GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Πολιτισμός

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 04-09-2012, 12:33
endy72 Ο/Η endy72 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: ATHENS
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 59
Angry ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

«Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

Η κυρία Λένα Κιτσοπούλου δεν προκαλεί μόνο με το έργο της, αλλά και με τις αιρετικές της δηλώσεις που σχολιάζονται ποικιλοτρόπως στα ιστολόγια και τα κοινωνικά δίκτυα. Σε άρθρο της στο «Κοντέινερ» χαρακτήρισε τους Ελληνες «ρατσιστές» επειδή δεν θέλουν οι κόρες τους να παντρεύονται έγχρωμους, προκειμένου να παραμείνει καθαρή η φυλή.

«Οι Ελληνες μοιάζουν μεταξύ τους, επειδή ακόμα δεν μάθανε να ανακατεύονται με άλλες φυλές. Είναι ακόμα ρατσιστές και θέλουν να διαιωνιστεί η δική τους φάτσα, ο δικός τους κ…ς, κι ας είναι δύο επί δύο, δεν έχει σκεφτεί ποτέ ο Ελληνας πατέρας “μακάρι την κόρη μου να τη γ…ε ένας ωραίος μαύρος, να βγει και το εγγονάκι μου ωραίο”. Οοοχι. Προτιμάει να διαιωνίσει τη φάτσα του, προτιμάει το εγγονάκι του να γίνει 1,50 μ. στο ύψος, αλλά να του μοιάζει. Στ’ α…α του αν το εγγονάκι δεν θα παίξει ποτέ στην ομάδα μπάσκετ του σχολείου, αρκεί να του μοιάζει. Να πάρει και το όνομά του. Δεν πα να τον λένε και Παπάρα. Δεν έχει σημασία. Και το εγγόνι θα λέγεται Παπάρας. Οι Παπάρηδες πρέπει να διαιωνίζονται». Σχολιάζοντας τη σημερινή κατάσταση στην Ελλάδα, στη «LIFO», η ίδια έκανε λόγο ευθέως για «χούντα» και το πως να ζεις στην Ελλάδα του 2012 μοιάζει «με το να πεθαίνεις, μ’ έναν τρόπο, κάθε μέρα».

«Ετσι κι αλλιώς πεθαίνεις μ’ έναν τρόπο, κάθε μέρα. Πόσο μάλλον σε μία χώρα η οποία σου τρώει το όνειρο. Αυτό δεν συμβαίνει τώρα, συνέβαινε ανέκαθεν σε αυτή τη χώρα, από τότε τουλάχιστον που θυμάμαι εγώ τον εαυτό μου. Η Ελλάδα σαν χώρα μισεί την πρόοδο, μισεί τα νιάτα. Ο,τι καλό έχω καταφέρει στη ζωή μου το οφείλω στο σπίτι που γεννήθηκα και στην προσωπική μου προσπάθεια να “σπουδάζω” αυτά που αγαπάω. Το σύστημα Παιδείας στην Ελλάδα είναι ικανό μόνο να δημιουργεί άρρωστους και ανελεύθερους ανθρώπους. Αυτή τη στιγμή, όπως ξέρετε, έχουμε χούντα, οπότε για την Ελλάδα του ’12 δεν έχω κάποιο άλλο πολιτικό σχόλιο», κατέληξε.

Οσον αφορά στα όσα κατά καιρούς γράφουν διάφοροι εναντίον της στο Facebook, σχολιάζει: «Δεν ασχολούμαι με το Facebook καθόλου, δεν ξέρω ούτε καν τι λένε για μένα. Τώρα, πάντως, που μου το λες χαίρομαι που αυτοί οι άνθρωποι με θεωρούν γελοία. Το τρομακτικό θα ήταν να με θεωρούν σαν κι αυτούς. Υποθέτω ότι είναι πολύ υψηλού επιπέδου άνθρωποι για να με θεωρούν αντίθετη από αυτούς. Μπράβο τους».
www.protothema.gr

Reply With Quote
  #2  
Παλιό 04-09-2012, 12:47
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

Εγώ πάλι γιατί θεωρώ τις Ελληνίδες ...ουνάρες;! Η κυρία Κουτσοπούλου έχει ταξιδεψει κατά εξωτερικό μεριά να δει ομορφιές; Γιατί δεν κάνει το σπίτι της ξενώνα για έγχρωμους; Να το ευχαριστιέται, να κάνει κι όμορφα παιδιά!

Δεν πάει να μαμηθεί η κάθε στερημένη τσούλα;

Στα υπόλοιπα δεν έχει κι άδικο, αλλά καλά θα κάνει η κρατικοδίαιτη κυρία να προσέχει τι λέει.... Ακου ένα μύριο για μερικές παραστάσεις! Η Ρεπούση ενέκρινε το κονδύλι;
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 04-09-2012, 12:56
Alkinoos Ο/Η Alkinoos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 982
Προεπιλογή

Εμένα ο πατερουλης μου ο καημενος έβγαλε 3 αγόρια που παίζουμε στα 100 κιλά ο καθένας κ ύψος 1,85 έκαστος.
Αν ήταν μαύρος θα είχα βγει πιο ωραίος;;;

Άηντε με τη καφε στερημενη...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 04-09-2012, 14:44
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alkinoos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα ο πατερουλης μου ο καημενος έβγαλε 3 αγόρια που παίζουμε στα 100 κιλά ο καθένας κ ύψος 1,85 έκαστος.
Αν ήταν μαύρος θα είχα βγει πιο ωραίος;;;

Άηντε με τη καφε στερημενη...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 04-09-2012, 17:00
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

έχει παιδί αυτή η γυναίκα.....??????? Κόρη ).......δεν είμαι ρατσιστής........

Last edited by commander; 04-09-2012 at 17:02.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 04-09-2012, 17:02
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
έχει παιδί αυτή η γυναίκα.....??????? Κόρη ).......
κορη μπορει να μην εχει ,αλλα θα εχει εμπειρια και γνωσεις στο θεμα με τους μαυρους ...
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 04-09-2012, 17:03
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
έχει παιδί αυτή η γυναίκα.....??????? Κόρη ).......:δεν είμαι ρατσιστής........

Όχιιιι... οι άλλοι είναι αράπηδες.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 04-09-2012, 17:07
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΜΗΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ - «Κάθε κόρη Ελληνα είναι καλό να πάει με έναν μαύρο»

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nivo Εμφάνιση μηνυμάτων
κορη μπορει να μην εχει ,αλλα θα εχει εμπειρια και γνωσεις στο θεμα με τους μαυρους ...
εκει πάει ο νους μου...........
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!