντώνης σαφώς διακρίνεται για την ευγενική του συμπεριφορά και εφόσον δηλώνεσαι ως νέος εδώ πρέπει να αποδεχτείς την έξωθεν καλή μαρτυρία μας....
Ας μην γίνεται η τρίχα ..τριχιά για τα απλά...
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 28-03-2013, 01:17
Thanos-GS Ο/Η Thanos-GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μoto: GS 1200 σε μπλιεδακι....
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Τη περίπτωσή σου τη θεωρώ μια απλή αρρυθμία και η παρέμβαση πρέπει να έγινε εκ παραδρομής λόγω του ότι όλοι κάνουμε διάφορα πράγματα παράλληλα...
Αν εγινε εκ παραδρομης διορθωνωταν ευκολα....


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς γνώσιν και συμμόρφωση λοιπόν ώστε το παράδειγμά σου να κάνει τη διοίκισις πιό ευαίσθητη και προσεκτική.
δε νομιζω να πιασει τοπο η προταση σου.... μακαρι παντως.... εδω διαβασαμε μεχρι οτι ειναι τουλαχιστον αγενια να ανεβαζω ταξιδιωτικο με λινκ.... μαλιστα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Αντώνης σαφώς διακρίνεται για την ευγενική του συμπεριφορά και εφόσον δηλώνεσαι ως νέος εδώ πρέπει να αποδεχτείς την έξωθεν καλή μαρτυρία μας....
Δεν ειπα το αντιθετο σε καμια περιπτωση... δε θα μπορουσα αλλωστε να κρινω καποιον που δε ξερω προσωπικα... σε ολο αυτο το θεμα το μονο που κανα οι περισσοτεροι ηταν να τονισουν την ευγενια του αντωνη και οτι κακως του την επεσα... δε καταλαβαινετε οτι δεν ειναι προσωπικο το θεμα;;;;το οτι κατεβαινουν ποστ κατα αυτον το τροπο δηθεν για αισθητικους λογους(γιατι εμαθα οτι εχει ξαναγινει ) δηλαδη ειναι ευγενικο;;; ποσο μαλλων οταν δεν ειναι υβριστικα κακοβουλα η κερδοσκοπικα....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας μην γίνεται η τρίχα ..τριχιά για τα απλά...
Συμφωνω αλλα για να μη γινει τριχια θα επρεπε να φροντιζει πρωτα η διαχειριση κρινοντας καλυτερα και εφαρμοζοντας τους κανονες με περισσοτερη συνεση...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι λοιπόν φίλε μου, εφόσον δεν ορίζεις, ούτε αστυνομεύεις εσύ τους κανόνες του συγκεκριμένου χώρου είσαι θεωρώ υποχρεωμένος (μην έχοντας φυσικά και εσύ 100% δίκιο) να αποδέχεσαι πιθανές αρρυθμίες στο σύστημα....αλλιώς απλά δεν συμφωνείς και δεν δίνεις συνέχεια στις δημοσιεύσεις σου.
φυσικα δεν εχω 100% δικιο αλλα εδω εχω υποστει πεσιμο απο διαχειριστες κυριως αλλα και απο καποια πιο παλια μελη προσπαθωντας να αποδειχθει οτι εχω 1000% αδικο..


Για να τελειωνει το θεμα εδω γιατι πραγματικα εχω κουραστει... θα πω για τελευταια φορα οτι δεν εχω κατι προωπικο με τον Αντωνη,,, Τσαντιστικα και εξακολουθω να ειμαι τσαντισμενος για τον τροπο που χειρηστηκε το θεμα και το οτι κατεβασε το ποστ μου για αισθητικους λογους χωρις πρωτα να μου μιλησει και να το σηζητησουμε λιγο.... Ενα ποστ που ξαναλεω δε προσεβαλε κανεναν και μαλιστα οσο προλαβε να παραμεινει απεσπασε θετικοτατα σχολια... Δε μου αρεσει λοιπον στο ονομα της αισθητικης και καποιον αγρφων οι μη κανονων με την αποφαση ενος και μονο διαχειριστη να κατεβαινει ενα θεμα αδιαφοροντας για τη γνωμη των μελων και την απηχηση που ειχε σε αυτα. Επειδη προφανως ειμαι πιο χαλαρος ανθρωπος οπως το μουτρο π.χ. και μιας και εχω απολυθει απο το στρατο εδω και 13 χρονια εχω αποκτησει μια αδιαφορια για κανονες σε μη ουσιαστικα πραγματα της ζωης μας ποσο μαλλον σε ενα τοπο ψυχαγογιας σαν και αυτον ετσι ωστε να μη κατανοω την νοοτροπια να ενοχλειστε καποιοι απο ενα λινκ ποσο μαλλον να κατηγορουμαι και για αγενια, για αυτους τους λογους λοιπον δε θα σας ενοχλησω με καποιο ποστ σε αυτο το φορουμ στο μελλον μιας και η ιδιοσυγκρασια μου δε με βοηθαει να συμορφωθω με τετοιου ειδους κανονες....Φιλους εχω αρκετους απο εδω μεσα και ανα πασα στιγμη μπορω να τους μιλησω ειτε απο κοντα ειτε απο αλλα πιο χαλαρα φορουμ που ανεχοντε συμπεριφορες ποσταρω λινκ σα τη δικια μου και δε το θεωρουν αγενια...
Καλη συνεχεια σε ολους σας και συγνωμη για την αναστατωση....
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 28-03-2013, 14:33
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλα σεις που γνωριζετε πολλα μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι σε εναν μη κερδοσκοπικο οργανισμο οπως ειναι τα φορουμ (γενικα) ειναι τοσο μεμπτο να παραπέμψει κάποιος σε κάπιο σαιτ μεσω καποιου λινκ?

αν παρέπεμπε ο ανθρωπος σε λινκ του καθαριστηριου του, το καταλαβαινω. αλλα δεν εκανε κατι τετοιο απ οτι διαβαζω.

ευχαριστώ εκ των προτερων.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 28-03-2013, 14:46
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από King C. Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη που ρωτάω, αλλα σεις που γνωριζετε πολλα μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι σε εναν μη κερδοσκοπικο οργανισμο οπως ειναι τα φορουμ (γενικα) ειναι τοσο μεμπτο να παραπέμψει κάποιος σε κάπιο σαιτ μεσω καπονιιου λινκ?

αν παρέπεμπε ο ανθρωπος σε λινκ του καθαριστηριου του, το καταλαβαινω. αλλα δεν εκανε κατι τετοιο απ οτι διαβαζω.

ευχαριστώ εκ των προτερων.
Βρε καλώς το παλληκάρι χρόνια κ ζαμανια.....
Θα μείνεις με την απορία γιατί είναι πολύ βαθυστόχαστη η ερώτηση κ δεν θα μπορέσουμε βασιλιά

Last edited by siraxanz; 28-03-2013 at 15:12.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 28-03-2013, 14:47
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Το θέμα δεν προκλήθηκε για το λινκ. Ολοι βάζουμε άλλωστε λινκ την πηγή κάποιου άρθρου που ανεβάζουμε και δεν είναι δικό μας. Αν ΔΕΝ το κάνουμε ΤΟΤΕ δημιουργείται πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα. Κι εν προκειμένω το λίνκ παραπέμπει σε άρθρο που έγραψε ο ίδιος ο Θάνος.

Η πολιτική του φόρουμ, απ'όσο έχω καταλάβει εγώ τόσο καιρό εδώ, είναι ότι επικρατεί γενικά χαλαρότητα κι ανεκτικότητα με την καλή έννοια, σίγουρα από την πλευρά των ιδιοκτητών και διαχειριστών του φόρουμ. Μεμονωμένα περιστατικά υπερβάλλοντος ζήλου που μάλλον δεν είναι κι από κακή πρόθεση δε μπορούν να χαρακτηρίσουν αυτό που έχω αποκαλέσει δεύτερο "σπίτι" μου. Και το λέω εγώ που έχω μερικές φορές εμπλακεί σε παρόμοιες διενέξεις, χωρίς να σημαίνει ότι διεκδικώ το αλάθητο.

Θα το ξαναγράψω, αυξημένα δικαιώματα απαιτούν κι αυξημένη ευθύνη απέναντι σε όλους τους συμμετέχοντες στο φόρουμ κι ανεκτικότητα από τους υπόλοιπους!


( χάλασα κι εγώ )
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 28-03-2013, 15:22
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Δεν υπαρχει καταχρηση εξουσιας......αυτο ειναι το μονο σιγουρο
Βγαλτο απο το μυαλο σου Γιαννη, αν αυτο υπονοεις
Η παρεμβαση τουν Αντωνη, ειναι στα πλαισια των κανονων λειτουργιας της παρεας μας

Οσοι εχουμε κανει τον κοπο, να ανεβασουμε τςξιδι με φωτογραφιες και βίντεο, γνωριζουμε τον κοπο και τον χρονο που χρειαζεται......αλλα απο την αλλη, υπαρχει η χαρα να μοιραζεσαι ομορφες στιγμες, μεσω του φορουμ....

Νομιζω οτι το ταξιδι του Θανου......αξιζει μια παρουσιαση απο τον ιδιο
Το αξιζουμε.....ολοι μας
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 28-03-2013, 15:38
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε καλώς το παλληκάρι χρόνια κ ζαμανια.....
Θα μείνεις με την απορία γιατί είναι πολύ βαθυστόχαστη η ερώτηση κ δεν θα μπορέσουμε βασιλιά
δεν περιμενα καλυτερη απαντηση αγαπητε σιραξανζ από εσένα, όταν ήδη περιμενω την απαντηση σου σε ΠΜ της 7.2.2013...

η ερώτηση μου ειναι απλουστατη... ενα λινκ εβαλε ο ανθρωπος και πεσανε καποιοι να τον φανε..

Last edited by King C.; 28-03-2013 at 15:40.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 28-03-2013, 15:40
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Διαμαρτυρία για σβήσιμο post

Δεν υπονοώ κατάχρηση εξουσίας Κώστα! Τι είναι πιό ωραίο είναι διαφορετικό από το σωστό ή λάθος.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!